Gece 24'den sonra

Zeynep, birkac sene cocuk düsünme. Bak bu kadar zamandır buradayım. Konulardan gördügüm bu benim.

evlılıkte bayan ve erkegın sorumlulukları nelerdır ?

İkisinin de sorumlulugu sevgi ile birbirinin eksigini kapatmaktır. Birinin yetisemedigi yere digerinin yetismesidir evlilik.

[/QUOTE]

Ömür boyu birilerinin üzerine mi kalacaksınız yani? Esim olmazsa babam bakar filan?
Bizler de böyle bakalım o vakit. Biz bosuna kendimizi yıpratıyoruz desene iş aş haydar baş diye : )
Bosanma tabi ki psikolojik olarak kötü etki yaratır, ama olgun işi gücü olan bir kadın her yükün altından kalkar. Digeri için bu cok uzun zaman alır.

Evliliğe boşanmayla başlamıyorsun, çünkü adam kavun değil ki koklayıp da alasın, sorun çıkınca anlıyorsun. Bir anlamda şans işi, diğer yandan da 20 yaşında bir kadının hayat görüşü beklentileri 30 yaşındaki bir kadından daha farklı ve zamanımızda gençlerimiz daha geç olgunlaşıyorlar. Yaşla deneyim kazanıyoruz, hayatı tanıyoruz. Sanırım Kitanın anlatmak istediği bu. Ama sana katılıyorum kaderinde varsa, karşındaki kötüyse 20sinde de 30unda da evlensen farketmiyor ama 30unda 20ne göre insanları daha fazla tanıyorsun, daha iyi değerlendiriyorsun.

Bosanmayida gectim. Allah korusnu ölüm de var bu dunyada insan esini, annesini, babasini kaybedebilir.Bir kadinin meslegi olabilmeli, az yada cok kazanip evladina bakabilmeli

babam öyle demişti bana.. "oku mesleğin olsun çalış para kazan gör dünya kaç bucak sonra o kafayla evlen anne ol.."
iyiki demiş..
herkesin kendi hayatı ve seçimleri.. evlilik çok kısmet işi.. büyük konuşamıyorum o yüzden.. illa şu yaşta iyi şu yaş geç denemiyor.. ama bir gerçek var ki bu acele neden??? herşeyin bir zamanı var elbet..

Babam der ki, bir kiz mutlaka okuyup meslek sahibi olmali. Çünkü hayatta hersey var, kendi basina da ayakta durabilmeli. Bir erkek her kosulda karnini doyurur, insaatta da calisir pazarda da calisir, amelelik de yapar bir sekilde karnini doyurur. Ama bir kadin her yerde ve her kosulda calisamaz o yuzden mutlaka okuyup meslek sahibi olmalidir der.

bayan olarak donanımlı olup ayaklarımızz ustunde durabılecek meslegımız olmalı,toplumda birey olarak yasamak ıstıyorsa bız bayanların okuması ve calısması şart

evlilikte tek bi tarafin sorumlulugu yetmez hersey karsilikli. Bnde gec yasta evlenenlerin daha zor evlilige adapte oldugunu dsunuorum ve bosanma orani daha faxla. Bu tabi yine kisiden kisiye degisir

aynı fıkırdeyız ama bu dunyada erken evlenen ınsanlarda yok degıl allah herkesın mutlulugunu daim etsin

ben evlıyken bıle kadının calısmasından yanayım acıkcası maddıyat olarak erkege baglı olmayacaksın ,bazı erkekler bu durumu koz olarak kullanbılıyo acıkcası

Heh, sorunu cözmüsüz aferin bize o vakit
Topikimize nazar degmesin.

ben evlendıkten ısıme daha cok sarıldım dıyebılırım cunku esıme maddı konuda ezılmemelıyım ona ayak bagı degıl destek olmalıyım ve bır bayanın her konuda guclu oldugunu gostermelıyım,erkekler guclu bayanın yanında daha cok kendılerıne guvenırler bu unutulmamalı

her durumun kendince iyi ve kotu taraflari var. 20 yasinda aldigin hazzi 30 yasında alamıyorsun. 20 yasında kucuk şeylerle bıle mutlu olabiliorken 30 yasında beklentin dahs fazla oluyor.20 yasında bırı 30 yas bırınden daha çabuk ıçınde oldugu duruma ve partnerıne uyum sağlıyabılıo

Tabi öyle...Her yerde calısamıyor kadınlar.
İşçi kadınlara tecavüz etmisler örnegin, muhtemelen fabrika saatlerinin calısması belli, vardiyaya filan kalıyorlarsa, hemen tecavüzü uygun görmüsler...

İşçi kadınlara tecavüz etmisler örnegin, muhtemelen fabrika saatlerinin calısması belli, vardiyaya filan kalıyorlarsa, hemen tecavüzü uygun görmüsler...
ben personelımı hep bayanlardan secıyorum cunku erkekler heryerde ıs bulur ama bayanların meslek olmadıgı zaman ıs bulması cok sıkıntılı

Bence o dedigin yetistirilme tarzıyla alakalı biraz, yasla degil. Kanaatkar, mütevazi yetisirsen büyük seylerde gözün olmaz ki zaten. : )
Elinde bilmem ne model telefonla dolanan ergenlerin hali ortada. Telefon ne icindir, iletisim de mi misal. Her türlüsü işini görür. Aynı sekilde yası büyük olan insanlar da var, demek ki iş kişilikte...etistirilme tarzında biraz.

evlılık her anlamda zor ,
evlenmek kolay evlılıgı yurutmek cok zor fedakarlık cok onemlı kımı zaman gormeyeceksın duymayaacaksın yerıne gore tabıkı bız bayanlara cok ıs dusuyo

aslında soyledıgımız hersey yetıstırılme tarzı,kısılık,hayata bakışla ılgılı.

canım olay bu aslında.. ben hem 20yi hem 30u biliyorum mesela..:) ama sen sadece 20yi biliyorsun.. o yüzden erken deniyor.. 20de nasıl olduğunu 30 olunca görüyor insan.. 30da beklentin fazla olacak mı nereden biliyorsun.. benim olmadı.. 20 yaşlarımda dünyayı kasıp kavurmaktı beklentim.. şimdilerde ailem işim kızım..

sen gönlüne göre birini bulmuşsun inş. bi ömür mutlu olursun ama eleştirileceksin çünkü
geç belki sorundur ama erken eksiktir derler..

kısmet herşey kısmet.. bi standart yok..

ben personelımı hep bayanlardan secıyorum cunku erkekler heryerde ıs bulur ama bayanların meslek olmadıgı zaman ıs bulması cok sıkıntılı

Allah korusun insanin basina hersey gelebilir. Kadinlar dikkat etmek zorunda erkeklerle ayni yerlere girip ayni isleri yapamiyoruz kendimizi korumak zorundayiz

ben 30 u henuz gormedim ama allh nasıb ederde gorucem ama 30 sonrası evlenenler 20 yas evliliğini hiç ni zamn bilemiycekler. Ayrıca etrafımda suana kadar hep taktir edildim. Rabbim utandırmasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…