Gece 24'den sonra

Bende okudugumda bunun iyi bir yontem mi kotu bir yontem mi olduguna karar veremedim.

doğru örnekleri de var tamamen özentilikten saçmalayanlar da..

18 yaşında birine 18 dil öğretebilirsiniz ama artık karakterini şekillendiremezsiniz.... demişti bir hocam.. biz çok yanlış yerde dolanıyoruz.. kreşlerin acilen "farkındalığı olan kendine yetebilen birey yetiştirme" arzusuna girmesi lazım.. veliler "ay ing. yok mu ay bale kaç saat" demeyi bırakması da lazım tabi..:)

[QUOTE="kissnookums, post: 37451416, memb

Sorumluluk nedir peki sence evlilikte kadın icin?[/QUOTE]

bn esimle severek evlndim bu arti bi durum bnce. Birbirimizi dinliyor ve saygi duyuyoruz. Evlilikteki rollerimizi iyi bilip bunun gerekliliklerini yapiyoruz.

Bir saatle kapması zor, native speaker olsa bile ki benim bir çok örtmenim native'di. Alıp da günlük hayatın içinde kullanabilmek bence daha önemli. Açıkcası dil kursuna filan göndermek isteyenlere onun yerine 1 ay Avustralya, Malta hadi İngiltere pahalı dersen, gitsin diyorum. Orada 1 ay İngilizceyle yatıp kalkması, Türkiyede alacağı 6 aylık kurstan daha iyi olacaktır. Tabi bu benim düşüncem.

yok canım hergün evde hayatının içinde native speaker ile 1 saat maruz kalsa bile çok gelişir demek istedim.. ders saati olarak değil.. okulda istersen 20 saat göster.. grammar kitabında boşluk doldurtuyorsan 10 saatinde gene hikaye..

dil eğitimi ülkemizde korkunç durumda sen de ben de en yakından biliyoruz.. öğretmenlerin üni. eğitimlerinden tut, okutulan kitaplar, ders saati, velilerin yaklaşımı herşey sorunlu.. ingilizce konuşamayan ingilizce öğretmenleri var.. nasıl okullardan mezun oluyorlar anlamıyorum.. dil yetenek işi.. sonrası eğitim.. her eğitim herkesi aynı dereceye çıkarmaz.. anadiline hakim olmayanlar 2. dili nereye konumlandırsın.. tamam gece gece asıl soruna kadar geldik.. türkçe..:)
Milli Eğitimin ingilizce ders kitaplarını biliyorsun değil mi, klavuzun karga olursa zaten ... Bir de öve öve bitiremiyorlar yeni? kitaplarını. Bu arada senin branş ingilizce mi almanca mıydı?

Milli Eğitimin ingilizce ders kitaplarını biliyorsun değil mi, klavuzun karga olursa zaten ... Bir de öve öve bitiremiyorlar yeni? kitaplarını. Bu arada senin branş ingilizce mi almanca mıydı?

branşım ingilizce canım.. o kitapları öven kişi ile yarım saat görüşme talep ediyorum :)

Benim oda kokum da vanilyalı :emir_bebek: Vanilya asıgıyım.

20'li yasının basında evlenenin büyük ihtimalle bir isi yoktur, meslegi de yoktur, yarın öbür gün aldatılsa sap gibi kalır ortada.

anne babamn arkamda olmasi yeterli.. Ayrica bosandiktan sonra sap gibi kalmayanlarinda piskolojisi ortada. Bosanma her durumda kotu.iliskiye baslarken ben bosanma durumumu degerlendirmiyorum cnku aklimdan bile gecirmiyorum.ha oyle bi durum olursada rabbim muhakkak yardim eder.

bence sorumluluk evıne ve esıne baglı kalmak ve esını ewe baglamaktır

Yarın öbür gün her seyi yapmana ragmen aldatılsan, esin sana baglı kalmasa bu senin sucun mu olacak peki?
Ben erken evlenmenin dogru oldugunu düsünmüyorum.Burada yazan evliliginde sorunlu insanların cogu genc yasta evlenmis kisiler. Hadi evlendin, birkac sene gecmeden (erken ya da gec evlendin, fark etmez) cocuk yapmanın dogru oldugunu gene düsünmüyorum. Cünkü genelde erkekler sıkıntılı oluyor, olan kadın ve cocuga oluyor. Babanın anne gibi büyük bir sorumlulugu olmadıgından (olması gereken bu degil, üste yapısan bu), diledigi gibi yeniden evlenebiliyor. Olan kadının hayatına oluyor, üstüne cocugu da varsa, o cocuk perisan oluyor ortada.

branşım ingilizce canım.. o kitapları öven kişi ile yarım saat görüşme talep ediyorum :)
Kitap hazırlama sürecinde görevlendirilen arkadaşlar vardı. İngilizce kitapları yanlış hatırlamıyorsam, İzmir'den hazırlanmıştı. Bizimkiler söylemişlerdi, hayırlı olsun sizin ingilizce kitapları öve öve bitiremiyorlar diye. Hatta en iyi hazırlanan branş kitabı demişler o zaman onlara, peh .

Yarın öbür gün her seyi yapmana ragmen aldatılsan, esin sana baglı kalmasa bu senin sucun mu olacak peki?
Ben erken evlenmenin dogru oldugunu düsünmüyorum.Burada yazan evliliginde sorunlu insanların cogu genc yasta evlenmis kisiler. Hadi evlendin, birkac sene gecmeden (erken ya da gec evlendin, fark etmez) cocuk yapmanın dogru oldugunu gene düsünmüyorum. Cünkü genelde erkekler sıkıntılı oluyor, olan kadın ve cocuga oluyor. Babanın anne gibi büyük bir sorumlulugu olmadıgından (olması gereken bu degil, üste yapısan bu), diledigi gibi yeniden evlenebiliyor. Olan kadının hayatına oluyor, üstüne cocugu da varsa, o cocuk perisan oluyor ortada.
bende bır bayanın ewlılık yasını 27 ıle 34 yas arası goruyorum acıkcası bı oncekı yorumumda da yazdım meslek ve egıtım cok onemlı olası bır bosanmada saglam bır zemınde yurutmelı bu hayatı,anne olması yasıda bana gore 30 ıle 32 yastır

:KK9::KK15:

Kitap hazırlama sürecinde görevlendirilen arkadaşlar vardı. İngilizce kitapları yanlış hatırlamıyorsam, İzmir'den hazırlanmıştı. Bizimkiler söylemişlerdi, hayırlı olsun sizin ingilizce kitapları öve öve bitiremiyorlar diye. Hatta en iyi hazırlanan branş kitabı demişler o zaman onlara, peh .

tüm derslerinki yeni anlayış zaten berbat.. aman valla ne olacak bu iş bilmiyorum.. herkes şikayetçi.. ama değişen bişey yok..

evlilikte tek bi tarafin sorumlulugu yetmez hersey karsilikli. Bnde gec yasta evlenenlerin daha zor evlilige adapte oldugunu dsunuorum ve bosanma orani daha faxla. Bu tabi yine kisiden kisiye degisir

bende bır bayanın ewlılık yasını 27 ıle 34 yas arası goruyorum acıkcası bı oncekı yorumumda da yazdım meslek ve egıtım cok onemlı olası bır bosanmada saglam bır zemınde yurutmelı bu hayatı,anne olması yasıda bana gore 30 ıle 32 yastır

Bosanmayida gectim. Allah korusnu ölüm de var bu dunyada insan esini, annesini, babasini kaybedebilir.Bir kadinin meslegi olabilmeli, az yada cok kazanip evladina bakabilmeli

Bosanmayida gectim. Allah korusnu ölüm de var bu dunyada insan esini, annesini, babasini kaybedebilir.Bir kadinin meslegi olabilmeli, az yada cok kazanip evladina bakabilmeli
ben evlıyken bıle kadının calısmasından yanayım acıkcası maddıyat olarak erkege baglı olmayacaksın ,bazı erkekler bu durumu koz olarak kullanbılıyo acıkcası

X