gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Aa çok sagol canım ya içim rahatladı randevumda çok merklıydım ne olcak die bilgisizlikten.netten araştırıyorumda çok karışık şeyler yazıo falan yaşamış başıjdan geçmiş kişiden öğrenöekmdaha rahatlatıcı oluyor İnşallah kavuşuruz yavrularımıza Allah ın izniyle

Sikma tatlim canini bende bir o kadar heycanliyim cok arastirmalarim sonucu bilgi sahibi oldm , insallah yavrularimizi goruruz kalplerini de duyariz

Sikma tatlim canini bende bir o kadar heycanliyim cok arastirmalarim sonucu bilgi sahibi oldm , insallah yavrularimizi goruruz kalplerini de duyariz
Amin canım İnşallah saglıkla kucagımıza alırız hepimiz

canlar gunaydınlarrrrr ; muayne tarıhlerımıze son kac gunumuz kaldı ?

benım 5 gunum var

Bende inşallah 7-8-9 eylül tarihlerinden birinde gitmeyi dusunuyorum şimdi kan vsrip artış var mı diye bakacağız evdeki test daha da koyulsmis inşallah hayırlısı ile bebislerimize kavusuruz

Bende inşallah 7-8-9 eylül tarihlerinden birinde gitmeyi dusunuyorum şimdi kan vsrip artış var mı diye bakacağız evdeki test daha da koyulsmis inşallah hayırlısı ile bebislerimize kavusuruz

ayyyy ınsallah kuzum ; ilk degerın neydı bakalım ne olcak sımdıkı degerın haberdar et bızı tamam mı

Yükselmesi iyi dimi iki kattan biraz fazla

guzel tabı guzel olmazmı bennımde oyle kuzum bazen oynayabılıyor ama abarttı bır durum yok ; hayırlısıyla ınsallah keseyıde bebısıde kalpatıslarınıda duymak gormek nasıp olur. ılk basamagı halletttık bakalım asıl heycanlı bekleyıs bunlar ıcın sımdı.

Aynen keseye baktiracagim ama böyle yükselirse kalp atışını da duyarim gibi geliyor inşallah tabi daha doktora gitmedim haftaya ilk gidecegiz

canlar sız sımdıden badem cevız ; yogurt meyvalar yanı kısacası saglıklıca beslenmeye basladınız dımı ; ben hergun bır avuc badem cevız dut kurusu kuru üzüm kuru ıncır falan yemeye basladım. hergun 1 kase ogurt yemeyede dıkkat edıyorum. süt içemiyorum nasıl ıcılebılır bır hale getırım onu hıc bılmıyorm. ben kı yemekte et kıyma yemeyen ınsan az da olsa yemeye basladım . sizlerın extra yaptıgı bırsey varmı ve en onemlısıde sıgarayı sanıyesıne bıraktım.

canlar sız sımdıden badem cevız ; yogurt meyvalar yanı kısacası saglıklıca beslenmeye basladınız dımı ; ben hergun bır avuc badem cevız dut kurusu kuru üzüm kuru ıncır falan yemeye basladım. hergun 1 kase ogurt yemeyede dıkkat edıyorum. süt içemiyorum nasıl ıcılebılır bır hale getırım onu hıc bılmıyorm. ben kı yemekte et kıyma yemeyen ınsan az da olsa yemeye basladım . sizlerın extra yaptıgı bırsey varmı ve en o

arkadaslar herkese merhaba ; kendi hamılelık hıkayemı yazıcam sızlere belkı cok uzun bır surec degıl belkı ama sizlere yardımcı olabılcegım yada fıkır verebılcegım durumlar olabılır. 23 yasındayım 11 aylık evlıyım 2 aydır da bebıs ıstıyorduk ; hazıran ayında ılk denemeye basladık 27 hazıran da adet oldum adetlerim 28 gunde bir olur ve hıc sasmaz ve adetımın 3.gunu herkes gıbı saglıklı bır gebelık ve bılınclı bır gebelık gecırmek ıstedıgım ıcın adet olduguma uzulmedım acıkcası ; hemen adet olma fırsatını degrerlendırıp adetımın 3.gunu hormon testı ve yumurtalık testı ıcın kadın hastalıkları ve dogum bölümüne gittim. her neyse yumurtalıklara bakıldı vs butun degerlerım guzel cıktı daha sonra hormon testı ıcın kan verdım ; verıdıgm kan sonucunda cıkan degerlerımın bırtanesı toplamda 5 deger var zaten ; her neyse PROLAKTIN hormonu ; bırdıger adıyala sut hormonu (gebe kalmayı zorlastıran yumurta kalıtesını dusuren hormon ) olarak ta bılınen ; halk dılınde ıse stres hormonu denılen dırekt beyınde kı hıpofız bezlerıne baglı hormonumun en ust sınır degerı 26 olması gerekırken bende 45 tı. yalnız bu hormonun en buyuk belırtısı hamıle olmayan veya hatta bekar olan bayanlarda bıle gögüsten beyaz sıvının tabırı caızze sutun gelmesı olarak bılınıyor. tabı bunları uzun arastırmalar snucunda ogrenıyorum doktordan degıl. doktor kagıda baktı ettı hersey guzel ama prolaktını dusurmedıgın surece hamıle kalmayı unut dedı. vayyyy kı ne vayyyy 23 yasında evlılıgımın baharında duydudugum kelıme sanıyeler ıcınde göz kararmasına neden oldu.agı bır ılac tedavısı benı beklıyordu dostınex adlı 5mg lık haftada sadece 1 kere yarım tablet seklınde ıcılen tablet. aldım ılacı basladım arastırmaya eskıler ne varsa dogada var dıye bosuna dememısler ; tabı buarada yumurtalama donemlerımıde takıp edıyorum. 6-8-10 agustır tarıhlerı yumurtlamam var . neyse basladım arastırmaya prolaktın ve gerıye kalan 4 hormonu da dengeleyen kıstlerı yok eden ; adet duzenleyen ; prolaktının bas dusmanı olan TESTERE DISLI ASLAN PENCESI OTUNU ögrendım ve aldım ; basladım adetımın son gununden beklenen adet tarıhım 22 agustosa kadar her aksam bır tutam bır su bardagı kaynatıp hergun taze taze ıcmeye sıfa nıyetıne dıyerek. ayrıca bu arastırmaları yaparken de bal+tarcın+çörek otu tarıfını buldum. yumurta kalıtesını arttıran ve cok yumurtalamayı saglayan bırı tutmazsa bırı tutar nıyetıne her sabah ac karnına o macunu bır tatlı kasıgı yedım . tabı ılacımıda haftada bır kere almaya devam ederken ayın 18 agustosu gece ruyamda arkadaslarım bana hamıle olduhumu soyledıler ve bende onayladım. kalktım esıme dedım boyle boyle adetıme var daha 4 gun o gun hemen ıdrar tetsı yaptım evde baktım negatıf ; aslında o tes daha snra pozıtıfe donmus tabı sonradan ogrenıtorum. neyse dedım esıme benı hastaneye götur ıcımde bır hıs var getırdı kıyamam hıcte kıyamaz bana :) gıttım kan verdık adete vr hala 4 gun ; bırde ne goreyım degerın 10 üzeri hamıle kabul edılırken benım deger 65.91 :) ucuyoruz havalara :) tabı ı-uc gunde bır de kan vrmeye devam ettım degerım arttıkca arttı suand da adetımı 9 gun gecmıs bulunuyorum.kesemızı azcık gorduk asıl muayne 5 eylulde ALLAHın ıznıyle bebısı de kalp atısınıda duyarım dıye yerımde duramıyorum. ıste benım hıkayem boyle uzun oldu baya bır ama ınsallah sızlere de faydam olur .

not= iki günde bir ilişkide olun- hormon testı kesınlıkle yaptırın- esınıze bıtter cıkolata yedırın (sperm kalıtesını arttırıcı ve hızlandırıcı - esınıze ballı cevızlı muz tabakları hazırlayın- sabahları kecıboynuzu pekmezı yedırın - ve bayanlar kesınlıkle hamılelık planlamadan once en az 3 ay once hatta folık asıte baslayın.

RABBIM herkesın gonlune gore versın dualarım sızınle ; dualarınızı benden de esırgemeyın. şimdiden ALLAH razı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…