gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Kan değeri bazı yerde çokta önemli değil ben bir kere verdim sonra 10 gün sonra direk ultrason için bakmaya çağırdı bidaha gittiğimizde keseye gorduk inşallah sende görürsün içini ferah tut bianda yükselir allah izin verir se.

4+2 de (bana göre 5+1 de)gördüm. Şöyle diyeyim bi ptesi 190 dı diğer ptesi keseyi gördük 3 defa beta ölçtürdüm sürekli ölçme canım arttı mı artmadı mı stres olursun dr çağırıyor zaten şu gün gel diye

Ben de geçen hafta çok zor olsa da bebeğimin 2li testini yaptırdım, zaten aylık muayene ücreti ödediğim için ayrıca bir para vermedik. Bebeğimiz amuda kalmış şekilde kafasının üstünde durduğu için ölçmeleri 3 saat sürdü. Ensesi ince çıktı ama kan sonucum daha çıkmadı. Bu sırada bizim doktorumuz hiç cinsiyete bakmaya çalışmıyor bile, seninki iyi demiş. 16. haftada gitcem tekrar, o zaman anca belli olur dedi.

Bende ultrason ölçümleri için para vermedim sadece kan tahlili için ödeme yaptım.benim bebişimin ölçümü hemen oldu valla :) hayırlısıyla su kan tahlilleri de temiz çıkar inşallah.valla cinsiyet tahmini öğrenmesek daha mı iyidi ne bilemiyorum böyle de kesinleşmesini bekliyorsun

Ya kızlar acil birşey sorucam az önce yüksekten tv düştü önce kafama sonra sırtıma çarptı karnıma falan hiç darbe almadım ama telaş yaptım birşey olmamıştır değil mi olsa ağrı falan olurdu en azından

Kizlar merhaba ben bugün hamile olduğumu öğrendim Allah bagislarsa inşallah .. Adet günüm bugün 4 haftalık muhtemelen doktora 1 hafta sonra gitmeyi düşünüyorum çünkü keseyi 5 haftalikkken ancak gorebilirim değil mi?

KIZLAR MERHABA ,

SABAH KAN VERDIM BETA ARTISI ICIN,
CUMA GUNU 117
CUMARTESİ 147
BUGUNDE 196 OLMUŞ.
OF ALLAHIM NE SIMDI BU DIS GEBELIK MI ARTIS COK YUKSEK DEGIL ...
GERCI CMARTESI AKSAM VERMISTIM BUGUNDE SABAH ARADA 1BUCUK GUN VAR AMA. İLK GEBELIGIM AKSAM DOKTORA GIDICEM ..VAR MI FIKRI OLAN

Merhaba, artışlar düsük görünüyor acıkcasi... en az iki kati kadar yükselmis olmasi lazımdı. siz en iyisi doktora gidip vajinal ultrasonla baktirin.. daha net bilgi alirsin. Bol şans şimdiden

Merhaba, artışlar düsük görünüyor acıkcasi... en az iki kati kadar yükselmis olmasi lazımdı. siz en iyisi doktora gidip vajinal ultrasonla baktirin.. daha net bilgi alirsin. Bol şans şimdiden
TEŞEKKURLER BU DEGERLERLE VAJINAL ULTRASONDA CIKAR MI PEKİ ? İYİYE GİTMİYO DİYO ZTN ICIMDEN BI SES.. ALLAHIM YARDM ET..

TEŞEKKURLER BU DEGERLERLE VAJINAL ULTRASONDA CIKAR MI PEKİ ? İYİYE GİTMİYO DİYO ZTN ICIMDEN BI SES.. ALLAHIM YARDM ET..
Vajinal ultrasonda en azından kese ile ilgili bir bulgu, rahimde kalınlasma vs. var mi diye bakar doktor. Zaten sonuclarini görünce sana durum hakkında bilgi verecektir. İcini ferah tut, herseyin hayırlısı Allahtan

Cok gecmis olsun canim cok telas ediyorsan bi doktora görün ama karnina darbe almadiysan bebegin iyidir diye dusunuyorum. Ben yurtdisindayim doktorum fazla rahat oyle dusmeyle falan bisey olmaz korkmana gerek yok diyo her defasinda ama dikkat et yinede sen biraz dinlen kendini dinle bakalim

Benim karnıma küçük yaramazın biri yumruk atmıştı 14. haftamda şükür ki bir şey olmadı. tabii ben ertesi gün dr a gittim hemen . endişelenecek bir şey yok dedi. çok çok şiddetli bir şey yaşamadığın sürece bir şey olmaz dedi. içini ferah tut yani. olumsuz bir şey olursa hissedersin zaten. Yine de bir dr a görün aklında bir şey kalmasın derim ben.

teşekkürler kızlar kanama ya da ağrı gibi birşey yaşamadım çok şükür zaten hiç karnıma doğru temas olmamıştı ama içim rahatladı sağolun

çok geçmiş olsun canım Rabbim korumuştur bebeğini inşallah birşey olmaz sıkma canını başka bir yerinde birşey var mı

Canlar kuzular gunaydin ben evimde kedi besliuorm bilen arkadaslar vardir bu toksoplazma virusu denen ilet virus cig et yiyen kedi diskisinda , iyi pismemis cig ette , iyi yikanmamis sebzelerden.insan vucuduna kolaylikla gecip plesanta yoluyada bebege gecisi varmis. Kedimin tum asilari bakimlafi mevcut kuru mama yer hep ama icime kusku dustu 15 kasimdaki kontrolumde tokso testi istedim doktordan , cok sukur bin sukur cocukluktan bagisikligik varmis temiz cikti , ya pozitif olsaydi dedim orasini dusunmek bile istemiyorum dddi , bebekte kalici hasarlara anorml bozukluklara sebep oluyormus anne karninda islem yapmaya kadae veya gebelik sonlandifmasina kadar yolu varmis demem oki arkadaslar cig et ellemeyin sokak kedisi sevmeyin sevsesiniz dahi ellerinizi hemen yikayin , sebzsleri iyice yikayin sucuk salam sosis gbi gidalarsan birnsure uzaknduruj ve ne olur.ne olmaz.bu viruse bagisikliginiz varmi yookmu diye doktorunuzdan toksoplazma testi yaptirmak istediginizi belirttin ve arastirin.

gebeliğin başında hemogram biyokimya falan bakılırken istemişti doktorum rutin yapılıyor hamileliğin başında demişti doktorum sana yapmamışlar mıydı başında

Ben de kedi besliyorum. Diğer rutin testlerle birlikte gebeliğin en başında bakılmıştı bende toksoplazmaya. Sizinkinden farklı olarak benim bağışıklığım yokmuş. O yüzden kedinin tuvalet temizliği ile ben uğraşmıyorum. Normalde sokak kedileriyle haşır neşir olan ben, artık kendi kedim dışında uzaktan sevmekle yetiniyorum. Bir de evet dediğiniz gibi füme balık, et, peynir, sucuk, salam, sosis, iyi yıkanmamış sebze-meyve, çiğ et vs çok dikkatli olmak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…