gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Ya bizim bebiş çok inatçı, 2 gündür 2li test için gidiyorum doktora ama bebeğimiz kafa üstü durduğu için bir türlü ölçülemedi ense kalınlığı. Son çare bugün alttan muayene ile zorla ölçtüler, kan da verdim. Sanırım normal ama bizim ki gibi bebeği amuda kalkmış duran var mı ya? yürüdüm, çikolata yedim, öksürdüm bana mısın demiyo:KK70: kafa üstü zıplıyo, arada da sırtını dönüyor :KK70: çok yaramaz olacak böyle giderse, tabi biz cinsiyet falan da öğrenemeyiz kesin :KK70: Hatta 36. haftada da düz döner

Merhaba kızlar bizde çok yeni öğrendik ve kese görmeyi merakla bekliyoruz :anneadayı: daha öncede bi düşüğüm var, insan ister istemez meraklanıyo. Allahım inşallah bu sefer yüzümüze güler. Hepimize evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :dua:

4 ekim son adetin ilk günü adete göre 6 hafta 4 günlük. 4 hafta 4 günlük iken keseyi gördü, 6 hafta 4 günlük iken kalp atışını duydum.Bundan sonra 12 haftalikken gideceğim belki cinsiyeti öğreniriz ☺
ayy maşallah . seninki daha büyükmüş. ne güzel kalbini de duymuşsun nasip bize inşallah. ben de adeti 9kasımda bekliyodum o zaman tam olarak kaçı oluyo?

Arkadaşlar benim adet tarihim de 10ile 14 Ekim arası hamile oldugumu ogrendim şuan iki güne bir bhgc testi yaptırıyoruz en son 168 çıktı dört gün öncesi sizce kese ne zaman görülür ve kalp atışlarını ne zaman duyabiliriz ?(Rabbim herkesi sağlıklı bir şekilde bebeğine kavuştursun inşallah)

Rica ederim canim kendinde saglikli olmak zorundasin belki o bebegine yansimaz ama sana zarar verir. Bizim sülaledede cok kiside var hep yediklerinden oluyo iste mesela dayim bi ara avokado yiyodu onu bi arastir kollestrolu dusuruyomus. Mantar yiyebiliyorsan ondada protein var, zeytindede var falan. En cok kollestrol yumurtanin sarisi ve cigerde var benim bildigim bi bakin netten saglikli beslen bebisin zaten kilo alir sütün yogurdun zarari olmaz mesela. Kendine dikkat et :)
Çok teşekkür ederim tatlım verdiğin bilgiler için hepsini yapıcam :KK66:

Arkadaşlar benim adet tarihim de 10ile 14 Ekim arası hamile oldugumu ogrendim şuan iki güne bir bhgc testi yaptırıyoruz en son 168 çıktı dört gün öncesi sizce kese ne zaman görülür ve kalp atışlarını ne zaman duyabiliriz ?(Rabbim herkesi sağlıklı bir şekilde bebeğine kavuştursun inşallah)
Son adet tarihi üzerinden 5-6 hafta arası genelde gözükür kese ben 5+3 gördüm

Kızlar tünaydınlar dün ikili testimi yaptırdım ense ölçümleri falan iyi çıktı kan tahlilide alırım yakında merak edenler oluyorsa ben 50 tl ye ikili kan testini yaptırdım.bu arada geçen hafta erkek gibi gözüken bebişim bu hafta kıza daha benzediğini söyledi doktorum hayırlısı bakalım

Kizlar merhaba ,
Bende cuma gunu bat gunumde troitlerimle ilgili kan verdigimde 117 beta ile gebeligimi ogrendim. Dun kadin doguma giderek tekrar kan verdim 147 olmus hamilesin denildi beta kontrolu icin pazartesi gel dediler. Simdi burdan okudukca korku geldi bana artis az mi bana mi oyle geliyor. Iki gunde bir olmasi gerekiyormis ama bi gunde yarisi kadar artmasi gerekmezmiydi. Kotu dusunmek istemiyorum ilk gebeligim cokta heyecanliyim ama sevincimi yasayamiyorum acikcasi. Yarin konusucam doktorla bakalim insallah artmistir.

Kızlar merhaba adetimi 2 3 gün geçince testim pozitif çıktı. Bhcg 268 çıktı cuma günü. Doktorum da pazartesi günü kan testini tekrarla dedi kaç çıktığını bana söyle normal artmışsa 1 hafta sonra muayeneye gelirsin dedi keseyi ve kalp atışını duyarız o zaman dedi. Kasık ağrım vardı Batma oluyodu bugün yok ama bişey olamamıştır değil mi?

Kizlar birsey sorucam ben geçen hafta doktora gttim tioid cikti sonra bende panik oldum bebege de baktirdim kendj dr yoktu baska dr gitti. 5 bucuk haftalik ti Dr. Kalp atışı başlamış haftaya net duyulur dedi benimde doktorum bu hafta gelecek ona gideceğim 6 buçuk olucak duyar miyim ya sizdede öyle oldu mu çok merak ediyorum

Kizlar birsey sorucam ben geçen hafta doktora gttim tioid cikti sonra bende panik oldum bebege de baktirdim kendj dr yoktu baska dr gitti. 5 bucuk haftalik ti Dr. Kalp atışı başlamış haftaya net duyulur dedi benimde doktorum bu hafta gelecek ona gideceğim 6 buçuk olucak duyar miyim ya sizdede öyle oldu mu çok merak ediyorum
Bende de 3 ay once hipertroidi cikti cnm yani troitler fazla calisiyor buna baglida zehirli guatr dendi bu ay da hamile kaldim. Bnm bildigim gebelikte zaten troit degerleri oynuyor ama riskli olmamasi icin ilac veriliyor ve plesntaya gecmiyor bu hap. Ben hala kullaniyorum troit ilacimi.ihmal etmezsen sorun olmaz

Hergün kullanıyorum aksatmiyorum ama inşallah allahim izniyle bebeklerimjzi alırız kucağimza alırız.
Amiininsallah canim sorun olmaz dediler banada hem endokrin doktoru hem kadin dogumcu. bende betalara taktim dunden beri.cuma 117di dun 147 olmustu az gibi geliyor bana ama yarin gidicem bakalim

X