gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

ayy hadi darısı bizim başımıza :) çook çoook sevindim maşallah :nazar::KK5: benimde önümüzdeki hafta çarşamba olacak. inşallah güzel sonuçlar alırız :dua: belki banada cinsiyet söyler du bakalım :KK71:
sağol kuzum, darısı başına inşallah :dua: bize biraz daha yoğun ihtimal kız gördüğünü söyledi ilk, sonra sivrilik de var ama erkek de olabilir haftaya netleşir dedi canım.. seninle aynı dönemdeyiz, haftaya gidince öğrenebilirsin büyük ihtimalle :anneadayı::KK200::nazar:

canım sağol, darısı başına :KK71:ikili testte, ultrason ile ölçü taraması ve de kan ile bakılan serbest beta hcg ve diğer adını bilmediğim şeyler birlikte değerlendiriliyor.. yani eğer ikili test için gideceksen, ultrasonda bebeğin ense kalınlığı, burun kemiği ölçüsü, bebeğin boyu ve kan durumuna bakılacak. sonrasında da senden alınacak bir tüp kan ile birlikte senin yaşın ve diğer faktörler de göz önünde bulundurularak allah korusun :dua: down sendromu veya diğer kromozom bozuklukları ihtimalleri söylenecek. ikili testin yapılış şekli ve amacı bu şekilde canım :KK39:
Ayy süpersin ya, valla cok iyi oldu bunu ögrendigim... Bana ense kalınlıgına bakılacak dedi o kadar, sen doktordan daha iyi detay verdin hakketen :KK68: Hakkimizda hayırlısı olsun insaallah

sağol kuzum, darısı başına inşallah :dua: bize biraz daha yoğun ihtimal kız gördüğünü söyledi ilk, sonra sivrilik de var ama erkek de olabilir haftaya netleşir dedi canım.. seninle aynı dönemdeyiz, haftaya gidince öğrenebilirsin büyük ihtimalle :anneadayı::KK200::nazar:
Acaba benimki de mi kız olacak :KK59: aynı gidiyoruz ya senle :anneadayı:

evet kızlar lazkizu lazkizu enchante enchante cumartesi gitim nişantaşı'ndaki prof. a, 380 tl bayıldım öncelikle bundan başlayayım :halay:benim miyom nur topu gibi 1 haftada iki katına büyümüş, 2 cm olmuş :110: bebek sağlıklı çok şükür bir sıkıntı yok ama benim ağrılarım devam ediyor, doktor da bunun normal olduğunu ve bebek büyüdükçe yani 20. hafta itibariyle miyomun büyümesinin duracağını ve ağrılarımın da ancak o zaman hafifleyeceğini söyledi. bununla yaşamaya alışmam gerektiğini de ekledi, yani normalde gittiğim kendi doktorumdan farklı ekstra bir şey söylemedi, sadece miyomun hızla büyümüş olduğunu ve de büyüyeceğini öğrendim :110:iş beni çok yoruyor, sabah 6:30 da kalkması bir dert, servisle 1 saat yol gelmesi bir dert, dönüşte akşam trafiğiyle 1 buçuk saat dönmesi bir dert, ofiste buz gibi klima çalıştırılması başka bir dert.. işten ayrılmayı düşünüyorum kızlar, n'olur bana bir akıl verin :110::110:
Neden o doktora gittiniz diğerleri miyomu goremedimi? Daha once kaç cm di? Bebeğe zararı var miymis?

dürtüyo derken herhalde bebeğin hareketini hissetmenden bahsetmiyorsun dimi Sup3risi Sup3risi :anneadayı: kasık ağrıların falan yani :KK70:
Hahaha aynen canim dürtüyodan kastim tam mutfakta is yada yemek yaparken basliyo acitmaya cok simarik olcak benimki, annesine cektiricek :KK70: yuruyuse falan cikiyorum tik yok ne agri ne bisey nezaman mutfaga girsem yada ise gitsem o zaman agritiyo bende anlamadim :)

Neden o doktora gittiniz diğerleri miyomu goremedimi? Daha once kaç cm di? Bebeğe zararı var miymis?
ben önceki hastanenin şartlarından memnun kalmadığım için hastanemi ve dolayısıyla doktorumu da değiştirdim.. önceki doktorum görmedi veya miyom yoktu o zaman henüz, bu bilinmiyor.. miyomun bebeğe bir zararı yok çok şükür, sadece bende sancı yapıyor özellikle de yorulduğum zaman.. ha bu arada miyom sayım 1 den 2 ye çıkmış, bugünkü muayenede öğrendim. fakat doktorum bu durumla hiç ilgilenmiyor miyomlar küçük ve önemsiz olduğu için..

merhaba kızlar, ikili testten geliyorum :) doktor, ölçümlerin sağlıklı olması için bebeğin istediği pozisyonda olması gerektiğini söyledi bizimki de inadına dönmedi bir türlü :KK70: o kadar çok ultrasona girdim ki sabahtan beri sayısını hatırlamıyorum, sonunda gösterdi ölçülerini bize :anneadayı: ense kalınlığı 1.03 mm kızlar, doktor tüm ölçümlerinin normal olduğunu söyledi tabi kan da verdim, kan testiyle birlikte tüm sonuçları önümüzdeki hafta bugün alacağız :nazar: cinsiyeti ile ilgili de ilk başta doktor bana kız gibi göründü dedi ama sonra da erkek gibi aslında dedi :KK70: cinsiyetiyle ilgili net bilgiyi de önümüzdeki hafta bugün veririm dedi. bunlar dışında folik asiti bugün itibariyle bırakıyoruz, 4 çeşit yeni hap var.. kan hapı ve çeşitli multivitaminler.. bakalım heyecanlı beklemedeyiz :KK200:
AY ÇOK SEVİNDİM BENDE SİZLE aynıyım @pkrsnm @enchante inşallah bizde güzel haberle alırız hemde aynı tarih ilerliyoruz ben yarın gidicem ikili test için

merhaba hosgeldın aramıza evet canım haftaya cok rahat bır sekılde gorunur kesen - hatta bebıs bıle gorunebılır - ben 6+0 da kalbınıde duymustum tam zamnnında döllenme yasamısım - ınsallah sızınde oyledır
Canım senin kan değerlerin kaç çıkmıştı adet olma. Gereken günden sonramı test yapmıştın?

canım sağol, darısı başına :KK71:ikili testte, ultrason ile ölçü taraması ve de kan ile bakılan serbest beta hcg ve diğer adını bilmediğim şeyler birlikte değerlendiriliyor.. yani eğer ikili test için gideceksen, ultrasonda bebeğin ense kalınlığı, burun kemiği ölçüsü, bebeğin boyu ve kan durumuna bakılacak. sonrasında da senden alınacak bir tüp kan ile birlikte senin yaşın ve diğer faktörler de göz önünde bulundurularak allah korusun :dua: down sendromu veya diğer kromozom bozuklukları ihtimalleri söylenecek. ikili testin yapılış şekli ve amacı bu şekilde canım :KK39:
Kan fln veriyosun ya ac karnina mi gitmistin canim

Selam kizlar bende minigimin kendisini kesesini gormek icin sabirsizlaniyorum. Gecen sali doktora gittim goremedi o gun beta hcg 612 cikti hafta sonu tekrar baktir 1500 uzerine cikarsa pazartesi gel bakalim dedi. Son regl tarihime gore hcg gec yukselmeye basladi dis gebelik olabilir dedi ama rahimde kalinlasmis dusuk bir ihtimal dedi.. bugun tekrar baktircam hcg aksama dogru insallah yukselmistir.
Regl gecikmesinden 2 gun sonra 25 cikti tekrar 2 gun sonra 80 4 gun sonra da 612 oldu.

X