gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Canim senin daha ufak ben hala cekiyorum bebek yerini büyüttükce hatta su an yer bile degisti diye dusunuyorum hep sag agrirdi simdi orta sol falanda agriyo yani kasik agrisi daha ne kadar surer bilmiyorum ama kisiden kisiyede degisiyo sanirim
Anladım cnm sağol tedirgin oluyorum mutfakta bıraz ayakta dursam belim ağrımaya başlıyor kasık ağrısı zaten basından beri var normal mi diye merak ettım

Günaydın kızlarr bnmdee kasıgıma agrı giriyo arada ama son iki gündr bulantım yok kesildi

Günaydın kızlarrr. Hayırlı cumalar. benimde aşırı şişkinliğim ve gazım var artık utanıyorum eşimden ama durduramıyorum:KK48: kasık ağrısı benimde var bel ağrımda dönem dönem oluyor. ama hiç birinden yakınmıyorum bebeğim sağlıklı bir şekilde büyüsün yeterki . Rabbim bizlere bu duyguyu yaşattı ağrı sızı hiç umrumda değil. şu mübarek günlerde isteyen herkese versin Allahım.

Günaydın kızlarrr. Hayırlı cumalar. benimde aşırı şişkinliğim ve gazım var artık utanıyorum eşimden ama durduramıyorum:KK48: kasık ağrısı benimde var bel ağrımda dönem dönem oluyor. ama hiç birinden yakınmıyorum bebeğim sağlıklı bir şekilde büyüsün yeterki . Rabbim bizlere bu duyguyu yaşattı ağrı sızı hiç umrumda değil. şu mübarek günlerde isteyen herkese versin Allahım.
Hayırlı cumalar
Amin inşallah..

Alya_naz Alya_naz bebeklerini Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin :) senin ikizler normal yolla mı oldu tüp bebek tedavisi ile mi yoksa ?.. Bende çok ikiz istiyordum hatta ilk muayenede dr çoğul gebelik dedi ama sonra teke düştü :anneadayı::nazar:
Gunaydin Canım, cok sagol cümlemizinkini bagislasin insaallah :dua: Benim ikizlerim Tüp Bebek ile oldu, ilk denememde iki yumurta yüklendi, sonuc pozitif işte :anneadayı: Senin nasil ? Yani biri düsük mü oldu sonradan cnm ?

Kızlar pazartesi günü kontrole gittik benimki ultrasyonda zıplamaya başladı bugün de okulda derse gireceğim basım dönüp midem bulandı midem bulanıyor basım dönüyor diye oturdum ağlıyorum:KK43:((

Anladım cnm sağol tedirgin oluyorum mutfakta bıraz ayakta dursam belim ağrımaya başlıyor kasık ağrısı zaten basından beri var normal mi diye merak ettım
gayet normal canim hepimizde oluyo bebek kendine yer actikca kese buyudukce. Meraklanma sen hic benimkide cok aksi mutfakta is yaparken dürtüyo :))

Gunaydin Canım, cok sagol cümlemizinkini bagislasin insaallah :dua: Benim ikizlerim Tüp Bebek ile oldu, ilk denememde iki yumurta yüklendi, sonuc pozitif işte :anneadayı: Senin nasil ? Yani biri düsük mü oldu sonradan cnm ?
Benim ki normal yolla oldu. 2. kese gelişmediği için öyle kaldı :) Bir çok hamilelikte oluyormuş , benimkine erken tanı koydu sanırım dr. Neyse ki şuan sağlıklı ilerliyoruz çok şükür.

merhaba kızlar, ikili testten geliyorum :) doktor, ölçümlerin sağlıklı olması için bebeğin istediği pozisyonda olması gerektiğini söyledi bizimki de inadına dönmedi bir türlü :KK70: o kadar çok ultrasona girdim ki sabahtan beri sayısını hatırlamıyorum, sonunda gösterdi ölçülerini bize :anneadayı: ense kalınlığı 1.03 mm kızlar, doktor tüm ölçümlerinin normal olduğunu söyledi tabi kan da verdim, kan testiyle birlikte tüm sonuçları önümüzdeki hafta bugün alacağız :nazar: cinsiyeti ile ilgili de ilk başta doktor bana kız gibi göründü dedi ama sonra da erkek gibi aslında dedi :KK70: cinsiyetiyle ilgili net bilgiyi de önümüzdeki hafta bugün veririm dedi. bunlar dışında folik asiti bugün itibariyle bırakıyoruz, 4 çeşit yeni hap var.. kan hapı ve çeşitli multivitaminler.. bakalım heyecanlı beklemedeyiz :KK200:

merhaba kızlar, ikili testten geliyorum :) doktor, ölçümlerin sağlıklı olması için bebeğin istediği pozisyonda olması gerektiğini söyledi bizimki de inadına dönmedi bir türlü :KK70: o kadar çok ultrasona girdim ki sabahtan beri sayısını hatırlamıyorum, sonunda gösterdi ölçülerini bize :anneadayı: ense kalınlığı 1.03 mm kızlar, doktor tüm ölçümlerinin normal olduğunu söyledi tabi kan da verdim, kan testiyle birlikte tüm sonuçları önümüzdeki hafta bugün alacağız :nazar: cinsiyeti ile ilgili de ilk başta doktor bana kız gibi göründü dedi ama sonra da erkek gibi aslında dedi :KK70: cinsiyetiyle ilgili net bilgiyi de önümüzdeki hafta bugün veririm dedi. bunlar dışında folik asiti bugün itibariyle bırakıyoruz, 4 çeşit yeni hap var.. kan hapı ve çeşitli multivitaminler.. bakalım heyecanlı beklemedeyiz :KK200:
Her şeyin yolunda olması çok güzel rabbim sağlıklı hayırlo evlatlar versin isteyen herkese inşallah.tahlillerinde iyi çıkar inşallah.

Valla kızlar bu mide bulantıları nolucak bilmiyorum bir iyiyim bir kötü bazen tüm günüm kötü yiyorum sonra tiksiniyorum pişman oluyorum yediğimede.hiç bir şey yemicem herhalde yediğim her şey kötülüyoe beni

Ohh gözün aydın canım, sonunda dönmüş :KK70: Bu arada normal karından ultrason ile ense kalınlıgını ölçüyorlar degil mi ? Ayrıca kan verdim demissin, onu neden istediler acaba ? Ben de haftaya gidecegim ense icin, merak ettim :KK66:

ayy hadi darısı bizim başımıza :) çook çoook sevindim maşallah :nazar::KK5: benimde önümüzdeki hafta çarşamba olacak. inşallah güzel sonuçlar alırız :dua: belki banada cinsiyet söyler du bakalım :KK71:

Ohh gözün aydın canım, sonunda dönmüş :KK70: Bu arada normal karından ultrason ile ense kalınlıgını ölçüyorlar degil mi ? Ayrıca kan verdim demissin, onu neden istediler acaba ? Ben de haftaya gidecegim ense icin, merak ettim :KK66:
canım sağol, darısı başına :KK71:ikili testte, ultrason ile ölçü taraması ve de kan ile bakılan serbest beta hcg ve diğer adını bilmediğim şeyler birlikte değerlendiriliyor.. yani eğer ikili test için gideceksen, ultrasonda bebeğin ense kalınlığı, burun kemiği ölçüsü, bebeğin boyu ve kan durumuna bakılacak. sonrasında da senden alınacak bir tüp kan ile birlikte senin yaşın ve diğer faktörler de göz önünde bulundurularak allah korusun :dua: down sendromu veya diğer kromozom bozuklukları ihtimalleri söylenecek. ikili testin yapılış şekli ve amacı bu şekilde canım :KK39:

X