Galiba 6 aylık sevgilim tarafından dolandırıldım.

belki beyni bulmakta zorlandıkları için ekstra tarama gerekmiştir.

Kusura bakmayın da adam size resmen "sağılır inek" muamelesi yapıyor, ağzına geleni sayıyor, "hoşt köpek, sen kimsin benle böyle konuşacak" diyemiyorsunuz. Hayret gerçekten, kendinize bunu nasıl yakıştırıyor sunuz? O "seni deniyor" diyen arkadaşlarınızın zekâsına da hayran kalmamak elde değil. O para geri gelmeyecek, daha fazlasını bari yedirmeyin, kurtulun biran önce. Tabi bunu yaparken o çok sevildiği çevrenize ve onu size getiren o referanslara adamın nasıl bir dolandırıcı olduğunu bir zahmet anlatın...

Yarın bu konuyu bir avukata danışacağım bir şey yapılabilir mi diye. Avukat olan, hukuki bilgisi olan arkadaşlar da fikir belirtirse çok sevinirim Bana biraz zor gibi görünüyor, whatsapptan borç olduğunu söylet diyenler olmuş ama nasıl olur acaba

Aranız nasıl şimdi?

Ya da sizce konuyu yargıya taşıyacağımı söyleyip gözünü korkutup ödeme yapmaya mı ikna etmeye çalışmalıyım?

Yahu erkek dediğin kolay kolay para istemez.
Bir arkadaşım var,ciddi manada borcu var,
Zaman zaman teklif edip ısrar ettiğim de oluyor.
Al şu kadarını işin görülsün diye.
Mesela 5 10 bin kadar bişey.
Asla kabul etmiyor,çok sıkışırsam söylerim diyor.
Başka arkadaşımdan borç aldım diyor vs vs.
Mesela geçen sene ben ondan almıştım geçici bir süre ufak bir mebla.
Ama o asla almıyor, bilmem anlatabildim mi...

Belki dolandırıcı değildir ama öyle bile olsa yaptığı çok çirkin. Hele istediğini alamadı diye küsmesi tam rezalet. Benim üniversitede bir arkadaşım vardı, bütün ihtiyaçlarını sevgilisine karşılatıyordu. Adam esnaftı, giyim kuşam, yeme içme, yol parasına varana kadar adamdan istiyordu. Sonunda evlendiler, derdi kandırmak değildi yani. Bizim aramizda senin paran benim param yok, nasıl olsa evlenicez, neden onun parası varken ben sıkıntı çekeyim diye düşünüyordu. Ama hoş değil yani. Helede bunu bir erkeğin yapması...

Bir kısmını hastaneye bizzat ben ödedim. Geri kalanı bilmiyorum

Bakin hastahanelere de guvenmeyin.
Pazartesi gunu basima acilde ne geldi anlatayim. Acil doktoru dahiliye ile goruserek yatis istedi. Tamamlayici yatis sinirsiz ozel sigortam var ilk belirtiler grip sgk var. Ve hastahane benden nakit pesin para istedi. Itiraz kismini anlatmiyim olan enerjimi yediler. Sigortayi ariyoruz daha provision atmamislar, bana red geldi diyolar. Asansorden indirip kapsam disi diyolar fln. Sonra yanima akrabam Canavar gibi bi cocuk geldi ayni birimde calismis. Bir guzel paketledi bunlari 1 kurus bile odemedim he pardon dahiliye icin 15 tl odedim. Itiraz etmesem 12 bin nakit ( kk yada banka kabul edilmiyor ) + masraflar icin el yazisi istediler ve gondermeyeceklerdi.
Daha once de fatura aciklamasi icin paranin yuzde 80ini nakit geri aldim 2 defa. Sikayet edicem diye aninda gelin odeyelim dediler. Bunlar 1 kisinin tecrubesi bahsettiginiz miktar cok yuksek nasil bu kdr saf olabiliyorsunuz

Eee sadede gelin borçları kim ödeyecek Birde ne evliliği Allahaskina ilk 6 ay flörtür canım cicim.Heo hoş görünür karşı taraf sizde öyle ilişki dediğin 6 aydan sonra başlayan evredir istediğine sor sonrada kişiler artık hep iyi taraflarini göstermez olur olduğu gibi sağdan soldan patlamalar başlar.Ondan sonra ya sürer yada biter .Bu kadar defoya rağmen hala banka sponsor olmaya devam edecekmisiniz.Aptal demem size olabilir kocayi besleyen sevgiliye para yedirmeyi sevende var Yani akıllı kizsiniz demi adam baya yüklü para çekmiş sonra annesi hastaymış falan bide sevgili bu.Sonra evlenince annesine ev de alırsınız n'olacak para ağaçta yetişiyor.Benim size birşey deneme gerek yok siz dogru yolu bulacak insansanız zaten o borcu odetir bunu şutlar siniz.Amiyane bu Yada sonra kader diye oturup daha büyük zararlara girdiğinizde ağlamayın Çevrenizde bı tuhaf 6 aylık iliski hep mükemmel olur zaten.Mükemmel olacak çok seviyor sayıyor değer veriyor olacakki bağlanın.Hatta iyi çocuk hakli olan omu hata bendemi deyin.Umarim yeni ve daha büyük dert konunuza yazmam bir daha yolumuz boyle dertlerke değil iyi haberlerinizle keşişsin

Bir kısmını hastaneye bizzat ben ödedim. Geri kalanı bilmiyorum
Ama siz elinizle yapmışsınız neredeyse tüm ödemeleri...Dava da açsanız pek bişey çıkmaz burdan. Ne diyeceksiniz ki "anlık olarak akıl sağlığımı kaybetmiştim" mi? Belli ki rızaya dayalı diyecekler...

Sadaka verdiğiniz dilenciye dava açsanız daha fazla şansınız olur , en azından bu herifi iki üç kere kolunuza takip gezmişsiniz, bir iki kere sevismişsinizdir...O da bunu söyleyecek mahkemede zaten. Hakime rezil oldugunuzla kalacaksınız...

Kısaca bu adamla 6 ay birlikte olmak için bir ödeme yapmışsınız , fiyatı baştan belliymiş zaten ilişkinin...

Son düzenleme:
Bu arada evet dolandırıldıniz galiba fazla olmuş.Size söylemeden nedeni ne olursa olsun elin oğlu sizi boyle borca batırıyor sa.Sonrada nedeni ne olursa olsun fakir ama gururlu genç olarak artistik hareketler yapıyorsa eyvah ki eyvah derim ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…