Fakir erkeği sadece annesi sever

Eee olmuyor işte.bu nasihatler bomboş.sanki kadın gidip zorla mı tanışacak istediği kişilerle.kısmetinde kim varsa, karşına kim gelirse o oluyor işte.millet de sanki çok mu meraklı maddi sorun yaşamaya.en iyisi erkek faktörünü hesaba katmayarak kendi göbeğini kendin kesmek.başkasına bağlı kalınma tavsiyesi evet hoş değil.elinde olan şey kendi maddi durumun.

Öyle olmuyor kısmetinde kim varsa vs değil biz yaratıyoruz kısmetimizi karşımıza kim gelirse o değil hayat seçimden ibaret. Kendimden örnek vereyim bir çok konuya bu örneği verdim
İlk eşim maddi durumu iyi olmayan ama “çalışmayan” hırsı olmayan biriydi 6 ay da boşadım aman karşıma çıktı nasılsa kader demedim ayrıldım zaten ben geçindiriyordum evi her şeyi. Zoruma gitti
Şimdi ikinci evliliğimi yapacağım şimdi ki eşim hırslı çalışkan taşı sıksa suyunu çıkaran biri. Ahım şahım zengin değil. Çok çalışıyor..
Bir kere evimize fatura ne kadar geldi bilmiyorum söylemez kira fatura cart curt onda , hayat elbet müşterek tabi ki ama ben boynumu eğip eski eşime katlansaydım Suan sırtımda tonlarca yük olurdu çocukta oldu mu yanmıştım.. allahtan ondan çocuğum yok.
Konu sahibi haklı ama eşi çalışıyor en azından adamın durumu yok elbet düzelir çalışan biri olsun da açılır kapılar bir gün.
Konu sahibi bebekten çalışamıyor iki ailede uzakta ne yapsın kreş olmuş aylık 5-6 bin çok üzücü..

Çok güzel bir işi , kariyeri olan bir kadın da evlendikten sonra veya çocuktan sonra maddi sıkıntı çekebilir. Çocuk ne olursa olsun kadının kariyerine bir darbe , daha yükselmesini engelliyor , belki meslektaşı erkeklerden daha az maaş alıyor. İşveren tekrar hamile kalabilir diyor , çocuk hastalandıkça işe gelmez diyor ona hep her an işten çıkabilir gözüyle bakıyor. Burada konu sahibinin bahsettiği feminizm veya kadın erkek ilişkileri değil , tam olarak ülkenin maddi durumuyla ilgili bence. Başka taraflara çekmeye gerek yok. 6 yıl çocuk yapmayıp çalışmış kadın , bebek arasında sıkıntı çekiyorsa tek maaş yetmiyordur. O da diğer kızlara evlenirken neler yaşanabileceğiyle ilgili tavsiye vermiş. Olan bu yani kızlar tek maaş yetmiyor, iki maaş anca ortalamayı tutturuyor. Tek maaş çok yüksek olmadıkça sıkıntı yaşanır ama aşk, sevgi bunları dinlemez. Yine de gider evlenilir. Sonucu da böyle yani hazırlıklı olun . Kimseyi suçlamaya , akıl vermeye gerek yok çok kariyerli de olsan bebekten sonra sıkıntı çekebilirsin. Benim işim kariyerim iyidir , eşim de iyiydi ama evlendikten sonra işi bozuldu 4 -5 ay sadece benim maaşımla geçindik ben de sıkıntı etmedim ama bunalmaya başlıyordum. Şimdi tekrar toparlamaya başladı çok şükür. Hayat böyle yani hiç bir şeyin garantisi yok.

Tamam da yine karşınıza çıkan kişiler arasında seçim yapabiliyorsunuz onu diyorum.hiç karşısına potansiyeli olan kişiler bile çıkmayan arkadaşlar da olabilir.dediğim gibi her istediğiniz erkekle tabışma şansınız yok ki.önüne çıkanlar arasından değerlendirme yapmak dediğim zaten.yoksa kabul edip, etmemek değil.eline gelen kartları en iyi şekilde değerlendirmek.elini kendin belirleyemiyorsun.

Merhaba ;

7 senelik evliyim , çocuğum yok ve ikimizde çalışarak çok şükür bir daire alabildik. Borcu da geçen sene bitti çok şükür. Darısı herkese nasip olsun inşallah.

Sizin durumunuza gelirsek , 6 senelik evlilikte iki kişi çalışırken hala daha ev alınamamış olmasını ben anlayamadım açıkçası. Ya da birikim yapılamamasını.

Sen her zman pişkin pişkin konusuyorsun..
Şartların önemi yok ki.. tecavüze uğramaya bile özeniyosn o derece pişkinsin

Bence çocuk yapmak için garantinizin olması gerekiyor.yine de gidip evlenilmesin bence. Evlenmeden yaşansın ilişkiler.garantisi olmayan adamın evlilikle işi ne ?bir de üstüne çocuk.yok artık.amann banene.ben mi çekiyorum sanki.

Ben de böyle bir garanti ihtimalinin çok zor olduğunu söylüyorum . Zaten çalışıp ara veren kadınların çoğunun perişan olup yerlerde süründüğü yok sadece standartları altına düşebiliyorlar . her güzel şeyin bir de bedeli var . Buna da hazırlıklı olmak gerekir. Ben eşimle tanışmamış olmaktansa maddi sıkıntıyı yeğlerim .

Ben bu kadar romantik bakmıyorum hayata.ne kadar sevebilirsin ki.en sağlamı 1 ay gidiyor.bu işlerin abartıldığını düşünüyorum.kendi kendimizi gazlıyoruz bence bu gönül işlerinde.hele bir de romantik bir kişiysek, yaşadığımız ilişkiyi abarttıkça abartıyoruz.biz o kişiyi değil, kafamızdaki ilişkiyi seviyoruz büyük oranda.

Siz bence uzayda yaşıyorsunuz. Türkiye gerçeklerinden bu kadar kopuk olamazsınız.
Evi olmayan 20 senelik evliler de var. Asgari ücretin farkında mısınız?
Bir de sizin ev almanızdan kime ne? Neden geçim sıkıntısından bunalmış bir insana nispet gibi yorum yazıyorsunuz. Ne kadar çirkin

O dediğiniz platonik ilişkiler için olabilir de sevgililik yaşayıp , evlenip, her halini görüp , varlıkta , yoklukta , hastalıkta , sağlıkta yanında olup nasıl o kişiyi değil de kafamdaki kişiyi ya da ilişkiyi sevebilirim ki? Basbayağı onu seviyorum hatta zorluk yaşayıp beraber atlattıkça daha da artıyor. Hayat o kadar kurallara bağlı veya somut değil. Sevgi var aşk var. Zaten bunlar hayatı daha yaşanabilir kılıyor.

Ev almak son 1 yılda aşırı ama aşırı zor oldu.

Ama bundan 5 yıl önce 2 kişinin hem de yeni evli 2 kişinin çalışarak ev alması bu kadar zor değildi.
Eşimle ikimiz asgari ücretin bir tık üzerinde maaş alarak ve İstanbul da ikamet ederek ve 2 sene kirada oturarak yaptık birikimimizi. Nispet yapmak haddime değil ki herkes için iyi dileklerde bulunmuş olduğum bir yorumda bulundum.

O dediğiniz platonik ilişkiler için olabilir de sevgililik yaşayıp , evlenip, her halini görüp , varlıkta , yoklukta , hastalıkta , sağlıkta yanında olup nasıl o kişiyi değil de kafamdaki kişiyi ya da ilişkiyi sevebilirim ki? Basbayağı onu seviyorum hatta zorluk yaşayıp beraber atlattıkça daha da artıyor. Hayat o kadar kurallara bağlı veya somut değil. Sevgi var aşk var. Zaten bunlar hayatı daha yaşanabilir kılıyor.

Bence de ama ben belli bir yaştan sonra duygularımı neredeyse kaybettim.güzel şeyler ama olmazsa da olmaz gelmiyor bana artık.bir amacın, bir çaban varmiş gibi geliyor, bu da insana iyi geliyor.siz memnunsanız ne mutlu.

Bence de ama ben belli bir yaştan sonra duygularımı neredeyse kaybettim.güzel şeyler ama olmazsa da olmaz gelmiyor bana artık.bir amacın, bir çaban varmiş gibi geliyor, bu da insana iyi geliyor.siz memnunsanız ne mutlu.
Olmazsa olmaz tabii ki değil ama illa birini seçmek gerekmiyor ki bence. Siz de duygularınızı kapatmayın hayatın karşımıza ne çıkaracağını bilemeyiz. Her şeyin bir zamanı vardır.

neden uzayda yaşamasınki ülkenin yarısı yaşıyorken o yorumu yapan üyenin nesi eksik

arkadaş nispet mi yapmıştır bilmiyorum ama
genellikle anne-baba memur ya da görece durumda olan ailelerden gelinmiyorsa
karı koca da çalışıyorsa
direkt ev alınıyor -du. hatta asgari ücretin az üstü olsa yeter yine alınıyordu. böyle onlarca örnek var etrafımda.

en azından 8-10 sene öncesine kadar bu iş böyleydi. sonra kuşak değişti ev fiyatları uçtu, sonrası için ben kesin konuşamam.
ama öncesinde:
daha beyaz türk ailelerden gelen arkadaşlarım "aman h.sonu prag'a gideyim" "aman inditex indiriminde 2 mont daha alayım" diye beklerdi -bunlara 1. grup diyelim

köylü çocuğu, tek maaşlı çok çocuklu ailelerden gelen arkadaşlarım (ben dahil) ise hep birikim yaptık (ben evli değilim) ve en kötü ilk evlerimizi aldık -bunlara da 2. grup diyelim.

evli çocuklu olanlar o evleri sattılar, kredisi devam ederken 2. evleri aldılar -çünkü ilk evler genelde çocuklu aileye yetecek kadar iyi değildi. muhtemelen ilk gruptakiler zaten o alınan ilk evlerde oturmazlardı da, onlar oturacakları evleri beklediler. ve büyük kısmının şu anda evi yok -yani kendi aldığı evi yok, aileden kalacak olan var genelde. benim 6-7 bin lira maaş alırken beşiktaşta 3 bin lira kira veren arkadaşım vardı mesela, eczacıbaşında çalışıyordu, gayet memur gibi sağlam işi vardı ama asla ev filan düşünmedi. ikinci gruptan birisi böyle bir şeyi asla yapmaz o 3 bin lirayla kredi öderdi.
bunlar beklenti ve hayatı yaşama anlayışı meselesi. ha o arkadaş gitti mimar üst düzey gelirli birisi ile evlendi muhtemelen de daha da çalışmaz. orası ayrı ama bunu herkes yapamıyor konu sahibinin belirttiği gibi

Burada maaşlar düşük gibi anladım ben. İki asgari ücretli büyük şehirde beş sene önce de ev alamaz. Tatile de gitmemişler öyle lüks yaşamları yok. O bahsettiğiniz ev alanlar takıyı peşinat yapanlar. Fakir aile takı takmadıysa peşinat da olmaz. Alamazlar. Peşinat için takısı olmayan asgari ücretli 5 sene öncede alamazdı. Siz orta gelirli memur aile olarak yorumluyorsunuz

Allahım şükürler olsun ferhans döndü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…