Fakir erkeği sadece annesi sever

Lupetta

🍒🍒🍒
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
6.002
10.709
Yani şöyle bir başlık yazacağım aklıma gelmezdi

Neredeyse 8 yıllık evliyiz. Ben bebeğim olana kadar hep çalıştım. Şu an 1 yaşında

Düğünü zaten ikimiz yaptık. Ailesinin durumu olmadığı için yardim etmediler. Ben de aileme yardim ettirmedim o yüzden.

Ben çalışırken yine haftada bir de olsa dışarda yemeğimizi yerdik, lüks olmasa da. Ben istediklerimi alabilirdim iyi kötü.

Bebek oldu iyice borç harç oldu.

Hattım faturalı değil, aylık paket yap(am)ıyorum Paketim biter, bitti demem, idare ederim, o da yapmaz. Dışarda yemek zaten kırk yılda bir ki benim en sevdiğim aktiviteydi. Avm'ye ya da gezmeye gitsek eve çoğu zaman aç dönerim. Dışardan döner istesek (o bile lüks) ki o da alındığında "oha şu kadar olmuş fiyatı" diye söyler. Ev sahibiyle davalığız. Eski püskü bir ev ama para olmadığı için çıkamadık ve dava stresini yaşıyorum. Hesabımda şu an kuruş para yok. Tatil desen balayı dışında iki kere gittik, o da otel tatili filan değil.

Bebeği sorarsanız onun her şeyini en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz.

Yani adam cimri değil ama maalesef fakir bir aileden geliyor ve biz de şu an o kategorideyiz neredeyse. İster beğenmeyin, ister yargılayın, ister linç edin. Buraya döktüm içimi. Diyeceksiniz ki "e bilmiyor muydun?" Biliyordum arkadaşlar. Durumu olmadığını biliyordum ama el ele verip yaparız bir şeyler dedim. Bunun için 6 sene çocuk yapmadım. Şu anda da durum bu. Gerçekten "aşk mı mantık mı" deseler artık cevabım mantık olur. Arkadaşlarıma bakıyorum, durumu iyi olanla evlenenler gerçekten yaşıyor.

Tamam kadın da kazansın kadın da katkıda bulunsun ama çocuk doğurunca bizim gelir nanay. Buna göre evlenin kızlar

Son düzenleme:
Kısmetse Olur Yaren? Sen misin?

Şaka bir yana bu bir tercih meselesi. Sevdiğim kişi ne durumda olursa olsun onunla o hayatı çekerim kuru ekmek de yerim diyen var, rahat bir hayatı tercih ederim diyen de var.

Sizi yargılamıyorum o yüzden. Bazı hayatlar o kadar gözümüze gözümüze sokuluyor ki insan imreniyor, kendi yaşadığı hayatı sorguluyor. Bebek büyüyünce siz de tekrar çalışmaya başlarsınız bir nebze düzelir durumunuz umarım.

Şey demiş ya biri : Kim istemez mutlu olmayı ama mutsuzluğa da var mısın?

Bence burda kimsenin sizi linc etmeye hakkı yok. Herkes ister haliyle çocuğunu en iyi şartlarda yetiştirmeyi ve okutmayı ve herkes ister en iyi şartlarda yaşamayı. Sizin de bunları istemeniz en doğal hakkınız. Çocuğunuz biraz daha büyüyüp sizde işe başladığınız zaman eminim şartlarınız bundan çok daha iyi olacaktır

Bebekle birlikte masraf artmış doğal olarak e tek maaşa da düşmüşsünüz çok doğal bir süreçten geçiyorsunuz aslında. İşe dönünce düzelir her şey
Öyle mi dersiniz... inşallah öyle olur çünkü ben sıkılmaya başladım ciddi manada...

Çok haklı bir isyan. Eskiden bir baba çalışır 7 kişilik ailesine bakardı. Ev alınırdı emekli ikramiyesiyle,araba alınırdı,her haftasonu mangala gidilirdi. Şimdi kahvaltılık malzemeyle sokaktan simit alıp pikniğe gidemiyor insanlar. Zenginler olsa da toplum olarak fakiriz ve içler acısı durumdayız ne yazık ki. Ama fakir şikayetçi değil,yine çoğunlukla zenginler şikayetçi.

Cevremdeki arkadaslarimin hemen hemen hepsinin eşi kendi işini yapiyor, kendi işini yapmayan da iyi maaş kazaniyor. Dusuk gelirli veya asgari ucretli evlenenen de var tabi onlar da aile yardimlariyla destekleriyle, aile apartmaninda vs oturuyorlar yoksa gecinemezler bu devirde.
Ha kendi işi olan batabiliyor, iyi kazanan işini kaybedebiliyor kimsenin garantisi yok o ayri ama kazanma potansiyeli olan adam kaybetse de tekrar düze cikariyor en azindan.

Evlenirken el ele veririz yapariz demişsiniz, simdi de el ele vereceksiniz.

Çok teşekkür ederim.
İnanın tek isteğim işe dönmek. İkinci bebek filan Allah yazdıysa bozsun

Ah bir ile başlama vaktim gelse..

Allah sizinde yardımcınız olsun, burdan sevgilerimi yolluyorum

İnşallah inşallah inşallah diyorum. Çok teşekkür ederim desteğiniz için
Bir an önce çalışmaya başlamak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…