Fakir erkeği sadece annesi sever

Enteresan bir şekilde aynı fikirdeyim.
Kanatların varsa konduğun dalın zatıf ya da sağlam olmasının bir önemi yok.

eşiniz için üzüldüm,adamın durumunu bilerek evlenmişsiniz sonrasında ne olacağını sanmıştınızki,ben hep böyle çalışan kadın takıntısı olanlara çok sinir olurum isteyen çalışır isteyen calışmaz derim hep ama sizin acil çalışmanız lazım çünkü durumunuz kötüymüş işe ihtiyacınız var,mantık evliliği benim hayatımda duyduğum en saçma şey ona hiç takılmayın,sevgisizlik fakirlikten daha zor çünkü o açığı malla mülkle kapatmanız imkansız,siz dışardan gördüklerinizi çokta gerçek sanmayın,yiyip,içip,gezmeyle mutlu olunmaz.

Benim sadece bir kadin arkadasim var kendisi veteriner hekim, ama esi yuksek lisans yapacagim doktora yapacagim diye calismiyor ama o universiteden oburune geciyor onlari da yapmiyor yani Ama disaridan mutlu gorunuyorlar, bazi insanlarin iliskigi dinamigi boyle...

Yoksa dediginiz gibi zaten cogu kisi benzer sosyokulturel ve sosyoekonomik seviyede oldugu kisilerle beraber oluyor. Ben zaten mantiksiz evlilige inanmiyorum, mantigini bir kenara birakip her seyi gormezden gelerek evlenenlerin sonunda mutlu oldugunu da hic gormedim.

Adam napsın çalışıyomuş işte. Çocuğu biraz büyütün siz de dönün iş hayatına. Ülkenin büyüüük bi kısmı böyle geçiniyor zaten.

Keşke çevrenizdeki arkadaşlarınızın eşlerinin mesleklerini konuşacağınıza kendinizin ve kendi arkadaşlarınızın mesleklerini konuşsanız.kadın olunca ikincil cinsiyet olunmuyor.

Durumunuz iyi değilken bebekte yapmayiverin sizde. Yapıp edip sonra en kotu şeyde nedense evlenmeyin ona göre evlenin oluyor.

Çok güzel olsan da adam seni nasıl bulacak ki.sokakta yolunu kesip çok güzelsiniz bayan ben de zenginim tanışabilir miyiz mi diyecek ? Sadece o cemiyetteysen mümkün bence.ne kadar olağanüstü bir güzellik olabilir ki sonuçta? Ünlü kadınların bile çoğu güzel değil.ki çoğu da kendi yetenekleriyle ünlü olmuş.birilerinin sırtında gelenler er geç bedelini misliyle ödüyor.petek dinçöz gibi.zengin insanların karıları da çok güzel değil ki.kısaca kendinden başka kimseye güvenme.başka yol yok.konu sahibi istese durumu daha iyi birini bulabileceğini sanıyor.nasıl olsa denemeyecek.konuşmak bedava.egoyu zedelemeye gerek yok

Son düzenleme:
Ne iş yapıyor eşiniz ?
Bu devirde kendi işini yapmıyorsa ve evi de yoksa fakir sayılır zaten.
Bebek büyüyünce çalışırsınız
Birkaç sene daha idare edin.
Zor zamanlarda yaşıyoruz ne yazık ki

Amma linc edilmiş ya kadın 6 yıl çocuk yapmadım diyor diğerleri gibi borç gırtlakta koştur koştur yapmamış çocuğu , konu sahibi her inişin çıkışı vardır. Suan çalışmıyorsun zorlanmanız çok normal çalışmaya başladığında her açıdan daha rahat olacaksın. Maddi manevi.
Bunun geçici bir süreç olduğunu unutma..
Malesef orta halli şu an günümüzde yoksul konumda.
Yalnız değilsin. Yaşam kalitemiz yerlere düştü hepimizin psikolojisi allak bullak

Çünkü kızlara durumu iyi olan koca bulun, bak ben bulmadım şimdi sürünüyorum diye tavsiye veriyor. kadınları küçük düşürüyor. bakış açısı yanlış.ona tepki geldi.kadının derdine değil.

Ben bir söz duymustum.Akilli kadınlar ,zengin erkeklere aşık olurlar diye.Biraz doğru sanırım.Ben eşimin iyi gününde de kötü gununde de yanında olurum.Ama isterdim ki çocuğum çok iyi şartlarda, sokakları temiz mahallelerde büyüsün.Artik çalışarak bir şeylere sahip olma devri de kapandı.Bence üzerimizde bunun mutsuzluğu ve çaresizliği var.

İnancıniz varsa ona siginanilirsiniz.Ben ona da inanmadigim için hayatım daha zor geciyor.Bir de etrafımda şükreden insanların genelde ya kazançları,mal varlıkları iyi ya da biraz aliklar.

Ama siz bir sene daha geçince ise başlarsınız ve durumunuz bugüne nazaran çok daha iyi olur.Umarim bunlar kötü günlerinizdir ve geride bırakırsınız.

E haklı değil mi bunu söylemekte.
Şuan üzgün mutsuz ve bir nasihat olarak bunu söylüyor çok doğal.
Küçük düşürmek değil bu kesinlikle , bir çok kişi demiştir bulsaydık şöyle bir zengin koca diye bu içten demek değil ama , aileler bile çocukları rahat etsin diye maddi olarak rahat birini ister evlatları için.
Bence onun da söylemek istediğini siz yanlış anladınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…