Fakir erkeği sadece annesi sever

Yani şöyle bir başlık yazacağım aklıma gelmezdi 😂

Neredeyse 8 yıllık evliyiz. Ben bebeğim olana kadar hep çalıştım. Şu an 1 yaşında

Düğünü zaten ikimiz yaptık. Ailesinin durumu olmadığı için yardim etmediler. Ben de aileme yardim ettirmedim o yüzden.

Ben çalışırken yine haftada bir de olsa dışarda yemeğimizi yerdik, lüks olmasa da. Ben istediklerimi alabilirdim iyi kötü.

Bebek oldu iyice borç harç oldu.

Hattım faturalı değil, aylık paket yap(am)ıyorum Paketim biter, bitti demem, idare ederim, o da yapmaz. Dışarda yemek zaten kırk yılda bir ki benim en sevdiğim aktiviteydi. Avm'ye ya da gezmeye gitsek eve çoğu zaman aç dönerim. Dışardan döner istesek (o bile lüks) ki o da alındığında "oha şu kadar olmuş fiyatı" diye söyler. Ev sahibiyle davalığız. Eski püskü bir ev ama para olmadığı için çıkamadık ve dava stresini yaşıyorum. Hesabımda şu an kuruş para yok. Tatil desen balayı dışında iki kere gittik, o da otel tatili filan değil.

Bebeği sorarsanız onun her şeyini en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz.

Yani adam cimri değil ama maalesef fakir bir aileden geliyor ve biz de şu an o kategorideyiz neredeyse. İster beğenmeyin, ister yargılayın, ister linç edin. Buraya döktüm içimi. Diyeceksiniz ki "e bilmiyor muydun?" Biliyordum arkadaşlar. Durumu olmadığını biliyordum ama el ele verip yaparız bir şeyler dedim. Bunun için 6 sene çocuk yapmadım. Şu anda da durum bu. Gerçekten "aşk mı mantık mı" deseler artık cevabım mantık olur. Arkadaşlarıma bakıyorum, durumu iyi olanla evlenenler gerçekten yaşıyor.

Tamam kadın da kazansın kadın da katkıda bulunsun ama çocuk doğurunca bizim gelir nanay. Buna göre evlenin kızlar
Paragrafın başıyla, yani konunun gidişatıyla sizin çıkardığınız ders birbirini tutmuyor.adam hiçbir işe yaramıyor neredeyse siz kadın da katkıda bulunsun ama erkeğin durumu iyi olsun diyorsunuz.eee kadınlar geçindiriyor artık evleri katkısı mı kalmış. Asıl erkekler katkı sağlayan konuma düştü(ki onu bile yapamayan çok) ve hâlâ kurtuluşu iyi gelirli biriyle evlenmekten buluyorsunuz.ahh ahh.bizim ülkenin kadınları artık tamemen bir değişse.eee madem iyi durumlu erkek istiyorsun, sen de iyi durumlu ol.sütten ağzınız yanmış şimdiki aklım olsa kendim iyi gelir getirecek bir eğitim alır, ona göre bir iş seçerdim demek yerine genç kızlara durumu iyi olan koca tavsiye edip, bir de bu durumu kıskanıyorsunuz koskoca kadın hâlinizle.yazık valla.hâlâ yaşadıklarınız doğru düşünmenize vesile olamamış.bu arada herkes sizin yaptığıniz gibi mantık diyecek olsa siz yine maddi durumu iyi olan birini bulamazdınız.herkes kendi seviyesinde eş isterdi çünkü.kendi kazdığınız kuyuya kendiniz düşerdiniz.bir kocayla evlenip rahata kavuşma dönemleri masallarda kaldı artık.bırakın koca parası yemeği, kendi paramızı sömürtmemek için kırk takla atıyoruz artik.devir sizin evlendiğiniz devir değil. Ergen genç kızlar gibi bak onun kocası daha iyi bakıyor kadına diyeceğinize şapkanızı önünüze koyup, elimden ne gelir diye düşünün.devir bu artık.kabullenip, kendimiz için en iyisini yapmaya çalışacağız.benim de kadınlara tavsiyem evlenirken mantık evliliği yapmaları değil, hayatları boyunca başka birinin gelirini ya da imkanları hesaba bile katmayacak şekilde kendilerini eğitmeleri.
Soru "aşk mı mantık mı ? "değil, "Kendime mi güvenmek, başkalarına mı bel bağlamak?" olmalı.çok yanlış yerdesiniz.

"aşk mı mantık mı" deseler artık cevabım mantık olur. Arkadaşlarıma bakıyorum, durumu iyi olanla evlenenler gerçekten yaşıyor.

İnsan duygusal bir varlıktır. Duygularını yok sayıp tamamen mantığınla evlilik yaparsan bu defa duygusal tarafınız eksik kalır ve hiç bir şeyden tat alamazsınız. bana göre bu çok daha kötü. Buna örnek olarak bir arkadaşım çok varlıklı biriyle sırf zengin olduğu için evlendi. 2 sene sonra boşandı. Boşanma nedeni ise eşine bir türlü ısınmaması. Şuan başka biriyle adam eski kocası gibi varlık biri de değil ama arkadaşım çok mutlu.

Bunlar bana o kadar boş geliyor ki artık. Bir deprem oldu zengin fakir eşitlendi. Hepimiz konteynerda kalıyoruz şu an. O yüzden hiçbir şeyin garantisi yok. Sevgisiz evlilik de evlilik olmaz zaten. Mantıkla yuva kurulmaz bence.
O zenginler 2 gün sonra otellere yerleşti ama.adamların gelir kapısı kapanmadı ki.2,3 gün gidecek yer bulamadılar sadece.ben bu kadar romantik bakamıyorum olaylara.

Bir seyler yapip edersek birlikte emegimiz,

Yapamayinca fakir adam

Demek olmuyor bence.

Gecici zamanlar icin icinizi karartmayin, cocugunuz buyuyecek, siz is hayatina doneceksiniz. Zamanla oturacak isler.
Bence de.ona bakarsan adam fakirse, kadında hiç yok.eşi gelmiş burada kocam fakir, keşke evlenmeseydim diye dert yanıyor.eee adamcağız da keşke çocuk bahanesiyle işi gücü bırakan kadın almasaydım dese ne olacak? Hep kendi tarafımızdan bakıyoruz.

Sona eren evliligim gözlerimin onunden gecti. Aynen boyleydi. Ustelik ben evden calismaya baslamistim, ufak isler aliyordum. Disarida yesen bogazinda kaliyordu. Allah yardimciniz olsun, kirginliginizi kalbimde hissettim
Ondan sonra ben işini gücünü oturtmayan evlenmesin deyince beğenmedim yağmuruna tutuluyorum.balık baştan kokuyor.zamanında düşünseydiniz benim gibi pişkin pişkin konuşurdunuz böyle.gereksiz gereksiz duygusallıklara birbirinize dert ortağı şovları yapıp duracağınıza.ben bilmiyordum aman ben kadınım evleneyim gitsin demeyi.

Ondan sonra ben işini gücünü oturtmayan evlenmesin deyince beğenmedim yağmuruna tutuluyorum.balık baştan kokuyor.zamanında düşünseydiniz benim gibi pişkin pişkin konuşurdunuz böyle.gereksiz gereksiz duygusallıklara birbirinize dert ortağı şovları yapıp duracağınıza.ben bilmiyordum aman ben kadınım evleneyim gitsin demeyi.
Ben doguma 5 gun kalana kadar calisiyordum zaten. Dogumdan sonra biraktim, sonra geri basladim.
Geri kalan cumlelerin icin cevabim: "Gule gule ferhans". Seninle polemige girmem, sikayet ettim.

Paragrafın başıyla, yani konunun gidişatıyla sizin çıkardığınız ders birbirini tutmuyor.adam hiçbir işe yaramıyor neredeyse siz kadın da katkıda bulunsun ama erkeğin durumu iyi olsun diyorsunuz.eee kadınlar geçindiriyor artık evleri katkısı mı kalmış. Asıl erkekler katkı sağlayan konuma düştü(ki onu bile yapamayan çok) ve hâlâ kurtuluşu iyi gelirli biriyle evlenmekten buluyorsunuz.ahh ahh.bizim ülkenin kadınları artık tamemen bir değişse.eee madem iyi durumlu erkek istiyorsun, sen de iyi durumlu ol.sütten ağzınız yanmış şimdiki aklım olsa kendim iyi gelir getirecek bir eğitim alır, ona göre bir iş seçerdim demek yerine genç kızlara durumu iyi olan koca tavsiye edip, bir de bu durumu kıskanıyorsunuz koskoca kadın hâlinizle.yazık valla.hâlâ yaşadıklarınız doğru düşünmenize vesile olamamış.bu arada herkes sizin yaptığıniz gibi mantık diyecek olsa siz yine maddi durumu iyi olan birini bulamazdınız.herkes kendi seviyesinde eş isterdi çünkü.kendi kazdığınız kuyuya kendiniz düşerdiniz.bir kocayla evlenip rahata kavuşma dönemleri masallarda kaldı artık.bırakın koca parası yemeği, kendi paramızı sömürtmemek için kırk takla atıyoruz artik.devir sizin evlendiğiniz devir değil. Ergen genç kızlar gibi bak onun kocası daha iyi bakıyor kadına diyeceğinize şapkanızı önünüze koyup, elimden ne gelir diye düşünün.devir bu artık.kabullenip, kendimiz için en iyisini yapmaya çalışacağız.benim de kadınlara tavsiyem evlenirken mantık evliliği yapmaları değil, hayatları boyunca başka birinin gelirini ya da imkanları hesaba bile katmayacak şekilde kendilerini eğitmeleri.
Soru "aşk mı mantık mı ? "değil, "Kendime mi güvenmek, başkalarına mı bel bağlamak?" olmalı.çok yanlış yerdesiniz.

Ben katılıyorum yahu bu yoruma. Adam para getirrsin, evi adam geçindirsin, adamın benden çok parası olsun demek kadar boş bir şey yok. Devir değişti artık kadınlar da eşit eğitime ve işlere ulaşabiliyor, başka birinin mesleği, kariyeri üstüne beklenti kurmak yerine kadınlar kendilerine güvensinler, kendilerine yatırım yapsınlar, BEN kaç para kazanabilirim, ben ne iş yapıyorum, benim para potansiyelim ne kadar yükselir desinler. 2. bir kişiye bel bağlamaktansa kendilerine güvensinler, kendileri çaba koysunlar. Zengin kocaydı, zengin kocanın parasıyla gezmekti mezmekti onlar bomboş işler. Kadınlar da kendi bileğine güvensin, koç gibi çıksın ortaya. Erkeklerin bizlerden bir fazlaları yok, onlar yapıyorsa kadınlar da yapabilir.

Ben doguma 5 gun kalana kadar calisiyordum zaten. Dogumdan sonra biraktim, sonra geri basladim.
Geri kalan cumlelerin icin cevabim: "Gule gule ferhans". Seninle polemige girmem, sikayet ettim.
Ee
Ben katılıyorum yahu bu yoruma. Adam para getirrsin, evi adam geçindirsin, adamın benden çok parası olsun demek kadar boş bir şey yok. Devir değişti artık kadınlar da eşit eğitime ve işlere ulaşabiliyor, başka birinin mesleği, kariyeri üstüne beklenti kurmak yerine kadınlar kendilerine güvensinler, kendilerine yatırım yapsınlar, BEN kaç para kazanabilirim, ben ne iş yapıyorum, benim para potansiyelim ne kadar yükselir desinler. 2. bir kişiye bel bağlamaktansa kendilerine güvensinler, kendileri çaba koysunlar. Zengin kocaydı, zengin kocanın parasıyla gezmekti mezmekti onlar bomboş işler. Kadınlar da kendi bileğine güvensin, koç gibi çıksın ortaya. Erkeklerin bizlerden bir fazlaları yok, onlar yapıyorsa kadınlar da yapabilir.
Sanki istiyorlar da kapıda kuyruk mu var.😀😀 düzenli geliri olan adam nimet olmuş ne zengini 😀😀.bırak zengini doğru dürüst işi olan adam lüks oldu memlekette.her allahın günü bir arkadaş maddi açıdan sömürülme konusu açıyor.bırakın durumu iyi olanı, kendi paranı sana bırakacak adam bulmaya kadar düştük.

Benim rahmetli dedem 4 çocuk 6 kişiye tek işçi maaşıyla bakmış.. Tek başına çalışarak ev bile alabilmiş. 4 çocuğunu düğün yaparak evlendirmiş. 4 çocuğunu okutmuş 1 işçi maaşıyla. Şimdi bunları tek maaşla hiçbir kişi yapamaz eğer genel müdür maaşı yoksa. Zaten ayrı şehirlerde insanlar 2 çocuk okutamıyor nerede 4 çocuk..
Keşke 70lerde yaşasaydım çok daha mutlu olurdum. O zamanlar restorana hep gidilmezdi belki ama herkes evine az ya da çok et, sebze,meyve, peynir,kuruyemis,balık alırdı. Gıda bugüne göre çok daha ucuzdu. Alım gücü açısından bugünle o günler arasında uçurumlar var. Siz yapmayın.
O zamanlar kimsenin bir kaç ayakkabısı bir kaç montu tıka basa dolu gardolapları yoktu

Benim hayatımdaki erkekler hep statü sahibi erkeklerdi sadece biri hariç son sevgilim o da. Hayatım boyunca para pul takılmadım da ama ağzından para düşmeyen, her şeyin hesabını yapan fakir aileden gelen bir adamın sevgisi de yetmez saygısı da yetmez bunu anladım.
Herkes yetebildiğine gitsin dedim ve bıraktım.
Her yere "parasız erkeği annesi sever" yazmış. Tabi anan sevecek elin kızı mı sevecekti seni diyemedim saygımdan.

Zengin koca bulmanın iki şartı var bence ya aileden zengin olacaksın çevren senin gibi olacak, ya da standart üstü güzelliğin olacak. Yada üniversitede iyi bir bölüm sonra iyi bir iş ki o zaman zengin kocaya ihtiyaç olmuyor. Bir de zenginlik ölçüsü ne kimi için ayda 50000 zenginliktir kimi için 500000

Benim babam memur maaşı ile 2 çocuk okuttu ancak, ev ve arabası hiç olmadı, emekli olunca alabildi.
Herkesin harcaması, önceliği ve bütçe kalemleri farklıdır. Kimi için önemli olan eğitimdir, kimi için harcama,.kimine gayrimenkul...
Eşimle sıfırdan başladık. Hiç nasıl geçineceğiz, ama bu fakir diye düşünmedim. Sevgili olduğumuz dönemde, öğrenci iken dışarıda çok az yemek yer, bir simiti ikiye bölerdik. Evliliğimizin ilk yıllarında biz de zorlandık, el ele verip çalışınca Allah da fırsatını verdi,18 yılda geldiğimiz nokta, özelde çocuklarımı okutuyorum, ev, araba, yazlık var şükürler olsun. Her yıl yurt içi / yurt dışı tatile gideriz. 2 memuruz diyeyim.

Bu konu bütün genç kızlara örnek olsun. Fakir adamla mutluluk olmaz. Bu devir para devri. Maalesef halinize üzüldüm. Özellikle eşinizin laf etmesi çok soğutucu. Ama bu hayatı kendiniz seçtiniz, kendi düşen ağlamaz. Benim ailemin maddi durumu çok iyi. Fakir bir adamı seviyorum maalesef ama evlilik asla düşünmüyorum. Bu konu da bana güzel bi örnek oldu.

Ee
Sanki istiyorlar da kapıda kuyruk mu var.😀😀 düzenli geliri olan adam nimet olmuş ne zengini 😀😀.bırak zengini doğru dürüst işi olan adam lüks oldu memlekette.her allahın günü bir arkadaş maddi açıdan sömürülme konusu açıyor.bırakın durumu iyi olanı, kendi paranı sana bırakacak adam bulmaya kadar düştük.

Ferhans durust ol simdi sanki sen bu yasina kadar duzgun birini bulabildin de, ben evlenmesini bilmiyor muydum diyorsun 😂 Evlilik iki kisilik yapiliyor malum, sen de duzgun evliligi olanlari kiskandigini yazdin hep burada. Linc yeme sebebin de koca parasi diyip durman, aile olmaya dair hicbir fikrin yok, empati yetenegin de yok anca bol keseden atip tutup yaziyorsun.

Ben yonetici konumunda calisiyorum, esim de esimin ailesinin durumu cok iyi, evet ben de belirli standartlarin altinda kimseyle gorusmedim cunku ben de ailemden gordugum standartlarin altina dusmek istemezdim. O yuzden konu sahibine katiliyorum. Ha bu arada esim kendi istegiyle evin ve benim butun masraflarimi karsiliyor, ben de 'koca parasi' yiyorum yani, kocam o tabii ki ben yiyecegim, hani aileyiz ya biz 🤪

Yani şöyle bir başlık yazacağım aklıma gelmezdi 😂

Neredeyse 8 yıllık evliyiz. Ben bebeğim olana kadar hep çalıştım. Şu an 1 yaşında

Düğünü zaten ikimiz yaptık. Ailesinin durumu olmadığı için yardim etmediler. Ben de aileme yardim ettirmedim o yüzden.

Ben çalışırken yine haftada bir de olsa dışarda yemeğimizi yerdik, lüks olmasa da. Ben istediklerimi alabilirdim iyi kötü.

Bebek oldu iyice borç harç oldu.

Hattım faturalı değil, aylık paket yap(am)ıyorum Paketim biter, bitti demem, idare ederim, o da yapmaz. Dışarda yemek zaten kırk yılda bir ki benim en sevdiğim aktiviteydi. Avm'ye ya da gezmeye gitsek eve çoğu zaman aç dönerim. Dışardan döner istesek (o bile lüks) ki o da alındığında "oha şu kadar olmuş fiyatı" diye söyler. Ev sahibiyle davalığız. Eski püskü bir ev ama para olmadığı için çıkamadık ve dava stresini yaşıyorum. Hesabımda şu an kuruş para yok. Tatil desen balayı dışında iki kere gittik, o da otel tatili filan değil.

Bebeği sorarsanız onun her şeyini en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz.

Yani adam cimri değil ama maalesef fakir bir aileden geliyor ve biz de şu an o kategorideyiz neredeyse. İster beğenmeyin, ister yargılayın, ister linç edin. Buraya döktüm içimi. Diyeceksiniz ki "e bilmiyor muydun?" Biliyordum arkadaşlar. Durumu olmadığını biliyordum ama el ele verip yaparız bir şeyler dedim. Bunun için 6 sene çocuk yapmadım. Şu anda da durum bu. Gerçekten "aşk mı mantık mı" deseler artık cevabım mantık olur. Arkadaşlarıma bakıyorum, durumu iyi olanla evlenenler gerçekten yaşıyor.

Tamam kadın da kazansın kadın da katkıda bulunsun ama çocuk doğurunca bizim gelir nanay. Buna göre evlenin kızlar
Bunun fakir bir aileden gelmekle ne alakası var hanım efendi bizde eşimle dışarı çıktığımızda artık en ucuz olan donerebile 80 TL vermek zorumuza gidior maaş döneminde bir kez dışardan yiyoruz sonrasında dışarı ciksak bile evde yiyoruz valla hayat gereksiz pahalı çünkü bu hayat acısıyla tatlısıyla sizin isteklerinizi elinden geldiğince yapıyorsa bu eşinize haksızlık değil mi ne kadar acı gerçekten eşiniz adına üzüldüm

Sizi anliyorum, zor zamanlardan geciyorsunuz Allah yardimciniz olsun. Icinizi karartmayin, arastirim belki evden yapabilicek bir is olanagi bulursunuz. Hem bebeyinizle ilgilenir hemde evden birseyler yaparsiniz. Azda olsa biraz ferahlarsiniz ordan gelen kazancinizla ve o parayida hafta sonlari aktivitelerine ayirirsiniz.

Konuya yorum yapayım liranın hali ne olacak gerçekten çok merak ediyorum, Arjantin pesosu mu olacak yerlerde mi sürünecek, enflasyon ne olacak %5000000000000000 falan mı olacak bu gidişle ... ekonomi gittikçe ötopik bir hal alıyor, evlerin yanına yaklaşılmıyor her şey milyonla ama cepteki para yerinde sayıyor. Bu gidişin sonu ne olacak arkadaş :KK57: Konu sahibesi gibi ancak günü kurtaran çok ailenin olduğunu düşünüyorum, bundan sonra fakirlik herkesi kovalayacak bir şekilde:KK51:

Ferhans durust ol simdi sanki sen bu yasina kadar duzgun birini bulabildin de, ben evlenmesini bilmiyor muydum diyorsun 😂 Evlilik iki kisilik yapiliyor malum, sen de duzgun evliligi olanlari kiskandigini yazdin hep burada. Linc yeme sebebin de koca parasi diyip durman, aile olmaya dair hicbir fikrin yok, empati yetenegin de yok anca bol keseden atip tutup yaziyorsun.

Ben yonetici konumunda calisiyorum, esim de esimin ailesinin durumu cok iyi, evet ben de belirli standartlarin altinda kimseyle gorusmedim cunku ben de ailemden gordugum standartlarin altina dusmek istemezdim. O yuzden konu sahibine katiliyorum. Ha bu arada esim kendi istegiyle evin ve benim butun masraflarimi karsiliyor, ben de 'koca parasi' yiyorum yani, kocam o tabii ki ben yiyecegim, hani aileyiz ya biz 🤪

Ferhans yine evirdi cevirdi kendine gore. Konu sahibi omur boyu calismayayim dememiş oyle bisey okumadim ama bebek kucukken en azindan idare edilebilmek istemiş anladigim kadariyla ki neden istemesin.

Kendin para kazanmakla ne alakasi varsa bunun. Kadinlar guzel paralar kazaninca karsisindaki erkegin durumunun onemi olmuyor mu? Her kadin aaa bende para cok nasilsa gideyim kendine bakamayan adama ben bakayim demiyorlar.
Guzel kazanan kadinlarin da eşlerinin işi gucu iyi oluyor zaten aslinda. 🙄 Hepsi calismayan kadin degil. O ayri bir mesele...

X