EYLÜL 2021 Tüp Bebek Serüveni

Kimisi kist diyor ama bebim kistte pembe kanamam olurdu kafam çok karıştı
Aşılama yaptırdıysanız zaten doktor kontrolündedir ve muhtemelen çatlatma iğnesi olmuşssunuzdur var olan yumurtalarınızın kiste dönmesi pek mümkün değil ama daha önce kistiniz var mıydı bilemiyorum? Olsa zaten doktorunuz söylerdi

Canım nasılsın ? Bezmialem de ilk aşılamamı oldum fakat sonuç negatif.2. aşılama için tekrar gidicem adetim söküldüğünde.Tüo bebek raporu için 2 aşılama şartım var çünkü 😔 Benim doktorum Rabiye Yılmaz.Sen hangi doktora gidiyorsun.Bir de Tüp bebek sürecin nasıl ilerledi,senin de raporlu mu oldu,opu işlemi anestezili mi oldu süreçten kısaca bahsedebilir misin rica etsem ❤️
Teşekkür ederim sende iyisindir inşallah ☺️
Pek kısa olmayacak ama 🤭
Benim doktorum Pınar hoca.
Genel olarak tüm arkadaşlarda da süreç aynı olmuştur canım.
Adetin 2-3.günü kontrol, iğnelere başlanıyor, yumurta toplama bende adetin 10-12.günlerinde olmuştu sanırım. Yumurta toplamadan önce daha sık çağırılıyorsun.
Toplama günü hiç stres yapmana gerek yok, tabi ilk deneyimin olacağı için bi tedirginlik oluyor ama korkma 😇 İşleme alınıyosun, anestezi veriyorlar. Uyandığında hiç bişey hatırlamıyosun, ağrı sızı yok. Karında bi gerginlik ve gaz hissi oluyor. Aç olduğun için başın dönebilir gayet normal.
Yumurtanın sayısı asla önemli değil ona takılma. Bana doktor 15-20 yumurta görünüyor demişti 37 yumurta toplandı. Önemli olan bu değil tabi, 8 tane sağlıklı embriyo oluştu.
Ben yumurta toplamadan 5 gün sonra regl oldum. Reglim 5 gün sürdü bitti ve o gün histeroskopi oldum.
Şimdide transfer bekliyorum. Beni zorlayan farklı sebeplerden dolayı hep transferin iptal olmasıydı. Hep sil baştan oldu. Umarım bu sondur. 🤗
Hak eden, emek veren herkes anne olsun inşallah 😇

Pek kısa olmayacak ama 🤭
Adetin 2-3.günü kontrol, iğnelere başlanıyor, yumurta toplama bende adetin 10-12.günlerinde olmuştu sanırım. Yumurta toplamadan önce daha sık çağırılıyorsun.
Toplama günü hiç stres yapmana gerek yok, tabi ilk deneyimin olacağı için bi tedirginlik oluyor ama korkma 😇 İşleme alınıyosun, anestezi veriyorlar. Uyandığında hiç bişey hatırlamıyosun, ağrı sızı yok. Karında bi gerginlik ve gaz hissi oluyor. Aç olduğun için başın dönebilir gayet normal.
Yumurtanın sayısı asla önemli değil ona takılma. Bana doktor 15-20 yumurta görünüyor demişti 37 yumurta toplandı. Önemli olan bu değil tabi, 8 tane sağlıklı embriyo oluştu.
Ben yumurta toplamadan 5 gün sonra regl oldum. Reglim 5 gün sürdü bitti ve o gün histeroskopi oldum.
Şimdide transfer bekliyorum. Beni zorlayan farklı sebeplerden dolayı hep transferin iptal olmasıydı. Hep sil baştan oldu. Umarım bu sondur. 🤗
Canım çok ama çok teşekkür ederim Allah razı olsun benim için gayet açıklayıcı oldu ❤️ İnşaallah güzel sonuçlar alırsın canım ❤️ Rabbim hepimize bu duyguyu yaşatır inşaallah ❤️🤲🏻

Sabah kontrole gittim şuan çok iyi dedi pazartesi toplama işleminolscak benimde öok ağrım olur mu o gün

Pek kısa olmayacak ama 🤭
Arkadaşlar yumurta sayısına üzülmemeniz ve karşılaştırma yapmanız için yazıyorum yukaridaki arkadaşımın söylediği gibi sayısı değil kalitesi onemli hic moralinizi bozmayın ben de çünkü burada sayıları gördükçe acaba mi demiştim üzülmüştüm ama rabbime sukur oyle olmadi ve insallah pozitif sonuçlanır.
8 yumurta toplantı 8 i olgun dolu cikti 6 sı dollendi 5 tanesi 5. Gune geldi rabbime şükürler olsun sayi onemli değil yani yeterki siz guzel beslenin kendinize iyi bakın rabbime emanet bu kadar

Merhaba dün adetimin 10. Günüydü doktor endometrium 6,5 dedi salı gününe tekrar çağırdı birde göbekten yapıştırmalı bant verdi, eğer istenen kalınlığa gelirse cuma transfer olacağını söyledi, sizce kalınlaşır mı kızlar ilk denemem,

X