Evlilikte sınırlar nasıl koruyorsunuz?

Sınavlar yüzünden çok yoğun kaygı taşıyan biriyim gurbetteyim bebeğim var onunla ilgilenmekten çalışamadım ama kendimi denemek istedim neyse eşimde beni destekliyor sınav beklediğim iyiydi içimde bir umut doldu çıkışta çalışsam yaparım yapılmayacak bir sınav değil diye çıkmıştım sonra eşim sonuçlar ne zaman açıklanacak deyince ben sonucu öğrenmek istemiyorum moralim bozulur tatil güzel geçsin kapat konuyu dedim ve bugün eşim görüntülü arayıp şifremi sordu sonuç açıklanmış dedi baktım yani orta bir puan almışım ama puan daha çok eşimin davranışına bozuldum söyleme dediğim halde söylemesi geçen yaz tam tersini yapmıştı aöf kalmışım kendisi geçmiş ailesinin yanındaydık üzülme diye söylemedim diyor bayağı kavga ettim ve eşim yanıma geldi gelirken çiçek almış. Niye böyle yaptın diyorum o zaman kalmıştın bunda puan olduğu için bilemedim deyip özür diledi acaba bu bit manipülasyon mu yoksa ben mi abartı davranıyorum
Merak etmiş siz konuyu kapatınca hiç öğrenmeyecekmiydiniz sonuçları bakmayacakmıydınız? Belki heves etti heyecanını paylaşmak istedi ben altında kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum eşiniz sonuçta.. benim eşimde çok meraklıdır sorar herşeyi hatta 2 ay önce bir sınava girmiştim beni almaya gelmişti sınavın sonuçlarını da aynı gün aldım güzel geçmişti okadar çok ısrar etmişti ki çünkü haftalarca çalışmıştım sınava ister istemez olmadı deseydim nasıl ya okadar çalıştın diyecekti normal yani ama insanlar herzaman başarılı olmak zorunda değilki lütfen kafanıza takmayın eşinize söyleyin güzl dille tekrar konu ne olursa olsun ısrar sevmiyorum dersin okadar

X