Evlilikte sınırlar nasıl koruyorsunuz?

:KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Siz gerçek misiniz ? Doğru burada tek sınır isteyen kadın sizsiniz, kk da bir tane sınırlarını bilen kadın yok. Tercih neee saygı nee hiçbir fikriniz olduğunu düşünmüyorum artık. Hanımefendi BAKMAYIN. Madem sınırlarınıza saygı duymadı, bakmasaydınız. Yaptığınız şey sınır çekmek değil tamamen alınganlık ve ağlaklık. Eşiniz hata yapmadığı halde çiçekle gelip özür dilemek zorunda kalmış. Asıl manipülatör sizsiniz keşke anlasanız. Eleştirileri beğenmediniz diye, konuya güncelleme yapıp bize laf sokmaya çalışmanız gerçekten çok küçük bir hareket. Sizin adınıza ben utandım :/
Çok kötü ya baya cringe, lisede olurdu böyle tipler. Çalışmaz çalışmaz deneme açıklanır sınav açıklanır ‘yaaa bakmıcam bne .s.s’ diye gezer bu prensesler. Başarı için kılını kıpırdatmaz ama anksiyete(!) hep. Tamam sensin bacım.
Bu arada eşi de çiçek alıp gittiğine göre hak ediyor ya , memnun demek ki bu şımarıklıktan. Bize mutluluklar dilemek düşer.

Açıkçası buranın amacı insanlar sorunları rahat anlatabilsin diye var çünkü yüz yüze anlatırken bile insanlar birsey anlattığında bunu sana karşı kullanan insanlar var galiba sen öylesin sınavım düşüklüğü seni ilgilendirmez beni burdan vurmaya çalışma
İnsanlar bunun neyini sana karşı kullansın? Cidden soruyorum. Çalışmamışsın puan ona göre gelmiş, eşin de merak etmiş, o kadar yani.

Yani bilemedim. Empati kuruyorum; eşim böyle bişey söylese en fazla hayır hayatım bakamam moralim bozulursa senin de bozulur derim bi daha ısrar etmez. Ama bu ilişki dinamiği baştan düzenlenmeli. Eşim de ben de ısrardan hoşlanmayız. O yüzden ikimiz de ısrar etmenin damara basmak olduğunu biliriz. Demek ki sizin ilişkinizin dinamiğinde böyle şeyler yok. Bunu oturtmak için de kararlı olmanız şart. O puana ne olursa olsun bakmamalıydınız sınır korumak için. En azından ben inadımdan bakmazdım. Hatta baksam bile söylemezdim. Kararlı duruşu tavsiye ederim sınır korumak için.
Haklısın belki sorun bu bu basit bir örnek olsa bile kendim için ben sürekli uzatmayalım neyse olay büyümesin diye kararlarım geri adım atmak zorunda kalıyorum daha sonrada bakmasaydın oluyor , aman ne olucak, abartma bu değerlikte böyle olsun vs vs ama bir kere kendimden taviz verdikçe kötü hissettiriyor bundan sonra daha kararlı davrancam. 🙂

İnsanlar bunun neyini sana karşı kullansın? Cidden soruyorum. Çalışmamışsın puan ona göre gelmiş, eşin de merak etmiş, o kadar yani.
Alıntıyla uğraşamadım puanım düşük yazdığım için sen sınavı zaten kazanamazsın vs gibi umut kırıcı konuyla alakasız yorumlar yaptığı için demiştim.

Çok kötü ya baya cringe, lisede olurdu böyle tipler. Çalışmaz çalışmaz deneme açıklanır sınav açıklanır ‘yaaa bakmıcam bne .s.s’ diye gezer bu prensesler. Başarı için kılını kıpırdatmaz ama anksiyete(!) hep. Tamam sensin bacım.
Bu arada eşi de çiçek alıp gittiğine göre hak ediyor ya , memnun demek ki bu şımarıklıktan. Bize mutluluklar dilemek düşer.
İçinin çöpünü başkasına döksen artık 👋🏻 Laf dalaşına girme çabanı anlıyorum ama umrunda değil benim için konu kapandı.

Ben de bunu sınır ihlali olarak görürdüm eger ki sifreyi alip baktiysa
Oyle bir durum olmamis tamam ama basta bakmak istemiyorum denmesine ragmen hadi bak aciklanmis gibi bir tekrar/israr olursa da rahatsız olurdum. Hayır da bir cevaptir ama siz kendiniz bakip soyleyince o hayirin bir anlamı kalmamis yani biraz israra karsi hayir diyemeyince bu her daim kullanilir maalesef

Ben de bunu sınır ihlali olarak görürdüm eger ki sifreyi alip baktiysa
Oyle bir durum olmamis tamam ama basta bakmak istemiyorum denmesine ragmen hadi bak aciklanmis gibi bir tekrar/israr olursa da rahatsız olurdum. Hayır da bir cevaptir ama siz kendiniz bakip soyleyince o hayirin bir anlamı kalmamis yani biraz israra karsi hayir diyemeyince bu her daim kullanilir maalesef
Kendim baktım çünkü uzatmak istemedim hatası anlar diye umdum sonradan anladı şükür 🙂 ama bundan sonra kararlarımın daha çok arkasında durcam galiba çok taviz vermem sorunun sebebi

Kendim baktım çünkü uzatmak istemedim hatası anlar diye umdum sonradan anladı şükür 🙂 ama bundan sonra kararlarımın daha çok arkasında durcam galiba çok taviz vermem sorunun sebebi
Evet taviz tavizi doguruyor maalesef
Ben sizi anladim sadece siz kendi sınırınızı koruyun esiniz de ona gore davranir diye düşünüyorum

Çalışmadığınız sınavın ne kaygısı olacak ki?
Deli gibi çalışırsınız, stres yaparsınız da kaygınız olur.
Siz zaten sonuca bakmışsınız eşiniz merak etse, öğrenmek istese ne olur? İnsan eşine karşı da böyle değişik tiplere girmez.
Bunun sınırla falan alakası yok zaten. Güncellemeniz konuk olmuş.

Evet taviz tavizi doguruyor maalesef
Ben sizi anladim sadece siz kendi sınırınızı koruyun esiniz de ona gore davranir diye düşünüyorum
Gerçekten taviz taviz doğurdu bu da son damla oldu çünkü evlilikte “ hayır “ hayır olarak algılanmıyor ne olucak , bu seferlik böyle olsun , abartma , uzatma , büyütme , idare et , sınır felan kalmıyor insallah işe yarar denicem .

Çalışmadığınız sınavın ne kaygısı olacak ki?
Deli gibi çalışırsınız, stres yaparsınız da kaygınız olur.
Siz zaten sonuca bakmışsınız eşiniz merak etse, öğrenmek istese ne olur? İnsan eşine karşı da böyle değişik tiplere girmez.
Bunun sınırla falan alakası yok zaten. Güncellemeniz konuk olmuş.
Peki sen eşine öyle davranırsın.

:KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Siz gerçek misiniz ? Doğru burada tek sınır isteyen kadın sizsiniz, kk da bir tane sınırlarını bilen kadın yok. Tercih neee saygı nee hiçbir fikriniz olduğunu düşünmüyorum artık. Hanımefendi BAKMAYIN. Madem sınırlarınıza saygı duymadı, bakmasaydınız. Yaptığınız şey sınır çekmek değil tamamen alınganlık ve ağlaklık. Eşiniz hata yapmadığı halde çiçekle gelip özür dilemek zorunda kalmış. Asıl manipülatör sizsiniz keşke anlasanız. Eleştirileri beğenmediniz diye, konuya güncelleme yapıp bize laf sokmaya çalışmanız gerçekten çok küçük bir hareket. Sizin adınıza ben utandım :/
Senin utanabildiğini bilmiyordum. 🤔

Hala hata diyor 🥴Siz karar almayı, dik durmayı, taviz vermemeyi yanlış anlatmışiniz yada hiç anlamamissiniz. Binlerce kadının olduğu, hemen her konuda erkeklerin lince uğradığı bir yere herkes eşinize hak vermiş biraz bunları dikkate alsanız ve gelişiminize farkındalık katarsiniz. Böyle kendinizi olduğunuz yerde sayarsaniz daha pek çok sınavdan! Kalırsanız. ( Bu sınav kpss vs değil)

Bundan sonra değil çiçekler tek bir gül dahi göremezseniz bu günler gelsin aklınıza. Özür dilemesine güvenip yihaa ben haklıyım diye yükselmeyin, bazen sevdiğimiz için haklı da olsak susarız, uğraşmamak için hee sensin der geçeriz. Ama o sabrın da sınırı var. Bugün neyse ne, bu krediyi kullanırken dikkatli olun bi dahakine. Zamansız biterse üzülürsünüz. İki gün sonra her şeyi unutup bal kaymak olacağınız koca için de kimseyle hak kavgası etmeyin burda, komik çünkü.

Hala hata diyor 🥴Siz karar almayı, dik durmayı, taviz vermemeyi yanlış anlatmışiniz yada hiç anlamamissiniz. Binlerce kadının olduğu, hemen her konuda erkeklerin lince uğradığı bir yere herkes eşinize hak vermiş biraz bunları dikkate alsanız ve gelişiminize farkındalık katarsiniz. Böyle kendinizi olduğunuz yerde sayarsaniz daha pek çok sınavdan! Kalırsanız. ( Bu sınav kpss vs değil)
Bundan sonra değil çiçekler tek bir gül dahi göremezseniz bu günler gelsin aklınıza. Özür dilemesine güvenip yihaa ben haklıyım diye yükselmeyin, bazen sevdiğimiz için haklı da olsak susarız, uğraşmamak için hee sensin der geçeriz. Ama o sabrın da sınırı var. Bugün neyse ne, bu krediyi kullanırken dikkatli olun bi dahakine. Zamansız biterse üzülürsünüz. İki gün sonra her şeyi unutup bal kaymak olacağınız koca için de kimseyle hak kavgası etmeyin burda, komik çünkü.
Eşinizin size aldığı çiçeklere iyi bakın belki de almış olduğunuz son çiçektir
Ne kadar yapıcı yorumlar var eşimin aldığı son çicekmiş bir daha almayacakmışlarda sınavlar kalırmışımda insanlar

Kankim de deneme amaçlı sınava girdi. Tatilde olmasına rağmen wpdan sonuç açıklanmış dedim. Puanını attı, espiri yaptık güldük🤣

bu kadar büyütmeye gerek varmıydı🥴
Demek ki senin kankin önemsemiyormuş yani kankin gibi davranmam mı lazım her insan bir mi. kendim için evet büyütmeye gerek vardı.

X