Evlilikte sınırlar nasıl koruyorsunuz?

E sorun ne? Eşimiz sınav sonucumuzu da merak edemeyecekse niye evleniyoruz? Ya da bunu bile paylaşmayacaksanız o derece bi yakınlığınız yoksa niye adamdan çocuk yaptınız
Ben sınav sonucumu gizlemedim sadece gerektiğinde kendim öğrenmek istedim ki çocukla bunu ne alakası var ? Herşeyi birbirine karıştırma daha fazla

korkularım olduğunu kabul ediyorum o yüzden sınırları ihtiyaç duyuyorum. Evlilik ilerledikçe sınırlar nasıl korunacak yüzden deneyimli olanlara danışmak istedim

Esinize böyle tripler atip dursaniz disardan simarik veya anlasilmaz görünürsünüz. Onun yerine sonuclari görmekten korktugunuzu o yüzden simdi bakmak istemediginizi ve onun da bakmasini istemediginizi söyleseniz daha iyi anlasilirsiniz. Yani sınır aynı ama daha net anlasilirsiniz. Korkularinizin üzere evliliginizi etkilemeyecek sekilde calismaniz da faydali olur

Esinize böyle tripler atip dursaniz disardan simarik veya anlasilmaz görünürsünüz. Onun yerine sonuclari görmekten korktugunuzu o yüzden simdi bakmak istemediginizi ve onun da bakmasini istemediginizi söyleseniz daha iyi anlasilirsiniz. Yani sınır aynı ama daha net anlasilirsiniz. Korkularinizin üzere evliliginizi etkilemeyecek sekilde calismaniz da faydali olur anksiyetemde olduğunu biliyor ama kendimi daha iyi i
Evet anlatmıştım kaygılarımın olduğunu biliyor ama belki daha çok net konuşmalıyım isteklerim ilgili denicem

Ben sınav sonucumu gizlemedim sadece gerektiğinde kendim öğrenmek istedim ki çocukla bunu ne alakası var ? Herşeyi birbirine karıştırma daha fazla
Sonuçta şifreyi veren siz değil misiniz, ben mi yanlış anladım?
Her olayı böyle triple karşılayıp sonunda adamın dediğine geliyorsanız, sözlerinizi kaale almaması çok normal.
Ha diyelim yukarıda gibi değil, sonucunuz normal ve çalışmadan girdiniz, size iyi bir şeyi kendince müjdeyi vermek istiyor, mutluluğunuzu paylaşmak yanınızda durmak istiyor.
Ne arıyorsunuz, belanızı mı?

Sınavlar yüzünden çok yoğun kaygı taşıyan biriyim gurbetteyim bebeğim var onunla ilgilenmekten çalışamadım ama kendimi denemek istedim neyse eşimde beni destekliyor sınav beklediğim iyiydi içimde bir umut doldu çıkışta çalışsam yaparım yapılmayacak bir sınav değil diye çıkmıştım sonra eşim sonuçlar ne zaman açıklanacak deyince ben sonucu öğrenmek istemiyorum moralim bozulur tatil güzel geçsin kapat konuyu dedim ve bugün eşim görüntülü arayıp şifremi sordu sonuç açıklanmış dedi baktım yani orta bir puan almışım ama puan daha çok eşimin davranışına bozuldum söyleme dediğim halde söylemesi geçen yaz tam tersini yapmıştı aöf kalmışım kendisi geçmiş ailesinin yanındaydık üzülme diye söylemedim diyor bayağı kavga ettim ve eşim yanıma geldi gelirken çiçek almış. Niye böyle yaptın diyorum o zaman kalmıştın bunda puan olduğu için bilemedim deyip özür diledi acaba bu bit manipülasyon mu yoksa ben mi abartı davranıyorum
Çok abartmışsınız. Bunda art niyet göremedim. Bence siz dert arıyorsunuz. Böyle şeylerden herkesle kavga etsek ya da tartışsak hayat çekilmez olur ya. Zaten hayat zor...

Git anlamında demedim 'güle güle kullanın' dedim. Konunun sizin olduğunun ben farkındayım zaten ama sizin okumada sorun olabilir. Sınavdan düşük alma sebebiniz budur belki de, Türkçenin üstüne düşersiniz bu sayede.
Açıkçası buranın amacı insanlar sorunları rahat anlatabilsin diye var çünkü yüz yüze anlatırken bile insanlar birsey anlattığında bunu sana karşı kullanan insanlar var galiba sen öylesin sınavım düşüklüğü seni ilgilendirmez beni burdan vurmaya çalışma

Her olayı böyle triple karşılayıp sonunda adamın dediğine geliyorsanız, sözlerinizi kaale almaması çok normal.
Ha diyelim yukarıda gibi değil, sonucunuz normal ve çalışmadan girdiniz, size iyi bir şeyi kendince müjdeyi vermek istiyor, mutluluğunuzu paylaşmak yanınızda durmak istiyor.
Adam burda hakkında manipulatif falan yazıldığını bilse sorar mıydı acaba çok merak ettim. Değer vermiş sormuş işte. Bi de bu kadar sınav kaygısı olan bir insan KPSS kazanmadan niye çocuk yapar? Şimdi yine yazacak çocuğu karıştırma diye🤣 halbuki hepsi birbiriyle çok yakından alakalı

ben seni anladım burdaki üyelerin aksine
sen öğrenmek istemiyorum sonra bakarız demene rağmen ısrarla hesaba girip sonuca bakıp puanı sana söylemesi ciddi bi sınır ihlali
sen belli ki tatili kafan rahat geçirmek istiyorsun. o ise seni üzme ihtimali olan bişey yapıp senin tercihini hiçe sayıyor
ben senin yerinde olsam şifremi söylemezdim ve daha önce de söylediğim gibi sonucu şu an öğrenmek istemediğimi, sonra bakacağımı, şu an kafamı bununla meşgul etmek istemediğimi tekrar üstüne baka baka söyleyip bi daha bana bu konuyu açmaması gerektiğini söylerdim

Açıkçası buranın amacı insanlar sorunları rahat anlatabilsin diye var çünkü yüz yüze anlatırken bile insanlar birsey anlattığında bunu sana karşı kullanan insanlar var galiba sen öylesin sınavım düşüklüğü seni ilgilendirmez beni burdan vurmaya çalışma
Bu sorunu anladık da eşinize yanlış yapmışsınız diyoruz siz onu anlamıyorsunuz. Eleştiriye açık değilseniz siz konu açmayacaksınız o zaman

korkularım olduğunu kabul ediyorum o yüzden sınırları ihtiyaç duyuyorum. Evlilik ilerledikçe sınırlar nasıl korunacak yüzden deneyimli olanlara danışmak istedim
Çok özür dilerim ama bu şekilde kurduğunuz birkaç cümle daha var. Sınav olmaz zaten böyle.

Kimseye şifre vermedim belamı aramıyorum bu nasıl bir üslup

Çok özür dilerim ama bu şekilde kurduğunuz birkaç cümle daha var. Sınav olmaz zaten böyle.
Bak demek istediğimi anlayan insanlar var işte. Ben de aynısını diyorum size. Okuma ve anlama kısmına ve doğru cümle kurmaya dikkat ederseniz eğer daha yüksek puanları hedefleyebilirsiniz.

çiçek gibi adamı düşman gibi görüyorsunuz, manipülasyon filan ne kadar bayağı bir itham ya.

evlilikte sınırlar deyince bu kadar vıttırızıttık bir şey beklemiyordum. bence eşiniz narsist bir manipülator, sizin üzerinizden egosunu tatmin etmek için sormuş gibi geldi bana. şimdiden böyleyse ilerisi nasıl olur tahmin edemiyorum. boşanın
Kadin kendi girmiş şifresini, kendi bakmış söylemiş adama.Manipule , sınır ,cart curt diyen kadınların olmayan şeylere takılıp eşlerine dünyayı dar etmeleri, manipüle içinde yüzen kadınların kocalarına toz kondurmamak için kırk takla atmaları ölümüne yarışır.

ben seni anladım burdaki üyelerin aksine
sen öğrenmek istemiyorum sonra bakarız demene rağmen ısrarla hesaba girip sonuca bakıp puanı sana söylemesi ciddi bi sınır ihlali
sen belli ki tatili kafan rahat geçirmek istiyorsun. o ise seni üzme ihtimali olan bişey yapıp senin tercihini hiçe sayıyor
ben senin yerinde olsam şifremi söylemezdim ve daha önce de söylediğim gibi sonucu şu an öğrenmek istemediğimi, sonra bakacağımı, şu an kafamı bununla meşgul etmek istemediğimi tekrar üstüne baka baka söyleyip bi daha bana bu konuyu açmaması gerektiğini söylerdim
yoo konu sahibi kendisi girip bakmış. Ben de başta eşi girip baktı sanmıştım çünkü ancak o zaman anlaşılabilir olurdu isyanı ama açıp kendisi bakmış. Eşine de açıklandığını söylediği için kızıyor 😅

Kimseye şifre vermedim belamı aramıyorum bu nasıl bir üslup
Üslupta sorun yok, hakaret vb hiçbir öge, alt metin de yok.
Güzellikten hoşnut olmuyorsanız belanızı arıyorsunuz demektir, o da bir tercih.
Neden sizi rahatsız etti, güzel giden şeyleri sabote eğiliminizin olmasını düşünmek mi incitici?

Şifrenizi vermediyseniz o da bakmadı, sonuçta bakan sizsiniz ve tercihiniz bu yönde olmuş.
Adam konunun neresinde?
Haberden, sosyal medyadan ya da birinden duysaydınız sonuçların açıklandığını, benim sınırlarımı ihlal etti diyebilecek miydiniz?

Ciddi anlamda başka problemleriniz olduğunu düşünüyorum eşinizle alakalı, belki güven belki baskı ya da başka meseleler.
Çünkü böyle bir konuda adamı manipülatör diye suçlamanıza imkan yok, başka şeylerin dolmuşluğu olabilir mi?
Yok ise de kendi gerçeğinizle yüzleşin, her birimizin sorunları var, mükemmel değiliz ve bu bir yarış değil zaten.
Burada kimse sizi yermeye çalışmıyor aksine uyanmanıza ön ayak oluyor.

X