Evlilikte Bebek sorunu acil akıl verin lütfen

Simurrrg

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Mart 2016
5
0
Merhaba güzel kadınlar uzun süredir takip ediyorum sonunda üyeliğimi oluşturmaya karar verdim.Çünkü sizin aklınıza yardımınıza ve yaşamış olduğunuz tecrübelerinize ihtiyacım var.Konu başlıktan da olduğu gibi Bebek ! 1 buçuk yıllık evliyim aslında kendimi çok hamilelik ve anne olma kavramına alıştırmış değilim ama yaşımda 27 düşünüyor insan ister istemez.bir de yenemediğimiz hastane ve kan aldırma korkum bunların önüne de geciyor olabilir ama her kadın gibi bende annelik duygusunu yaşamak istiyorum ama malesef eşim istemiyor.açıklaması da ailemle Aran kötü yoksa bende isterim ama kötü olduğu için onlar çocuğu isteyecek sürekli sen gitmek istemeyeceksin falan.ben bi kere öyle laf arasında yeni doğmuş çocuk öpülmez koklanır demiştim.eşimde dahil olmak üzere hep beraber kafaya takmışlar.elletmezmişim sevdirmezmişim falan.yine konu gecti Bebek diye.ben sana söyleyeceğimi söyledim düzelmeden olmaz DEDİ ben Düzgünüm birazda hataları başka tarafta ara dedim he eşek geldim eşek gidecem diyorsun DEDİ.evet ailesiyle aram iyi değil ama benden kaynaklı değil neden orada kalmıyormuşum neden Oray'a gitmiyormuşum sürekli haber vermeden gelebilirlermiş bu normalmiş bana dini baskı yapmalar kaynanam eşime şikayet ediyor beni bende söyleme anne kavga ediyoruz diyorum ben demedim bişey diyor sürekli saçma nedenlerle beni şikayet ediyor.bende gidip gelmiyorum.eşimle gidiyoruz ama bi kere kavga ettik sonrada soğukluk girdi ben napıcam yardım edin :,(

sevgili simurg;

6,5 aylik hamileyim; esimin ailesi ile gorusmuyorum. hamileligimleilgili tekbir kelamlari olmadi, bebek nasil vs gibisinden bir sual bile almiyor esim telefonla gorustugunde.
iliski yuruyor, bebegi heyecanla bekliyor ama esim; mani olmuyor hicbir seye yani ailesi ile olan durum.
kendinize sectiginiz nickteki kusun manasini bilir misiniz?
her mevsim yanar da yeniden dogar kullerinden.
nefsinize hakim, sevginizde daim olmayi ogrenin; siginin guzel isimleri ve sifatlari var edene.
gerisi onun takdiri olur, yeter ki siz tedbirlerinizi guzel kilmayi bilin.
yolunuz acik olsun.

Bence de çocuk olayını bir daha düşünün,
Ortada bir eşek var ama o siz değilsiniz!
O eşek insan olmadan çocuk falan yapmayın kesinlikle derim!

Ve evet bebek öpülmez koklanır!
Bebekler kimsenin malı değildir kucaktan kucağa dolaşmamalıdır! Bebek kimsenin oyuncağı değildir!
9 ay karnında taşıyıp binbir acıyla doğuran annesi bebeği için en doğrusunu bilir ve yapar geri kalanlar hava civadır!

Kesinlikle alkisliyorum, duygularima tercuman olmussunuz!

Nefis yorum.

Etme cahille muhabbet küstürürsun silme cam kirigiyla totoyu kestirisin.. diye bosuna dememisler.. esinin ailesi anladigim kadariyla cahil ama eşin onlardan da cahil.. eşiniz size o yakistirmayi nasil yapabiliyor acaba hangi hadle.. once esinize allahtan hidayet sizede sabir ve hayırlı evlat diliyorum.

Bence sızın boyle bır adamla ve aılsıyle ılerıde daha cok sorunlarınız olacak ve bosanmayı dusuneceksınız gıbı,esınıze sımdıden cok yuz vermıssınız kendı aılesıne karsı aldıgınız tavır karsılıgında sıze ne hakla esek geldın gıtceksın dıyo kı begenmıyosa evlenmeseydı,sızde huyunuzu hıc degıstırmeyın boyle devam edın gıttıgı yere kadar.Ben boyle yaptım hamıleyken gorusuyorduk kvlerle dogum yaptım gorusmuyoruz esımde gorusmuyor.

Reactions: anu

benimde ilk başta eşim istemedi ev alalım kendi evimize çıkalım falan dedi. ..
seneler geçti. . şimdi 30 lu yaşlara geldik. .
herseyimiz var ama bebeğimiz olmuyor...
Kısaca maddi herseyimiz var ama benim gözümde hiç biseyimiz yok gibi.. bir yanımız eksik hiç bişey in tadı yok...
ertelemeyin bebeginizi esinizle konuşun...

Ah ne çektim su bebek opuculerden elini yikamadan o kadar dolmus otobüsle gelip de bebege saldiranlardan ne cektim uyardigim halde yapan bisey olmaz diyen elini ağzına goturuyor dedigim halde elini openden ne cektim hem de. Yani dusunuyorum da bebekle ilgili yasadigim en büyük zorluklardan biriydi bu. Bazi insanlar cok bencil oluyor malesef. Yorumunuzu gorunce icimi dökeyim dedim.

Issız niye böyle düşünüyorsunuz? Yaşınız 50 değil ki, 30. Gençsiniz biyolojik saatiniz işliyor. İnşallah gönlünüze göre verir allah. Ancak belki 5 sene önce deneseydiniz olmayacaktı? Üzmeyin kendinizi.

geçen gün jinekolog da olumsuz sonuçlar aldım. . ondan bebegimin olmasi zor..
allah nasip eder birgün inşallah. ..
ben eskiden asla bebeği düşünmüyorum ben daha kendime bakamıyorum derdim allah ders verdi şimdi SABIR ZAMANI...

issiz,

bana ortaokuldayken regl duzensizligi icin gittigim prof hayatin boyunca anne olamazsin demisti. nitekim cesitli kist ameliyatlarim da oldu.
netice ikinci bebegime hamileyim. hem de dogal sekilde.
musterih ol, tabii ki tedbrleri alin tibbi olarak ama inancini da yitirme. Teslim ol

allah Çocuklarınızı size bagislasin inşallah. . benim içinde dua edermisiniz lütfen...
Allah tüm isteyenlerin yüzünü güldürsun inşallah...

Boyle adamdan olsem cocuk yapmazdim zaten. Mahrum kalsin.

Boyle adamdan olsem cocuk yapmazdim zaten. Mahrum kalsin.
Eşinizin ailesiyle arası bozuksa bozuk bebekle ne alakası var ki ?Aranız ne zaman düzelirse torunlarını o zaman görürler .Bence eşiniz bebek istemiyor ve bahane üretiyor ayrıca cok yenisiniz daha bir buçuk senelik evlisiniz acele etmeyin bi kaç sene evliliğinizi tartın derim ayrıca eşinizin ailesine gitmek zorunda değilsiniz eşinizle gider gelirsiniz bitti bu kadar bebek için acele etmeyin eşinizin size öyle konuşmasına müsade etmeyin taviz vermeyin

Tedbirinizi iyi alın değil isteyerek kazara bile hamile kalmayın bence. Eşiniz alenen istemiyorum diyor. Tek başına o hamilelik süreci, bebek süreci geçirmek üstüne anlayışsız bi koca ailesinin densizliği perperişan olursunuz. O kadar koly değil o işler aklını başına devşir benden demesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…