Eşimin ailesi sayesinde yaşayamadığım evliliğim. Allah rızası için akıl verin

Bn sorunun temelini kocada görmüyorum
Her olaydan sonra eşim sert tepki verdi onlara yazmışsın
Demek ki karşı taraf yüzsüz
Bu yüzden kocana yansıtma benc
Sende salla hepsini görüşme duyma sana laf ederlerse de kavga et çatır çatır
Eltin gibi ol
Sürekli kavga etmekle de olmuyor yoruluyorum.
Ama artık lafımı söyleyip geçeceğim.
Yıpranan biz oluyoruz.

Eltim haklı o konuda. Eşimin üzerine de gidiyorum ,o da hepinizden bıktım ben ne yapayım diyor?
Ben de senin akrabaların bu cesareti nereden buluyor diye söyleniyorum. Benim suçum ne, ömür boyu çekmek zorunda mıyım? Şehirden taşınalım diyorum ona da yanaşmıyor. Bütün sosyal medya hesaplarımı mı kapatsam, ne yapsam ki?
Kapat tabi, hatta yeni bir telefon hattı al, onunda numarasını rehberde gizle, kimseye verme.

Seni üzen hiç bir akrabasıyla muhatap olma ama bu arada kocana da sürekli şikayet edip durma. Adam ne yapsın hakkaten, hem seni hem annesini dinliyorsa o sorunları 2 kat olarak yaşıyordur emin ol.

Uykunu düzene sokup, eşinize odaklı planlar yapın. Kendi yuvanızda yüzünüz gülsün. Yaş çok genç, bu kadar tuhaf insana muhatap olup, herkesi idare edebilirim sanmayın.

valla benım ex oğlu ex kayınvalidem de psikoydu. İstemedıgı birsey oldugunda yada istediği bişey olmadıgında kavgalar dövüşler. Aman Allah ım neler neler. Ben, babamın evdıgınde yuksek ses duymayan benn, onların yanında havada ucusan tornavidalara sahıt oldum. Kayınvalide + kayınbirader + ex oğlu ex ...... = Bu combo ya daha fazla dayanamayaraktan cıktım geldım. Zaten bı muddet sonra kendılıgınden patlıyor dayanmak ıstesen bıle. Allah yardımcın olsun senınde ne diyim. Zordurrrr

Kapat tabi, hatta yeni bir telefon hattı al, onunda numarasını rehberde gizle, kimseye verme.

Seni üzen hiç bir akrabasıyla muhatap olma ama bu arada kocana da sürekli şikayet edip durma. Adam ne yapsın hakkaten, hem seni hem annesini dinliyorsa o sorunları 2 kat olarak yaşıyordur emin ol.

Uykunu düzene sokup, eşinize odaklı planlar yapın. Kendi yuvanızda yüzünüz gülsün. Yaş çok genç, bu kadar tuhaf insana muhatap olup, herkesi idare edebilirim sanmayın.
Haklısınız..
Öğrenciyim aynı zamanda , uzun zamandır böyle işlere kafa patlatmaktan ne okul ne ev ne de ben kaldım..
Herşeyi salladım artık..
Birşeyler için çabalamak şart..
Teşekkür ederim..

valla benım ex oğlu ex kayınvalidem de psikoydu. İstemedıgı birsey oldugunda yada istediği bişey olmadıgında kavgalar dövüşler. Aman Allah ım neler neler. Ben, babamın evdıgınde yuksek ses duymayan benn, onların yanında havada ucusan tornavidalara sahıt oldum. Kayınvalide + kayınbirader + ex oğlu ex ...... = Bu combo ya daha fazla dayanamayaraktan cıktım geldım. Zaten bı muddet sonra kendılıgınden patlıyor dayanmak ıstesen bıle. Allah yardımcın olsun senınde ne diyim. Zordurrrr
Zor..
Çok hem de..
Siz kurtulmuşsunuz,ex olarak kalmış en azından..

Hayırlısı olsun inşallah, üzülüyorum biten evliliklere ..
Ama sürekli üzülmektense böyle olması daha hayırlı
vallahi ben ısteyerek boşandım. Cok sukur tekrar babaı evındeyım. Benımkısı cehennem gıbıydı. Benım gıbı olanlarında kurtulmasını dılerım. Rabbım sana da yardımcı olsun inşallah

Merhaba,
Konu buzun olacak, kısa kesmeyi isterdim ama kısa anlatılabilecek birşey değil . O yüzden kusura bakmayın.
Eşimle 2buçuk yıl nişanlı kalarak evlendim. 1 yıllık evliyim. Ailesini ailem gibi gördüm.Kayınvalideme annemden daha çok saygı gösterdim,daha samimi davranmaya çalıştım.
Düğünüme kısa bir süre kala benim düğün alışverişimde kayınvalidem ve eltim kavga etti. Eltimler küsüp gittiler, kayınvalidem bayıldı ( numaradan bayılması çoktur ) , hastaneye götürdük psikolojik vs. dediler, yatıralım psikiyatri bölümüne dediler yatmak istemedi.
Düğünüm olana kadar gün aşırı hastaneye gidiyor,bazen sabahlıyorduk.Doktorlar her seferinde psikolojik olduğunu söylüyordu. Bu sırada kayınvalidem defalarca intihar etmeye ettikten hemen sonra da haber veriyordu. Doktoru dikkat çekmeye çalışıyor diyordu. Bu sırada arada biz kaynıyoruz diye eşimin kardeşi ve eltimle tartıştık, bu süreçte hastaneye gelmediler onların da problemleri vardı vs. , evlendik yeni evlendiğimizi anlayamadan haftada iki kez kayınvalidemin sinir krizleri için hastaneye gidip geliyorduk,evde huzurumuz hiç kalmadı.
Birbirimize sarmaya başladık. Benim de psikolojim bozuldu iyice. Geçen ay kayınvalidem hasta oldu, bir süre ben baktım ki gocunmam.Hastaneye yattı hergün yanındaydım,bizden başka doğru düzgün kimse ilgilenmedi. Taburcu oldu,olduğu gün teyzem ( evimizden 500 km uzakta oturuyor ) ve eşimin yeğeni bize kalmaya geldi. 2 gün aramadım diye aradı duymadığım lafları duydum, tepki olarak ben de bağırdım. Bu saatten sonra görüşmek istemediğimi söyledim. Diğer gelini doğru düzgün aramamasına rağmen hep ben mecburmuşum gibi davranıldı. Sonra annem babamın evine gidip beni şikayet etmiş, köydeki akrabaları arayıp anlatmış vs. , eşim de kızdı bir süreliğine mesafe koydu ama ben kesinlikle konuşmamayı düşünüyorum.
Tam bunu atlattık derken eşimin yurt dışından kuzenleri geldi. 6 gün oldu geleli, her yıl gelirler, geçen yıl kaç kere davet ettim gelmediler,geleceğiz deyip ektiler, whatsapp tan mesaj attım görüp cevap atmadılar, ben de bu yıl hiç yazmadım. Dün gece ağıza alınmayacak sözler, neymiş aramak zorundaymışım. Suçu hep eşime atıyormuşum. Ona cevap vermek zorundaymışım. Geziyormuşuz çağırmıyormuşuz, o mahalleye adım atmayacakmışım vs. bir sürü terbiyesizlik, ben alttan aldım olmadı engelledim. Eşim biraz ağır konuştu.
Annem kayınvalidemi aramış bugün, sürekli sizin akrabalardan biri kızıma hakaret etme cesaretini buluyor, lütfen uğraşmayın artık diye.
Kayınvalidem tekrar eşimi aramış ,ben aramak zorundaymışım, neden aramamışım? Ben de arkadan "Aramak zorunda mıyım,babamın oğlu mu?" dedim.
Yine bağrındı bir sürü. En son kriz geçiyordu. Ben yoruldum artık. Eşime bu durumları engelleyemiyor diye de kızıyorum. Benim akrabalarımdan kimse böyle çirkinlik yapmıyor kaldı ki yapamaz.. Ben benden gittim , yaşım daha 23. Çok yoruldum. Bu aile ne yaparsam yapayım üzerime ekşiyor sürekli, kafama aşırı takıyorum .. Eşimle sürekli tartışıyoruz, o da hepinizden bıktım diyor. Hakkınızı helal edin çok uzun oldu .

Ara ara okudum kendimce ozet yaptim, tasinin gocun o insanlardan uzaklasin. Kocan ailesinin b..kunda bocuk buldukca kisaca onlarin rezilligini normal bulup onlari normal gordukce senin cilen bitmez, yasin gencken yeni evliyken buna dur demelisin. Var gucunle ordan tasinmak gocmek uzaklasmak icin cabala. Bu insanlar senin hayatini mahvederler yoksa.

Ara ara okudum kendimce ozet yaptim, tasinin gocun o insanlardan uzaklasin. Kocan ailesinin b..kunda bocuk buldukca kisaca onlarin rezilligini normal bulup onlari normal gordukce senin cilen bitmez, yasin gencken yeni evliyken buna dur demelisin. Var gucunle ordan tasinmak gocmek uzaklasmak icin cabala. Bu insanlar senin hayatini mahvederler yoksa.
Şuanda onun için uğraşıyorum, ama birkaç yıl burada kalmak için sebeplerim var (öğrenciyim,okulum burada ) Biter bitmez ne olursa olsun gitmeyi planlıyorum. Bir şekilde ikna edeceğim

kv tedavi olmadıkça yada eşin ara bulamadıkça sorun çözülmez
şu an birden muhabbet kesmek çok dikkat çeker
yavaş yavaş mesafe koyarak ortalıktan kaybol

X