Eşimin ailesi sayesinde yaşayamadığım evliliğim. Allah rızası için akıl verin

Iste evlenmek istemememin nedeni bu!!! Akraba evliligi!! Kastettigim soybagi vs deil..bizim kulturumuzde evlilik malesef esler arasinda yapilmiyor..akrabalarla da evleniliyor..banane kardesim kaynanasindan eltisinden kuzeninden yaa..gercekten tiksindigim bi durum..birakin esler hayatini yasasin..ne ocaklar sondurdunuz bee..canim Allah sabirlar versin.bnce esine saril sakin ona kizma yalniz birakma adam ortada ama sana bi tavri yok gibi..gorusmeyin olsun bitsin..gorusmek zorundaysaniz da yokmus gibi davranin..it ürür jervan yürur..huzurunuzu daha fazla kacirmalarina musade etmeyin..kendizi de evliliginizi de tuketirsiniz yoksa..suraya bak yaa ugrasilan derde bak..sen kimsin ben seni aramak zorundayim gezerken cagirmak zorundayim..aman aman evlerden irak

Küçük yaşta evlenmişsiniz ve yaşadıklarınız ortada (evlilik diye deli olan çocuklar ibret alsın)

Ben bile başedemem bunlarla

15-20yıla kalmaz kvalideniz gibi tedavilik aşamaya gelirsiniz Allah korusun

Eşinizin hal ve tavırları da hiç hoş değil

Bu konuyu çözecek kişi de maalesef o..

Öncelikle geçmiş olsun
Benim size naçizane önerim yoklarmış gibi davranın. Farz edin ki bunların konuştuklarını duymuyorsun, görüntülerini görmüyorsun. Bir insana verilebilecek en büyük ceza yok saymaktır. Çünkü benlik daima var olmak ister. Biliyorum çok zor ama imkansız değil. Kızsanda kavga etsende sonuçta muhattap alıyorsun. Diyeceklerini dedin. Artık kelimelerin olmasın bunlara karşı. Psikiyatrik vakalarla dr lar bile başa çıkamıyor. Siz nasıl halledeceksiniz. Her türlü sosyal mecradan engelleyin, çok elzem değilse sosyal medya hesaplarınızı kapatın. Size ulaşıp bir şekilde mesaj attiklarinda tek cevabınız engellemek olsun. Yanınızda onlardan bahseden bir tanıdık veya akraba olursa benim için konu kapandı deyip dinlemeyin.

Eşinizinde üstüne çok gitmeyin. O da arada kalmış. Daha iyi eşler olduğu gibi daha kötü eşler de var. Bu durumda sizi onlarla görüşmeye mecbur kılacak kadar kişiliksiz değilmiş. Şehir değiştirme işini iyice ölçüp tartıp tatlilikla ele alın.

Evdeki huzur herşeyin ötesinde. Sözel ve davranışsal telkinin gücüne inanırım. Psikolojide de kanıtlanmıştır. Mutsuzum, eşim kötü, evliliğim kötü diye diye hiçbir şey düzelmez. Tam aksi gibi davranın ve ifade edin. Başlarda zor gelecek. Ama sonuca inanamayacaksınız. Size kolay gelsin.

sorunun temeli evlendiğin adam
seni koruyamamis
tek başına mümücadele etmişsin

Bn sorunun temelini kocada görmüyorum
Her olaydan sonra eşim sert tepki verdi onlara yazmışsın
Demek ki karşı taraf yüzsüz
Bu yüzden kocana yansıtma benc
Sende salla hepsini görüşme duyma sana laf ederlerse de kavga et çatır çatır
Eltin gibi ol

Hatanız bu kadar ilgili olmanız ilgili olmayıp umursamaz davransaydınız emin olun can ciğer olurdunuz.

Ay bu ne ya bu kadının o halini görerek nasıl cesaret ettin evliliğe numaralirini engelle ve kesinlikle muhattap olma sen elinden gelenin fazlasini yapmışsın bi zahmet sizden beklediği ilgiyi kocasinda arasın koca yoksa en kisa zamanda baş göz edin ben şahsen cekmezdim sadece o da değil kuzeni yeğeni bilmem nesi onlar kimmiş kim oluyoda sana hesap soruyo
Facebook hesabımı kapattım,hiçbirşekilde artık beni aramıyor, anneme ve eşime şikayet ediyor sadece. Evli değil kayınvalidem. Artık çok bunaldım bu kadar üstüme gelinmesinden

Kafaya takmamayı ben de çok zor öğrendim ama ogrenene kadar ağır bunalımlar vs geçirdim depresyon intihar isteği tabi benim sadece aileyle ilgili değildi problemler ve zamanla ömrünü bunlari düşünerek yiprattigini farkediyo sun kimse senden ve eşinle olan huzurundan değerli değil eşinde seni anlayabiliyosa arkandaysa takma kafana
Ah ben de öğrensem artık, amaan desem herkes gibi, çok ihtiyacım var

Iste evlenmek istemememin nedeni bu!!! Akraba evliligi!! Kastettigim soybagi vs deil..bizim kulturumuzde evlilik malesef esler arasinda yapilmiyor..akrabalarla da evleniliyor..banane kardesim kaynanasindan eltisinden kuzeninden yaa..gercekten tiksindigim bi durum..birakin esler hayatini yasasin..ne ocaklar sondurdunuz bee..canim Allah sabirlar versin.bnce esine saril sakin ona kizma yalniz birakma adam ortada ama sana bi tavri yok gibi..gorusmeyin olsun bitsin..gorusmek zorundaysaniz da yokmus gibi davranin..it ürür jervan yürur..huzurunuzu daha fazla kacirmalarina musade etmeyin..kendizi de evliliginizi de tuketirsiniz yoksa..suraya bak yaa ugrasilan derde bak..sen kimsin ben seni aramak zorundayim gezerken cagirmak zorundayim..aman aman evlerden irak
Aynen öyle,gerçekten akraba ile de evleniliyormuş, ben inanmazdım ama öyleymiş.. Şimdiki aklım olsa herşey çok farklı olurdu

Küçük yaşta evlenmişsiniz ve yaşadıklarınız ortada (evlilik diye deli olan çocuklar ibret alsın)

Ben bile başedemem bunlarla

15-20yıla kalmaz kvalideniz gibi tedavilik aşamaya gelirsiniz Allah korusun

Eşinizin hal ve tavırları da hiç hoş değil

Bu konuyu çözecek kişi de maalesef o..
Haklısınız..
Annem de biraz daha bekle,küçüksün diyordu.
Ben konuşunca beni pek umursamıyorlar.
Eşime o yüzden sen hallet diyorum, o da eskiden karışmazdı ama şimdi beni savunuyor sürekli Allah var.
Yine de öyle alıştırmış ki eşim onları, hala devam ediyorlar.

Öncelikle geçmiş olsun
Benim size naçizane önerim yoklarmış gibi davranın. Farz edin ki bunların konuştuklarını duymuyorsun, görüntülerini görmüyorsun. Bir insana verilebilecek en büyük ceza yok saymaktır. Çünkü benlik daima var olmak ister. Biliyorum çok zor ama imkansız değil. Kızsanda kavga etsende sonuçta muhattap alıyorsun. Diyeceklerini dedin. Artık kelimelerin olmasın bunlara karşı. Psikiyatrik vakalarla dr lar bile başa çıkamıyor. Siz nasıl halledeceksiniz. Her türlü sosyal mecradan engelleyin, çok elzem değilse sosyal medya hesaplarınızı kapatın. Size ulaşıp bir şekilde mesaj attiklarinda tek cevabınız engellemek olsun. Yanınızda onlardan bahseden bir tanıdık veya akraba olursa benim için konu kapandı deyip dinlemeyin.

Eşinizinde üstüne çok gitmeyin. O da arada kalmış. Daha iyi eşler olduğu gibi daha kötü eşler de var. Bu durumda sizi onlarla görüşmeye mecbur kılacak kadar kişiliksiz değilmiş. Şehir değiştirme işini iyice ölçüp tartıp tatlilikla ele alın.

Evdeki huzur herşeyin ötesinde. Sözel ve davranışsal telkinin gücüne inanırım. Psikolojide de kanıtlanmıştır. Mutsuzum, eşim kötü, evliliğim kötü diye diye hiçbir şey düzelmez. Tam aksi gibi davranın ve ifade edin. Başlarda zor gelecek. Ama sonuca inanamayacaksınız. Size kolay gelsin.
Yorumunuza bayıldım, çok teşekkür ederim.
Tam ağlarken yüzümde biraz da olsa gülümseme yarattı.
Hem üzülüyorum arada kaldı diye, hem de kızıyorum baştan tavrını koyamadı taviz verdi diye..
Sosyal medyayı bir süre kullanmayacağım.Biliyorum ki gönderme yapacaklar.
Tekrar kullandığımda da engelleyeceğim.

sorunun temeli evlendiğin adam
seni koruyamamis
tek başına mümücadele etmişsin
Başlarda öyleydi, hiç tepki vermiyordu. Ama sonraları anladı ve tepki vermeye başladı.
Karşı taraf anlamıyor ama.
.
Eşim en baştan tavrını belli edemediği için böyle oldu.O yüzden kızıyorum

X