Lütfen akıl verin.

Şakası bile çirkin. Nasıl düşünebilirsiniz böyle birşeyi?

Küfürbaz, sinirli ve eşinin dışarı cıkmasına izin vermeyen bir adamın nesi sevilir?
Ve böyle bir kişi sevilmiyor diye nesine yazık olur?

Her bir yorum birbirinden beter.
Bu sitedeki kadınlar insanı sinir hastası yapar.
adamla sevişip çocuk yapıyorsun da öpmesi neden iğrenç orayı anlayamadım...Boşanmayı düşünüp çocuk yapman da ayrıbirçelişki, kendinle çelişiyorsun...Adamevlendiğinde iyiydi, o saydıkların(küfürbaz, sinirli vs) sonradan mı öyle oldu?

bu adamla evlikalacaksan:
Cinsellik olacak ve olmalı,öpmeli, sarılmalı ve sen hayır deme lüksüne sahip değilsin bence, bundansonraki çocuklar için korunsan iyi olur...Evlilik birliğiiçinde çiftler birbirlerinin cinsel ihtiyçlarını karşılamak zorundadır, hemdinen hemhukuken hemmantıken
bu adamın dedikodusunu yazarak daolsa yapmamalısın, os enin kocan ailesiniz siz

anne evinde yapamamışsın, yapamazsın, artıkçocuk da var, mesleğin yok, boşanmak çok saçma olur.şöyle düşün herkes severek evli kalmıyor, dedelerimiz ninenelerimiz aşkı önemsiyorlarmıydı, hayır, önemliolan saygı, saygını kaybetme,belki o adamın çok iyi yönleri de vardır, vardır ki evlendin, boşanmayı düşündüğün adamdan birçocuk daha yapma...

adamla sevişip çocuk yapıyorsun da öpmesi neden iğrenç orayı anlayamadım...Boşanmayı düşünüp çocuk yapman da ayrıbirçelişki, kendinle çelişiyorsun...Adamevlendiğinde iyiydi, o saydıkların(küfürbaz, sinirli vs) sonradan mı öyle oldu?

bu adamla evlikalacaksan:
Cinsellik olacak ve olmalı,öpmeli, sarılmalı ve sen hayır deme lüksüne sahip değilsin bence, bundansonraki çocuklar için korunsan iyi olur...Evlilik birliğiiçinde çiftler birbirlerinin cinsel ihtiyçlarını karşılamak zorundadır, hemdinen hemhukuken hemmantıken
bu adamın dedikodusunu yazarak daolsa yapmamalısın, os enin kocan ailesiniz siz

anne evinde yapamamışsın, yapamazsın, artıkçocuk da var, mesleğin yok, boşanmak çok saçma olur.şöyle düşün herkes severek evli kalmıyor, dedelerimiz ninenelerimiz aşkı önemsiyorlarmıydı, hayır, önemliolan saygı, saygını kaybetme,belki o adamın çok iyi yönleri de vardır, vardır ki evlendin, boşanmayı düşündüğün adamdan birçocuk daha yapma...

Yanlış kişiyi alıntılamışsınız, yine de yanıt vereyim.

Öncelikle seviştiginde bu adamın bütün huylarını bilip bilmediginden emin degiliz konu sahibinin. Gerçi küfürbaz, sinirli ve kontrol manyagı biri evlenmeden de bellidir. Ben de kızıyorum ancak cocukları bir şekilde olmuş işte, geldigi yere geri göndermek mümkün olmadıgına göre bakacak, çözüm arayacak.
Ancak çocuklar evli kalmak icin bir kelepçe degildir, cocuklu da olsa boşanabilir bir insan.
Hatta cocugu için iki kat hızla ayrılmalı böyle bir adamdan.

Cocuk varsa neden boşanamasın?
Kendisi mutsuzken cocugu da mutsuz olsun, kötü bir adamı rol model alsın, anneye eziyeti görsün ve gurursuz olmayı oğrensin diye mi bosanılmaz?

Anne evinde neden yapamasın bu kadın?
Annesi ne yapıyor da cocukla o eve girmemesi gerekiyor?
Daha önce başını koyacak bir yastık vardı da o evde şimdi ne degişti?
Yer yoksa cocugunu koynuna alır, sarıp sarmalar yine kalır. Bana anlatın, niye girilmesin o eve?

Bir insan sevmiyorsa niye evlensin? sevgisi bittiyse neden evli kalsin?
Dedeleri nineleri örnek vermişsiniz. Ayrılamadılar ise sizin gibi düşünen insanların oldugu toplum baskısından korktukları içindir.
O şartlarda bile ayrılan, cocuklarına gozu gibi bakan güçlü kadınlar var. Tek basına olan hicbirine denk gelmediyseniz de ikinci evliliklerini gerceklestirenlere bakın.

Kendiniz söylüyorsunuz sevgini saygını kaybetme diye. Evliligin birincil koşulu bu yani.
Alın işte bu konuda kaybedilmiş hepsi. O zaman neyi zorlayacak?
Saygı duymayana saygı duyulur mu? sevilir mi oyle adam?

Bir de eşinin zorlamasına "hıyr demek lüksünüz olmamalı" demişsiniz. Yazıklar olsun. Ben utandım sizin yazdıklarınızdan.
Eşinin konu sahibini ne derecede zorladıgını bilmiyoruz fakat bu kurdugunuz cümlenin nereye gidecegini hic mi düşünmediniz?
Kocanız bile olsa kimse kimseyi istemedi birşey için zorlayamaz. Bu şiddettir!
Eğer cinsel bir konu ise ona da cinsel şiddet denir.
Bu kadar temel bir ayrımı yapmaktan acizseniz hic yorum yapmayın daha iyi.

Kesinlike ona mektup yazmalisin.butun sikintilarini tatli sert anlat ve ayni zamanda ona olan sevginden bahset.ben seninle herseye varim yoklugada varligade de.sevmesende yap gelecege dair onuda umutlandir

Öncelikle seviştiginde bu adamın bütün huylarını bilip bilmediginden emin degiliz konu sahibinin. Gerçi küfürbaz, sinirli ve kontrol manyagı biri evlenmeden de bellidir. Ben de kızıyorum ancak cocukları bir şekilde olmuş işte, geldigi yere geri göndermek mümkün olmadıgına göre bakacak, çözüm arayacak.
Ancak çocuklar evli kalmak icin bir kelepçe degildir, cocuklu da olsa boşanabilir bir insan.

Kendisi mutsuzken cocugu da mutsuz olsun, kötü bir adamı rol model alsın, anneye eziyeti görsün ve gurursuz olmayı oğrensin diye mi bosanılmaz?

Yer yoksa cocugunu koynuna alır, sarıp sarmalar yine kalır. Bana anlatın, niye girilmesin o eve?

Dedeleri nineleri örnek vermişsiniz. Ayrılamadılar ise sizin gibi düşünen insanların oldugu toplum baskısından korktukları içindir.
O şartlarda bile ayrılan, cocuklarına gozu gibi bakan güçlü kadınlar var. Tek basına olan hicbirine denk gelmediyseniz de ikinci evliliklerini gerceklestirenlere bakın.

Kendiniz söylüyorsunuz sevgini saygını kaybetme diye. Evliligin birincil koşulu bu yani.

Bir de eşinin zorlamasına "hıyr demek lüksünüz olmamalı" demişsiniz. Yazıklar olsun. Ben utandım sizin yazdıklarınızdan.
Eşinin konu sahibini ne derecede zorladıgını bilmiyoruz fakat bu kurdugunuz cümlenin nereye gidecegini hic mi düşünmediniz?
Olay baştan yanlış, tanımadığı adamla evlenmiş ve çocuk yapmış,kendiailesiyle arası iyi değil, mesleği de yok.Boşanılabilir ve olması gereken de bu ama koşulları uygun değil, annesiyle anlaşamamış, mesleği yok, boşanmaya dair kendine güveni yok o halde ne yapmalı ne etmeli bu deveyi gütmeli diyorum, şimdi boşansa, kendi ailesi arkasında değil, bebekle nasılçalışacak, neolacak, neiş yapacak, bunları da düşünmeliyiz, yoksa boşan demek kolay.

Eğer bu deve güdülecekse cinsellik evlilik içinde olacak, okadarolumsuz şeyler hissettiği kocasına cinsi arzu duyamıyor e boşanamıyor da,adampeki ihtiyacını nasıl karşılayacak?Cinsel şiddet olarakgörmeyinlütfen, mazoşist acı veren bircinsel ilişki türümü istemiş eşi?istemişse eğer sonuna kadar haklıkonu sahibi adamdanşikayetçi olsun ypmasın vs
ama adam evine ekmeğini getiriyor,şiddetyok sadece fikir uyuşmazlığı var kusura bakmayın da evlilik de oyuncak değil, düzeltmeye çalışacaksın huyuna gideceksin, beklentini düşüreceksin vs

konu sahibiboşanmalı ve kızıyla bir hayata başlamalı bunu ben de istiyorum, diyelimki bir hikaye o zaman biz yazalım mesela bu karakter ne yapmalı, lise mezunu,1,5 yalında bebeği var, mesleğiyok, antalyada yaşıyor, aileisyle arası kötü,kocasından boşanacak.
bu kadın ne iş yapacak?
TEMEL SORUN(Bu sorunçöülürse konu sahii boşanır)bu kadın ne kadar maaş alacak, hadi 1500 tl alsın, çocuğakim bakacak üstelik haftasonları da çalışacak, h.içi mesai eve gelir saat 8 olur, çocuğuyla nası ilgilenir?Ailesiylemi yaşayacak, annesiyle arası kötü zaten

Bana somut bir çözümle gelin ve sorunu çzömüşolalım, ben çözemedim, kağıt üzerinde boşan demek okadar kolayki
Bir de sonunu düşünmeden kimseye boşan vs deyip vebal altına girmeyin, günah, boşanıncaki durumu şimdikinden kötü olacaksa boşan diyenler gerçekten günaha giriyor...Boşanınca kadına sizmi ekmek vereceksiniz, iş vereceksiniz,çocuğuna baba olacaksınız, yapmayın etmeyin
Bazı hatalarda bazıları için hatanın tekrarı yok, mesela arabayı hızlı kullaırsan ölürsün gibi, evlilikte bsıları için ger dönülemez, o sebeple eşin şiddet uygulamadığı sürece onunla anlaşmaya gideceksin bence, seveceksin onu, eğer bunalıma girersen onunla neden evlendiğini hatırla, sorumluluğunu üstüne al, güçlüol, hayattta herşey aşk değil, daha önemli şeyler de var:evlatgibi

Son düzenleme:
Olay baştan yanlış, tanımadığı adamla evlenmiş ve çocuk yapmış,kendiailesiyle arası iyi değil, mesleği de yok.Boşanılabilir ve olması gereken de bu ama koşulları uygun değil, annesiyle anlaşamamış, mesleği yok, boşanmaya dair kendine güveni yok o halde ne yapmalı ne etmeli bu deveyi gütmeli diyorum, şimdi boşansa, kendi ailesi arkasında değil, bebekle nasılçalışacak, neolacak, neiş yapacak, bunları da düşünmeliyiz, yoksa boşan demek kolay.

Eğer bu deve güdülecekse cinsellik evlilik içinde olacak, okadarolumsuz şeyler hissettiği kocasına cinsi arzu duyamıyor e boşanamıyor da,adampeki ihtiyacını nasıl karşılayacak?Cinsel şiddet olarakgörmeyinlütfen, mazoşist acı veren bircinsel ilişki türümü istemiş eşi?istemişse eğer sonuna kadar haklıkonu sahibi adamdanşikayetçi olsun ypmasın vs
ama adam evine ekmeğini getiriyor,şiddetyok sadece fikir uyuşmazlığı var kusura bakmayın da evlilik de oyuncak değil, düzeltmeye çalışacaksın huyuna gideceksin, beklentini düşüreceksin vs

Anneyle didişme ile evlendigi adamın küfrünü, sinirine, bencilligine katlanmayı nasıl bir tutuyorsunuz?
Bu adam parka, markete bile cıkmasına bile zor izin veriyor. Üstelik hicbir konuda da eşlik etmiyor.

Boşanmak zor da sevmedigi bir insanı öpmesi daha mı kolay geliyor size?

Bir insanın herhangi bir şey icin zorlanması şiddettir.
Bunu sözlü yapıyorsa psikolojik şiddetin bir parcası olur.
El kaldırarak zorluyorsa fiziksel şiddet olur.
Zorlama cinsel konularda ise cinsel şiddet olur, taciz de bu cinsel şiddetin bir parçasıdır. İlla şiddet demeniz için tecavüze ugramasına gerek yok.
Şiddet varsa diyerek boşanmasına şart koşanlar için yazdım.

Siz şiddet demeyin hadi. Fikir uyusmazlıgı öyle mi olur peki?
Siz istemeyeceksiniz, uzak durmasını söyleyeceksiniz adam da sürekli sizi taciz edecek.
Taciz evliligin neresinde kabul edilir birşey oldu?

Şu yazdıklarınıza istinaden evliligi oyuncak gören asıl sizsiniz bence.
Sevgi yok, saygı yok, paylaşım yok, özgürlük hiç yok. Ama evli kalınsın. Sabahtan akşama kadar ev temizlensin, o koca için yemek yapılsın, aksam da ihtiyaç (!) giderilsin. Kadınlara biçtiginiz rol bu mu yani?
Ona evlilik degil kölelik denir artık.

Anneyle didişme ile evlendigi adamın küfrünü, sinirine, bencilligine katlanmayı nasıl bir tutuyorsunuz?
Bu adam parka, markete bile cıkmasına bile zor izin veriyor. Üstelik hicbir konuda da eşlik etmiyor.

Boşanmak zor da sevmedigi bir insanı öpmesi daha mı kolay geliyor size?

Bir insanın herhangi bir şey icin zorlanması şiddettir.
Bunu sözlü yapıyorsa psikolojik şiddetin bir parcası olur.
El kaldırarak zorluyorsa fiziksel şiddet olur.
Zorlama cinsel konularda ise cinsel şiddet olur, taciz de bu cinsel şiddetin bir parçasıdır. İlla şiddet demeniz için tecavüze ugramasına gerek yok.
Şiddet varsa diyerek boşanmasına şart koşanlar için yazdım.

Siz şiddet demeyin hadi. Fikir uyusmazlıgı öyle mi olur peki?
Siz istemeyeceksiniz, uzak durmasını söyleyeceksiniz adam da sürekli sizi taciz edecek.
Taciz evliligin neresinde kabul edilir birşey oldu?

Şu yazdıklarınıza istinaden evliligi oyuncak gören asıl sizsiniz bence.
Sevgi yok, saygı yok, paylaşım yok, özgürlük hiç yok. Ama evli kalınsın. Sabahtan akşama kadar ev temizlensin, o koca için yemek yapılsın, aksam da ihtiyaç (!) giderilsin. Kadınlara biçtiginiz rol bu mu yani?
Ona evlilik degil kölelik denir artık.
haklısın diyorum da boşanınca ne yapsın, işi yok, bana somut olarakyazın, şu kadar maaş alır, çocuğa şöyle bakılır,bir de normal evliliklerdeki kadınalr bile çalışırken evlatlarını özlüyorlar,memurlar, vasıfsız bir kadın h.sonu dahil,h.içimesailiçokağır şartlarda çalışacak, çocukla nasıl ilgilenecek, bilemedim, sout olarak deyinki şunu şunu şunu yapacak

konu sahibiboşanmalı ve kızıyla bir hayata başlamalı bunu ben de istiyorum, diyelimki bir hikaye o zaman biz yazalım mesela bu karakter ne yapmalı, lise mezunu,1,5 yalında bebeği var, mesleğiyok, antalyada yaşıyor, aileisyle arası kötü,kocasından boşanacak.
bu kadın ne iş yapacak?
TEMEL SORUN(Bu sorunçöülürse konu sahii boşanır)bu kadın ne kadar maaş alacak, hadi 1500 tl alsın, çocuğakim bakacak üstelik haftasonları da çalışacak, h.içi mesai eve gelir saat 8 olur, çocuğuyla nası ilgilenir?Ailesiylemi yaşayacak, annesiyle arası kötü zaten

Bana somut bir çözümle gelin ve sorunu çzömüşolalım, ben çözemedim, kağıt üzerinde boşan demek okadar kolayki
Bir de sonunu düşünmeden kimseye boşan vs deyip vebal altına girmeyin, günah, boşanıncaki durumu şimdikinden kötü olacaksa boşan diyenler gerçekten günaha giriyor...Boşanınca kadına sizmi ekmek vereceksiniz, iş vereceksiniz,çocuğuna baba olacaksınız, yapmayın etmeyin
Bazı hatalarda bazıları için hatanın tekrarı yok, mesela arabayı hızlı kullaırsan ölürsün gibi, evlilikte bsıları için ger dönülemez, o sebeple eşin şiddet uygulamadığı sürece onunla anlaşmaya gideceksin bence, seveceksin onu, eğer bunalıma girersen onunla neden evlendiğini hatırla, sorumluluğunu üstüne al, güçlüol, hayattta herşey aşk değil, daha önemli şeyler de var:evlatgibi

Bu anlattıklarınızda şiddet de varsa ne olacak peki?
Yine aynı sıkıntılar, aynı çözümsüzlüklerden bahsetmeyecek misiniz?
O zaman sundugunuz çözümü şimdi de yazabilirsiniz, kimse sizi tutmuyor.

Bunun yerine eşini öpmek istemiyor diye "adama yazık" demeyi tercih etmişsiniz...

Mesela şimdiye kadar hiç iş aramış mı?
Ailesiyle arasını düzeltmek için adım atmış mı?
Geçici süreyle kalacagı bir sıgınma evi bakmış mı?

Boşan demenin gunah oldugunu düşünmüyorum ama diyelim ki öyle. Bu kadar açık bir haksızlıkta bile kocasını savunup ihtiyacını giderme tavsiyesi vermeniz mi güzellik, iyilikle dolu olan şey?

Bu anlattıklarınızda şiddet de varsa ne olacak peki?
Yine aynı sıkıntılar, aynı çözümsüzlüklerden bahsetmeyecek misiniz?
O zaman sundugunuz çözümü şimdi de yazabilirsiniz, kimse sizi tutmuyor.

Bunun yerine eşini öpmek istemiyor diye "adama yazık" demeyi tercih etmişsiniz...

Mesela şimdiye kadar hiç iş aramış mı?
Ailesiyle arasını düzeltmek için adım atmış mı?
Geçici süreyle kalacagı bir sıgınma evi bakmış mı?

Boşan demenin gunah oldugunu düşünmüyorum ama diyelim ki öyle. Bu kadar açık bir haksızlıkta bile kocasını savunup ihtiyacını giderme tavsiyesi vermeniz mi güzellik, iyilikle dolu olan şey?
çözüm sunamıyorsun bak, yeniişe girse 1500 alır o da deligbiçalışır, eve gelir pestiliçıkar,anne evini cehenneme benzetmiş,oraya bırakır çocuğu, başta ne anne ne baba, rezil bir hayat.sığınma evi en fazla 6 ay bakar, sonrası ne olacak, kısır çözümler, o halde kimseye şiddet yoksa sırf sevmiyor diye boşandeyip vebale girmeyin, ne evlilikler gördüm, hepsi kurtuldu.
şiddet varsa polisi arayacak bayan, sonrasında evden uzaklaştırmaalacak adam, sonrasında tedbir nafakası, tazminat vs alacak, nafaka bağlanacak, çokbüyük paralar olmasa da hayatını düzene sokana kadar yeter sanırım, ailesiyle arasını düzeltecek, ve ya iş bulacak ya da evde oturup ikinci kez daha iyi biriyle evlenmeyi bekleyecek.ikinci evlendiği adambirinciden iyi olurmu bilemem
kocanın ihtiyacının giderilmesini öcü gibi sunmuşsun da evli kalınacaksa evet bu zorunlu,boşanacaksa zaten yapmayacak,madem boşanmak o kadar kolay çoğu kadın evliliğini ite kaka götürüyor, düşündünüzmü,, keyiflerinden değil, sadece meslekleri yok

Son düzenleme:
Boşanma neden sözkonusu değil tam anlayamadım.Annenlerle görüşmüyor musun ? Eğer öyleyse barışmaya çalış.

Boşan demeden yazmak gerekirse... O halde biraz suyuna gitmeye çalış. Taktik değiştir,kurnazlık yap.
İkaz ediyorsun,söyleniyorsun,kavga ediyorsun ama bunlar işe yaramıyor. Demek ki başka çare düşünmek lazım.
Kendine hedefler koyabilirsin. Nedir mesela,dışarı çıkmak,makyaj yapmak,çalışmak vs...Bak bunlar eşinle değil seninle ilgili olanlar. Amacın eşini düzeltmek değil,kendi istediklerini gerçekleştirmek olsun. Bu yolda eşinin pasaklılık gibi bazı hatalarını görmezden gelebilirsin.
Markete gidince almak istediklerini al,eşinin nasıl baktığını önemseme. Paranın yetmediğini anlasın,o zaman senin çalışman gerektiğini kabullenebilir. Sandığın kadar etkisiz değilsin,eşin bazen sırf sen söylenme diye eve birşeyler alıyormuş.
Aslında söylenme yerine biraz şımarık biraz cilveli sitemler daha yerinde olabilir. Eşin yakınlaşmayı seviyormuş,sen de bazı zamanlar yakınlaşır gibi davranıp kendini dinletebilirsin.
Fazla dışarı çıkmaman eşin izin vermediği için mi ? Eğer öyleyse bunun da sınırlarını genişletebilirsin.Eşin yüzünden değilse mutlaka dışarı çıkmaya çalış.Hem senin hem bebeğin temiz havaya,güneşe ve biraz yorulmaya ihtiyacı var.

çözüm sunamıyorsun bak, yeniişe girse 1500 alır o da deligbiçalışır, eve gelir pestiliçıkar,anne evini cehenneme benzetmiş,oraya bırakır çocuğu, başta ne anne ne baba, rezil bir hayat.sığınma evi en fazla 6 ay bakar, sonrası ne olacak, kısır çözümler, o halde kimseye şiddet yoksa sırf sevmiyor diye boşandeyip vebale girmeyin, ne evlilikler gördüm, hepsi kurtuldu.
şiddet varsa polisi arayacak bayan, sonrasında evden uzaklaştırmaalacak adam, sonrasında tedbir nafakası, tazminat vs alacak, nafaka bağlanacak, çokbüyük paralar olmasa da hayatını düzene sokana kadar yeter sanırım, ailesiyle arasını düzeltecek, ve ya iş bulacak ya da evde oturup ikinci kez daha iyi biriyle evlenmeyi bekleyecek.ikinci evlendiği adambirinciden iyi olurmu bilemem

1- nafaka ve tazminat için illa dayak yemek şart degildir.
Üstelik bu kadın zaten yeterince psikolojik şiddete maruz kalıyor.

2- Ailesi ile arasını düzeltip, işe gittigi saatlerde annesinin bakması için yine fiziksel siddete maruz kalmasını beklemeye gerek yok.
Boşanacaksa şimdi de ayrılıp bahsettiginiz gibi bir düzen kurabilir.

3- şimdiden iş araması konu sahibinin lehine olur.
Ancak zaten sevmedigi eşinin yarın daha tahammül edemedigi bir davranısını gördügünde hemen uzaklasmak isteyebilir, üstelik kontrolcu bir eş belli ki, başına bela da olabilir.
Sıgınma evi için dediginiz o 6 ay bile ona zaman kazandırır. Aile, iş vb konuları düzene sokması birden bire olan şeyler degil.

Daha önce benzerleri yazmıstım ama bakın işin içine darp girince siz de benzerleri yazdınız. Demek ki mesele neyi boşanmak icin gerekli görüp görmedigimizde.
Ben de diyorum ki konu sahibinin kocası iyi bir eş degil, boşanmak icin de yeterli.

Konu sahibi kaçkez ailesinin evine gitmiş, eşinin iyi yanlarının var oldugunu düşünüp geri dönmüş. Problem yeni bir hayat kurmanın zorlugundan ziyade buna dair ciddi bir isteginin olmaması.
Yoksa eşinin iyi yanlarını düşünmek icin kendisini zorlayan kişi bu konuda alternatif üretmek icin de cabalardı.

2- Ailesi ile arasını düzeltip, işe gittigi saatlerde annesinin bakması için yine fiziksel siddete maruz kalmasını beklemeye gerek yok.

Ancak zaten sevmedigi eşinin yarın daha tahammül edemedigi bir davranısını gördügünde hemen uzaklasmak isteyebilir, üstelik kontrolcu bir eş belli ki, başına bela da olabilir.
Sıgınma evi için dediginiz o 6 ay bile ona zaman kazandırır. Aile, iş vb konuları düzene sokması birden bire olan şeyler degil.

Daha önce benzerleri yazmıstım ama bakın işin içine darp girince siz de benzerleri yazdınız. Demek ki mesele neyi boşanmak icin gerekli görüp görmedigimizde.
Ben de diyorum ki konu sahibinin kocası iyi bir eş degil, boşanmak icin de yeterli.

Konu sahibi kaçkez ailesinin evine gitmiş, eşinin iyi yanlarının var oldugunu düşünüp geri dönmüş. Problem yeni bir hayat kurmanın zorlugundan ziyade buna dair ciddi bir isteginin olmaması.
Yoksa eşinin iyi yanlarını düşünmek icin kendisini zorlayan kişi bu konuda alternatif üretmek icin de cabalardı.

şiddet farklı, orada duralım, o varsa zaten adamın fitil fitil burnundan getirsin ama yoksa hem anne hem baba olacak,eşşekler gibi çalışacak, hiçgerekyok, adamı sevmeye çalışsın, okadar zor olmamalı, sonuçta atomu parçalamayacğız, hepimiz insanız, herkesin bir annesi bir kızkardeşi var.Bir de erkeği yönetebilmek ayrı bir sanat mesela onu yönetsin...Boşanmasın, kesinlikle...

ayrıckonu sahibi antalyada yaşıyor, dönemsel işler ağrlıkta olan bir bölge,sürekli işbulmakzorgibi, hele de iş tecrübesi olmayan bir bayan için.herşeyi düşünnmek gerek...

Çok üzüldüm senin için yakin olsak destek olmak isterdim inan elimden bisey gelmesede dinlerdim en azından çünkü o bile insani rahatltiyo

Kenzul-arş duasini sk sk okumani tavsiye ederim beni çok rahatlatan bi duadir

Hepsine toplu olarak cevap vermek istiyorum.Eşimi sevip sevmedigimden emin degilim aslinda seviyor gibiyim ama bana olan davranışları ondan sogumama neden oluyor.Opmesi sarilmasi bana dert degil mesele benim kalbimi kirdiktan sonra bir ozur sirf bile dilemeden sadece sirf kendi cinsel tatmini icin bana sokulmasi opmesi bu beni cok rahatsiz ediyor ve bana itici geliyor benim kalbim kirik ve yorgunum onunsa tek dusundugu cinsel dürtüleri.Bugun saatlerce agladim desem yalan olmaz en son 1 saat oncesine kadar kavga ettik.

Kavga nedeni bana cok para harciyorsun demesi bende lazim olani aliyorum aldiklarimdan kullanmadigim bir sey göster dedim ve gosteremedi.Bana b.k gibi yersen tabi para olmaz yeme koy kenara dedi ve benim tüm moralim altüst oldu.

(2 gun once para lazim oldu ve ne onda ne bende 1 tl bile yoktu ve suclusu benmisim)

Kendisi harcar hemde gereksiz seylere ama o kazandigi icin hicbisey olmaz ama ben lazim olan bisey alsam dahi sorun oluyor.

Tek basina bir kadinin Türkiye sartlarinda 1 bucuk yasinda erkek bir bebekle yasamasi sizce cok mu kolay? Ben cevap vereyim.

Hayir tabiki degil.!!!
Evet ailemle yasamak mi esimle yasamakmi daha zor kolay meselesine girersek çıkamayız cunku benim ciktigim evle suan girdigim ev arasinda daglar kadar fark var yani ailemin bana davranislari hususunda.

Gittigimde ailemde beni evden diaari cikarmiyor sen dul olacaksin cikamazsin gibi bu yuzden geri kafali diyorum onlara.

Gel gelelim asil mevzu bosanmak istemiyorum.
NEDEN???
Ister kocami seviyorum diyeyim
Ister cesaretim yok diyeyim
Ister korkagin tekiyim diyeyim
Ama aslinda bisey daha var.

Su zamana kadar hayatta hic bisey basaramadim ne elimde bi diploma ne baska bisey var.Hicbisey elinden gelmeyen bir afedersiniz asalak gibi yasiyorum.

Bosanirsam herkes gordun mu bunuda basaramadi zaten o şöyle şöyle bak falan filan diyecekler.Ve ben iyice icime kapanik olacagim.

Bazen nefis diyor bak cevrende ne kadar iyi erkekler var iste tam sana gore falan diye ama nefsime dur demeyi ogrendim cok sukur ve eşimle herseyi yasamaya calisiyorum ama onun oyle bir gayesi yok.

Harikulâde bir hayata sahip degil herkes evet ama Allah esimden razi olsun demek varken Allah inu bildigi gibi yapsin demek de agir geliyor insana.

Velhasil güzel kk kadınları ben bos geldim ve bos gidecek gibi duruyorum kendimi artik umutsuz bir vaka olarak görüyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki sen kendinden vazgecmissin biz napalim bisey yapib illa bisey diyin diye yazmadim bilmiyorum anlattim iste.Insanin konusacak kimsesinin olmamasi cok kotu bende buraya yazmak istedim.

Bir vasfim yok calismiyorum.Kendi ayaklari uzerinde duran biri degilim ve bu beni daha da cok üzüyor.Evladim bir bucuk yasinda.Anne evine daha once cok gittim ama orasi ayri bir cehennem.
Ausencia aslinda haklısın bunlarin hepsini inanki hergun nerdeyse söylüyorum ve aldigim cevap cok söyleniyor olmam.Anlamiyor dogru yapacak bisey yok ama evliligim bitsin de istemiyorum devam etsinde oyle bir cikmazdayim ki aslinda ben cok cesaretli biriydim benim kanatlarimla dunyayi dolasirdim ama o benim kanatlarımi kırdı incitti kucuk düşürdü simdi kucuk bir kiz cocugundan farkim yok.Oyle yanliz ve caresiz.Ya insanin cani nefes almak istemezmi istemiyor iste Darkmore evet cok caresizim oyle bir bunalimdayim ki ya hani kendine ceki duzen verse ben herseye tamam derim ama ilerleme hic yok.

Gecen gun aramizda gecen diyalogu size anlatayim.

Ben her zaman makyaj yapmam vaktim de olmaz canim da istemez zaten.Ama yapasim tuttu kaslarimin icinide hafif kalemle doldurdum.Vay sen misin kaslarini boyayan.

Eşim:Ben senin boyali kaslarina mi bakacam.
Ben:Ne var bunda belli bile olmuyor.
Eşim:Kalk git şu kaslarini temizle.
Ben:Temizlemek istemiyorum ya ne var bunda herkes boyuyor.
Esim:Senin kasların zaten guzel boyamana ne gerek var.

Aslinda size soyle soyleyeyim kaslarim cok dokuluyor ve kuaforde cozum bulamadi bende iclerini dolduruyorum bazen her zaman degil diyorum ya kirk yilda bir ama senin kaslarin zaten guzel falan hikaye aslinda makyaj yapmami da istemez sil o ruju su dudaklarina bak beni sinirlendirme falan filan hep boyle gider konusmalar.

Evden disari cikmam cikarsam oglumu ya parka gotururum yada markete gideriz oda haftada bir veya degil.Evin icindeyim surekli tek basina evcilik oynuyormusum gibi geliyor bana.Ev temizle cocuga bak oldu u yap bunu yap.Normalde soylenmem ama bir gun soylendim biktim senin pasakliligindan diye ve bana dedigi sey niye soyleniyorsun bunlar de in gorevin.

Allah askina ordan aferdersiniz don burdan corap toplamak benim gorevim mi.Omrum gitti laf anlatmakla.

Evet cekilecek dert degil ama diyorum ya kendimde o cesareti tekrar bulmam lazim.

Birakin bir omuru aslinda onunla dakika bile gecmez.

su girdiginiz dialog cogu evli ciftin girdigi dialog.
ben normalde hic makyaj yapmam bi ruj belki arada,olur da yuzumu boyayim karsimda guler esim ama bende gulerim :bicak: bunu gurur meselesi yapcak ne var ki?
bana bazi seyleri kafanizda buyutuyorsunuz gibi geldi.

benim esimde gercekten cok daginik,donu pacasi heryerden cikabilir,ilk seneler tiye alirdim korkuyorum coraplarin buzdolabindan cikcak diye,napayim oldureyim mi adami daginik diye :ruh:
simdi sepete atmadigi hicbir camasirini yikamiyorum o da bunu biliyor artik herseyi kirli sepetine atiyor.
bu arada yaptim ona calisma odasi,orasi benim icin karadelik :KK14: kafama uzatip bakiyorum,gaz maskesi verirsen iceri girerim diye dalga geciyorum.

hadi siz bu kadar genis olamiyorsunuz o zaman bi sekilde ayaklarinizin ustunde durmanin yolunu bulacaksiniz,belediye meslek edindirme kurslarina mi gidersiniz ne yaparsiniz bilemem ama bu kadar mutsuz oldugunuz bi evliligi ne kadar surdurebilirsiniz ki?

bakin sunu da ekleyim,esim ben gidip para carcur etmeyim diye kozmetik magazalarindan adima gelen indirim kuponlarini posta kutusundayken kapip benden sakliyormus:KK70: bigun suc ustu yaptim,elindeki indirim kuponunu vermemek icin direniyor,para harcama senin makyaja kreme parfume ihtiyacin yok diye..
simdi bu tavri pinti olarak algilayan da olur ama bana gercekten komik geliyo..:-)
hayati biraz daha az ciddiye alin.

bende evlat sahibiyim,bi sure ise ara vermek zorunda kaldim,bi basima ailemden cok cok uzakta yasiyorum,evde cok bunaldigimda oluyor ama bugunumuze sukur.

şiddet farklı, orada duralım, o varsa zaten adamın fitil fitil burnundan getirsin ama yoksa hem anne hem baba olacak,eşşekler gibi çalışacak, hiçgerekyok, adamı sevmeye çalışsın, okadar zor olmamalı, sonuçta atomu parçalamayacğız, hepimiz insanız, herkesin bir annesi bir kızkardeşi var.Bir de erkeği yönetebilmek ayrı bir sanat mesela onu yönetsin...Boşanmasın, kesinlikle...

Sizi sanatınızla başbaşa bırakıyorum öyleyse.

Yoksa şiddet biçimlerini tarif ederek bu kadar karşı çıkmışken size tüm benligimle cevap vermeye kalkarsam hakarete başvurmuş olacagım.

Bir kadının kendi ayakları üzerinde durmasını eşek gibi çalışmak olarak adlandırmanıza ve bunun yerine o adamı eşek gibi sevmeye çalışmasını tavsiye etmenize ise artık diyecek söz bulamıyorum.
İhityac giderme bir idi, bu da iki oldu.
Sizin adınıza utanıyorum artık.

Hepsine toplu olarak cevap vermek istiyorum.Eşimi sevip sevmedigimden emin degilim aslinda seviyor gibiyim ama bana olan davranışları ondan sogumama neden oluyor.Opmesi sarilmasi bana dert degil mesele benim kalbimi kirdiktan sonra bir ozur sirf bile dilemeden sadece sirf kendi cinsel tatmini icin bana sokulmasi opmesi bu beni cok rahatsiz ediyor ve bana itici geliyor benim kalbim kirik ve yorgunum onunsa tek dusundugu cinsel dürtüleri.Bugun saatlerce agladim desem yalan olmaz en son 1 saat oncesine kadar kavga ettik.

Kavga nedeni bana cok para harciyorsun demesi bende lazim olani aliyorum aldiklarimdan kullanmadigim bir sey göster dedim ve gosteremedi.Bana b.k gibi yersen tabi para olmaz yeme koy kenara dedi ve benim tüm moralim altüst oldu.

(2 gun once para lazim oldu ve ne onda ne bende 1 tl bile yoktu ve suclusu benmisim)

Kendisi harcar hemde gereksiz seylere ama o kazandigi icin hicbisey olmaz ama ben lazim olan bisey alsam dahi sorun oluyor.

Tek basina bir kadinin Türkiye sartlarinda 1 bucuk yasinda erkek bir bebekle yasamasi sizce cok mu kolay? Ben cevap vereyim.

Hayir tabiki degil.!!!
Evet ailemle yasamak mi esimle yasamakmi daha zor kolay meselesine girersek çıkamayız cunku benim ciktigim evle suan girdigim ev arasinda daglar kadar fark var yani ailemin bana davranislari hususunda.

Gittigimde ailemde beni evden diaari cikarmiyor sen dul olacaksin cikamazsin gibi bu yuzden geri kafali diyorum onlara.

Gel gelelim asil mevzu bosanmak istemiyorum.
NEDEN???
Ister kocami seviyorum diyeyim
Ister cesaretim yok diyeyim
Ister korkagin tekiyim diyeyim
Ama aslinda bisey daha var.

Su zamana kadar hayatta hic bisey basaramadim ne elimde bi diploma ne baska bisey var.Hicbisey elinden gelmeyen bir afedersiniz asalak gibi yasiyorum.

Bosanirsam herkes gordun mu bunuda basaramadi zaten o şöyle şöyle bak falan filan diyecekler.Ve ben iyice icime kapanik olacagim.

Bazen nefis diyor bak cevrende ne kadar iyi erkekler var iste tam sana gore falan diye ama nefsime dur demeyi ogrendim cok sukur ve eşimle herseyi yasamaya calisiyorum ama onun oyle bir gayesi yok.

Harikulâde bir hayata sahip degil herkes evet ama Allah esimden razi olsun demek varken Allah inu bildigi gibi yapsin demek de agir geliyor insana.

Velhasil güzel kk kadınları ben bos geldim ve bos gidecek gibi duruyorum kendimi artik umutsuz bir vaka olarak görüyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki sen kendinden vazgecmissin biz napalim bisey yapib illa bisey diyin diye yazmadim bilmiyorum anlattim iste.Insanin konusacak kimsesinin olmamasi cok kotu bende buraya yazmak istedim.
boşanmakesinlikle amatemizlikişi deolsa gir çalış buşekilde harcamalarına karışamaz, kocan ne kadar maaşalıyor, belki de zor geçindiriyordur evi, yine de şükret,sağlığınız yerinizde, başınızın üzerinde bir dam var, sıcaktasınız

X