Evlilik uyum süreci

sen benim konularımı oku arkadaşım, bende aynı dertten müzdaribim. biz kadınlar herşeyi geride bırakıp yeni bir hayata başladık, bunlar hiç bir düzenleri değişmeden olağan alışkanlıklarına devam etmek istiyorlar. benim kayınvalidem iyi biri, sürekli bu konuda tartışınca eşime '' olsun ama kız alışkın değil, o böyle içli dışlı akrabalarla büyümemiş, karakteri böyle, istemiyor olabilir, ortayolu bulun'' vs diye bana arka çıkıyor hep. ama eşimin aklı hep akrabalarında, bugün halama gidelim bi çay içelim, bugün kuzenime gidelim okey oynayalım vs. planları hiç bitmez. bende artık giderken beni de kendi akrabalarıma bırak (akrabalarım istanbul içi 30 km uzakta) , herkes kendi akrabalarıyla yaşasın demeye başladım, azaltsa da bitmiş değil bu istekleri. biz kavga dövüş ilerliyoruz bu konuda.

Benim kaynana tövbe öyle şeyler demez seninki yine arkanda da kocanda iş yok . Bende hiçbirinde iş yok …

Benim kaynana tövbe öyle şeyler demez seninki yine arkanda da kocanda iş yok . Bende hiçbirinde iş yok …
eşim aşırı sosyal hergün bir şeyler yapalım, biyere gidelim, birileri bize gelsin vs.
kendi tarafıma karşıda öyle, sürekli şuyuna gidelim bununu çağıralım
ben ise ev kuşu, aşırı asosyal (iletişim olarak değil vakit geçirme olarak)

eşim aşırı sosyal hergün bir şeyler yapalım, biyere gidelim, birileri bize gelsin vs.
kendi tarafıma karşıda öyle, sürekli şuyuna gidelim bununu çağıralım
ben ise ev kuşu, aşırı asosyal (iletişim olarak değil vakit geçirme olarak)
Benimki de aynı yalnız kalamıyoruz hiç baştan beti öyle evde asla duramaz ben onun şehrinde olduğum için gidecek kimsem yok

Benzer olayı ben yaşadım. Hatta eşim her şeyimizi hemen annesine ablasina anlatirdi. Kayınvalide de kayinbabayi alıp evime baskin ederdi. Oğlumla niye kavga ettin niye laf söyledin diye. Ben ağlar ve sinirli şekilde onlara kendimi açıklamayla uğraşırken bulurdum. Gerizekalı da bekar kız kardesi ile mutfakta keyif çayı hazırlardı. Ben dahada sinir olurdum. Bu olay çok kez tekrarlandi. Kadına bağırdım artık ben oğlunla kavga edince arasa bile gelme biz anlaşamıyoruz biraz bize fırsat verin bız bı aile olamıyoruz diye. Ama bu seferde kadın cinnet geçirdi elleri kolları titredi oğlumu elimden aldın sen bize ne yaptın. Babası zaten çıbanın başı hiç birşeye karışmıyor görünüyor herşeye katı şekilde bir anda iletişimi kesiyor. Eşim bile diyemiycem hiç sesini bile çıkarmazdi ailesinin yanında agraz gibi aynı. Ama bana gelince boğazimi sıkar tokat atardı ben karşılık verincede odaya bile kitledi. Ahh ahh benim gibi kendinize etmeyin. Tam 1 yıl 1 aydır boşanmadim bu insanlardan. Boşanıp önüme bakmak istiyorum ama boşanmaya gelmiyor mahkeme olmadan sürekli erteleniyor. 😒

Benzer olayı ben yaşadım. Hatta eşim her şeyimizi hemen annesine ablasina anlatirdi. Kayınvalide de kayinbabayi alıp evime baskin ederdi. Oğlumla niye kavga ettin niye laf söyledin diye. Ben ağlar ve sinirli şekilde onlara kendimi açıklamayla uğraşırken bulurdum. Gerizekalı da bekar kız kardesi ile mutfakta keyif çayı hazırlardı. Ben dahada sinir olurdum. Bu olay çok kez tekrarlandi. Kadına bağırdım artık ben oğlunla kavga edince arasa bile gelme biz anlaşamıyoruz biraz bize fırsat verin bız bı aile olamıyoruz diye. Ama bu seferde kadın cinnet geçirdi elleri kolları titredi oğlumu elimden aldın sen bize ne yaptın. Babası zaten çıbanın başı hiç birşeye karışmıyor görünüyor herşeye katı şekilde bir anda iletişimi kesiyor. Eşim bile diyemiycem hiç sesini bile çıkarmazdi ailesinin yanında agraz gibi aynı. Ama bana gelince boğazimi sıkar tokat atardı ben karşılık verincede odaya bile kitledi. Ahh ahh benim gibi kendinize etmeyin. Tam 1 yıl 1 aydır boşanmadim bu insanlardan. Boşanıp önüme bakmak istiyorum ama boşanmaya gelmiyor mahkeme olmadan sürekli erteleniyor. 😒
Siz ne yaptınız , boşanabildiniz mi ?

Hakkınızda hayırlısı olsun. Erkekler için şehir değiştirme vb fedakarlıklar yapılmamalı bence. Çünkü böyle fedakarlık yapınca simariyorlar. Özellikle evlilikte ailelerden uzak yerlerde yaşamak lazım.
Yaşanacak şeyler varmış ne diyeyim . Kendini hiç belli etmedi ki sözde biraz da mantık evliliği yapmıştım ama umduğum gibi çıkmadı adam narsist . Her şeyin faturasını bana kesiyordu . Empati yoksunu . Beni sindirdi psikolojimle oynadı hala kendime gelemiyorum

Yaşanacak şeyler varmış ne diyeyim . Kendini hiç belli etmedi ki sözde biraz da mantık evliliği yapmıştım ama umduğum gibi çıkmadı adam narsist . Her şeyin faturasını bana kesiyordu . Empati yoksunu . Beni sindirdi psikolojimle oynadı hala kendime gelemiyorum
Tabiki kaderde ne varsa onu yaşıyoruz. Umarim bundan sonra çok mutlu olursunuz.🌸

Ailemin yanına bi kaç sefer gittim onda bi sorun yok hatta şu an bile ailemin yanına geleli iki hafta olacak . Bide bana git düşün kendini değiştirecek uyacaksan devam edelim dedi . Hala brnim değişmemi bekliyor değişmekten kastı da şu ben rahat bi aileden geliyorum onlar akraba vs olarak birbirine çok bağlı geleneklere önem veren insanlar brn bunlara uymak istemediğim için hep sorun yaşıyoruz kendini değiştir benim hayatm böyle diyor . Her şeyimize ailesi karar veriyor bir yere gidilecek kalınacak vs ben de bunu hazmedemiyorum kavga çıkıyor bizi bi rahat bırakmıyorlar bıraksalar gayet iyi anlaşıyoruz aslında ama çok dolduruyorlar eşimi

Rahat aile ne demek?
Yani ozgur, modern mi istiyorsunuz? Ben oyle ailelerde yetisen kadinlarin boyle evliliklerde kendini eve kapatip sene harcayacagini dusunmuyorum. Cocukta yok bisey yok ne yapiyorsunuz neyi bekliyorsunuz butun gun eve kapali yatarak?
Hadi siz farkinda degilsiniz ailenizde mi gormuyor bir sey demiyor?
Benim ailem farkli ülkede telefonu acarken birazcik bile enerjim düsük olsa annem hemen anliyor hasta misin ne oldu diyor. Sizin zayiflayip, bakimsizlasmanizi nasil gormezler.

İnanır mısın bide bana diyor ki biz aile gibi değiliz sen benim yanımda dğeilsin diyor artık kafayı yemek üzereyim . Hepimizi aynı anda idare etmek istiyor ama öyle bi dünya yok bana bunların olacağını söylememişti . Bir pazar günümüz dahi yok ayrı geçirdiğimiz . On dakikalık mesafede oturuyor ailesi görüntülü aramalar konuşmalar yazışmalar onlarsız bir günümüz yok benim ailem kaç km uzakta kendimi artık enayi gibi görüyorum
Eşiniz hiçbir zaman sizin istediğiniz gibi olmayacak. Hatta çocuk olursa, tüm aile sürekli sizin evde yaşayacaklar ve bol bol sinir krizi yaşayacaksınız. Ancak çocuk olması sizin değerinizi arttırmayacak.

Eşinizden soğumak için bin tane sebep var ama hala seviyorum diyorsanız bence siz kendinizi değersiz gördüğünüz içindir. Ne rezilliktir öyle on dakikalık mesafede görüntülü görüşmeler? Emzikli kocanıza bu şekilde devam edemeyeceğinizi söylemelisiniz. Tam tedavilik.

Eşiniz hiçbir zaman sizin istediğiniz gibi olmayacak. Hatta çocuk olursa, tüm aile sürekli sizin evde yaşayacaklar ve bol bol sinir krizi yaşayacaksınız. Ancak çocuk olması sizin değerinizi arttırmayacak.

Eşinizden soğumak için bin tane sebep var ama hala seviyorum diyorsanız bence siz kendinizi değersiz gördüğünüz içindir. Ne rezilliktir öyle on dakikalık mesafede görüntülü görüşmeler? Emzikli kocanıza bu şekilde devam edemeyeceğinizi söylemelisiniz. Tam tedavilik.
Hayır dava açıldı boşanıyorum
Dava açmış zaten konu sahibi.

Çok geçmiş olsun en doğru kararı vermissiniz

Bence öncelikle kendinize bir iş bulun . Kendinizden , şehrinizden hele ki işinizden vazgeçmeyin kimse için bunlardan ödün vermeyin . Zaten biri sizden degismenizi istiyorsa o işte büyük sıkıntı vardir

Rahat aile ne demek?
Yani ozgur, modern mi istiyorsunuz? Ben oyle ailelerde yetisen kadinlarin boyle evliliklerde kendini eve kapatip sene harcayacagini dusunmuyorum. Cocukta yok bisey yok ne yapiyorsunuz neyi bekliyorsunuz butun gun eve kapali yatarak?
Hadi siz farkinda degilsiniz ailenizde mi gormuyor bir sey demiyor?
Benim ailem farkli ülkede telefonu acarken birazcik bile enerjim düsük olsa annem hemen anliyor hasta misin ne oldu diyor. Sizin zayiflayip, bakimsizlasmanizi nasil gormezler.
Merak etmeyin dava açıldı boşanıyorum daha fazla çekemedim zaten

Hiç değişmedi . Ben üç ay önce evden ayrıldım pişman oldu sözde sözler verdi haklısın dedi ailemi karıştırmayacağım artık dedi ama bir ay sonra inkar etti her şeyi kimseye tavır almadan geleceksen gel dedi bitirdik kabul etmedim tabiki .

1 yıldır evliyim . Eşim için şehir değiştirdim onların yaşadığı şehre geldim. Özet geçmek gerekirse evlendiğimiz günden beri eşimin ailesine aşırı düşkünlüğü oldu ailesi de ona karşı öyle sanki ellerinden alıp götürecekmişim gibi davranıyorlar . Görümcem evli fakat sürekli abisine hediye göndermeler ofisine gitmeler ben hastayken bile tek evine yemeğe çağırmalar .. çok değişik şeylere şahit oluyorum eşimle aramızda hiç sıcaklık vs oluşmuyor bunlar böyle yaptıkça ben daha çok soğup eşimden uzaklaşıyorum çünkü eşim beni hiç görmüyor varsa yoksa onlar . İşimi ailemi bırakıp onun iÇinşehir değiştirdim psikolojim alt üst beni zerre anlamıyor ve değişik adetlerine uymamı bekliyor. Annesi ailesi sürekli onu dolduruyor eşin bizi sevmiyor bize uymak istemiyor vs diye . Ne yapacağımı çok şaşırdım bunların böyle yapması beni her şeyden soğutuyor . Bulunduğun şehre de alışamadım aklım İstanbul’da hala … işe de girmemi istemiyor eşim. bütün gün tek başıma evdeyim. Eşim işi gereği çok yoğun bulduğu ilk vakitte de ya arkadaşları ile vakit geçiriyor ya da ailesine gidiyoruz aşırı mutsuzum sorunlarımı anlatınca de kendini haklı görüyor sadece sen geldin sen hep bize uyacaksın Sen alışacaksın diyor hiç beni düşünecek bi tavrı yok. Nasıl bir hayattan yaşantıdan geldiğimi unutuyor hiç bu kadar değişeceğini ummamıştım . Fikirlerinize ihtiyacım var

İlk altın tavsiye asla çocuk yapmayın. Korunun.
İkincisi işe girin ve birikiminizi yapın.
Eşiniz değişmezse boşayın.

İlk altın tavsiye asla çocuk yapmayın. Korunun.
İkincisi işe girin ve birikiminizi yapın.
Eşiniz değişmezse boşayın.
Değişmedi boşanma davası açıldı . Ailemin yanına geldim . Psikolojik olarak kendimi toparlamaya çalışıyorum çünkü süreçte de çok pisleşti hiçbir şey vermek istemiyor bana zaten bi öğrendim ki her şeyi de annesinin üzerine yapmış

X