Evlilik teklifi beklemek, 4 yıllık ilişki

Sen içinden onu korumak için bahane arıyorsun madem sorun ne şuanda, adam seninle evlenmek istese birlikte onun işine yakın bir yerden ev tutardınız araba yerine değil mi? Veya senin işin hem onun işi ortak bir çözüm bulunurdu
Veya biriniz ev kirasını öder, biriniz araba borcunu öderdi yine araba alınırdı, adam senle evlenmek istemiyor sadece seni oyalıyor

O istediği için aileler tanıştı, ben de tanıştıktan sonra teklif beklemeye başladım. Ama 1 yıl oldu tanışmanın üzerine.
Aileleri erken tanıştırmak iyi olmuyor. Aslında teklif almadan tanistirmamak lazım sanirim.
Araba gerekli miydi mesela? Acaba aileler tanıştıktan sonra ailesi mi yan çizdi de ağırdan alıyor. Yasin genç falan mı dediler. Bizim 34 yaşında akrabaya bile annesi biraz daha çalış hemen evlenme demisti ki o dönemler 34 evlilik için büyük bir yastı erkek için bile

burada çok türkiye mantığı şeyler deniyor ama

şöyle diyeyim kızın de erkeğin de türkiyeden okul okuyup geldiği, başlangıç düzeyi maaşlı işlerle avrupada çalıştığı -ki iskoçya pahalı ve benim dediğim 15 sene önce, kiralar hiç bir yerde bu kadar pahalı değilken
ilk giden en azından 2 sene filan çalışmadan kimse evlenemedi bizde. şu anda buna rahat bi 3 sene diyelim.

ha düğünü ailesi yapar, herkesin imkanı geniştir o ayrı.

değilse daha başlangıç düzeyi maaşlar alıyorsunuz belki daha iyi bir maaşlı işe geçmek istiyor
arabayla iş gitmesi gelmesi normal bazı ülkelerde araba olmadan tuvalete gidilemiyor -heryerde metro vs yok

zaten gitttin ilk 1 sene oturum kağıt kürek, ehliyet yap, ev bul, iş bul vs ile geçiyor. daha araba yükseltecektir, dövizli askerlik yapacaktır. adam daha 30 yaşında değil acele etmemesi normal aslında.

sizin yanlışınız aileleri tanıştırmak olmuş
belli ki rahat bir babanız yok
babanızın tanışmadan sonra isteme nişan isteyeceğini tahmin etmemek hatanız olmuş

onlar da siz sürekli bir aradasızın, artık evlenin diye düşünüyordur

konuyu kapattırmayın
bizin planımız ne, neden bir nikah da kıyamıyoruz büyük düğün mü yapacaz amacımız ne diyin konuşun bunda ayıp sakat bir şey yok.

Korumaya bahane aramıyorum ki olanları anlatıyorum. Onun işine yakın olursa benim işime uzak oluyor. Çok ters bölgelerde.
Birimizin ev kirasını ödemesi mümkün değil. Şu anda da ev kirasını ev arkadaşımızla bölüşüyoruz. Kira burada çok pahalı ortak eve geçtiğimizde de yine bölüşeceğiz.

O zaman sizin evlenmeniz 3 5 yıl daha sürer. Çünkü karşı tarafın fedakarlık yapmak gibi bir niyeti yok

Ayy evet ya. Böyle sorumluluk sahibi insan bu aşamalarda belli oluyor. Gerisi fasa fiso laf. Aynı dönemde sevgili olan başka bir arkadaşımız vardı. İkisi de ekmek arası yer birikim yapardi. Evlenmeden önce 1+1 ev peşinatı biriktirdiler ev alıp öyle evlendiler çok acele de etmediler. Ama özellikle erkek olan ekstradan çiğ köfte yapar satardi. Benim eşim de o zaman bana daha aşık gibi gorunurdu. Biz daha böyle evlenmeye acele eden taraf gibiydik. Ama iş bulmak için bile kasmazdi kendini. 5 liralık yemek parası verirse şirket o 30 TL harcardi..bunu karakter falan gibi yansitirdi ama yok bence ciddi evlenmek isteyen aile olmak isteyen bir şekilde bir çözüm buluyor herşeye. Kadın iterse o evliliğin de Hayri olmuyor.

İskoçya hakkında bilgim yok ama İngiltere'de Surreyde yaşadım 2 yıl, oldukça pahalı bir bölgeydi.(Ortalama daire kirası 1500 pound civarindaydi.)
2010 model araba almakla ay sonunu getirememesi aşırı saçma geldi bana. Anladığım kadarı ile paylaşımlı evlerde kalıyorsunuz zaten. 1+1 eve gayet çıkabilirsiniz. Ben sizi oyaladigini düşünüyorum.

ya Türkiyede insanlar evleniyoruz diyince tüm düzen onlara çalışıyor
eş durumundan tayin diye bir şeyin olduğu
evlenen kadına kıdem tazminatı vs. olan bir ülke burası

buradaki gibi herkesin evlendiği bir düzene göre yetişip büyüyüp orada hemen öyle evlenemezsiniz işte

orada neden insanlar evlenmiyor sizce 35 yaşına kadar?

kolay mı öyle 2 tarafa da yakın ev bulmak filan???

Türkiyedeki sisteme göre evlenemesiniz.

evlenip ayrı evlerde filan yaşamayı göze almak lazım. ya da bir süre biri işsiz kalacak (oturumu yakmayacaksa) öyle tr'deki gibi evlilik olmaz orada

Erkek arkdaşınız muhtemelen tr'deki gibi evlilik istiyor.

Merhaba sonunda durumu anlayan bir kişi yazmış çok teşekkür ederim
Bunları anlatmaya çalışıyorum bu sefer de adamı koruyor oluyorum. Cidden banka hesabını gördüm ayın son 1 haftası 50£ parası kalmıştı. Ben de diyorum ki ulan tr’deki insanlar bile bir şekilde parayı bulup evleniyor biz neye çabalıyoruz burada o zaman.

Evet benim hatam olmuş olabilir ailelerin tanışmasını kabul etmek. Ama tanışmadan sonra çok uzayacağını düşünmemiştim yukarıda da yazdım.

Tavsiye için teşekkür ederim bence de önce burada masrafsız bir nikah kıyıp sonrasında tr’ye gidip küçük bir kutlama ya da düğün yapılabilit bence 1 yıl sonra falan. O sırada da belki maaşlarımız artar.

Yok hiç alakası yok. Annesi kendisinden daha hevesli bana söylüyor sürekli kızım aile kurun falan filan diye.
Evlenmeden önce söylenenlere dikkat etmeyin bence. Onlar da çok istese destek olurdu. Benim ailemin çok aman aman durumu olmamasına rağmen abime destek olmuşlardı. Abim cesaret edemiyordu. Onu cesarete getirecek şeyler söylemişlerdi. Maaşı çok düşüktü çünkü. Sonra atandı daha rahat evlendi ama yine de ne yoksul aileler çocuklarına destek oluyor. Çocuğun yaşı genç diye bence ağırdan almasını normal karşılıyorlar ama o zaman tanışma işine girmeyeceklerdi

Yani cano ben oyaladığını sanmıyorum, yaşlarınız da geñç 30 bile değil. Sizin yasınızda öyle süper birikim falan olmaz, aile destek olmuyorsa yeni ev kurma düğün vb de zor. Avrupada maaşlar az vergi çok zaten.

Bence evleri birlestirin kirayı yarı yariya ödeyin, 2nizin de tam kira ödemesinde bir mantık yok. En azından ordan kar edersiniz, her ay en az 500kayme daha kenara koyarsınız.

Araba 8k. Finance yaptırdı kredisini ödüyor araba eski olunca sigorta artıyor yani özetle maaşının önemli bir kısmı buna gidiyor.

Kiralar artık söylediğinizden çok daha yüksek şehir merkezinde. Ben bi kız arkadaşımla kalıyorum yarıya bölüyoruz maaşımın abartmazsam yarısı kira ve faturalara gidiyor zaten. Ama ben yine de para biriktirebiliyorum başka masraflarım çok yok

Ben de diyorum ki ulan tr’deki insanlar bile bir şekilde parayı bulup evleniyor biz neye çabalıyoruz burada o zaman.
ama türkiye hala "evlenmeden olmaz" bir ülke
büyük oranda öyle yani

burada insanlar gerekirse aç gez, çiğköfte sat yine de evlen diyor baksana, çünkü amaç evlenmek.

ama avrupaya gidince orada hayatları, kafaları görünce mühendis ya da beyaz yaka neyse artık adama çiğköfte sat evlen diyemezsin...

bence sizin en büyük eksiniz ayrı ayrı evlerde olmanız, nikah kıysanız evi birleştirseniz zaten en büyük adım bu değil mi? bunun için işyerleriniz uzakmış belki iş değiştirmeniz gerekecek.

yani oturun konuşun planlayın, bu şekilde hayatınız başkalarıyla ev paylaşıp, iş-ev-buluşma için yollarda vs. mi geçecek?

ha bunları konuşunca heves etmiyorsa o zaman işler değişir.

Ama 4 yıldır birliktesiniz. Bu kadar zamanda insan azar azar kenara atsa epey bir birikim yapardı diye düşünüyorum. 4 yılda bir yüzük alacak para birikmezmiydi?

Bırak şu sünepe herifi kendine taş gibi bir İskoç bul. Evlenmek isteyen adam illa alacaksa düşük model araba alır, evlilik hazırlığına başlardı şimdiye kadar. Açıkça demiş babanı oyala diye ne kadar gevşek hareketler, sen de çanak tutuyorsun.

Evler de birleşecek zaten kira azalacak gelir artacak. Finans kısmı bahane yani. Oyalıyor seni, bunun farkına varıp daha fazla zaman kaybetmemek senin elinde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…