Evlilik Hayatini Sevmedim

Ben bile okurken bunaldim burada. Yasarken ne kadar bunaltabilecegini düşünemiyorum. Bence ev isleriyle asla ilgilenmeyin. Ya eşiniz halletsin ya da bir yardimci tutun. Gecici oldugunu düşünüyorum. Bebeginiz dogsun biraz büyüsün her sey normale dönmeye başlayacaktır ama bu arada birbirinizi tuketmemeye özen gosterin.

Okurken bile darlaniyor insan. Allah sabır versin zor. Tüm hayatın planlarının dışına çıkmış durumda. Herşey kontrolün dışında gelişmiş. Verileri önümüze koyup problem çözmeye çalışalım. Öncelikle işin ve gebelik birlikte hic iyi durmuyor. Bebeğe zarar veriyorsun. Zaten memnun değilsin isten ayrılırsan dezavantajları ne olur? Sonra eşin destek olacağına hep köstek gibi duruyor, evet onun da hayatı ani değişmiş ama burda mağdur sensin. Elini taşın altına koymalı. Ya işten çıkıp eve ve evdeki tum canlılara yeteceksin, yada ise devam, evle o ilgilenecek. Cinsellik meselesi ise tam bir fiyasko. İhtiyaçlarina laf olsun torba dolsun diye yaklaşamaz. Hissettiklerini paylaş. Herşeye hormonlar yüzünden diyip çıkamayız. Hormon değerleri inip çıkmasıyla, kocandan ilgi, şefkat, sevgi, destek beklemenin ne ilgisi var ya? O zaman tek gebeler beklesin sevgi! Yok öyle. Evlendiyse uzuntunu stresini çekmeli. Bu evliliğin kaybedeni olma lütfen tavrını koy

Son düzenleme:
Benim pıtır arkadaslarim heen uyumuslar ya
Cok egleniyodum ha çen nereya gittinuz daaa

Eş, Kedi, köpek, kuş, balık, üstüne hamilelik bir de upuzun, normal bi insanın bile çok yorulacağı çalışma saatleri. Ne kadar çok sorumluluğunuz var. Size ödül vermek lazım. Bence bunalmanız yorulmanız normal. Çözüm bulamadım.

Bence herşey plansız geliştiğinden dolayı bu duyguları yaşıyorsunuz..
Beklemediğiniz bir anda başka bir hayata atıldınız. Evlenince bile hazılıklar kendimizi birnevi hazırlamamız için varlar diye düşünüyorum :) yani o süreç aslında hazırlıyor evliliğe. Hamilelik de ani gelişmiş.. hormonlar desen gayet tavan..
Kendinizi strese sokmayın bebek etkilenmesin.
Sakin olmaya çalışın,başedemiyorsanız papatya çayı tavsiye ederim hem sakinleştiriyor hem de rahat uyumanıza yardımcı olur :)

yaa oyle degildir o kafaniz karisik simdi.hele bi dogsun coook zor cok yipratici ama bi o kadar guzel.gecen banyo yaptirdim suyun bi kismi sicakmis bi ciglik cigliga agladi oglum az daha bende kendimi yakiyordum.keyfimee asiri duskun bi insanim ama yine de iyi ki diyorsunuz.Allah isteyen her kadina nasip etsin ama hayirlisiyla tabi.

Hanimlar cok tesekkur ederim. Butun yorumlari tek tek okudum. Icime su serptiniz. Sagolun. Bu donemin gecici oldugunu dusunmek istiyorum. Sorumluluklarim gercekten omuzlarima agir geliyor artik.

Isi birakmama sebebim maasimin iyi olmasi ve ucretli dogum izninden yararlanmak istemem. Okula geri donup iki senelik bir bolum okumak istiyorum (hemsirelik). Amerikadayim. Burda cok gecerli bir meslek ve saatleri de cok uygun, haftada yalnizca 3 gun. O zamana kadar para biriktirmek istiyorum esime cok yuk olmamak icin.

Korunma yontemimizi merak edenler olmus. IUD- Skyla. Turkiye de spiral diye biliniyor.

Bebegimi dusununce, butun bi skintilarin onu gerecegini dusununce de artik agliyorum. Sinirlerim o kadar bozuk ki herseye agliyorum artik.

Doktordan rapor alip bir sure evde oturmayi ben de dusunuyorum. Insallah basarabilirim. Adaptasyon problemi yasiyorum. Isimi biraktigim zaman cok rahatlayacagim bundan eminim.

Esimin kaplari atma sebebi, onunla ayni evde yasamaya baslayinca onun esyalari ve benim esyalarima birlikte yer yoktu. O da ben de cok seyimizi attik sigabilelim diye. O da gozune benim kaplari da ilistirmis :))

Isimi merak eden de olmus. Lojistik firmasinda mudur yardimcisiyim. Ama bu firmanin yonetimi hic guzel degil. Degistirmeye calissam da beni asan sorunlar var. o yuzden is degistirmeyi dusunurken, hamile oldugum icin kalma karari aldim. Simdi de zorlaniyorum. Hapis gibi burada calismak. Girdigin saat belli, ciktigin belli degil..

Ah ah..

Cok sagolun canlarim ne guzel moral vermissiniz. Cok cok tesekkur ederim

Bence şu anda birazda her şey çok fazla üst üste geldiği için bu durumdasın. Benim arkadaşım var onunda doğumu mayıs ayında. Eşiyle durumu fena değil, bin tane hayvanları var bide 8 yaşında bir çoçuk, kendisi şu anda hiç olmadığı kadar dağıldı. İl hamilelik süper gitmişti ama bu fena. Bide çalışmıyor bu arada. Biraz riski var bu sebepten raporu var Doğuma kadar. Ama kız sürekli ağlıyor, her şeye alınıyor. Sanırım sizde de buna benzer bir durum var. İnsanın zaten evliliğe alışması bi zaman alıyor ama siz bunu direkt farklı bir psikoloji ile yaşıyorsunuz. Gri’yi siyah görmeniz normal. Bukadar fazla çalışmasanız keşke belki daha kolay, bunun bir yolu yok mu?

Ayniyim.evlilik hayatinin bana gore olmamasi konusunda.esimi seviyorum ki gercekten iyi bir es cocuk konusunda fazlasiylada yardimcidir.cocuklarimi deli gibi seviyorum ve cocuklarim uslular oyle insani yoran cocuklardan degiller..isimi hic sevmiyorum ama en azindan calisma saatleri belli ve asiri bir yorgunlugu yok fiziksel anlamda.kafa yorgunlugu ayri tabi.kedim var cooook sevdigim.kopegiim yok olmasini isterdim ama onu gezdirme bakimi vs kendimde o gucu goremiyorum su an.ama bunlara ragmen cogu zaman cocuklardan once keske bosansaymisim ya da hic evlenmemeliymisim ben diyorum.evlilik bana gore degilmis.olayin kendisi bile sacma geliyor bana.evli insanlarin ayri birer evi olmali diye dusunuyorum arada tek kalip kafa dinlemeliler.ozgurlugume duskunum ben isleri sorumluluk oldugu icin yapmayi sevmiyorum.istedigim icin yapmaliyim dayatmalar sonucu degil.kendimi kapana kisilmis hissediyorum.bu kisilmislik hissi beni mahfediyor.gitsem gidemiyorum kalsam olmuyor.nefes almakta zorlaniyorum bazen.yakami pacami parcalayasim geliyor.o cocuguna yetememe,hislerinin cocugu etkilemesi en fenasi.hamileyken dusledigim annelikle su an yaptigim anneligin ilgisi yok.ne hayallerim vardi oysa.benim durumumu madiyatta etkiliyor su an cok zor bir durumdayiz madfi anlamda ve 3 yil daha bu sekilde gidecek.oysa ben cocuklarimla gezecektim bol bol,onlari oyun guruplarina katacaktim,kurslara gonderecektim,sinemaya,tiyatroya,cocuk muzikallerine gidecektik bol bol.yok yok yok.olmuyor para yok,o ruha sahip bir es hic yok.hadi esi bosver ben hepsini hallederim de para yok iste.cocuklarim 3 bucuk yadina geldi bir 3 yil daha para yok.etti 6 bucuk.o yaslarina kadar hicbir sey veremeyecek olmanin uzuntusunu yasiyorum.cocuklarimin hayati tanimadi sosyallesmesi icin gec degildir umarim o yas.sadece cocuklarda degil kendim icinde gecerli.en basitinden fotografcilik kursuna gitmek istedim sadece sokak hayvanlari icin mama aliyorsun 10 paket baska ucreti yok kursun.ama onu alacak maddi gucum yok.maddiyat disinda tum evliligim boyunca esime kirildigim bir konu var ve ben bunu asamiyorum bir turlu.aklimda surekli bu konu bunalima girdim bu yuzden.hayatim mahfoldu ve konusmakla bir sonuca varamiyoruz.ne zamanki bu konuyu halledebiliriz(cok zor)ve maddi durumumuz duzelir ben o vakit kendime gelirim.insan moralsiz olunca normalde gulup gececegin seyler cinnet gecirme sebebi olabiliyor.bu sikintilarin icinde olmasaydiniz o kaplar gozunuze gorunmezdi bile hatta belki espri konusu bile olabilirdi aranizda.ama mutsuzluk soz konusu olunca kriz gecirme sebebi olmus.boyle iste arkadasim.ne diyeyim huzurlu gunler yakin olsun insallah

Aklıma takıldı
Kuş haricinde bi hayvan beslemedigim için soruyorum
Bu köpek
kediye zarar vermiyor mu ?
yada kedi
Kuşa veya balığa hiç mi bişey yapmıyor

Bu hayvanlar anlaşamaz diye bilinir hep

O kadar hayvan içiçe nasıl yaşıyorsunuz ya
Hayvanseverler saldırcak bana ama yani ev pislik içinde olur ayrıca bebek için hiç sağlıklı bir ortam değil
Anlattığında ortalama bir evlilik hayatında olan şeyler
Temizlikçi falan tut ne bilim yükünü alsın biraz böyle çok zor..

İş yeri sizi böyle çaşultırsmsz hamileyseniz saat sekizi geçmeden işten çıkmış ve sekiz saati geçmemiş olmanız Lazım ayrıca hamileyken çıkaramazda araştırıp iş yeriyle görüşün derim

millet korunurken hamile kalır, ben.... aman ya

ben de hic korunmuyorum ama ih :) cok tembel benim yumoşlar :)

konu sahibine gelince, canim bende çalışıyorum sorumluluklarımiz cok fazla ama senin gibi 12 saat degil 8 saat çalışıyorum. dinlenemedigin icin böyle düşünüyorsun. ben mesela ogle arasi dinlenemezsem çalışırsam moralim cok bozuk geçiririm günü.

Elbette kolay değil
Bir anda fazla mı sorumluluk aldınız
İşinizden izin alma veya ayrılma durumu ols
Ya da tatil
Gebelik de duygusallık oluyor malum

Hayırlı olsun bebeğinn, sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah Allah, konudan alakasız ama istediğini okuyordum cok sevindim :)

Kapana kisilmis hissi! Aynen! Caresizlik! Kesinlikle ayni duygular icersindeyim. Hayatimin kontrolunu kaybettim. Basima geleni yasiyorum. Kurdugum hayaller..

Neyse napalim ya buna da sukur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…