Evlilik Hayatini Sevmedim

Aklıma takıldı
Kuş haricinde bi hayvan beslemedigim için soruyorum
Bu köpek
kediye zarar vermiyor mu ?
yada kedi
Kuşa veya balığa hiç mi bişey yapmıyor

Bu hayvanlar anlaşamaz diye bilinir hep
Kopek kedilere birsey yapmiyor. Egitimli. Yine de birbirlerini sevmiyorlar. Gergin bi ortam oluyor. Alismalari biraz uzun surecek galiba.

Kedilerim ilk kuslarimi (o zamanlar iki kusum vardi) fark edince cok ilgilenmislerdi. Ama zamanla ve egitimle artik ilgilerini cekmiyor. Kedilerin ulasamayacagi bi yerde tutuyorum kusu. Yine de eger kafes yerdeyse veya masanin ustundeyse falan gozum ustunde olmasi gerekiyor.

Bu yogunluktan kimsenin baliklari gordugu yok zaten :)))
O kadar hayvan içiçe nasıl yaşıyorsunuz ya
Hayvanseverler saldırcak bana ama yani ev pislik içinde olur ayrıca bebek için hiç sağlıklı bir ortam değil
Anlattığında ortalama bir evlilik hayatında olan şeyler
Temizlikçi falan tut ne bilim yükünü alsın biraz böyle çok zor..

Bugun isten geldim, ortaligi sildim supurdum mesela yatmadan once. Birde kedi ve kopeklerin girmesi yasak olan yerler var. sadece orta yerde dolasabiliyorlar. O yuzden biraz kontrol altinda tutabiliyorum cikacak pisligi. Kopek egitimli asla eve cis kaka yapmiyo. Kediler kum kullaniyorlar zaten. Anca iste evi sik sik supurmek gerekiyor tuy ve kildan arinmak icin.

Hayvanseverler saldırcak bana ama yani ev pislik içinde olur ayrıca bebek için hiç sağlıklı bir ortam değil

Kedi veya köpeğin bebeğe zararı yok doktorlar bizzat kendileri söylüyor. Dikkat edilmesi gereken bir kaç aşı var onu yaptırıyorsun sorun kalmıyor. Ama türkiyede insanlar bu konuda daha yeni yeni bilgi sahibi oldukları için önyargılı olunuyor hala.

Canim asla saldirmak degil oyle algilama sakin ama ev hic de pis olmuyor.beslemediginiz icin oyle dusunuyorsunuz.sevip besleseydiniz oyle olmadigini gorurdunuz(ya da belki beslemisdinizdirde 1 tanedir bilemiyorum tabii)bebek icin tam tersine saglikli bir ortam.en basitinden bebek dogdugunda alerji astim bronsit gibi hastaliklaara yakalanma riski yuzde elli azalmis olarak doguyor.tuyunin bir zarari yok yutsanda asilari oldugu surece vs..oyle iste.elbetteki kimse sevnek ya da beskemek zorunda degil.fakat besleyenlerin evi pis degil

Kopek kedilere birsey yapmiyor. Egitimli. Yine de birbirlerini sevmiyorlar. Gergin bi ortam oluyor. Alismalari biraz uzun surecek galiba.

Kedilerim ilk kuslarimi (o zamanlar iki kusum vardi) fark edince cok ilgilenmislerdi. Ama zamanla ve egitimle artik ilgilerini cekmiyor. Kedilerin ulasamayacagi bi yerde tutuyorum kusu. Yine de eger kafes yerdeyse veya masanin ustundeyse falan gozum ustunde olmasi gerekiyor.

Bu yogunluktan kimsenin baliklari gordugu yok zaten :)))

Bugun isten geldim, ortaligi sildim supurdum mesela yatmadan once. Birde kedi ve kopeklerin girmesi yasak olan yerler var. sadece orta yerde dolasabiliyorlar. O yuzden biraz kontrol altinda tutabiliyorum cikacak pisligi. Kopek egitimli asla eve cis kaka yapmiyo. Kediler kum kullaniyorlar zaten. Anca iste evi sik sik supurmek gerekiyor tuy ve kildan arinmak icin.
Ay baliklara guldum:))ama dikkat edin baliklara yinede 1er 1 er azalip gitmesinler:))bir ara benimde hem balik hem kedi vardi.balik fanustaydi kedim hic ilgilenmezdi bile.bir sabah uyandimki patisi fanusun icinde.balik fir donuyor ne yapacagini sasirmis.beni gorunce nadil kacacagini sasirdi kedi.demek bizim yanimizda numara yapiyormus sapsik.neyseki balik eceliyle oldu sonradan

Ben de bu aralar tam olarak bunun gibi şeyler düşünüyordum. Yani gerçekten evlilik aşkı öldürüyormuş. Benim de eşimle birlikte evlenmeden önce harika geçirdiğimiz zamanlarımız olurdu. Şimdi her şey monotonlaştı ve bu durum beni sıkıyor. üstelik eşim uzakta olduğu halde monoton her şey. 3 ay da bir gelir 1 ay kalır gider. Erkek milleti evlenmeden önce romantikler evlenince romantiklikten felan eser yok. 40 yıllık karı koca gibi oluyorsun. Sanırım artık alışmaya başladım bu duruma. bir süre sonra kadın da umursamaz oluyor yıllar boyu geçinip gidiyorlar öyle.

Birseye yetememe hissi bende de var.
Ama ben kendime bakmaya çalışıyorum...

Okul ev kaynana
Ev işi
Gibi Bir sürü stres unsuru var..
Bizimde cinsel hayatimiz çok iyi değil.
Gebeyim diye böyle sanırım.

Erkeklerde zarar verme korkusu oluyor.
Umarım doğumdan sonra herşey normale döner.

Plansız bir hamilelik,plansız bir evlilik,düzensiz ve yogun bir iş hayatı...
Bakımını ustlendiginiz ve sorumluluklarınız kapsamına aldıgınız canlılar :)
Uzerine birde hormonlar.
Hissettiginiz şeyler cok olagan.
Inanın kendimi sizin yerinize koydum ve daraldım okurken.

Isten bir muddet uzak kalma şansınız yok mu?
1 hafta 10 gun...
Izin kullansaniz ve kendinize zaman ayırsanız bir muddet belki iyi gelir.
Bol sans...

Merhaba hanimlar,
Cok sevdigim, asik oldugum nisanlimla hamile kaldigim icin erkenden evlenmek zorunda kaldik. Bu cok ani ve plansiz olan gebeligim ikimizde de buyuk strese sebep oldu. Korunurken hamile kaldik. Bu korunma yontemiyle hamile kalmak cok zordu, olsa bile dis gebelik olurdu. O yuzden bir taraftan mucize gibi dusunduk.

Hamile kalmadan hemen oncesinde kendime yeni bir is ariyordum. Cunku kendi isim katlanilmaz bir noktaya geldi. Oglen 1 de evden cikiyorum gece 2 bazen 4 gibi eve donuyorum. Kendime, evime ayiracak hic vaktim olmuyor. Is yerinde de surekli yogunum. Hamile oldugumu ogrenince beni bu halimle kimse ise almaz, ve ucretli dogum iznim olmaz diye mevcut isimde kalmaya karar verdim.

Iki kedim, bir kusum, iki de baligim vardi. Bu yogunlukta onlara bile zaman ayiramiyordum. Ve bu yogunluga baska birsey skistiramam derken, evlenince bu yogunluga bir de esimin kopegi eklendi. Bu kopegin cinsi weimaraner. Alman av kopegi. Asiri sahibine bagli, bir dk ayri kalmaya tahammulu olmayan, gun icinde en fazla 30cm uzagimda olan bir kopek. Ev kopegi... bahceli evimiz var. disari koydugum zaman durmuyor. Agliyor, bagriyor, havliyor.. tuvalete yalniz girdigimde bile kapinin disinda agliyor. Gecenin korunde isten sinirlerim gerilmis bi sekilde cikinca da beni kapida sevinc cigliklariyla karsiliyor.

Esimle gayet harika olan cinsel hayatimiz evliligimiz ve hamileligimiz de bitti diyebilirim. Gorev gibi yapiyor. Ama eski o istekli halinden eser kalmadi. Ben hamileyim diye mi bilmiyorum. Bende hormonlar tavan. Cinsel olarak cok ac kaldigimi hissediyorum.

Sonrasinda onunla yasamanin verdigi artan bulasik, camasir, yemek, kopegin dokulen killari, zaten 12-14 saatlik calisma tempom hepsi ust uste gelince nefret eder oldum herseyden.

Cok kolay agliyorum artik. Bugun mesela kendime ise goturmek icin yemek kabi ararken bir tane bile bulamadim. esim kaplari cope atacagini soyluyordu ama bana sormadan atmaz heralde diyordum. Hic bir tane kap kalmadigini gorunce ufak bi cinnet gecirdim.

Eski hayatimi cok ozluyorum. Daha normal saatler calistigim isim oldugu gunleri, sadece kendimden sorumlu oldugum gunleri. Bebegimi gun gectikce daha cok seviyorum ama bir taraftan da bu stresle onu incitecegimden korkuyorum.

Benim durumumda veya yakininda olan var mi?

Dertleselim. Cok fena bunalimdayim...

İşten çıksanız geçinemez misiniz?

Sorumluluklariniz çok fazla 2 kedi kuş balık yanlış hatrlamiosam böyleydi bide kopus artı hamilelik ve iş ve evle ilgilenme herşey size bakıyor. maddi yonden sarsilmayacksaniz işi bırakmanizi tavsiye ederim bu sizi büyük oranda rahatlatr. Evcilleriniz size yük değil terapi olur o zaman.hele o yanınızdan ayrilmayan kopuşe kıyamam :)))

benzer durumdayım, evlilik hemen arkasından plansız hamilelik..
evde bi kuşumuz vardı kokusuna dayanamayıp kv ye gönderdim
ev işleri yemek vs yapamıyorm 1 aydır sadece işeg idip geliyorum eşimde anlayış gösteriyo saglsn hafta sonu beraber toparlattırıyoruz yetiyo

Eve bi yardımcı alsanız haftalık gelen 2 kişi evi tertemiz yapar.. kendinize zaman kalır ..
bn olsam işden çıkmak yerine maaşımın belli bi miktarını buna ayırrım..
rahat yaşa hamileliğin tadını çıkar..parayla içli köfte börek mantı tarzı şeyler yaptr dondurucuya at hamileliğin ilerleyen zamanlarında çok işine yarayacak.. yaşamını kolaylaştrmayacaksa ne anlamı var ki para kazanmanın...

Lisedeyken Fanusta balığım vardı benimde
Arkadaşım kedisiyle gelecek diye onu balkona yere koymuştum
İki saat sonra gittim ki Benin fanus boş:silah:
Yerde kurumuş ekmek parçası
Hangi karganın işiyse haram olsun:KK11:
Sizin balıklarda arada kaynamasın o_O

Plansız bir hamilelik,plansız bir evlilik,düzensiz ve yogun bir iş hayatı...
Bakımını ustlendiginiz ve sorumluluklarınız kapsamına aldıgınız canlılar :)
Uzerine birde hormonlar.
Hissettiginiz şeyler cok olagan.
Inanın kendimi sizin yerinize koydum ve daraldım okurken.

Isten bir muddet uzak kalma şansınız yok mu?
1 hafta 10 gun...
Izin kullansaniz ve kendinize zaman ayırsanız bir muddet belki iyi gelir.
Bol sans...

Izin aldim. Bir hafta sonra bir haftaligina annemin yanina gidiyorum :KK70:

Esimin de ayni tarihte bir gezisi olacakti seminerler falan. Ayni tarihe denk getirdim iznimi. Hayvanlari ona buna dagitacagiz gelene kadar. Cok heycanliyimmm :KK70:

Lisedeyken Fanusta balığım vardı benimde
Arkadaşım kedisiyle gelecek diye onu balkona yere koymuştum
İki saat sonra gittim ki Benin fanus boş:silah:
Yerde kurumuş ekmek parçası
Hangi karganın işiyse haram olsun:KK11:
Sizin balıklarda arada kaynamasın o_O
Benimkiler kucuk bi akvaryum icinde. Ustleri kapali sadece yemek atabilmek icin kucuk bi delik var tepede o kadar. Pati girmez yani :))

İşten çıksanız geçinemez misiniz?

Sorumluluklariniz çok fazla 2 kedi kuş balık yanlış hatrlamiosam böyleydi bide kopus artı hamilelik ve iş ve evle ilgilenme herşey size bakıyor. maddi yonden sarsilmayacksaniz işi bırakmanizi tavsiye ederim bu sizi büyük oranda rahatlatr. Evcilleriniz size yük değil terapi olur o zaman.hele o yanınızdan ayrilmayan kopuşe kıyamam :)))

Eve bi yardımcı alsanız haftalık gelen 2 kişi evi tertemiz yapar.. kendinize zaman kalır ..
bn olsam işden çıkmak yerine maaşımın belli bi miktarını buna ayırrım..
rahat yaşa hamileliğin tadını çıkar..parayla içli köfte börek mantı tarzı şeyler yaptr dondurucuya at hamileliğin ilerleyen zamanlarında çok işine yarayacak.. yaşamını kolaylaştrmayacaksa ne anlamı var ki para kazanmanın...

Isten cikacagim ama dogumdan sonra. Doktorla konusup ne yapip edip is sartlarimi doktor tavsiyesiyle biraz daha katlanabilir hale getirmeye calisicam. Subat 14 te randevum var. insallah kadin insafli cikarda bir not yazar.

Temizlikci tutmayi hic dusunmedim ama kotu fikir degil. Bakarim cevremde uygun biri var mi diye.

Aklima bile gelmemisti daha onceden. Nasil bi boyun egme psikolojisindeysem artik :))

Hamilelik hormonları...
Doğurana kadar çekeceksiniz malesef, doğurunca lohusalık süresince tavan yapacak, sonrasında azalarak bitecek, eski mutlu günlerinize döneceksiniz tek bir farkla dibinizden ayrılmak istemeyen bir köpeğe dibinizden ayrılmak istemeyen bir bebek eklenecek:)

Hayırlı olsun evliliğiniz de gebeliginiz de :KK200:
Sadece plansız şeyler yüzünden adapte sorunu yaşıyorsunuz.
Gebelik zaten başlı başlı ayrı bir hormonal kriz :KK70:

Yasadiklariniz çok normal. İs saatleriniz sizi tuketiyor. Hayvanlarinizin bakımını zaten dönüşümlü yapiyorsunuzdur..

Eşinizle de iletişimi koparmayın.. İkinizin de duygu yoğunluğu ve gel-gitleri yoğundur. Hislerinizi birbirinizle paylaşın .bu süreç çok önemli.cinselliği dr sakınca görmediyse doğuma dek yaşayabilirsiniz. Dr'unuza danışın.
Ve uzman yardımı alın lutfen çok dipte hissederseniz.:nazar::anne:

Ayniyim.evlilik hayatinin bana gore olmamasi konusunda.esimi seviyorum ki gercekten iyi bir es cocuk konusunda fazlasiylada yardimcidir.cocuklarimi deli gibi seviyorum ve cocuklarim uslular oyle insani yoran cocuklardan degiller..isimi hic sevmiyorum ama en azindan calisma saatleri belli ve asiri bir yorgunlugu yok fiziksel anlamda.kafa yorgunlugu ayri tabi.kedim var cooook sevdigim.kopegiim yok olmasini isterdim ama onu gezdirme bakimi vs kendimde o gucu goremiyorum su an.ama bunlara ragmen cogu zaman cocuklardan once keske bosansaymisim ya da hic evlenmemeliymisim ben diyorum.evlilik bana gore degilmis.olayin kendisi bile sacma geliyor bana.evli insanlarin ayri birer evi olmali diye dusunuyorum arada tek kalip kafa dinlemeliler.ozgurlugume duskunum ben isleri sorumluluk oldugu icin yapmayi sevmiyorum.istedigim icin yapmaliyim dayatmalar sonucu degil.kendimi kapana kisilmis hissediyorum.bu kisilmislik hissi beni mahfediyor.gitsem gidemiyorum kalsam olmuyor.nefes almakta zorlaniyorum bazen.yakami pacami parcalayasim geliyor.o cocuguna yetememe,hislerinin cocugu etkilemesi en fenasi.hamileyken dusledigim annelikle su an yaptigim anneligin ilgisi yok.ne hayallerim vardi oysa.benim durumumu madiyatta etkiliyor su an cok zor bir durumdayiz madfi anlamda ve 3 yil daha bu sekilde gidecek.oysa ben cocuklarimla gezecektim bol bol,onlari oyun guruplarina katacaktim,kurslara gonderecektim,sinemaya,tiyatroya,cocuk muzikallerine gidecektik bol bol.yok yok yok.olmuyor para yok,o ruha sahip bir es hic yok.hadi esi bosver ben hepsini hallederim de para yok iste.cocuklarim 3 bucuk yadina geldi bir 3 yil daha para yok.etti 6 bucuk.o yaslarina kadar hicbir sey veremeyecek olmanin uzuntusunu yasiyorum.cocuklarimin hayati tanimadi sosyallesmesi icin gec degildir umarim o yas.sadece cocuklarda degil kendim icinde gecerli.en basitinden fotografcilik kursuna gitmek istedim sadece sokak hayvanlari icin mama aliyorsun 10 paket baska ucreti yok kursun.ama onu alacak maddi gucum yok.maddiyat disinda tum evliligim boyunca esime kirildigim bir konu var ve ben bunu asamiyorum bir turlu.aklimda surekli bu konu bunalima girdim bu yuzden.hayatim mahfoldu ve konusmakla bir sonuca varamiyoruz.ne zamanki bu konuyu halledebiliriz(cok zor)ve maddi durumumuz duzelir ben o vakit kendime gelirim.insan moralsiz olunca normalde gulup gececegin seyler cinnet gecirme sebebi olabiliyor.bu sikintilarin icinde olmasaydiniz o kaplar gozunuze gorunmezdi bile hatta belki espri konusu bile olabilirdi aranizda.ama mutsuzluk soz konusu olunca kriz gecirme sebebi olmus.boyle iste arkadasim.ne diyeyim huzurlu gunler yakin olsun insallah
Bende aynı sizin gibi düşünüyorum balık burcu musunuz

Evlilik bu kadar zor korkunç bir şeyse bu insanlar niye evleniyor :işsiz:hadi severek evlenenleri aşık olanları anlayabiliyorum bir nebze. İnsan sevdiğiyle aşık olduğu kişiyle olmak ister tabi de hele şu görücü usulü evlenenleri hiç anlamıyorum. Sanki herkesin mutlaka gerçekleştirmesi gereken bir şey gibi. :lülülü:Bu arada konu sahibi Allah size kolaylık versin. İşiniz zor bir sürü çocuğunuz var:KK37:

X