Evlilik dışı çocuk için nafaka

Evet notere gittik tanıma yoluyla nüfusa geçirilmesi için ama hali hazırda açılmış bir dava olduğu için mahkeme buna izin vermedi soybağınin kurulması için dna testini şart koştular ayrıca konumun başlığı cinsel olarak sömürülmüşmüyüm acaba değil daha kibar olabilirsiniz ben zaten ne yaşadığımın farkındayım yıllarca yeterince baskı gördüm illa çirkin konuşmak istiyorsanız cinsel zevk tek taraflı değildir

Gayette sömürü müsünüz sadece sizde değil çocuğunda sizinle beraber sümürülmesine neden olmuşsunuz. ' Evlilik vadiyle kandırıp sürekli kaçıyor, bütün umutlarım tükendi' bu cümleleriniz her şeyi açıklıyor.

Merhaba arkadaşlar 6 yıllık bir ilişkim var ve 5 yaşında da bir kızım var evlilik dışı bir çocuk babası nüfusuna almak istemedi hep kaçtı ama ben kendisine babalık davası açtım ve dna testiyle soybağı kuruldu. 6 yıldır hiç bagimizi koparmadik sürekli görüşüyoruz kızımın babasıyla 6 yıldır evlilik vaadinde bulunuyor sürekli bir bahaneyle nikahtan kaçıyor kendisi evli değil bekar ben 25 oda 31 yasinda neyse artık bu durumdan çok sıkıldım bütün umutlarım tükendi çok yordu beni babalık davamız bitti 2 sene oldu ben şimdi kızım için nafaka ve doğum öncesi sonrası tazminat davası açmak istiyorum kızımın babasi askeri personel 45 50 bin arası bir maaşı var ne kadar talep etmeliyim hakim ne karar verir (ayrıca sunuda belirtmek istiyorum kızımın babasıyla tanıştığımızda askeri personel değildi kızım 1 yaşındayken göreve başladı yani biz tanıştıktan 2.5 yıl kadar sonra yani asker diye cocuk yaptın adama yapıştın gibi şeyler görmek istemiyorum) 5 yıldır kızımın bütün bakımı masraflarını benim ailem karşıladı ben artık babasının da birseyler yapmasını istiyorum benimle arası iyi olduğunda çocuğun ihtiyacını soruyor sadece ve ben kızımın geleceğini babasının merhametine bırakmak istemiyorum
Cesaretinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Adam hamile olduğunuzu öğrendiğinde ne tepki verdi?

Evet haklısın ama zaten herkes yeterince sert konuşuyor ailem de dahil herkesin düşünce yapısı farklı ben bir şekilde çocuğum babasıyla beraber olsun istedim bunun için bekledim olmadi dava açmakta net kararımı verdim sadece süreci merak ettiğim için bilgi alırım belki diye yazdım
Pek çalıştığım, bilgi sahibi olduğum bir alan değil o yüzden süreçle ilgili pek bilgi sahibi de değilim. Ancak alacaklarda genelde 5 veya 10 yıllık zamanaşımı oluyor. senin alacağında kaç yıllık emin değilim. Eğer 5 yıllıksa doğum öncesi ve doğum masrafları için tazminat talep hakkını kaybetmişsindir.

Bu adamdan artık umudunu kesmeni tavsiye ederim. Çocuğunun babasıyla ilişki kurması için senin adamla beraber olman gerekmiyor. Onlar baba kız ilişki kurabilirler. Zaten çocuk da artık büyümüş. Adam 5 yaşındaki bir çocukla tek başına vakit geçirebilir.

Sonradan gördü kudurdu diyeceğim ama bizim mesele uzmanlıktan önceydi

Mesele zaten tam olarak uzman çavuş olması değil. Uzman çavuşların genel bir profili vardır ve o profildeki adama güvenmeniz çok ilginç. Belli bir yaşa gelene kadar bir baltaya sap olamamış adamlar bunlar. Öyle ipsiz sapsıza nasıl güvenebiliyorsunuz?
Bi de yurtdışına gidecekmiş. Hangi yüce vasfına istinaden?

Pek çalıştığım, bilgi sahibi olduğum bir alan değil o yüzden süreçle ilgili pek bilgi sahibi de değilim. Ancak alacaklarda genelde 5 veya 10 yıllık zamanaşımı oluyor. senin alacağında kaç yıllık emin değilim. Eğer 5 yıllıksa doğum öncesi ve doğum masrafları için tazminat talep hakkını kaybetmişsindir.

Bu adamdan artık umudunu kesmeni tavsiye ederim. Çocuğunun babasıyla ilişki kurması için senin adamla beraber olman gerekmiyor. Onlar baba kız ilişki kurabilirler. Zaten çocuk da artık büyümüş. Adam 5 yaşındaki bir çocukla tek başına vakit geçirebilir.
Teşekkür ederim bilgiler için

Tazminat için sizin durumunuzla birebir aynı durumu görmedim çevremde ama eşimin annesi ve babası da boşandı. Öğretmendi babası ve 650 lira bir şey olarak hesaplandı. Çok yüksek beklentiye girerek kendinizi üzmemeniz için söylüyorum 🥲

Mesele zaten tam olarak uzman çavuş olması değil. Uzman çavuşların genel bir profili vardır ve o profildeki adama güvenmeniz çok ilginç. Belli bir yaşa gelene kadar bir baltaya sap olamamış adamlar bunlar. Öyle ipsiz sapsıza nasıl güvenebiliyorsunuz?
Tanıştığımızda Uzman değildi sonradan oldu
Bir şey demedi mi aldır istemiyorum yada her zaman yanındayım falan.
Öğrendik 2 hafta çok iyiydi mutluydu beşik fln bakıyorduk sonra annesi öğrendi aralarında ne konustularsa artık hazır değiliz bakamayiz biz bu çocuğa daha çok erken fln dedi

Öğrendik 2 hafta çok iyiydi mutluydu beşik fln bakıyorduk sonra annesi öğrendi aralarında ne konustularsa artık hazır değiliz bakamayiz biz bu çocuğa daha çok erken fln dedi

Benim Türkçe konuşmama rağmen ısrarla anlamıyorsunuz
Açıkçası verdiğiniz saçma yanıtlar, sizin ve olayın gerçekliğine kuşku düşürdü

Kurduğunuz cümleler hiç hoş değil,burada uzmanla evli olan arkadaşlarada ciddi hakaret.
Her meslekte çürük elmalar vardır,bunu sakın unutmayın,kimsede kalkıp ipsiz sapsız diyemez.

Benim Türkçe konuşmama rağmen ısrarla anlamıyorsunuz
Açıkçası verdiğiniz saçma yanıtlar, sizin ve olayın gerçekliğine kuşku düşürdü
Bence siz anlamıyorsunuz bir öncekinde Uzman cavus profilindeki birine güvenmeniz çok saçma yazmışsınız ona istinaden yazdım ozaman asker değildi fabrika işcisiydi

Şimdinin sinyalini vermiş yani, bu durumda çocuğa üzüldüm.

Öyle yada böyle evlilik dışı korunmadan ilişki yaşamışsınız. Tabiki herkesin kendi bileceği birşey ve tabiki babada suçlu ama madem evlilik yok ve istemiyor korunmak gerekiyor.
Adamın niyeti belli, evlilik istemiyor ve sizi sevmiyor.
Kızıylada sizin zorunuzla veya dava için görüşüyor.
Sorumluluk sahibi bi baba olsa zaten siz söylemeden herşeyi yapar ve öder elinden geldiğince.
Zorla bağları diri tutmaya çalışmanın anlamı yok.
Açarsınız davanızı maddi manevi ne istiyorsanız hakim neye karar veriyorsa alırsınız.
Ama süreklide zorla birşeylerin peşine düşmek çok saçma.

Kurduğunuz cümleler hiç hoş değil,burada uzmanla evli olan arkadaşlarada ciddi hakaret.
Her meslekte çürük elmalar vardır,bunu sakın unutmayın,kimsede kalkıp ipsiz sapsız diyemez.

Buradaki hanımlar içlerinden nadir de olsa düzgün insan olanları bulmuşlarsa ne ala ama benim nasıl düşüneceğime ya da kendimi ifade edeceğine bırakın da ben karar vereyim.

Merhaba arkadaşlar 6 yıllık bir ilişkim var ve 5 yaşında da bir kızım var evlilik dışı bir çocuk babası nüfusuna almak istemedi hep kaçtı ama ben kendisine babalık davası açtım ve dna testiyle soybağı kuruldu. 6 yıldır hiç bagimizi koparmadik sürekli görüşüyoruz kızımın babasıyla 6 yıldır evlilik vaadinde bulunuyor sürekli bir bahaneyle nikahtan kaçıyor kendisi evli değil bekar ben 25 oda 31 yasinda neyse artık bu durumdan çok sıkıldım bütün umutlarım tükendi çok yordu beni babalık davamız bitti 2 sene oldu ben şimdi kızım için nafaka ve doğum öncesi sonrası tazminat davası açmak istiyorum kızımın babasi askeri personel 45 50 bin arası bir maaşı var ne kadar talep etmeliyim hakim ne karar verir (ayrıca sunuda belirtmek istiyorum kızımın babasıyla tanıştığımızda askeri personel değildi kızım 1 yaşındayken göreve başladı yani biz tanıştıktan 2.5 yıl kadar sonra yani asker diye cocuk yaptın adama yapıştın gibi şeyler görmek istemiyorum) 5 yıldır kızımın bütün bakımı masraflarını benim ailem karşıladı ben artık babasının da birseyler yapmasını istiyorum benimle arası iyi olduğunda çocuğun ihtiyacını soruyor sadece ve ben kızımın geleceğini babasının merhametine bırakmak istemiyorum
Tek başına sen kendin karar vermişsin çocuğunu doğurmayı. Adam zaten baştan beri istememiş ne seninle evlenmeyi ne de senin çocuğunla bağı kurulmayı.. dünya etrafında dönmüyor hep senin istediklerin olacağın anlamına gelmez. Evlilikte olsun sevgililikte olsun sevgi saygı karsılıklıdır. Ama sen anladığım kadarıyla hep tek taraflıydın.. bile bile kendi anne babana suçlayamazsın bu durumda suçlamak kolayına geldiğini düşündüm neyse ki beni ilgilendirmez. Aç nafakayı kendin belirleyemiyorsun önce yüksekten iste hakim biraz düşürüyor örnek vereyim 2000 istiyorsan hakim 1000 yapıyor. Hakkınızda hayırlısı ama yerinde olsam çocuğunun babasıyla muhatap olmazdım hayatın boyunca seni oyuncak gibi evirip çevirip oynatıyor. Nafakayı al tabi ki ama onla beraberliğini sürdürme o cidden seninle ciddi değil senin zamanına yazık olacak buna kızıyorum.

Tek başına sen kendin karar vermişsin çocuğunu doğurmayı. Adam zaten baştan beri istememiş ne seninle evlenmeyi ne de senin çocuğunla bağı kurulmayı.. dünya etrafında dönmüyor hep senin istediklerin olacağın anlamına gelmez. Evlilikte olsun sevgililikte olsun sevgi saygı karsılıklıdır. Ama sen anladığım kadarıyla hep tek taraflıydın.. bile bile kendi anne babana suçlayamazsın bu durumda suçlamak kolayına geldiğini düşündüm neyse ki beni ilgilendirmez. Aç nafakayı kendin belirleyemiyorsun önce yüksekten iste hakim biraz düşürüyor örnek vereyim 2000 istiyorsan hakim 1000 yapıyor. Hakkınızda hayırlısı ama yerinde olsam çocuğunun babasıyla muhatap olmazdım hayatın boyunca seni oyuncak gibi evirip çevirip oynatıyor. Nafakayı al tabi ki ama onla beraberliğini sürdürme o cidden seninle ciddi değil senin zamanına yazık olacak buna kızıyorum.
Evet çocuğu doğurmayi ben seçtim ama tek başıma yapmadım şuanki aklım olsa bunu kızım için söylemiyorum hamile kalsam aldırırım ama herseyi tecrübe ederek öğreniyorum aile konusunda suçlamak değil bence olanları söylüyorum 10 yaşımdan 13 yaşıma kadar amcam dayım ve annemin kuzeni tarafından tacize uğradım bunları büyüdüğüm de farkettim ve annem de normal biri değil günlük 3 4 kisi gelirdi evimize babam olsaydı böyle olmazdı ben böyle düşünüyorum umuyorumki siz güzel bir ailede büyümüşsünüzdür

X