Evlilik dışı çocuk için nafaka

Benim aklima sadece ,cocuk ne durumda sorusu geldi. (Psikolojik olarak)
Baba kiz iliskileri varmi? Hala iliskim var dediniz.
Araları çok iyi zaten asker olduğu için evli olsak bile 2 3 ayda bir görüşecekler di her izne geldiğinde bizi yanına alır kızıyla ilgilenir özlüyor ama işinden dolayı zaten böyle olurdu

Benim annem ve babam 16 yıl önce ayrıldılar hiç aile ortamim olmadi babamı sadece 4 defa gördüm bu 16 yıl içinde bu yüzden hep kendi ailemi kurmak istemiştim kızımın babasının maddi durumu ozamanlar çok kötüydü düğün yapamam kaçarak evlenelim dedi kaçtık bu gün nikah yapicaz yarın nikah yapicaz derken hamile olduğumu öğrendik sonra çocuğu aldiralim nikahı öyle yapalım dedi aldırmaya diye götürdü cinsiyetini öğrendik döndük daha sonra ailemle barışma maksatlı anneme gittik orada beni bırakıp gizlice kaçtı 19 yaşımda nikahsız çocuk dogurmamin sebebi bu. Yıllardır ona kanmamin sebebi de ben babam olmadığı için başıma bunların geldiğini düşündüm hep annem babamı bırakmasaydı kötü şeyler yasamazdim diye düşündüm bu yüzden kızımın babasının yanında olmasını istedim evet hepsi benim tercihimdi benim seçimimdi ama böyle olmasını hiç istemedim
Çocuk için nafaka kendiniz için evlilik vaadiyle kandırılma davası açın kazanırsınız bence..

6 yıldır ilişkimiz var, 6 yıldır hiç bağımız kopmadı diyosunuz ama adamla çocuğu nüfusuna geçirmediği için davalık olmuşsunuz. Dava devam ederken ilişkiye devam etmeniz şurda okuduğum en garip konulardan biri. Mahkemede dövüşüp eve gidip hiçbir şey olmamış gibi devam mı etti ilişkiniz?
Evet dava devam ederken sürekli görüştük aynı evde yaşamıyoruz izne geldikçe görüşüyoruz telefonla sürekli iletişim halindeydik babalık davasi kanlı bıçaklı olunacak bir dava değil sonuçta nafaka davası açtığım zaman bu dediğiniz olacak görüşmeyi kesecek ve düşman olacak

Kızlar babalık davamizla ilgilenen avukatımiz var ama 2 yıldır nafaka talebinde bulunmadığım için henüz daha onunla görüşmedik burada açılan bir kaç konuya baktım 500 TL bin TL gibi çocuk nafakalarindan bahsediyorlar bu yüzden merak ettim açıkçası 500 TL nafaka için şuan 25 bin TL avukat ücreti ödemek beni zor duruma sokar böyle bir durum yaşayan varmi ne sonuca vardı onu merak ettim aslında
Siz şuan anne baba evindemisiniz?

Yaşınız çok küçük aile olabilme umudunuzu buna bağlıyorum.. kimsenin de askere yapıştın diye sizi suçlayacak hali yok sakın böyle şeyler düşünmeyin.
Bu adamla hala duygusal bir bağınız varsa da koparın. Sizi kullandığını düşünüyorum duygusal olarak. Bu yüzden yıllarca hakkınızı aramamışsınız.
Siz nerede yaşıyorsunuz?
Çalışıyor musunuz?
Adam barınmanız ve çocuğun ihtiyaçları için hiç destek olmuyor mu?

Evet dava devam ederken sürekli görüştük aynı evde yaşamıyoruz izne geldikçe görüşüyoruz telefonla sürekli iletişim halindeydik babalık davasi kanlı bıçaklı olunacak bir dava değil sonuçta nafaka davası açtığım zaman bu dediğiniz olacak görüşmeyi kesecek ve düşman olacak
Nasıl kanlı bıçaklı olunacak bir dava değil yahu? Bacım dalga mı geçiyosun? Adam çocuğun kendisinden olduğunu kabul etmediğinden dava açılıp DNA testi yaptırılıyor. Mahkemede nasıl bir savunma yaptı bu adam? Mahkeme sırasında tamam çocuk benim deyip direkt nüfusuna geçirse DNA testine kadar gitmek zorunda kalmazdınız. Adamın sana ne muamelesi yaptığının, ne konuma düşürdüğün farkında mısın?

Yaşınız çok küçük aile olabilme umudunuzu buna bağlıyorum.. kimsenin de askere yapıştın diye sizi suçlayacak hali yok sakın böyle şeyler düşünmeyin.
Bu adamla hala duygusal bir bağınız varsa da koparın. Sizi kullandığını düşünüyorum duygusal olarak. Bu yüzden yıllarca hakkınızı aramamışsınız.
Sizi de çocuğunuzu da haketmiyor.
Onu belirtmemin sebebi ilk duyanlar hemen aaa asker diyemi diyorlar ama beni kaçırdığında böcekli bir gece konduya gitmiştik kızım 1 yaşındayken mesleğe başladı bu yüzden belirtmek istedim

Nasıl kanlı bıçaklı olunacak bir dava değil yahu? Bacım dalga mı geçiyosun? Adam çocuğun kendisinden olduğunu kabul etmediğinden dava açılıp DNA testi yaptırılıyor. Mahkemede nasıl bir savunma yaptı bu adam? Mahkeme sırasında tamam çocuk benim deyip direkt nüfusuna geçirse DNA testine kadar gitmek zorunda kalmazdınız. Adamın size ne muamelesi yaptığının, ne konuma düşürdüğünün farkında mısınız?
Dava açıldıktan sonra dna testi zorunlu oluyor savunması da beraberliği kabul edip çocuk benim dedi

Dava açıldıktan sonra dna testi zorunlu oluyor savunması da beraberliği kabul edip çocuk benim dedi
Dava devam ederken nüfus müdürlüğüne gidip çocuğu üstüne alsa DNA testi gerekmezdi. Dava konusuz kalır kapanırdı. Demek ki test yapılmasını istemiş. 6 yıl boyunca cinsel olarak sömürülmüşsün olayın özeti bu. Ailenin haberi var mı hala onunla görüştüğünden?

Dava devam ederken nüfus müdürlüğüne gidip çocuğu üstüne alsa DNA testi gerekmezdi. Dava konusuz kalır kapanırdı. Demek ki test yapılmasını istemiş. 6 yıl boyunca cinsel olarak sömürülmüşsün olayın özeti bu.
Evet notere gittik tanıma yoluyla nüfusa geçirilmesi için ama hali hazırda açılmış bir dava olduğu için mahkeme buna izin vermedi soybağınin kurulması için dna testini şart koştular ayrıca konumun başlığı cinsel olarak sömürülmüşmüyüm acaba değil daha kibar olabilirsiniz ben zaten ne yaşadığımın farkındayım yıllarca yeterince baskı gördüm illa çirkin konuşmak istiyorsanız cinsel zevk tek taraflı değildir

Evet notere gittik tanıma yoluyla nüfusa geçirilmesi için ama hali hazırda açılmış bir dava olduğu için mahkeme buna izin vermedi soybağınin kurulması için dna testini şart koştular ayrıca konumun başlığı cinsel olarak sömürülmüşmüyüm acaba değil daha kibar olabilirsiniz ben zaten ne yaşadığımın farkındayım yıllarca yeterince baskı gördüm illa çirkin konuşmak istiyorsanız cinsel zevk tek taraflı değildir
Yanlış bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Gözünü açman için biraz sert konuşulması gerek. Çünkü hala adamla ilişkinin devam ettiğini söylemişsin. Ben gerçeklerin tam olarak farkında olduğunu düşünmüyorum ve adamın sadece cinsel ihtiyaçları için seni evlenicez diye umutlandırdığını düşünüyorum. Doğum masrafları için isteyeceğin alacakların da zamanaşımı var. Daha fazla bekletmemeni tavsiye ederim yoksa adamın oyalamalarıyla geçmişe yönelik alacaklarını kaçıracaksın.

Yanlış bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Gözünü açman için biraz sert konuşulması gerek. Çünkü hala adamla ilişkinin devam ettiğini söylemişsin. Ben gerçeklerin tam olarak farkında olduğunu düşünmüyorum ve adamın sadece cinsel ihtiyaçları için seni evlenicez diye umutlandırdığını düşünüyorum. Doğum masrafları için isteyeceğin alacakların da zamanaşımı var. Daha fazla bekletmemeni tavsiye ederim yoksa adamın oyalamalarıyla geçmişe yönelik alacaklarını kaçıracaksın.
Evet haklısın ama zaten herkes yeterince sert konuşuyor ailem de dahil herkesin düşünce yapısı farklı ben bir şekilde çocuğum babasıyla beraber olsun istedim bunun için bekledim olmadi dava açmakta net kararımı verdim sadece süreci merak ettiğim için bilgi alırım belki diye yazdım

X