Evlilik aşkı öldürüyor mu?

Evlilik aşkı öldürmüyor.

11 senelik sevgilimle evlendim 4 yıla yakındır da evliyiz.

Çocuktan sonra iniş çıkışlar arttı ama yeniden rayına oturdu.

Aşk konusuna gelince bence zaman içinde daha da kuvvetleniyor.

Bir de birbirimizin hayatına saygı duyup geçmiş hayatımızı özletmemek de evlilikteki muhabbete dahil.

Kesinlikle cift terapisi alin ikinizde duzelmek istiyorsaniz sorunlarinizin cogunu halledebilirsiniz

şimdi konu başlığınıza istinaden herkes kendi deneyimine göre cevap verecektir, bunun bir doğrusu yok. biraz seçtiğiniz insanla ve yaşadığınız hayatla alakalı. eşimle 4 yıllık sevgililiğin ardından evlendik öncesinde 3 yıllık bir arkadaşlığımız vardı ve evliliğimizin 4. yılı. ben kendi düşüncemle evlilik aşkı öldürmüyor, aksine güçlendiriyor diyebiliyorum. siz birbirinizi çok kısa tanımışsınız, karşınızdaki insanın size uymayan taraflarını görecek vaktiniz pek olmamış. ve evliliğin cicim aylarını, onun hayatına adapte olmaya çalışmakla harcamışsınız. kendi yapınızı anlatırken -deli dolu olup, tatillere çıkmayı vs- gözünüzün parladığına emin gibiyim.. fakat eşiniz iş ve ev telaşesinden kopamıyor anladığım kadarıyla. ortak zevklerin olmaması da kalitesiz bir sohbeti oluşturduğundan ve o sohbeti edememenin ya da keyifli vakit geçirememenin içten içe olan sıkıntısı sizi basit konularda bile tartışmaya iter. üstüne çocuk mükemmel evliliği bile bir tık monotonlaştırabiliyor, şu an çocuğum yok fakat çevreden gördüğüm kadarıyla yeme saati, uyuma saati derken bazen insan eskiyi arar oluyor. bence sizin biraz vakit geçirip farklı aktiviteler yapmaya ihtiyacınız var..

Kimini öldürüyor kimini yatıyor kişiden kişiye değişir

Evlilik değil ama çocuk aşkı öldürüyor. Biz çocuklardan önce beraber vakit geçiren, gezen bir çifttik. Çocuk olduktan sonra ikimizde hep yorgun ve uykusuzuz. Ama tartışmıyoruz sizdeki gibi. Evdeki gündem değişti. Birinin maması, diğerinin kakası, birinin aşısı, diğerinin gazı… Kendimize sıra gelmiyor.

Evlilik aşkı öldürmüyor sorumluluklar birlikte gögüslenince güçlendiriyor hatta.

Ne demiş neşet ertaş geçinmeye gönlü olan geçinir.

Ben konunuzda tek sıkıntıyı kayınvalide ile yakın olup eşinizin hayatına dahil olmanızda gördüm. Eşiniz sizin için hiç bir fedakarlık yapmamış.

Yeni evlenen çiftlerin iki tarafa da uzak bir yuva kurmaları taraftarıyım. Biri konfor alanını bozmayınca huzur bozuluyor maalesef.

Bu durumda ne yapılır bilemiyorum ama konu basliginiza istinaden evet evlilik aşkı öldürüyor bence
Şimdi bana laf atacaklar ama buna rağmen inatla herkes yine de evleniyor.bu arada kıskanç falan değilim valla yemin ederim.biz kadınlar ne kadar çok aşk yaşamaya meraklıyız.dikkatimi çekti.aşkımız çok büyüktü, aşktan gözümüz kör olmuştu, hayatımın aşkını yaşadım, yok bizimki gibi aşk görülmemişti, yok eşimle dillere destan aşk yaşadık, aşktan geberiyorduk falan filan.... hayatımda bu kadar aşk kelimesini bu konuda okumamışımdır heralde.ya bu kadar kolay mı bu işler .kadınlar olarak inanmak istediğimiz tarzda çok abartılı şekilde yorumlar yapıyoruz bence hayata karşı.sonra da zorlanmaya başlayınca pembe bulutlardan düşüp aşağı çakılmış gibi oluyoruz.kendi kendimizi gazlayıp, gazlayıp, sonra da hayal kırıklığına uğruyoruz.bu araxa maşllah dillere destan, çok acayip aşk yaşamayan kalmamış sitede.aynen canlar aynen.Hiç toz kondurmayın, en büyük aşk sizinkiydi.madem hayata karşı bu kadar pozitif ve gerçeklerden kopuk bakmayı başarabiliyorsunuz neden şimdi de aynı şeyi yapmıyorsunuz?.adamın 30 yaşından sonra bambaşka birine dönüşecek hâli yok.o destansı aşkı(!) nızı yaşarken görememişsiniz belli ki.

Son düzenleme:
Bu arada melankolik miyim bilmiyorum ama bizim ülkede adam gibi ilişki yaşıyabileceğin kapasitede erkek sayısı çok sınırlı.eee bunlardan biriyle herşeyi yapabileceğin bir ilişki yaşayınca kendini körkütük aşık sanıyorsun olay bu.daha fazla olsalar kendimizi bu kadar aşık sanmayacağız.bence tabi.

Çocuktan önce de sizi yalnız bırakan, ihmal eden biri olarak sinyali vermiş. Keşke çocuk olmadan önce maddi imkanınız var ise terapiye gidip destek alsaydınız.
Çok çok aşıkmış o yetmiyor mu ? Biz de ne mükemmel ilişkiler var diye kıskanıyoruz işte.yaa şu abartılı anlatımlar çok gıcığıma gidiyor. deli gibi aşık olmdığını itiraf edebilecek babayiğit kadın var mı caba ? Evet evet hepimiz deliler gibi aşığız.bizden iyisi yok valla.helal olsun bize bizirniz de normal.sevin, geçinip gidiyoruz falan deyin.

Son düzenleme:
Bence evlilik değil de çocuk aşkı öldürüyor onlar doğduğunda hiçbir şey eskisi gibi oöamıyor,anne de baba da özgür olamıyor ne yazık ki. Plansız hiç yaşayamıyorsunuz en basiti. Uyku saati yemek saati gerçeği var. Canın istediği zaman evden çıkamıyorsun çünkü bebek çünkü bebek aşk mı kalır yahu insan bazen insanlıktan çıkıyor

Ama yine de evlat sabibi olmak.gibisi yok belli.herkes yapıyor çünkü.

aşkı öldürmemesi imkansız. aşk çünkü doğar, yaşar ve ölür. ölmeyen aşk yok. evrilen aşk var. sevgiye, anlayışa, bağlılığa evrilir. saygı bunların her birinin mayasıdır. fakat çok fedakarlık yapmışsınız. ta baştan kendiniz olmayı bırakıp sadece eş olmuşsunuz. şimdi de bir anne ve eşsiniz. eşinizi değiştiremezsiniz ama belki kendinize alan açarak rahatlayabilirsiniz.

O konfor alanı da bana göre konfor alanı değil ya. Koca koca adamlar bıkmıyor mu anasından, danasından, teyzesinden, emmisinden.çok garibime gidiyor benim.ben 25 sene memleketimde yaşadım.sonra atandım.ziyaretlerde bile için daralıyor, içime öküz oturuyor.öyle bıkmişım senelerce aynı yerde, aynı kişilerle yaşamaktan.biz akrabalardan kaçarız bunlar da dibine girer. Asıl bu şekilde birisi olacaksa ilişkide bu kadın olmalı.hani biz daha duygusalız sözde falan ya.kısaca aileci erkek kadar beni kudurtan başka bir özellik yok.bağırsa, çağırsa daha az tepki veririm.ne bu ya anaokulu çocuğu gibi.erkek dediğin biraz bağımsız olur, başına buyruk olur.tam tersi ailesi ilgisizlikten şikayet eder.sırf bu yüzden kaç kişiden ayrıldım.serseri adam bile daha sevimli bu tiplerin karşısında.en azından kendi kendine yetebiliyor adam.

Şahane anlatmışsınız.konu sahibi sizin dediğiniz gibi gözleri parlayan biri.öyle ki herşeyi dolu dolu yaşadığına inanmak istiyor.hatta öylesine inanmak istiyor, hayatı öylesine seviyor ki karşısına kim çıkarsa çıksın kendini deliler gibi aşk yaşıyorum sanacaktı ki öyle de olmuş.beyimiz tipik anacı, danacı, geleneksel, tam porsiyon, duygusuz bir türk erkeği.konu sahibinin öyle deliler gibi aşk yaşadığına falan da inanmıyorum bu beyle.belli ki kafasında yaşayacağı aşka bir konu mankeni gerekliydi. bu kişi de o konu mankeni olmuş.demem o ki karamsarlık kadar, hayatı fazla sevmek de bu tarz sorunlara yol açıyor.adam birkaç ay da mı değişti yani? Hayatta her duyguyu ölçüsünde bırakmak gerek.o yüzden diyorum üyelerin hepsi maşallah deliler gibi aşk yaşamış falan.kısaca hayatı bu kadar abartılı tanımlamak bence büyük hata ve gerçekçi değil.

Son düzenleme:
Evlilik değil hayatın getirdiği ortak sorumluluklar öldürüyor
Biri diğerinin yerine daha çok şey ustleniyorsa, diğerinin açığını kapatmaya çalışıyorsa, herşey hep bir tarafa kalıyorsa, o zaman o evlilik ölmeye başlıyor.
Bir de çok gereksiz her şeye nane olan insanlar da evliliği bitiriyor.

Biraz heyecanlı ve deli dolu bir tip olduğum için ‘aşk’ kelimesini önemsiyorum evet. Ama nişanlılık sürecimizde de öncesinde de eşimin de benim gibi bir hayatı vardı. Yani ikimiz de eğlenceyi seven keyfine düşkün tiplerdik. Ben evlendikten sonra bu uyumumuz ikiye üçe katlanır sanıyordum. Gezeriz, kimseye hesap vermeden hayatımızı yaşarız diye düşünüyordum. Ama birden kendimi kayınvalide evinde bulaşık yıkarken buldum agshaja

Arasıra olur böyle. Çocuk büyüdükçe değişirsiniz. Bu sefer de ikinci çocuk gelir... Bence evlilik değil çocuklar aşkı öldürüyor. Onlar büyüyünce bu durum da değişiyor. Aşılmayacak değişmeyecek probleminiz yok lütfen soğuyorum gibi kendinizi yönlendirip durmayın. Bu bir süreç ve geçici deyin .İnişli çıkışlı dönemler her zaman herkesle olur bu kocanızın yanlış insan olduğunu göstermez. Çabuk evlenmişsiniz diyenleri de anlamıyorum 5. yılımız da evlendik herşey süper mi? Arasıra Ahmet kaya Giderim şarkısını dinlerim sinirden

Kendini belli etmiştir illaki diyeceğim valla.kızmayın lütfen.acele karar vermişsiniz.benim de çok aşık olduğumu düşündüğüm bir adam vardı.biraz kaçak dövüşürdü.biraz da bunun için aşkim büyümüş gibi hissettim.bu durumdayken abimle konuştum.abim bana göre çok da ayakları yere basan bir tip.daha önce hep aynı şeyleri görmüş geçirmiş.ben deliyim divaneyim diye anlatırken gerçekleri çat çat yüzüme vuruverdi.bu adamdan sana hayır gelmez, anneci, aileci, geleneksel tipin biri diye.sizinki de aynı hesap olmuş.bu telefon konuşmasından sonra bende de bir şimşekler çaktı.bakış açım değişti ee tabi aşkım da daha şüpheli bir hal alınca etkisi de azaldı.demem o ki kadınlar olarak kendimizi gereksizce öylesine coşturup, kendi coşkumuza da kendimiz inanıyoruz ki gerçekleri görme günü gelince travma yaşıyoruz resmen.oysaki başka da herşey o kadar farklı değildi.bu şekilde olmuş sizin de sanırım.işte bu yüzden abartılı ifadeler bana hep hatalı ve gerçekdışı geliyor.bunu yapmamak lazim.neden acele ettiniz ki zaten uyumlu bir ilişkiyse devam ederdi.güldük eğlendik, artık eğri oturalım doğru konuşalım demiş hayat size.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…