Evliligimdeki sorun?

kendinizi bence zorlamalisiniz, ben eşinizde de çok problem gördüm, bu durumu kabullenmissiniz ama problem olduğunun ve cozemediginizin de öfkesi var.Buraya konu açmanız bile aslında bi mücadele, yani ilişkinizde vazgecmemissiniz.Zaten sonrasında evlenmeyi düşünmüyorum diyorsunuz ve yalnız kalmaktan korkuyorsunuz bu süreyi tedaviniz için kullanabilirsiniz baktınız hiç bir şekilde olmuyor yolunuza bakarsiniz

Konunuzu okudum dikkatlice ; bence sorun düşündüğünüz gibi değil, manipüle ediliyorsunuz gibi geldi bana. Ölen annesinin eşyalarını kullanan, sizinle işi gücü hayatı paylaşmayan, doktorun verdiği ödevlerden kaçınan bir eş bana pek iyi biri görünmedi. Bence eşiniz kendi yetersizliklerini saklayacak kadını bulmuş. Senin sorunların var, aramızda ten uyumu yok vs... koşullanmaları yerleştirmiş beyninize, terapiden önce uyanmanız lazım tek sorununuz cinsellik değil gibi

kesinlikle.

Bir kere yaşadık yine aciliydi ilişkimiz. Ben aci cekince oda zamanla uzaklaştı. Simdi tamamen bitti. Yani duzelebilecek birşey mi bilmiyorum
İkinci evliliğinizmiş, şimdi gördüm onda da benzer sorunu yaşadınız muhtemelen. Keşke bu problemi halletmeden, destek almadan yeni bir evliliğe girişmeseydiniz. Yatak odanızı en azından yenileyin. Psikolojik olarak bu bile sizi etkilemiş olabilir. Tek terapi almayı deneyebilirsiniz.

Belki de haklısınız ama bilmiyorum kafam cok karışık gerçekten
Siz 2 kere evlendim bunu oldurmalıyım diye düşünüyorsunuz ama yanlış düşünüyorsunuz. Hayat rakamlardan ibaret değil biz de değiliz. Bırakın boşanın demiyorum ama pembe gözlüklerinizi çıkarın da bakın kendinizi kandırmayın. Gerçekleri görüp ölçüp tartın eşinizle arkadaş gibi olduğunuzu hiç düşünmedim ben mesela.
Vajinusnus sorunu için de eşiniz sabırlı olmalı yardımcı olmalı böyle tabi ki acı çekersiniz. Ön sevişmeyi uzun tutup sizi hazırlamalı sinirleniyor diyorsunuz. Cinsel konuda da siz hatalı değilsiniz eşinizde sorun var kendinizi suçlamayın.

Evet mantıklı soyledikleriniz deneyecegim inşallah hayırlısı olsun bizim için. Teşekkür ederim

Siz neden acı hissediyorsunuz hiç doktora gittiniz mi bunun için? Önce bunu çözmelisiniz sanki
Oz sevişme kısa suruyor erkek kolay cabuk adapte oluyor ama kadinin uzun sürüyor dedi. Biraz on sevismeyi uzun tutmalisiniz dedi. Ama on sevismeyi uzun tutunca erken bosalma oluyor esimde

Bence o evin enerjisi bile sizi böyle etkilemiş olabilir. Mekanın ve eşyanın da bir enerjisi var. Siz kendi isteğinize göre düzenleseydiniz evinizi belki farklı bakacaktınız evliliğinize de. Tabii ki eski eşyalar da kullanılır ama siz beğenip bu benim derseniz. Ben içimin sinmediği ikinci el bir şeyi çok kullanmam mesela. Yeni eşyanın enerjisi başka.

Biliyorum hepsinin farkındayım aslında ama cinsellik çözüldüğünde hepsinin çözüleceğini düşünmüştüm yaniliyormuyum acaba

Keşke.. cok inat ettim ama oste ne olduysa evlendim. Yasayacakmisim diyorum artık kendime eziyet etmek istemiyorum

Esyalara asla içim ısınmadi ama esyadir hani yeni eski farketmez onemli olan mutlu olmamız diye düşündüm ama öyle olmuyormus

Düşüneceğim yazdıklarınızın hepsini. Haklısınız yani iyice düşünmem lazım sanirim

Biliyorum hepsinin farkındayım aslında ama cinsellik çözüldüğünde hepsinin çözüleceğini düşünmüştüm yaniliyormuyum acaba

Cinsellik önemli bir konu ama bana öyle geldi ki eşiniz bu konuda yetersiz. Sizin vajinusmus durumu da tam ona göre bir bahane. Biraz istekli davranın göreceksiniz kaçtığını, test edin bakın yanıldığımı sanmıyorum

Test ettim bunu aslında yorgunum yarın akşam vs. Diye geçiştirdi zamanlar oldu sonrasında acili da olsa iliski yasadigimizda erken bosalma oldu hep

Katılıyorum ben vajinismusum tedaviye başlamıştık hamile kaldım o yüzden şuan ara verdik çözmek için bir şey yapamıyoruz ve bende inanılmaz isteksizlik var. Düşündüm eşim yaklaşmasa bende gitmem sizin gibi oluruz. Yani yoruma katılıyorum eşinizde de bi sorun var. Ama ben korkuyorum cinsellik tamamen yok olur zaten sorunum var aldatılırım falan diye istemesem de bazen eşime ben yaklaşıyorum bir şekilde tatmin etmeye çalışıyorum

Siz önceki evliliğinizde de cinsellik yaşarken acı çekiyor muydunuz? Bu başlı başına bir sorun,eşinizin erken boşalması da bir sorun.Sizin eski eşyaları kabul ederek evlenmeniz de bir sorun.İki yıldır eşinizden evde iş paylaşımı yapmayi istememek ya da yapmadığı halde herşeyi üstlenmeniz de ayrı bir sorun.
Bütün sorunlar bir araya gelerek evliliğinizi bu noktaya getirmiş.
Sorunlari tek tek ele alarak ilerleyin.İşe yatak odanızı yenileyip dekore ederek başlayın.Ve bireysel cinsel sorunlarınız için ayrı ayrı tedavi olun.Siz de çalıştığınız için ev işlerini oturup yeniden "ortak" organize edin. Kalan zamanlara da birlikte vakit geçireceğiniz etkinlikler koyun.Bu şekilde ilişkinizin daha iyiye gideceğini düşünüyorum.

Cinsellik tamamen yoluna girmeden keske cocuk yapmasaydiniz. Çünkü doğumdan sonra daha da isteksiz olacaksiniz. Yani inşallah böyle olmaz inşallah herşey daha da güzel olur. Ama ben olan bir problemin üstüne bir problem daha eklemek istemedim bebek düşünmedim o yüzden. Ayrıca düşünceniz yanlış siz iliskiye girmiyorsunuz diye esiniz sizi aldatamaz böyle bir hakki yok. Sizi bosayabilir vs. Ama aldatamaz öyle bir dünya yok. Bunu kendinize yapistirmayin lütfen

Bu tip yorumlar çok sinir bozucu...
Kadın derdini anlatmış Sen hava atar gibi kendi hayatını anlatıp ona boşan diyorsun ...hiç iyi niyetli gelmediniz bana
Evet herkes aynı olmak zorunda değil. Yapış yapış olmak herkesin tercihi olmayabilir. Dolayısıyla doğru olan kişiden kişiye değişir ama konu sahibi soğuğuz birbirimize çekim hissetmiyoruz vs vs dediği için beklentisi ve ona göre doğru olanı başka bir ilişki şekli
Onun için beklentini karşılamıyorsa boşuna ömür tüketmeye gerek yok
Bir kere geliyorsun dünyaya nasıl bir ilişki istiyorsan onu yaşamalısın. Eksiğine razı olmamalısın. Onun için bende boşan dedim. Giden günler konu sahibinin ömründen gidiyor ve giden zaman geri gelmiyor

Cok güzel söylüyorsunuz ben denedim cok denedim birlikte yapalim ev islerini birlikte daha cok vakit geciririz diye konuştum 2 gün öyle davraniyor sonra yine aynı. Ben sürekli hatirlatma mi yapacağım. Sanki bütün ev isleri benim gorevimmis gibi üzerime yapıştı çalışıyorum yoruluyorum basaramiyorum artık. Onceki evliligimde de evet cinsellik problemimiz vardi ama bu kadar degildi sayet bosanmamiz annesinden ayrilamayan ufak bir erkek cocuguyla evlendiğim için olmuştu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…