hiç mutlu olamayacak insanlar vardir onlardan biri miyim.?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence dublekse geçseniz bile çocuklar küçük olduğundan kv ile aynı alanlarda durursunuz. Biraz sabredin büyüsünler. Yine ortamdan kaçmaya çalışıyosunuz sanırım. Kaçmak yerine başka çözümler bulmayı deneyin. Birde sanıyomusunuz ki herkes tam dörtdörtlük hayatlar yaşıyo. İllaki eksikler çok ama artıyı eksiyi bi kefeye koyup ne taraf ağır basıyosa ona göre karar verip yaşıyoruz. Sizde gayet güzel kendinizi bile eleştirebilen birisiniz eminim bunu çok güzel yaparsınız.

Herkesin derdi kendine büyüktür . Lakin okuduklarıma göre siz takıntılı, melankoli yaşamayı seviyorsunuz . Ve eşiniz bu durumdan bunalmış . Kendini değiştir ve evliliğine odaklanmalısın . Bu şekilde hayatında ki insanları kaçırıyorsun kendinden demek ki.

Erken yaşta mı aile kurdunuz?
Bazen insan yaşamak istediklerini erteler ya da yaşayamaz, bununla ilgili pişmanlıkları olur ve tüm hayatı "keşke"lerle geçer.
İşinize yakın bir ev tutamaz mısınız?
Benim de işim çoook uzak, şu an taşınamıyorum, başlı başına depresyon nedeni o yollar, yorgunluklar.
Kv kişisel temizliğe önem vermemesi çok can sıkıcı gerçekten ve çözümü de kolay görünmüyor, kocaman kadın ve alışkanlıkları...
Takıntı diyen arkadaşlar olmuş, görüşlerine saygı duyuyorum ama nesi takıntı anlamadım.
İnsan kendi kokusuna, saçının dökülmesine tahammül edemiyor.

Erken yaşta mı aile kurdunuz?
Bazen insan yaşamak istediklerini erteler ya da yaşayamaz, bununla ilgili pişmanlıkları olur ve tüm hayatı "keşke"lerle geçer.
İşinize yakın bir ev tutamaz mısınız?
Benim de işim çoook uzak, şu an taşınamıyorum, başlı başına depresyon nedeni o yollar, yorgunluklar.
Kv kişisel temizliğe önem vermemesi çok can sıkıcı gerçekten ve çözümü de kolay görünmüyor, kocaman kadın ve alışkanlıkları...
Takıntı diyen arkadaşlar olmuş, görüşlerine saygı duyuyorum ama nesi takıntı anlamadım.
İnsan kendi kokusuna, saçının dökülmesine tahammül edemiyor.

25 yasimda evlendim. 28 yasimda buyuk oglum dogdu. 32.5 yasinda da digeri. isime cok yakin tutamıyorum cok pahali yakim semtler. annemlerle is arasinda ortak bir dusunuyorum. 1 saat mesafede oluyor o zaman.

evet kocaman kadin alışkanlıklar degismiyor. ona gore kendisi temiz surekli abdest aliyor ve duzenli. ama bu ikisi de temizlik demek degil. duzenli ama istif tarzında bir duzeni var. ben o yuzden artik hicbirseye elini surmesini istemiyorum temizlik olarak. cunku bana faydadan cok zarari oluyor. mesela onceden bulasiklarin kirini akitirdi. ama akitmadan anlayisi kiri cikmayan kaba su doldurup birakmak. ben isten gelip makineye atana kadar o su orda koku yapiyor. yada copleri kapiya cikarirdi. yeni cop poseti takardi. bende o yapiyor diye kontrol etmezdim zaten hep bir zaman sıkıntım oldu. sonra bir bakiyorum cop kovasi hicnyikanmadan hep ust uste takmis. yani eski cop akmis ama yeni poset koymak. hopp ne oluyor ev kokuyor. kac kez dedim yapma diye. yani hic yapmasin cope de elllemesin. yeni poset takinca yikamam zor oluyor.

en son.cinnete geldigim gunlerden birinde esime dedim hicbirsekilde ev isi yapmasin diye. çünkü benim hicbir duzenim olmuyor hemde yaptigi is duzgun degil. hadi desem onun.duzeni olsu raziyim ama cok sacma ev isi yapma sekli var. yillarin ev kadini ama bana uymayan cok farkli bir tarzi var. ama kendini temiz goruyor o. ne yaparsam yapayim asla evime girdigimde o temizlik kokusunu alamayacakmisim gibi geliyor. o yuzden dubleks eve buyuk umutlar baglamistim ama dogru duzgun dubleks bulamadim. ust katta mutfak banyo olmadiktan sonra ayri ev gibi olmaz anlami yok. birde cocuklar kucuk ev soguk olur cati akarsa falan sıkıntı.

Herkesin derdi kendine büyüktür . Lakin okuduklarıma göre siz takıntılı, melankoli yaşamayı seviyorsunuz . Ve eşiniz bu durumdan bunalmış . Kendini değiştir ve evliliğine odaklanmalısın . Bu şekilde hayatında ki insanları kaçırıyorsun kendinden demek ki.

esim ayrilmak istemiyor. bosanmayi isteyen benim. hayatimdaki insanlar nasil benden kacmis oluyor. ben onlardan kacmak istiyorum.

Bana göre biraz şımarıksın.
Sana benzeyen arkadaşım vardı. Ufacık şeyi dert eder Hayatı hem kendine hem etrafındakilere zehir ederdi. Senin yorulduğun kadar sen de onları yoruyorsundur Eminim.

keske tarif ettiginiz gibi olsam. cok arzuluyorum aslinda.

keske sizin gibi de mesela herseyi emeksiz yapmaya çalıssam. oysa mesela ben boyle bir konu okudugumda konu sahibinin karakterini cozmek icin mutlaka gecmis konularini okurum. genel hali mi bu. yoksa tek seferlik bir olay hakkindaki tavri mi bu diye.

aslinda hedefledigim olmak istedigim insan tipi bu. cok dusunuyorum. dusunmeden bam bam bam olmak istiyorim. sonumu dusunmeden haraket etmek istiyorum ama yok..

mesela ben o kadar ciddi bosanma esikleri atlattim hiçbirinde aileme haber vermedim. oysa onlara haber versem ben dusunmesem sonunu. onlarla beraber paylassak ayrilik sorumlulugunu ne guzel olurdu. ama ben her ihtimali dusunuyorum. ya olaki ayrilma surecinde geri adim atarsam , geri adim atarsam insanlarla yuzgoz olacagim arti geri donusu olmayan iliski kopukluklari olusturacagim.

simarik insanlar sonunu dusunmez. kendi ofkesinin sonucundan baskasinin zarar gorecegini dusunmez.

normalde birine simarik deseniz kizar. ama hic kizmadim. ahh keske

Ben size hak verdim açıkçası.
İnsan hayatını kendine ait hissetmek ister.
Mesela sürekli kokulardan bahsediyorsunuz.
Evet her evin bir kokusu vardır ve insan kendi evinde bu kokudan rahatsız olmaz çünkü ona aittir.
O evi o yaşamı size ait hissetmiyorsunuz.
Dediğiniz gibi sizin sorunları çift girişli bir ev ya da alt üst hatta karşılıklı iki daire çözer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X