Evliligimdeki sorun?

Mervem99

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2020
218
61
Merhaba
2 yıllık evliyim. 34 yaşındayım esim 34 yaşında. Evliligimizin basindan beri hep sorunlar yasadik bosanma davalarina kadar gittik eski konularimda var. Suan tekrar barisali 5 ay falan oldu sanirim emin değilim problem cinsellik. Şöyle ki psikolojik destek almamiza ragmen psikologun verdigi odevleri yapmak icimizden gelmiyor yapmiyoruz ikimizdede istek yok birbirimizi cekmiyoruz canımız istemiyor. Bu durum bizi iki ev arkadasindan farksiz hale getirdi. Bunaliyorum depresyondayim sanki. Boşanmayı düşünüyorum ama korkuyorum. Neden korktugumu düşündüm uzun uzun yalnız kalmaktan korkuyorum. Ona alıştım eksikliğini hissedecegim aci cekecegimden korkuyorum. Ama böyle de evli gibi değiliz. Ne yapmam gerekiyor lütfen oneri sunar mısınız?

Kendinizi biraz zorlayacaksiniz artık. Onu çok arzuluyormus gibi davranın. İşte ne bileyim seksi kıyafetler giyinin yoldan çıkaran bir parfüm edinin.. bir süre sonra belki gerçek olur. Muhtemelen danistiginiz uzman çok daha bilimsel öneriler sunmuştur ama bunları da bi deneyin kendinizi zorlayarak. Olmuyorsa sonra gereğini yaparsınız.

Belkide haklısınız.. teşekkür ederim

Elbette boşanınca bir zaman üzülüp huzursuz olacaksınız alışkanlıklardan kopmak çok zor. Ama o süreç geçtikten sonra yeniden hayat sevinci içinize dolacak belki bu sefer arzuladığınız biriyle mutlu bir ilişki kuracaksınız. Ama böyle yaşamaya devam ederseniz hep mutsuz olacaksınız

İnanın zorlayarak yapamam bunları. Ben cok duygusal bir insanım eşimi seviyorum ama bu sevgi neyi ifade ediyor bilmiyorum. Onu kaybedersem üzülürüm evet ama cinsellige gelince yok yani istemiyorum oda istemiyor farkindayim hiçbir girişim yok ikimizden yana. Yatarken sarilmayiz. Yani sey gibi degilmi hersey cok erken tükenmiş gibi..

Düzelme umudu yokmu peki sizce .

Hep mi boyleydi? Gorucu usulu mu evlendiniz?

Ten uyumu yoksa cok cok zor, biz 14 yillik evliyiz, hala yapış yapışızdır..
Değmeden uyuyamayiz bile, illa ayaklarimiz falan degecek.
Mecbur bosanmalisiniz.
Bizde asla sarılıp yatamayiz cok sicakmis terliyormus yataga girince sarilip ayriliriz. Bense temas bagimlisiyim ama kime temas edicem

Hep mi boyleydi? Gorucu usulu mu evlendiniz?
Görücü usulü degil ama deli gibi aşık ta degil. Evlilik icin aşkın olmasina gerek olmadigini düşündüm açıkçası seviyordum deger veriyordum oda aynı şekilde. En bastan böyleydi ben iliski esnasinda canim çok yandığı için istemedim uzun süre. Bu durum onu itti tabi yavas yavaş soğudu bende canım yandığı için istemedim. Sonra psikologa başladık ama çözüm olmuyor yani bir adim öteye gidemiyoruz. Psikolog ödev veriyor biz yapmiyoruz içimizden gelmiyor inanın

Anlıyorum sizi evet gerçekten çok zor ve yıpratıcı bir durum. En azından boşanmak için acele etmeseniz, belki ummadiginiz bir gelişme olur. Boşanma fikri biraz ertelenebilir. Umarım herşey yoluna girer

İkinizdede cinsel anlamda istek yok mu hiç ? Nekadar zamanda bir beraber oluyorsunuz

Anlıyorum sizi evet gerçekten çok zor ve yıpratıcı bir durum. En azından boşanmak için acele etmeseniz, belki ummadiginiz bir gelişme olur. Boşanma fikri biraz ertelenebilir. Umarım herşey yoluna girer
Acele etmiyorum hergun düşünüyorum hayırlısı inşallah sagolun

bunun dışında muhabbetiniz nasıl? paylaşımlarınız arkadaşlığınız?
Arkadaşlığımız 10 numara muhabbetimiz idare eder fikir catismalari her ailede olur ama ikimizde inatciyiz. Duygusal paylasim yok ben bunun eksikligini çok yaşıyorum. Yani aynı evi paylaşan iki kisiyiz sadece

İlişkinizin başlarında çok istekliyken sonradan değiştiyse düzelme şansı vardır belki. Çift terapisi deneyin bir de öyle çabalayın içinizde kuşku kalmasın
İlk basta da ayniydi ayda 2 defaydi sonra uzadi gitti bitti işte. Terapiye devam edeceğiz bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…