Evliliğe gitmezmiş

Belki de bipolardı ama haberi bile yoktu. Müge Anlı, Esra vb programlar psikolojik sorunlu bağımlı insanlardan rating devşiriyorlar. O insanlar Anadoluyu temsil etmiyor.
Valla tam da Anadolu'yu temsil ediyor. Geçmişte de öyle olmuş şimdi de öyle. Sözde herkes namuslu muhafazakar ama Biri düşünce herkesin onun etinden bir parça koparma geleneği bizim geçmişimizde var. Sadece eskiden sosyal iletişim bu kadar çok olmadığı için bu kadar duyulmuyordu. Geçmişte de örnek çok, bir çocuk yetim öksüz mü kaldı ilk önce amcaları, dayıları çöker onun mirasına, kız ise birde büyüyene kadar kapıda hizmetçi yapar, evlendiriyorum diye satarak başlık parasını koyar cebine . Bir genç kız sahipsiz mi kaldı, yaşına başına bakmadan güya kızın namusu kurtulsun diye babası yaşında adamlar üstelik kuma olarak güya korumak için nikah kıymaya kalkar, kadın dul mu kaldı, ilk önce kadınlar potansiyel düşman görür, erkekler desen ilk yalnız bulduğu yerde sıkıştırır. Anadoluda bunun gibi yüzlerce hikaye var geçmişte. Bir çocuk tecavüze mi uğradı diyelim bütün köyün erkekleri tehdit edip tecavüz ediyor, üstelik reşit bile olmayan o küçük canlara. Üstelik kız erkek de farketmiyor yani. Daha acısı bu yukarıda yazdıklarımı güzelleyen bir sürü deyim, atasözü ve öğreti var Anadolu'da. Sanki tüm olay bipolar hastalarının duygu durum bozukluğu nedeni ile cinsel fantazisi diye olayı küçümsemek gerçeklere göz kapamaktır.

Aynen kanka. (Bknz. Murat başoğlu, Fatih Oflaz ve belki bilmediğimiz niceleri) bunlar insani konular ve her yerde yaşanıyorlar

Ben de çok şaşırdım bu cesarete. Öyle yerlerde hele bi de doğuda namus bekçisi birçok namussuz arasında cidden cahil cesareti aynı evde bir erkekle yaşamak

Ben de tayinim çıkana buradan gidene kadar polis/asker sevgili mi bulsam
Aklını mi kaçırdın kız sakın ha...Etraftaki keko sapıklar bir süre uzak dursun diye kendini ateşe mi atacaksın? Bunu mu anladın yazdıklarımdan Sence neden o kekolar bile erkek halleriyle uzak duruyor asker polisle kişisel sorun yaşamaktan ? Çünkü bu meslek grubuyla , kadın veya erkek kişisel ilişki ve sorun yaşamak , tehlikelidir genelde, Şimdi ben açık açık yazmayayım ama kekolar ve sapıklar bile bunu bilir, yaklaşmaz...Sen kekolardan daha akıllı bı kızsın bence...Yapma

Ben de çok şaşırdım bu cesarete. Öyle yerlerde hele bi de doğuda namus bekçisi birçok namussuz arasında cidden cahil cesareti aynı evde bir erkekle yaşamak
Valla kötülük her zaman kötülükmüş, sırf Anadolu da değil tüm dünya böyle geçmişte de şimdide. O yüzden geçmiş şöyleydi şu millet bunu yapmaz bu millet bunu yapar, geçmiş öyleydi şimdi l zaman böyle diye bir söze de inanmıyorum ben. Modern dünyada ceza sistemi geliştiği ve eğitim arttığı için özellikle batı toplumlarında iyileşme var ancak orada bile fırsatını bulunca kimlerin neler yaptığı ortada.

Vallahi safa yatmış gibi olmak istemem ama o kadar yazılmayacak kadar tehlikeli işleri ne gerçekten bilemedim. Birtakım sorunları işte gelenekçi olmalarını falanı filanı biliyorum da o kısımları ben bilmiyorum gerçekten.

Ben bu iki meslek grubuna da -mesleklerinin onuruna yakışır davrandıkları surece- çok saygı duyarım, ama asla kişisel bir ilişki kurmam. Sana da tavsiye etmem. Soyleyebileceklerim bu kadar...

Belki de bipolardı ama haberi bile yoktu. Müge Anlı, Esra vb programlar psikolojik sorunlu bağımlı insanlardan rating devşiriyorlar. O insanlar Anadoluyu temsil etmiyor.
esra'yı bilemem ama müge anlı için bu sözleriniz doğru değil
16 senedir o yayınları yapıyor ve müge anlı'ya çıkılmasaydı üstü kapanıp gidecek ve suçluların ceza almayacağı dünya kadar suç dosyası var
sırf müge anlı kurcaladı diye öylesine kapanıp gidecek olan dosyalar çözüldü ve gerçek katilleri bulundu
en basit örnek şiar kılıç olayı. çocuk yangında ölüyor, önce aile üzerine gidiyor sonuç alamayınca mügeye çıkıyorlar
şüpheli 2 kişi var ama ilk etapta müge anlı da onları suçlamaya yetecek deliller bulamıyor
sonra program yaz tatiline giriyor, müge anlı yazın da kafayı takıp dosyanın üzerine gidiyor hatta baş savcı ile görüşüyor
otopsi raporuna göre çocuğun ölümü cinayet değil ama tüm görgü tanıkları, diğer insanların hatta çocuğun kardeşlerinin verdiği bilgiler bile cinayet olduğu yönünde
baş savcı da diyor ki evet ben de şüpheleniyorum ama rapora göre kimseyi hapse atamıyoruz vs
sonra program yeni sezonda tekrar başlıyor ve müge anlı şüphelilerin üzerine gitmeye devam ediyor
şüpheli dediklerim de çocuğun öz annesi ve sevgilisi
o vakte kadar her şeyi inkar eden anne en sonunda müge'nin üzerine gitmesiyle canlı yayında itiraf ediyor suçu kabulleniyor
anneye 2 sene, çocuğu öldüren sevgiliye müebbet hapis cezası veriyorlar falan
vatandaşın kendi başına sonuç alamayıp müge anlıya çıkması ve canlı yayında konunun üzerine gidilmesiyle çözülen dünya kadar dosya var
bu dosyaların çözüm aşamasında ortaya çıkıyor anadolunun bütün pisliği
şimdi bu insanların hepsi mi bipolar ?
gayet de anadoluyu temsil ediyor bütün pislikleri ortaya saçılıyor
1-2 örnek olsa neyse ama 16 sene içinde dünya kadar olay dünya kadar rezillik var, hepsi mi reyting için ?
kendi öz evladının gözünün önünde demir sopayla cinsel istismara uğramasına ses çıkarmayan anne de yalan değil
5 yaşından beri kendisine sahip çıkan eniştesine göz koyup eniştesine kaçan 20 yaşındaki kız da yalan değil
dolandırıcılık uğruna bi adamı öldürüp kıyma makinesinden geçirdikleri iddiasını inkar eden kişiler de yalan değil
o meşhur palu ailesi de yalan değil
bunlar hep anadoluda kırsalda olan şeyler hepsi de gerçek
bu müge anlılardan seneler önce 90lı yıllarda sıcağı sıcağına diye bir program vardı o da kriminal vakaları yayınlardı
hem de katillerin kendileriyle röportaj yaparak
o da mı yalandı ? o da mı bipolar insanlar ve anadoluyu temsil etmiyorlar ?

Adam bütün aileye uyuşturucu vermiş hatırlarsan, insanlar olan bitene etki altında oldukları için ses çıkarmamışlar normal karşıladıklarından değil
çok çok daha beterleri gayet de normal karşılanıyor
valla anadolunun hali ortada, kimse anadoluyu benim gözümde aklayamaz
ben demiyorum ki şehirler de sütten çıkmış ak kaşık ama 30+ yaşındayım, izmirin göbeğinde yaşıyorum, kırsalda duyduğum olayların şehirlerde de olduğunu ben hayatımda hiç kendi çevremden veya çevremdekilerin çevresinden duymadım
hiç şahit de olmadım
kırsalda yaşayıp çevrelerindeki, mahallelerindeki insanların hayatını eleştirip ayıp karşılayanlar en beterlerini kendileri yapıyorlar
namusu dillerine dolarlar ama en büyük namussuzlukları kendileri yaparlar
akraba evliliklerinden bile belli zaten ne oldukları .
kız evlatlara miras vermemelerinden belli ne oldukları .
yığınla iğrenç örnek var anadolunun savunulacak tek noktası bile yok .
cehalete falan asla bağlamıyorum o insanlar işlerine geldiklerinde senden benden akıllı oluveriyorlar, işlerine gelmedikleri zaman "kandırıldık" oluyor konu .

Son düzenleme:
Müge’den komisyonunu aldın inşallah

Benden başka herkes kaliforniyalı galiba siz nerelerin ürünüsünüz ki anadoluyu bu gözle görüyorsunuz? Adınıza üzüldüm şahsen
Benim adıma neden üzülesiniz ki? O hikayeleri anlatılan insanlara üzülün onlar çekti bu Anadolu irfanından. Öğretmen olarak neler neler görmüş duymuşsunuzdur aslında.

Benim adıma neden üzülesiniz ki? O hikayeleri anlatılan insanlara üzülün onlar çekti bu Anadolu irfanından. Öğretmen olarak neler neler görmüş duymuşsunuzdur aslında.
Hah evet öğretmen olarak sizlerden çok şey duydum ve gördüm bu doğru. Ama anormal, cahil cühela insanların yaptıklarını bütün memlekete mal etmedim. Belki eğitimci olduğum içindir tabii, olaylara at gözlüğüyle bakmıyorum çok şükür. Benden bu kadar

Ben de öğretmen çocuğu olarak baya bir şey gördüm duydum o yüzden şaşırdım bu kadar muhtelif olaymış gibi davranmanıza zaten. Kadının postunda bile oralarda tayt giydin normal yaşadıkların yazıp da küçük bir kesim cahil demen çelişkili geldi. Bu kadın da okulda çalışıyor sonuçta oradakiler de cahil halk değil öğretmen ama geldikleri kültür belli, kafa yapıları belli. Erkeğin sıcağından kalktığı koltuğa oturuyorsun diyen de öğretmen. Hiç mi bilmiyoruz ya sanki oraları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…