Evliliğe gitmezmiş

Ben eski üye değilim konu sahibini çok bilemiyorum bu yüzden. Ama merak ettim. Mesele bahsettiğiniz ortama benzer bir ortamda ben de çalışıyorum. Ben de Ege'den böyle bir yere gelince bir afalladım. Şartları, muhafazakar ortamın yaşayış biçimini biliyorum yani. Ama burada insanlar el ele bir çift görseler bile ilginç ilginç bakıyorlar. Hiç caddede fazla yakın olan mesela öpüşebilen bir çifte rastlamadım. Zannediyorum aynı evde nikahsız yaşayan bir çift görseler olay çıkartırlar. Haa tabi ki normali kimse kimseyi ilgilendirmez ama bahsettiğimiz muhafazakar insanların yaşadığı alanlar bu şekilde. Bir polis ve bir öğretmen bahsettiğiniz ilçede bir sene bu şekilde nasıl yaşayabilmiş bunu merak ettim?
İşte bir şekilde yaşıyor sonra 'ilçede adımın çıkmadığı kimse kalmadi' diye üzülüyor. Bir de hakkında çıkan laflar polis çocukla yasamaya başladıktan sonra kesilmiş. Küçük yerlerde insanlar çok korkar ve çok saygı duyar bu meslek grubuna. Acaba bir senedir beraber yasadigi adam gidince, konu sahibi ilçede tek kalınca ne olacak?

İşte bir şekilde yaşıyor sonra 'ilçede adımın çıkmadığı kimse kalmadi' diye üzülüyor. Bir de hakkında çıkan laflar polis çocukla yasamaya başladıktan sonra kesilmiş. Küçük yerlerde insanlar çok korkar ve çok saygı duyar bu meslek grubuna. Acaba bir senedir beraber yasadigi adam gidince, konu sahibi ilçede tek kalınca ne olacak?
Emin misiniz çok korkup çok saygı duyduklarına? Geçen bir olay oldu ben gelen memurların öyle bir ağırlığını göremedim.
Bilemedim, buraları artık tanıyıp bilen biri olarak bana büyük bir cesaret gibi geldi birlikte yaşayabilmek. Kendi ilim açısından düşünüyorum, yolda yürütmezler. Hatta böyle olay çıkartıp ev sahibine evden falan attırırlar. Dediğim gibi doğduğum ve okuduğum şehir çok farklıydı. Ama burası tutucu bir alan ve yaşayış tarzları böyle.

Emin misiniz çok korkup çok saygı duyduklarına? Geçen bir olay oldu ben gelen memurların öyle bir ağırlığını göremedim.
Bilemedim, buraları artık tanıyıp bilen biri olarak bana büyük bir cesaret gibi geldi birlikte yaşayabilmek. Kendi ilim açısından düşünüyorum, yolda yürütmezler. Hatta böyle olay çıkartıp ev sahibine evden falan attırırlar. Dediğim gibi doğduğum ve okuduğum şehir çok farklıydı. Ama burası tutucu bir alan ve yaşayış tarzları böyle.
Ben polisi kasdettim. Bence sıkar polisin askerin kız arkadaşına laf söylemek:) Ben de 4 sene küçük bir şehirde yaşamıştım. Oranın en havalı meslek grupları bunlar

Biz güneydoğuda çalışırken ev sahibine erkek almayacağız diye söz vermiştik ev kiralarken.

yanlıs ilişkiler kuruyorsun demıs bırı sana , bu dogru olabılır gecmısten gelen travmaların var ıse kendıne hep kotuyu cekersın bılınaltı

Ya yemin ediyorum günlerdir şunu yazicam ama patiyi iyice demoralize eder diye yazamadım, bu herifin tayini çıktığı gün onu çok çok zor günler bekliyor...Öyle yerlerde yıllarca çalıştım, eli silahlı (asker polis, mafya, siyasi...vs) sevgilin eşin varsa , pavyonda çalışıyor olsan bile hickimse sana bulaşmaz ammaa o koruma bir kalktı mı , öncesinden çok daha ağır tacizler gelir, hele ki tek başına yaşayan memur bir kadınsan , intihar , istifa veya acil tayin dışında seçeneğin kalmaz...

İyide bakire olmadan adamı bakireyim diye kandırmak nasıl oluyor hiç anlamadım o kısmı valla.
Bence sizin zihniyet adam ile aynı yıl 2024 konulara bakın inanılır gibi değil.

Ya sen yasadigin küçük şehrin zihniyetini bilmiyor musun, neden aynı evde yaşadın ki?
Üstelik asker/polis gibi erkeklerin (erkek muhabbetinin) çok olduğu ve daha geleneksel kafadakilerin çalıştığı meslekte çalışan bir adammış (çevrenizde istisna vardır ama benim çevremde bireyselligine önem veren, özgürlükçü hayat tarzını benimsemiş asker polis yok).
Senin ailen kütüphaneye bir erkekle gitsen kötü kadın olduğunu ima eden bir aileydi. Bulduğun adamin da senden farkli bir ailesi olduğunu sanmıyorum . O da senin gibi rahat kizlarin kötü (kibar tabirle) ilan edildiği bir aileden gelmiştir.
Bence hatayi baştan yapmışsın. Adam o çirkin küçük ilçede çorap kokusu arasında yaşayacağına mis gibi, ustelik kendi parasini kazanip hic masraf cikarmayan genç kadın bulmuş, onun evinde onun eşyalarıyla kendi başına yaşayacağı standartlardan çok daha uygun fiyata ve çok daha iyi koşullarda yaşamış. Arkadaşları küçük ve muhafazakar şehirde kendileriyle olacak kadın bulamadığı için düz duvara tırmanırken ona yatağini da açmışsın.
Doğu görevini en keyifli şekilde yapıp İstanbula geçme zamanı gelince de ayrılmışsin (aslinda erkek kaynakli bir ayrılık ama terketme sorumluluğun bile sen ustlenmissin) ne temiz is 🧿
Yemin ediyorum geleneksel ortalama bir aileden gelen bir polis olsam hayatımın şansı gittigim ücra Anadolu ilçesinde bana evini ve yatağını açıp sifir sorumluluk ve masrafla kari koca hayati yasatan, daha güzel şehre gidince de beni salan kız olurdu. İnan pek çok adamın hayali bu.
Uzaktan bakan biri olarak malesef bunu görüyorum . Hiç sanmıyorum planları arasında kendisiyle bir sene nikahsız yaşayacak ve daha önce başka erkeklerle geçmişi olan bir kadınla evlenmek olduğunu. Üstelik kıskanç biri diyorsun. Yani kafa olarak rahat biri de degil.
Zaten siz evlilik evlllik deyince kendini iyice bir sey sanmis. Ne bileyim ya, bence hata olmus.

Ben de sevgiliyle aynı evde yasamaya tamam biriyim. Tatillere de giderim, ayni yatağa da girerim. Ama Anadolu'nun bağrından kopup gelmiş, hele ki dediğin meslek grubundan, geleneksel ve Kıskanç bir adamla - hele ki ciddi bir beraberlik istiyorsam (istemem gerçi ama hadi istiyorsam) asla o yatağa beraber girmem.
Bence bir daha bu hatayı tekrarlama. Ya da senin yaşamak istediğin hayata daha uygun bir erkek bul
Şu forumda gördüğüm en güzel yorumlardan biri. Hatta ben size işin daha kötü tarafını söyleyeyim. Adamın tavrının nedeni gerçekten sevdiğini kıskanmak da değil, tamamen kendini beğenmediği için cinsel partnerini başka bir erkeğe kaptırma korkusu. Tamamen hayvanı bir duygu, zira en iyi o biliyor, konu sahibinin muhafazakar yerde kendisi ile aynı evde arada resmiyet olmadan kaldığı için, kendi gibi adamların hedefi olacağını,erkek arkadaşları ile yaptığı sohbetleri konu sahibinin düştüğü durumu o biliyor. O yüzden uzaktan ilişki yaşamaya devam etmiyor çünkü biliyor, gidince ilk önce kendi çevresinde olan adamların konu sahibinin peşine düşeceğini, zihniyetine göre de onunla nikahsız ya da en azından böyle bir çevrede alenen aynı evde yaşayan kadın, o başka yerde olunca başkasını evine yatağına alabilir, zihniyeti bu çünkü, kafa böyle çalışıyor. Bir erkeğin kadına verdiği değeri, ilişkide kadına nasıl davrandığı ile değil, toplum içinde kadını nereye koyduğu ile anlarsın. Tabiki insanlar cinselliği sorumluluğunu aldığı sürece istediği gibi yaşayabilir ancak, ülkenin geldiği şu halde üstelik küçük muhafazakar bir yerde resmiyet olmadan bir erkek kız arkadaşı ile aynı evde alenen kalıyor ise bu ona verdiği değeri gösteriyor zaten. Allah bilir onun erkek ortamında ne iğrenç sohbetlere meze oldun. O güya sana değer veren adam seninle ne kadar ego kastı arkadaşlarına. Yakında adam gittiğinde çevreni saran kurtlardan anlarsın zaten seni ne yerine koyduklarını. Adamın derdi de buydu muhtemelen, sana onun ortamında ağız akıtan kendince daha iyi gördüğü diğerlerine kaptırmamaktı.
Konularınızı bilmem ama buradan okuduğum kadarı ile zaten ilişki tavrınız ve yaptığınız şeyler bir erkeğin size gerçekten değer vermesini engelleyen şeyler. Muhafazakar bir aileniz var, cinsellik yaşamışsınız ama bir sene aynı evde bir erkekle yaşamanıza muhtemelen adam her zerrenizi görmesine bir şekilde birbirinizin cinsel ihtiyaçlarını karşılamanıza rağmen adam sizi bakire sansın diye tam birleşme yaşamamışsınız. Adama bakire yalanını söylemiştiniz. İkinizde birbirinize oynamışsınız yani. Bakın size kesin net birşey söyleyeyim aklı başında, gerçekten eş olabilecek bir erkek, partneri ile her haltı yaşayıp, aynı evde bile yaşayan ama tam birleşmeye karşı çıkan bir kadına saygı falan duymaz. Gerçekten eş olabilecek mutlu bir evlilik isteyen adam yaşadıklarının arkasında duran kadın ister. Sizin bundan sonra iki şeyi anlamanız gerek evlenmeden cinsellik yaşama tercihinizin arkasında duracaksınız, karşınızdaki adam toplum nazarında sizi ne yerine koyma niyetinde diye aklınızı kullanıp bakacaksınız. Adamın sizi ne yerine koyduğunu da, çevresine sizi nasıl lanse ettiğini de o gidince etrafınızı saran çakallardan iyice görür aklınızı başınıza alırsınız umarımda orada başka bir adama daha şark görevi macerası olmazsınız.

Ya sen yasadigin küçük şehrin zihniyetini bilmiyor musun, neden aynı evde yaşadın ki?
Üstelik asker/polis gibi erkeklerin (erkek muhabbetinin) çok olduğu ve daha geleneksel kafadakilerin çalıştığı meslekte çalışan bir adammış (çevrenizde istisna vardır ama benim çevremde bireyselligine önem veren, özgürlükçü hayat tarzını benimsemiş asker polis yok).
Senin ailen kütüphaneye bir erkekle gitsen kötü kadın olduğunu ima eden bir aileydi. Bulduğun adamin da senden farkli bir ailesi olduğunu sanmıyorum . O da senin gibi rahat kizlarin kötü (kibar tabirle) ilan edildiği bir aileden gelmiştir.
Bence hatayi baştan yapmışsın. Adam o çirkin küçük ilçede çorap kokusu arasında yaşayacağına mis gibi, ustelik kendi parasini kazanip hic masraf cikarmayan genç kadın bulmuş, onun evinde onun eşyalarıyla kendi başına yaşayacağı standartlardan çok daha uygun fiyata ve çok daha iyi koşullarda yaşamış. Arkadaşları küçük ve muhafazakar şehirde kendileriyle olacak kadın bulamadığı için düz duvara tırmanırken ona yatağini da açmışsın.
Doğu görevini en keyifli şekilde yapıp İstanbula geçme zamanı gelince de ayrılmışsin (aslinda erkek kaynakli bir ayrılık ama terketme sorumluluğun bile sen ustlenmissin) ne temiz is 🧿
Yemin ediyorum geleneksel ortalama bir aileden gelen bir polis olsam hayatımın şansı gittigim ücra Anadolu ilçesinde bana evini ve yatağını açıp sifir sorumluluk ve masrafla kari koca hayati yasatan, daha güzel şehre gidince de beni salan kız olurdu. İnan pek çok adamın hayali bu.
Uzaktan bakan biri olarak malesef bunu görüyorum . Hiç sanmıyorum planları arasında kendisiyle bir sene nikahsız yaşayacak ve daha önce başka erkeklerle geçmişi olan bir kadınla evlenmek olduğunu. Üstelik kıskanç biri diyorsun. Yani kafa olarak rahat biri de degil.
Zaten siz evlilik evlllik deyince kendini iyice bir sey sanmis. Ne bileyim ya, bence hata olmus.

Ben de sevgiliyle aynı evde yasamaya tamam biriyim. Tatillere de giderim, ayni yatağa da girerim. Ama Anadolu'nun bağrından kopup gelmiş, hele ki dediğin meslek grubundan, geleneksel ve Kıskanç bir adamla - hele ki ciddi bir beraberlik istiyorsam (istemem gerçi ama hadi istiyorsam) asla o yatağa beraber girmem.
Bence bir daha bu hatayı tekrarlama. Ya da senin yaşamak istediğin hayata daha uygun bir erkek bul
Yoruma bak tüylerim diken diken oldu 😳

Yaşanan olaya bağlı tatlım...

Senin gördüğün adli vaka tarzı biseyse ve olaya karışan taraflar erkekse iş danışıklı dövüşe kadar evriliyor, polis bazen "bana ne ya, simdi ben ugraşsam iki gün sonra başıma bela olacaklar " diyip kasıtlı olarak ağırlık koymayabiliyor mesela, yasalarımız da müsait zaten, selam verip gidiyorlar genelde böyle durumlarda...Vakaya karışanlar da bunu çok iyi bildiği için rahat davranıyor zaten...

Ama iş "karı kız" meselesi oldu mu, devreye erkekler arasındaki sessiz anlaşmalar giriyor çünkü iki taraf da biliyor ki bu "iş" öbür "işlere" benzemez....Hırsızlık, cinayet, tecavüz, darp, dolandırıcılık....vs. yaparsan gelen polis-asker senin hakkında en fazla "işlem" yapar, hatta gerekirse seni halkın lincinden korur...

Ama bir polisin-askerin , eşine- sevgilisine yanlış yaparsan, bu adli vakalarda duruma göre pozisyon almaya benzemez, asla "bana ne" diyemez. Senin tabirinle ağırlığını koymak zorunda kalır, benim tabirimle ise "her anlamda" g.tünden kan almadan bırakmazlar adamı...Karşı taraf da bunu çok iyi bildiği için ayağıni denk alır...

Son düzenleme:
valla ne kadar pislik ne kadar çarpık iğrenç ilişki varsa nedense bu muhafazakar geçinen yerlerden ve tiplerden çıkıyor
muhafazaklığı bi kalkan gibi kullanıp kendi hayatlarında neler neler yapıyorlar
o nikahsız birlikte yaşamaların ayıp karşılanması falan hikaye
hayatında 3 bölüm müge anlı izlemiş olanlar ne demek istediğimi çok iyi anlar
kimse kusura bakmasın ama bizler büyükşehirlerde çok daha düzgün sade seviyeli hayatlar yaşıyoruz
onlara bi bakıyorsunuz köyde ilişki yaşamadığı insan kalmamış
yok 5 yaşından beri evinde baktığı yeğeniyle kaçmış
yok öz kızını istismar edip hamile bırakmış
yok nikahsız yaşadığı adam önceki eşinden olan çocuğunu yakarak öldürmüş
akrabalar deseniz sürekli birbiriyle, mide kaldırmaz
geçen bi kadın vardı 4-5 tane çocuğu vardı hepsi farklı adamlardan
evliyken eşinin arkadaşıyla ilişki yaşamaya başlamış vs
bütün kırsal kesimde bu şekilde yaşıyorlar demiyorum tabi ki ama bunları bilmeden önce ben de kırsalı sahiden muhafazakar zannederdim
kimse kusura bakmasın ama biri hangi kavramı diline doluyorsa o kavramla alakalı hayatında eksiklikler oluyor bence

valla ne kadar pislik ne kadar çarpık iğrenç ilişki varsa nedense bu muhafazakar geçinen yerlerden ve tiplerden çıkıyor
muhafazaklığı bi kalkan gibi kullanıp kendi hayatlarında neler neler yapıyorlar
o nikahsız birlikte yaşamaların ayıp karşılanması falan hikaye
hayatında 3 bölüm müge anlı izlemiş olanlar ne demek istediğimi çok iyi anlar
kimse kusura bakmasın ama bizler büyükşehirlerde çok daha düzgün sade seviyeli hayatlar yaşıyoruz
onlara bi bakıyorsunuz köyde ilişki yaşamadığı insan kalmamış
yok 5 yaşından beri evinde baktığı yeğeniyle kaçmış
yok öz kızını istismar edip hamile bırakmış
yok nikahsız yaşadığı adam önceki eşinden olan çocuğunu yakarak öldürmüş
akrabalar deseniz sürekli birbiriyle, mide kaldırmaz
geçen bi kadın vardı 4-5 tane çocuğu vardı hepsi farklı adamlardan
evliyken eşinin arkadaşıyla ilişki yaşamaya başlamış vs
bütün kırsal kesimde bu şekilde yaşıyorlar demiyorum tabi ki ama bunları bilmeden önce ben de kırsalı sahiden muhafazakar zannederdim
kimse kusura bakmasın ama biri hangi kavramı diline doluyorsa o kavramla alakalı hayatında eksiklikler oluyor bence
Bu insanların muhafazakarligi dini bütün muhafazakarlık , turk adetlerini geleneğini muhafaza eden bir muhafazakarlik değil ki. Göstermelik bir şey. En tehlikelisi de bu zaten.
Gerçek Müslüman muhafazakar olsa iki sahit olmadan birisinin namusuna laf söyleyemez, dedikodu yapamaz. Bunlar hadislerle kesin olan yasaklar. Ama konu sahibinin adının çıkmadığı kimse kalmamış kendi dediğine göre. Ayrıca yine kendi dediğine göre defalarca askintiliga uğramış. Gerçekten bazı değerleri muhafaza eden insanlar olsalar bunu da yapmazlar.
Boyle yerler tehlikelidir aslinda. Birisini mimlerlerse rahat birakmayabilirler. Köyde her adamdan ayrı cocugu olan kadın sence 'oww yee sex' diye mi yattı onca insanla? belki de adı çıktığı için herkesin çaldığı kapi olmuştur.
Konu sahibi için tek dileğim bir an önce doğu görevin bitsin, daha bireysel - kimsenin kimseyi sallamadigi bir yere göçsün

Ay yok bakire değil sevgilisine öyle demis. 1 senedir aynı evde yaşadığı adamla sürtünüyormuş sadece 😂 bakire sansın diye😂 Allah akıl fikir versin ne diyim.
neee yok artık
e o adamla evlenseydi ne yapacaktı ? regl olduğu güne mi denk getirecekti sanki kan gelmiş sansın diye
(ha ona bakarsan her kızlık zarı kanamak zorunda değil, herkesin yapısı farklı, kanamayanlar da var ama bu adama bunları aslaa anlatamazsın, o bahane imkansız olurdu)

Bu insanların muhafazakarligi dini bütün muhafazakarlık , turk adetlerini geleneğini muhafaza eden bir muhafazakarlik değil ki. Göstermelik bir şey. En tehlikelisi de bu zaten.
Gerçek Müslüman muhafazakar olsa iki sahit olmadan birisinin namusuna laf söyleyemez, dedikodu yapamaz. Bunlar hadislerle kesin olan yasaklar. Ama konu sahibinin adının çıkmadığı kimse kalmamış kendi dediğine göre. Ayrıca yine kendi dediğine göre defalarca askintiliga uğramış. Gerçekten bazı değerleri muhafaza eden insanlar olsalar bunu da yapmazlar.
Boyle yerler tehlikelidir aslinda. Birisini mimlerlerse rahat birakmayabilirler. Köyde her adamdan ayrı cocugu olan kadın sence 'oww yee sex' diye mi yattı onca insanla? belki de adı çıktığı için herkesin çaldığı kapi olmuştur.
Konu sahibi için tek dileğim bir an önce doğu görevin bitsin, daha bireysel - kimsenin kimseyi sallamadigi bir yere göçsün
işte o muhafazakarların çoğu, ülke genelinden bahsediyorum, göstermelik
gerçek muhafazakar insan kimsenin dedikodusunu da yapmaz adını da çıkarmaz

bahsettiğim kadının ismi güllü çolak. ailece dolandırıcılar. hiç de öyle mimlendiği için bunu yaşamış gibi bi hali yok
üstelik adamın birini öldürüp kıyma makinesinden geçirip yok etmişler iddiası var
öyle şeylere pabuç bırakacak bi tip değil yani müge anlı güllü çolak'ı bilenler ne demek istediğimi anlar maalesef

Köyde her adamdan ayrı cocugu olan kadın sence 'oww yee sex' diye mi yattı onca insanla?
Belki de bipolardı ama haberi bile yoktu. Müge Anlı, Esra vb programlar psikolojik sorunlu bağımlı insanlardan rating devşiriyorlar. O insanlar Anadoluyu temsil etmiyor.

Yaşanan olaya bağlı tatlım...

Senin gördüğün adli vaka tarzı biseyse ve olaya karışan taraflar erkekse iş danışıklı dövüşe kadar evriliyor, polis bazen "bana ne ya, simdi ben ugraşsam iki gün sonra başıma bela olacaklar " diyip kasıtlı olarak ağırlık koymayabiliyor mesela, yasalarımız da müsait zaten, selam verip gidiyorlar genelde böyle durumlarda...Vakaya karışanlar da bunu çok iyi bildiği için rahat davranıyor zaten...

Ama iş "karı kız" meselesi oldu mu, devreye erkekler arasındaki sessiz anlaşmalar giriyor çünkü iki taraf da biliyor ki bu "iş" öbür "işlere" benzemez....Hırsızlık, cinayet, tecavüz, darp, dolandırıcılık....vs. yaparsan gelen polis-asker senin hakkında en fazla "işlem" yapar, hatta gerekirse seni halkın lincinden korur...

Ama bir polisin-askerin , eşine- sevgilisine yanlış yaparsan, bu adli vakalarda duruma göre pozisyon almaya benzemez, asla "bana ne" diyemez. Senin tabirinle ağırlığını koymak zorunda kalır, benim tabirimle ise "her anlamda" g.tünden kan almadan bırakmazlar adamı...Karşı taraf da bunu çok iyi bildiği için ayağıni denk alır...
Ben de tayinim çıkana buradan gidene kadar polis/asker sevgili mi bulsam 😂😂

Önsevişme sadece
Cidden bir sene boyunca bakireyim diye kandırıp bir de bekaret takıntısı varmış gibi lanse edip her şeyi yapıp bir o aşamayı mı yapmadınız, doğru mu anladım? Sizin geçmişiniz kimseyi erkekleri de ilgilendirmez de bu da geçmişi anlatmayıp saygı beklemek değil planlı yalan söylemek oluyor.

X