Evliliğin 2.ayı artık dayanamıyorum

Sevgililik dönemleri olmamış mı hiç mi fire vermemiş bu adam?
İki yıl neden nasıl
Sevgiliyken çok ara sorardı seni özledim der çiçek hediye sürekli ilgi gösterirdi. Gezer tozardık. Koskançlık yoktu senden haber alamayınca kötü oluyorum derdi kız da haber verirdi. Ama bu kadar kontrol manyağı değildi

Sevgililik dönemi yaşamadınız mi? Bu denli kıskanç olan birisi mutlaka belli eder kendini. Bence siz evlendikten sonra değişir diyerek görmezden gelmişsiniz.
Eşiniz düzelmez, hayatına yazık. Çocuk olmadan ayrıl kurtar kendini bu adamdan.

Sevgililik dönemi yaşamadınız mi? Bu denli kıskanç olan birisi mutlaka belli eder kendini. Bence siz evlendikten sonra değişir diyerek görmezden gelmişsiniz.
Eşiniz düzelmez, hayatına yazık. Çocuk olmadan ayrıl kurtar kendini bu adamdan.
Bilmiyorum olabilir. Kendim yaşamadım arkadaşımın aktardıklarını ifade ediyorum.

Merhaba 15 yıllık can dostu arkadaşım. İki aylık evli. Kimseye anlatamadığı şeyleri bana anlattı. Ne diyeceğimi bilemedim nutkum tutuldu. Bende hayatta çok deneyimsizim. Siz güzel güçlü kadınlrdan nasihat almak istiyorum. Onun izni ile oburaya yazıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. “severek evlendim. Nişanlıyken ilgili ve düşünceliydi. Bana kıyamazdı. Şimdi içinden iğrenç bir mahluk çıktı. Çalışmama izin vermiyor. Ekonomik şiddet uyguluyor. Bana çok az bir para (300₺) verip nereye harcadığını bileceğim diyor.
Aşırı kıskanç. Gece çalışıyor gündüz evde uyuyor. Uyurken çöp dökmeye bile gidemiyorum. Sadece aynı binadaki komşuya izin var. Çarşı arkadaş buluşması aile ziyareti hiç birine izin yok. Onlar gelsin diyor.
olmadık şeyden kıskançlık çıkarıyor evin önüne park eden yabancı arabalara bile bu kim niye burada diyor. Güven sarsacak herhangi hiç bir olay yaşamadık.
Bir yere güç bela izin alıp gidince akşamına burnumdan getiriyor. Ev pis geziyorsun diye. Temizliyorum halı yıka merdiven yıka diye alakasız şeyler söylüyor.
Bazen pişman oluyor seni sevdiğim için seni düşünüyorum diyor alışverişe gezmeye gidiyoruz. Tatlı bi şeyler alıyor. Hepsi saçmalık. Kendini ifade edebilen bi insanım tatlı tatlı da konuştum beni rahatsız eden şeyleri. Kavga dövüşte konuştuk fayda yok.
Artık Boşanmak istiyorum daha çok gencim hayatımı mahvedemem. kendimi nasıl ifade eder bu işten nasıl güzel bi şekilde çıkarım. Ailesi dünyalar tatlısı. Kendisi de öyleydi ama evleneli böyle oldu artık dayanamıyorum. Evliliğin ikinci ayındayız süreç nasıl işler? Nasihat ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.”
Muhtemelen paranoyak, aynı zamanda sadist. Düzelmez bu adam, toplasın eşyasını takısını annesine gitsin ve dava açsın. Bu arada bunları ispatlayacak ses kaydı ya da mesaj toplasın. Dava çekişmeli olacak, o kaçınlmaz ama o kapıdan çıkıp kurtuluğuna bakması lazım. Süzeleceğim diye ağlayıp zırlayacaktır ama en fazla kız hamile kalana kadar düzelir, sonra eski haline döner çünkü çocuklu kadının boşanması daha sıkıntılıdır ve bütün erkekler bunun farkındadır

Merhaba 15 yıllık can dostu arkadaşım. İki aylık evli. Kimseye anlatamadığı şeyleri bana anlattı. Ne diyeceğimi bilemedim nutkum tutuldu. Bende hayatta çok deneyimsizim. Siz güzel güçlü kadınlrdan nasihat almak istiyorum. Onun izni ile oburaya yazıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. “severek evlendim. Nişanlıyken ilgili ve düşünceliydi. Bana kıyamazdı. Şimdi içinden iğrenç bir mahluk çıktı. Çalışmama izin vermiyor. Ekonomik şiddet uyguluyor. Bana çok az bir para (300₺) verip nereye harcadığını bileceğim diyor.
Aşırı kıskanç. Gece çalışıyor gündüz evde uyuyor. Uyurken çöp dökmeye bile gidemiyorum. Sadece aynı binadaki komşuya izin var. Çarşı arkadaş buluşması aile ziyareti hiç birine izin yok. Onlar gelsin diyor.
olmadık şeyden kıskançlık çıkarıyor evin önüne park eden yabancı arabalara bile bu kim niye burada diyor. Güven sarsacak herhangi hiç bir olay yaşamadık.
Bir yere güç bela izin alıp gidince akşamına burnumdan getiriyor. Ev pis geziyorsun diye. Temizliyorum halı yıka merdiven yıka diye alakasız şeyler söylüyor.
Bazen pişman oluyor seni sevdiğim için seni düşünüyorum diyor alışverişe gezmeye gidiyoruz. Tatlı bi şeyler alıyor. Hepsi saçmalık. Kendini ifade edebilen bi insanım tatlı tatlı da konuştum beni rahatsız eden şeyleri. Kavga dövüşte konuştuk fayda yok.
Artık Boşanmak istiyorum daha çok gencim hayatımı mahvedemem. kendimi nasıl ifade eder bu işten nasıl güzel bi şekilde çıkarım. Ailesi dünyalar tatlısı. Kendisi de öyleydi ama evleneli böyle oldu artık dayanamıyorum. Evliliğin ikinci ayındayız süreç nasıl işler? Nasihat ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.”
Ana babası ile evlenmedin dünya tatlısı olsalar ne yazar, bu şekilde zindan hayatına esirliğe razı değilsen önce ailene söyleyeceksin sonra eşine. Eşin anlaşmalı boşanmaz ise ailen gelip seni alacak çekişmeli boşanma ile kurtulacaksın. Böyle hastalıklı birinin güzellikle boşanacağını zannetmiyorum

İnanır mısınız benim de aklıma geldi. Kızın kullanmasına izin vermemiş adamgizli saklı da olsa al dedim.
Eyvah, korunmuyorlar. Gerekirse sen hapı alıp ver. Şu an hamile değilse çok şanslı zaten. Tuzak bu, kölesi kaçmasın diye her şeyi düşünmüş

Çok üzüldüm geçmiş olsun ama ne yaparsa yapsın kurtarsın kendini bundan.
Böyle devam ettikçe daha da kötü olacak dozunu arttırır.
Önce kendi ailesiyle konuşsun.
Kades yuklesin telefonuna.
Eğer savcılığa gidip 5 dk da dilekçe verirse uzaklaştırma ve koruma aldırır sonra ailesinin yanına gider o da bence bulasamaz arkadasiniza.

Muhtemelen paranoyak, aynı zamanda sadist. Düzelmez bu adam, toplasın eşyasını takısını annesine gitsin ve dava açsın. Bu arada bunları ispatlayacak ses kaydı ya da mesaj toplasın. Dava çekişmeli olacak, o kaçınlmaz ama o kapıdan çıkıp kurtuluğuna bakması lazım. Süzeleceğim diye ağlayıp zırlayacaktır ama en fazla kız hamile kalana kadar düzelir, sonra eski haline döner çünkü çocuklu kadının boşanması daha sıkıntılıdır ve bütün erkekler bunun farkındadır
Bu tür diyaloglar gizli toplanınca da kanıt oluyor mu? Özel hayatın gizliliği diye sayılmıyor diye biliyorum ama

Çok üzüldüm geçmiş olsun ama ne yaparsa yapsın kurtarsın kendini bundan.
Böyle devam ettikçe daha da kötü olacak dozunu arttırır.
Önce kendi ailesiyle konuşsun.
Kades yuklesin telefonuna.
Eğer savcılığa gidip 5 dk da dilekçe verirse uzaklaştırma ve koruma aldırır sonra ailesinin yanına gider o da bence bulasamaz arkadasiniza.
Teşekkür ederim yol göstermeniz için. Boşanmadan uzaklaşma mümkün olduğunu bilmiyordum

Teşekkür ederim yol göstermeniz için. Boşanmadan uzaklaşma mümkün olduğunu bilmiyordum
Mümkün ve delile gerek yok.
Hazır dilekçeler de var açıklama yapmasına da gerek yok.
Uzaklaştırma alabilir aynı gün içerisinde karar çıkıyor.
İster kendi evinde yaşasın arkadaşın ister ailesinde o adam kimseye mesaj dahi atamaz.
Ailesi de korunmuş olur.
Bu çok önemli evden gidecekse yada ayrilacaksa ilk iş bunu yapsın kafası rahat eder.
Hem boşanmada işine yarar uzakalstirma kararı var olması.

Bu tür diyaloglar gizli toplanınca da kanıt oluyor mu? Özel hayatın gizliliği diye sayılmıyor diye biliyorum ama
Mesajlar kanıt oluyor.
Ama ses kaydı izinsiz ise delil olmuyor.
Yalnız eş kıskanç diyordunuz belki evinde kamera veya ses kaydedici ister kullanabilir.
O delil olur.
Mesajlar,sosyal medya mesajları delildir.

İimdi boşanmak istediğinde kesin iyi davranmaya, düzeliyormuş gibi yapmaya başlayacak. Ama iki güne tekrar aynı hale geri dönecek. 2,5 ayda boşanmıştım ben de. Asla sürmezdi, çok da iyi oldu. O süreçte daha da net gördüm ailesinin iç yüzünü ben.

Çocuk olmadan boşanmaya baksın, iyi korunsun eğer devam ederse katlanarak artacak şiddetin boyutu , 2. Ayda bunu yapan 1 yıl sonra tekme tokat dalar , böyle adamlar düzelmiyor yakasını kurtarsın, düzelse halamın eşi düzelirdi her ayrılık kararında yalvar yakar çiçekle gelirdi ama ne oldu simdi 4 çocukla sefil bir hayata mahkum etti halamı, şiddetin boyutu arttı her seferinde , defalarca mosmor morarttı her tarafını, bu sene de aldatmaya başladı, suanda da halam boşanamıyor 4 çocukla, aman diyeyim boşansın bu psikopattan...

X