Evliliğe gitmezmiş

10 yıllık sevgililikten sonra başkalarıyla evlenen arkadaşlarım gayet mutlu görünüyorlar. Her şey unutulur bu hayatta. Yolun açık olsun. Boşver.
10 yıllık sevgililikte herşey tükenmiş, bitmiş oluyor çünkü.. Dolayısıyla yeni gelenle birlikte bir yenilenme geliyor insana..

Anadolu güneydoğudan ibaret değil.
Ayy girlinred yani coook uzun zamandır gelip laf sokup, biz hiçbir şey görmemişiz, burjuvaymisiz, hayat tecrübemiz yokmuş, kıyas yapamıyormuşuz gibi yazıp gitmelerine cevap bile vermiyorum da bu sefer dayanamadım yani. Çok ortalama bir Anadolu kafa yapın var ve sanıyorsun ki burası Türkiye böyle gelmiş böyle gider, en ufak aykırı fikir avrupada olmamdan bla bla. Ezik büzük olmayan, salak adamlarla evlenip hizmetini etmeyen de bir sürü hiç Avrupa görmemiş insan var, insanın içinde olacak. O tarz postlarda insanlara her zorunda değilsin dediğimde gösterdiğin muazzam direnci kendi yapamadıklarına bağlıyorum. Yoksa Avrupa görmeye falan gerek yok yapan yapıyor, koca koca diye ölmesin yeter. Sanırsın tüm ülkede tek tip kadın tek tip erkek var ya muazzam bir direncin var.

Ya sen yasadigin küçük şehrin zihniyetini bilmiyor musun, neden aynı evde yaşadın ki?
Üstelik asker/polis gibi erkeklerin (erkek muhabbetinin) çok olduğu ve daha geleneksel kafadakilerin çalıştığı meslekte çalışan bir adammış (çevrenizde istisna vardır ama benim çevremde bireyselligine önem veren, özgürlükçü hayat tarzını benimsemiş asker polis yok).
Senin ailen kütüphaneye bir erkekle gitsen kötü kadın olduğunu ima eden bir aileydi. Bulduğun adamin da senden farkli bir ailesi olduğunu sanmıyorum . O da senin gibi rahat kizlarin kötü (kibar tabirle) ilan edildiği bir aileden gelmiştir.
Bence hatayi baştan yapmışsın. Adam o çirkin küçük ilçede çorap kokusu arasında yaşayacağına mis gibi, ustelik kendi parasini kazanip hic masraf cikarmayan genç kadın bulmuş, onun evinde onun eşyalarıyla kendi başına yaşayacağı standartlardan çok daha uygun fiyata ve çok daha iyi koşullarda yaşamış. Arkadaşları küçük ve muhafazakar şehirde kendileriyle olacak kadın bulamadığı için düz duvara tırmanırken ona yatağini da açmışsın.
Doğu görevini en keyifli şekilde yapıp İstanbula geçme zamanı gelince de ayrılmışsin (aslinda erkek kaynakli bir ayrılık ama terketme sorumluluğun bile sen ustlenmissin) ne temiz is 🧿
Yemin ediyorum geleneksel ortalama bir aileden gelen bir polis olsam hayatımın şansı gittigim ücra Anadolu ilçesinde bana evini ve yatağını açıp sifir sorumluluk ve masrafla kari koca hayati yasatan, daha güzel şehre gidince de beni salan kız olurdu. İnan pek çok adamın hayali bu.
Uzaktan bakan biri olarak malesef bunu görüyorum . Hiç sanmıyorum planları arasında kendisiyle bir sene nikahsız yaşayacak ve daha önce başka erkeklerle geçmişi olan bir kadınla evlenmek olduğunu. Üstelik kıskanç biri diyorsun. Yani kafa olarak rahat biri de degil.
Zaten siz evlilik evlllik deyince kendini iyice bir sey sanmis. Ne bileyim ya, bence hata olmus.

Ben de sevgiliyle aynı evde yasamaya tamam biriyim. Tatillere de giderim, ayni yatağa da girerim. Ama Anadolu'nun bağrından kopup gelmiş, hele ki dediğin meslek grubundan, geleneksel ve Kıskanç bir adamla - hele ki ciddi bir beraberlik istiyorsam (istemem gerçi ama hadi istiyorsam) asla o yatağa beraber girmem.
Bence bir daha bu hatayı tekrarlama. Ya da senin yaşamak istediğin hayata daha uygun bir erkek bul
Duygularımızın tercümanı bir yorum olmuş 👍

Ayy girlinred yani coook uzun zamandır gelip laf sokup, biz hiçbir şey görmemişiz, burjuvaymisiz, hayat tecrübemiz yokmuş, kıyas yapamıyormuşuz gibi yazıp gitmelerine cevap bile vermiyorum da bu sefer dayanamadım yani. Çok ortalama bir Anadolu kafa yapın var ve sanıyorsun ki burası Türkiye böyle gelmiş böyle gider, en ufak aykırı fikir avrupada olmamdan bla bla. Ezik büzük olmayan, salak adamlarla evlenip hizmetini etmeyen de bir sürü hiç Avrupa görmemiş insan var, insanın içinde olacak. O tarz postlarda insanlara her zorunda değilsin dediğimde gösterdiğin muazzam direnci kendi yapamadıklarına bağlıyorum. Yoksa Avrupa görmeye falan gerek yok yapan yapıyor, koca koca diye ölmesin yeter. Sanırsın tüm ülkede tek tip kadın tek tip erkek var ya muazzam bir direncin var.
Evet aynen kanka sensin

😂 Avrupalı gibi bakamıyoruz tabii olaylara aplam, almadılar bizi işte senin gibi yükselemedik (!).
Bak yine Avrupa Avrupa, baya garezin var ya her orada yaşayana 😂 2 3 kişi belleyip verdikleri tüm modern hayat örneklerine inatla itiraz edip avrupaya bağlayıp rahatsız ediyorsun. Sen kendi küçük çevrende sadece ezik büzük kadınlar görüyor olabilirsin ama rica ederim başkalarına verilen tavsiyelerde en azından rahatsız etme de rahat rahat akıl verelim. Herkes bin sene öncesinde kalmak zorunda değil.

Bak yine Avrupa Avrupa, baya garezin var ya her orada yaşayana 😂 2 3 kişi belleyip verdikleri tüm modern hayat örneklerine inatla itiraz edip avrupaya bağlayıp rahatsız ediyorsun. Sen kendi küçük çevrende sadece ezik büzük kadınlar görüyor olabilirsin ama rica ederim başkalarına verilen tavsiyelerde en azından rahatsız etme de rahat rahat akıl verelim. Herkes bin sene öncesinde kalmak zorunda değil.
Sen de bana amma takmışsın, ne doluymuşsun maaşallah. 😂 Buyur tabii modern fikirlerinle ışık tut garibanlara😂

Uyuşturucu diye bişey hatırlamıyorum, büyü ile korkutmuş hep.
tuncer yüksek ihtimalle kullanıyordu zaten
eşinin de kullandığına dair şüpheleri var izleyenlerin
ancak tuncer'in en büyük silahı aile bireylerini dini şeylerle korkutmak. büyü, cin vs akla gelebilecek her türlü korkunç şeye inandırmak
o yörenin insanlarını uyuşturucudan ziyade bu tarz soyut şeylere inandırmak bunlarla ikna etmek daha kolay
çünkü o insanlar en azından uyuşturucunun kötü bişi olduğunu biliyorlar ama inancı öne sürdüğün zaman iyi bişey yaptığına ikna etmek veya korkutmak daha kolay (sorgulamadıkları konular zaten)

Uyuşturucu diye bişey hatırlamıyorum, büyü ile korkutmuş hep.
[QUOTE=

Tuncer enistede her yol vardı, burayı bile karıştırmış baksana 😁 adam suç katologu gibiydi , bir üniversite aile hakkında tez çalışması yapıyordu ama bitti mi yayinlandi mi bilmiyorum...Anadolu irfaninin vücut bulmuş halidir kendisi, katılıyorum...

X