Evliliğin 2.ayı artık dayanamıyorum

Boşanma dışında verilecek tavsiye yok. Hazır çocuk yokken derhal boşanması lazım. Böyle bir adama verilecek her dakikaya yazık.

Bu konuda başka tavsiye yok... düzelmez.. boşanmayacaksa üremesin en azından deyip çekiliyorum

Bir yerdede insan kendi kendine yapıyor ne yapıyorsa izin verdiğin kadar hayatına müdahale edilebilir haddini sınırınj aşıyorsa karşındaki döner gidersin. Ağzının payını verirsin. Böyle kuzu gibi durunca doz git gide artar adam şiddet meyillisiyse evde yokken gizlice kaçarsın falan herkes kendisine layık gördüğü hayatı yaşar. Bir anlık gelişen cinnetler haricinde söylediklerim.

İimdi boşanmak istediğinde kesin iyi davranmaya, düzeliyormuş gibi yapmaya başlayacak. Ama iki güne tekrar aynı hale geri dönecek. 2,5 ayda boşanmıştım ben de. Asla sürmezdi, çok da iyi oldu. O süreçte daha da net gördüm ailesinin iç yüzünü ben.
peki çekişmeli mi boşandınız? Boşanma davasını hemen mi açtınız yoksa bir yol dolunca mı

peki çekişmeli mi boşandınız? Boşanma davasını hemen mi açtınız yoksa bir yol dolunca mı
Hemen istedim ama onu kabul etmedi. Çekişmeli olursa yıllar sürebileceğini söyle avukatım. Anlaşmalı için 1. yılın dolmasını bekledik. On ikna oldu Allahtan. Yeterince çirkinleşti çünkü mevzular, uzasa daha da çirkinleşecekti.

İnanır mısınız benim de aklıma geldi. Kızın kullanmasına izin vermemiş adamgizli saklı da olsa al dedim.
Arkadaşınızın kafası iyi mi çok afedersiniz? İlacı gizli kullanmayı akıl edemiyor mu? İnşallah hamile kalıp kendi ayağına prangayı takmamıştır. Arkadaşınız da normal değil onu söyleyeyim de

Merhaba 15 yıllık can dostu arkadaşım. İki aylık evli. Kimseye anlatamadığı şeyleri bana anlattı. Ne diyeceğimi bilemedim nutkum tutuldu. Bende hayatta çok deneyimsizim. Siz güzel güçlü kadınlrdan nasihat almak istiyorum. Onun izni ile oburaya yazıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. “severek evlendim. Nişanlıyken ilgili ve düşünceliydi. Bana kıyamazdı. Şimdi içinden iğrenç bir mahluk çıktı. Çalışmama izin vermiyor. Ekonomik şiddet uyguluyor. Bana çok az bir para (300₺) verip nereye harcadığını bileceğim diyor.
Aşırı kıskanç. Gece çalışıyor gündüz evde uyuyor. Uyurken çöp dökmeye bile gidemiyorum. Sadece aynı binadaki komşuya izin var. Çarşı arkadaş buluşması aile ziyareti hiç birine izin yok. Onlar gelsin diyor.
olmadık şeyden kıskançlık çıkarıyor evin önüne park eden yabancı arabalara bile bu kim niye burada diyor. Güven sarsacak herhangi hiç bir olay yaşamadık.
Bir yere güç bela izin alıp gidince akşamına burnumdan getiriyor. Ev pis geziyorsun diye. Temizliyorum halı yıka merdiven yıka diye alakasız şeyler söylüyor.
Bazen pişman oluyor seni sevdiğim için seni düşünüyorum diyor alışverişe gezmeye gidiyoruz. Tatlı bi şeyler alıyor. Hepsi saçmalık. Kendini ifade edebilen bi insanım tatlı tatlı da konuştum beni rahatsız eden şeyleri. Kavga dövüşte konuştuk fayda yok.
Artık Boşanmak istiyorum daha çok gencim hayatımı mahvedemem. kendimi nasıl ifade eder bu işten nasıl güzel bi şekilde çıkarım. Ailesi dünyalar tatlısı. Kendisi de öyleydi ama evleneli böyle oldu artık dayanamıyorum. Evliliğin ikinci ayındayız süreç nasıl işler? Nasihat ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.”
Adam duzelmeyecek, ailesi bal olsa sen kocanla yatağa giriyorsun, o adamla aynı evi paylasiyorsun. Hayatını mahf etmenin anlamı yok. Boşanmak çözüm mü evet aklım karışık şans verecem derse de kendisi bilir bugün daha 2 aylık evlilikte bunları yapan adam yavaş yavaş o komşulara da izin vermeyecek kapana kisilmis bir hayat yaşayacak. Teyzem böyle bir adamla evli arkadaşının aldığı 300 ₺ yi bile görmüyor. Anneannem dedem biz gidersek onu goruyoruz ne düğünlere ne taziyelere izin vermiyor.simdi kızı 8. Sınıf liseye yollamayacakmis üstelik başarı belgesi alan bir çocuk. Çok dil doktuk falan ama teyzem bosanmayacam dedi adam da daha beter oldu. Gözleri ışık saçan kadın donuk birine dönüştü. Adam da nerde sabah orda akşam modunda dolanıyor.

Koca kişisi iktidarsız büyük ihtimalle
Gram psikolojiden anlıyorsam bu manyaklığın altında yatan sebep başka bişey olamaz

Şu yaptıklarını yapmasına dahi izin vermeyecektin. Neyi düşünüyorsun ki? Boşan!

Saçmalamayın yaaa. Ne demek izin vermiyor. Vallahi içimdeki şeytanı çıkaracaksınız illa. Yeminle parçalarım o adamı. Bir de izin vermiyor diyor. Al valizini çık.

Ailesi bal gibi olsa o adam öyle olmazdı, daha görememiştir gerçek yüzlerini ki ayrıca ne alaka 😫

Ses, video, resim gibi kayıtlar bir suçun ispatında kullanılabilir, o zaman özel hayat aranmaz, yani atıyorum allah korusun onu tehdit ediyorsa, şiddet uyguluyorsa bunları kullanabilir. Gidip de keyfine birinin ses, video vs gibi materyallerini çekmek / yaymak özel hayat gizliliğini ihlal etmek suç olur. Orada bile her zaman karara bağlanmaz, takılmayın buna yani. Düşünün ki bazı durumlarda aksiyle ispatlayamazsınız zaten.

Böyle psikopat Larda önce aileni arkana al cünkü can güvenlik yok. Sonra kravat takar "cok sevdim, cok kiskandim hakim bey. Kendimi kaybettim" diye iyi hal indirimi alir

Merhaba 15 yıllık can dostu arkadaşım. İki aylık evli. Kimseye anlatamadığı şeyleri bana anlattı. Ne diyeceğimi bilemedim nutkum tutuldu. Bende hayatta çok deneyimsizim. Siz güzel güçlü kadınlrdan nasihat almak istiyorum. Onun izni ile oburaya yazıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. “severek evlendim. Nişanlıyken ilgili ve düşünceliydi. Bana kıyamazdı. Şimdi içinden iğrenç bir mahluk çıktı. Çalışmama izin vermiyor. Ekonomik şiddet uyguluyor. Bana çok az bir para (300₺) verip nereye harcadığını bileceğim diyor.
Aşırı kıskanç. Gece çalışıyor gündüz evde uyuyor. Uyurken çöp dökmeye bile gidemiyorum. Sadece aynı binadaki komşuya izin var. Çarşı arkadaş buluşması aile ziyareti hiç birine izin yok. Onlar gelsin diyor.
olmadık şeyden kıskançlık çıkarıyor evin önüne park eden yabancı arabalara bile bu kim niye burada diyor. Güven sarsacak herhangi hiç bir olay yaşamadık.
Bir yere güç bela izin alıp gidince akşamına burnumdan getiriyor. Ev pis geziyorsun diye. Temizliyorum halı yıka merdiven yıka diye alakasız şeyler söylüyor.
Bazen pişman oluyor seni sevdiğim için seni düşünüyorum diyor alışverişe gezmeye gidiyoruz. Tatlı bi şeyler alıyor. Hepsi saçmalık. Kendini ifade edebilen bi insanım tatlı tatlı da konuştum beni rahatsız eden şeyleri. Kavga dövüşte konuştuk fayda yok.
Artık Boşanmak istiyorum daha çok gencim hayatımı mahvedemem. kendimi nasıl ifade eder bu işten nasıl güzel bi şekilde çıkarım. Ailesi dünyalar tatlısı. Kendisi de öyleydi ama evleneli böyle oldu artık dayanamıyorum. Evliliğin ikinci ayındayız süreç nasıl işler? Nasihat ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.”
Arkadaşınızın okuduğunu varsayarak yazıyorum; eşiniz hasta.

Karşınıza alıp açık açık konuşacaksınız. Son bir şans olarak (şans vermek istiyorsanız tabi) onunla birlikte evlilik terapisine gitmek istediğinizi aksi halde bu evliliğin hızlı bir şekilde bitişe doğru sürüklendiğinden bahsedeceksiniz. Madem seven insan kıskanır o zaman karakterini sizden saklamayıp çirkin yüzünü vakti zamanında göstercekti. Adam dolandırmış resmen sizi, şimdi de kıskancım ayağıma hayatı size zehir ediyor.

Bir insan aniden dönme yaşamaz sinyalleri görüp görmemezlikten gelmiştir. Evlenince böyle olmaz diye düşünüp evlenince sonuç bu.
Ailesini falan sallasın ona hayrı yok boşansın işte zaten düşünüyor daha gençken daha iyisini bulur

Hamile kalmasın ve hemen boşansın. Adam bariz ruh hastası. Düşünmeye bile gerek yok.

• Beğen
Reactions: Gao
Patolojik kıskançlık maalesef tedavisiz çok zor. Benim eniştem böyleydi teyzem bize bile gelemezdi izin alıp. Zamanla psikolojisi bozuldu okb oldu bitik durumda. Sonunuz maalesef aynısı olur eksiği olmaz. Devam edeceksenizde çocuk yapmayın birgün çekip gidebilme özgürlüğünüz olsun bari

Bu tür diyaloglar gizli toplanınca da kanıt oluyor mu? Özel hayatın gizliliği diye sayılmıyor diye biliyorum ama
Evlilikte bunu ispatlamanın başka yolu yok, bu yüzden kabul eden çok hakim var. Özellikle WhatsApp konuşması olursa yazılı kanıt elde etmiş olur

esas hayatını böyle mahvedeceksin.

Sakın sakın ama sakın çocuk yapmasın, boşanacaksa boşansın ama yok gözlem yapacam yol düzeltecek diyorsa da sakın çocuk yapmasın.

X