Evliliğin 2.ayı artık dayanamıyorum

Merhaba 15 yıllık can dostu arkadaşım. İki aylık evli. Kimseye anlatamadığı şeyleri bana anlattı. Ne diyeceğimi bilemedim nutkum tutuldu. Bende hayatta çok deneyimsizim. Siz güzel güçlü kadınlrdan nasihat almak istiyorum. Onun izni ile oburaya yazıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. “severek evlendim. Nişanlıyken ilgili ve düşünceliydi. Bana kıyamazdı. Şimdi içinden iğrenç bir mahluk çıktı. Çalışmama izin vermiyor. Ekonomik şiddet uyguluyor. Bana çok az bir para (300₺) verip nereye harcadığını bileceğim diyor.
Aşırı kıskanç. Gece çalışıyor gündüz evde uyuyor. Uyurken çöp dökmeye bile gidemiyorum. Sadece aynı binadaki komşuya izin var. Çarşı arkadaş buluşması aile ziyareti hiç birine izin yok. Onlar gelsin diyor.
olmadık şeyden kıskançlık çıkarıyor evin önüne park eden yabancı arabalara bile bu kim niye burada diyor. Güven sarsacak herhangi hiç bir olay yaşamadık.
Bir yere güç bela izin alıp gidince akşamına burnumdan getiriyor. Ev pis geziyorsun diye. Temizliyorum halı yıka merdiven yıka diye alakasız şeyler söylüyor.
Bazen pişman oluyor seni sevdiğim için seni düşünüyorum diyor alışverişe gezmeye gidiyoruz. Tatlı bi şeyler alıyor. Hepsi saçmalık. Kendini ifade edebilen bi insanım tatlı tatlı da konuştum beni rahatsız eden şeyleri. Kavga dövüşte konuştuk fayda yok.
Artık Boşanmak istiyorum daha çok gencim hayatımı mahvedemem. kendimi nasıl ifade eder bu işten nasıl güzel bi şekilde çıkarım. Ailesi dünyalar tatlısı. Kendisi de öyleydi ama evleneli böyle oldu artık dayanamıyorum. Evliliğin ikinci ayındayız süreç nasıl işler? Nasihat ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.”
Onun izni ile neden siz yazıyorsunuz ki kendisi yazmıyor

Su hayatta en emin olduğum tek şey; insanların asla değişmeyeceği.
Düşünceler zamanla değişir
Ama karakter asla !

Merhaba 15 yıllık can dostu arkadaşım. İki aylık evli. Kimseye anlatamadığı şeyleri bana anlattı. Ne diyeceğimi bilemedim nutkum tutuldu. Bende hayatta çok deneyimsizim. Siz güzel güçlü kadınlrdan nasihat almak istiyorum. Onun izni ile oburaya yazıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. “severek evlendim. Nişanlıyken ilgili ve düşünceliydi. Bana kıyamazdı. Şimdi içinden iğrenç bir mahluk çıktı. Çalışmama izin vermiyor. Ekonomik şiddet uyguluyor. Bana çok az bir para (300₺) verip nereye harcadığını bileceğim diyor.
Aşırı kıskanç. Gece çalışıyor gündüz evde uyuyor. Uyurken çöp dökmeye bile gidemiyorum. Sadece aynı binadaki komşuya izin var. Çarşı arkadaş buluşması aile ziyareti hiç birine izin yok. Onlar gelsin diyor.
olmadık şeyden kıskançlık çıkarıyor evin önüne park eden yabancı arabalara bile bu kim niye burada diyor. Güven sarsacak herhangi hiç bir olay yaşamadık.
Bir yere güç bela izin alıp gidince akşamına burnumdan getiriyor. Ev pis geziyorsun diye. Temizliyorum halı yıka merdiven yıka diye alakasız şeyler söylüyor.
Bazen pişman oluyor seni sevdiğim için seni düşünüyorum diyor alışverişe gezmeye gidiyoruz. Tatlı bi şeyler alıyor. Hepsi saçmalık. Kendini ifade edebilen bi insanım tatlı tatlı da konuştum beni rahatsız eden şeyleri. Kavga dövüşte konuştuk fayda yok.
Artık Boşanmak istiyorum daha çok gencim hayatımı mahvedemem. kendimi nasıl ifade eder bu işten nasıl güzel bi şekilde çıkarım. Ailesi dünyalar tatlısı. Kendisi de öyleydi ama evleneli böyle oldu artık dayanamıyorum. Evliliğin ikinci ayındayız süreç nasıl işler? Nasihat ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.”
Adam bildiğin psikolojik deli. Arkadaşın hemen kurtarsın kendisini. Bu tiple kesinlikle değişmez.

Evlilik değil bu kabus. Bir arkadaşım var babası böyleymiş annesine. Kadın 70 yaşında hala böyle yaşıyor. Arkadaşım 3 kız kardeş istedikleri gibi Yaşar ama annesi istediğini yapamıyor adam takıntı yapmış kadını. Bu adamla kötü ayrılınmaz. Biraz mesajlaşsın neden beni eve hapsediyorsun, neden çalışmama izin vermiyorsun, neden beni parasız bırakıyorsun gibi mesajlaşsın. Çünkü evden öylece basıp giderse bu mikrop çekilmeli boşanıp kadını suçlu çıkarır. Sonra da eve gelmeni istemiyorum boşanmak istiyorum deyip ailesini çağırsın eve. Tabi bınu da mesajla yazsın. Sonra zaten o kovar muhtemelen evden altınlarını falan alıp çıksın. Bu mahluk düzelmez. Allah bilir dışarıda milletin karısına kızına nasıl bir gözle bakıyor ki karısını da böyle kısıtlıyor

Kaç ayol kaç o ne öyle burdan okurken kendimi müebbet yemiş gibi hissettim siz nasıl katlanıyorsunuz ve niye boşan

Anladigim kadariyla korunmuyor su an arkadasin öyle mi? Cooook büyuk tehlike iki gün sonra hamileyim der otturur otturdugu yerde. Derhal biseyler yapsin

Böyleleri kendilerini saklamayı çok iyi bilir. Ondan iyisi asla yok dersin taki aynı kaptan 4 duvar arasında yemek yiyene kadar. Takıntılı ve bunun yanlış olduğunu bile düşünmez. Süreç eminim ki gittikçe daha da kötü olacak. Daha yeni evlilikte bunları yaşaması kötü kararında net olsun ömür böyle geçmez. Birde kesinlikle korunsun. Yoksa çocuğu var boşanamıyor diye konu açarsınız.

X