Evlenmeye karar vermek

Sevgilinizle evlenmeye nasıl karar verdiniz? Nasıl tamam ben bu adamla evlenirim dediniz? Bu yola nasıl girilir nelere dikkat etmek gerekir? Fikirlerinize ihtiyacım var
merhaba canım inan insanın içine az da olsa doğuyor yani bir his oluşuyor garip bi şekilde. Kesinlikle birlikte tatile git ve orada onu gör. Ailesi içerisinde gözlemle annesine karşı nasıl ? Kadınlara karşı nasıl ? olaylar hakkında yorumlarına çok dikkat et çünkü gün gelir sana da aynılarını söyler. Sana tavsiyem cömert ve saygılı biriyle birlikte olman. Maddi açıdan da ailesinin durumuna değil de kendi ayakları üzerinde duran maddi bağımsızlığını elde etmiş erkeklerle ol. Hatta mümkünse bir süre bekar evinde yaşarsa hayatı ve ev işlerini öğrenir sana da destek olur :KK36:

sen burda konu açıp ay kocam sonradan çok değişti eskiden hiç böyle değildi falan yazanlara bakma, hepsi sevgili-nişanlıyken kendini belli ediyor da bizim hanım kızlar koca kaçmasın diye bile bile lades diyor. yani, sevgiilikte ana kriterlerine bak, merhamet sadakat sevgi saygı vs bunlar varsa okeydir
Buna katılmıyorum benim eşim nisanliyken daha farklıydı şimdi de iyi çok şükür ama Nişan dönemi gercekten başkaydı mesela eşim nisanliyken işten yorgun yorgun çıkıp beni Bir saat görmek için uzun bir yol çekmişti ama şuan böyle bise yapmaz 😅

• Beğen
Reactions: Gao
Buna katılmıyorum benim eşim nisanliyken daha farklıydı şimdi de iyi çok şükür ama Nişan dönemi gercekten başkaydı mesela eşim nisanliyken işten yorgun yorgun çıkıp beni Bir saat görmek için uzun bir yol çekmişti ama şuan böyle bise yapmaz 😅
Ya romantik hareketlerden ya da buluşmak için çabalamalardan vs bahsetmemiştim, kabalık saygısızlık şiddet eğilimi öfke sorunu bunlar az buçuk kendini belli eden şeyler

Ailemle tanıştırdım bi baktım evlilik yoluna girmişiz harbi bir anda oluyormus onu anladım. 5 yıldır sevgiliydik tanışırdım 6. Yılda evlendik. Başlarda evlenmeyi zaten düşünmedim 21 yaşında ne diye evleneyim sonradan niyetlenince baktım kötü alışkanlığı vs yok o kafaya girdim. He olumsuz yanları yok mu var elbette ama hatasızını bulmaya kalksam asla evlenmezdim herhalde

Ailemle tanıştırdım bi baktım evlilik yoluna girmişiz harbi bir anda oluyormus onu anladım. 5 yıldır sevgiliydik tanışırdım 6. Yılda evlendik. Başlarda evlenmeyi zaten düşünmedim 21 yaşında ne diye evleneyim sonradan niyetlenince baktım kötü alışkanlığı vs yok o kafaya girdim. He olumsuz yanları yok mu var elbette ama hatasızını bulmaya kalksam asla evlenmezdim herhalde
Hatasız kimse olamaz tabii ki. Ama ben sonradan pişman edecek şeyler yaşar mıyım diye düşünüyorum. Acele edip

Kriterler size uymali, burada yazanlar oluyor bazen şu şu özelliği için evlendim diye, benim açımdan evlenmeme sebebi olabiliyor 😅 kafanızda önemli gördüğünüz şeyleri düşünün, çoğu varsa ciddi yola girin. En başta aşk ve saygı olmalı, gerisi tamamen sizin kriterleriniz.

X