Evlenmeye karar vermek

disardayagmurvar

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
146
73
Sevgilinizle evlenmeye nasıl karar verdiniz? Nasıl tamam ben bu adamla evlenirim dediniz? Bu yola nasıl girilir nelere dikkat etmek gerekir? Fikirlerinize ihtiyacım var

Sevgilinizle evlenmeye nasıl karar verdiniz? Nasıl tamam ben bu adamla evlenirim dediniz? Bu yola nasıl girilir nelere dikkat etmek gerekir? Fikirlerinize ihtiyacım var
Hoşlanıyordum ama önce dışardan arkadaşken gözlemlemiştim ben. sadece bana değil genel olarak insanlara tavırları nasıl diye. sevgiliyken de en önemli şey bence karşılıklı sınırlara, isteklere saygı. ve tabii ki sadakat, şefkat. 3 yılda toplam bir iki kez olan tartışmamız bile şefkatliydi, kimse kimseyi yaralamadı bağırmadı mesela. hah işte o şefkati güveni alınca tamamdır demiştim. bana sorarsan ben ilk haftadan emindim ama kötü günde morali bozukken nasıl davranıyor bunları da görerek karar vermek gerek derim

Pişman olmaktan korkuyorum etrafımda bir sürü mutsuz ilişki evlilik var
Olabilirsiniz de olmayadabilirsiniz. Kaç yıllık evliler bile yıllar sonra pişman olabiliyor. Ama en başta ağırlık verdiğiniz konular neyse bunların çoğuna uyuyorsa değerlendirilebilir. Hayatta aldığımız her kararda pişman olabiliriz sonuçta.

Pişman olmaktan korkuyorum etrafımda bir sürü mutsuz ilişki evlilik var
sen burda konu açıp ay kocam sonradan çok değişti eskiden hiç böyle değildi falan yazanlara bakma, hepsi sevgili-nişanlıyken kendini belli ediyor da bizim hanım kızlar koca kaçmasın diye bile bile lades diyor. yani, sevgiilikte ana kriterlerine bak, merhamet sadakat sevgi saygı vs bunlar varsa okeydir

Olabilirsiniz de olmayadabilirsiniz. Kaç yıllık evliler bile yıllar sonra pişman olabiliyor. Ama en başta ağırlık verdiğiniz konular neyse bunların çoğuna uyuyorsa değerlendirilebilir. Hayatta aldığımız her kararda pişman olabiliriz sonuçta.
Çok doğru. Uzun süreli bir ilişkiden çıktım asla evliliğe gitmedi oyaladı hep. Şimdi çok yeni bir ilişkim var ilk andan beri ciddi olduğunu hep hissettirdi. İşim gereği ayrı kalacağız bu yüzden hızlandırmayı düşünüyoruz evlilik kararını.

Çok doğru. Uzun süreli bir ilişkiden çıktım asla evliliğe gitmedi oyaladı hep. Şimdi çok yeni bir ilişkim var ilk andan beri ciddi olduğunu hep hissettirdi. İşim gereği ayrı kalacağız bu yüzden hızlandırmayı düşünüyoruz evlilik kararını.
Siz yine de çok hızlı gitmeyin gözünüzü seveyim

sen burda konu açıp ay kocam sonradan çok değişti eskiden hiç böyle değildi falan yazanlara bakma, hepsi sevgili-nişanlıyken kendini belli ediyor da bizim hanım kızlar koca kaçmasın diye bile bile lades diyor. yani, sevgiilikte ana kriterlerine bak, merhamet sadakat sevgi saygı vs bunlar varsa okeydir
Bu yorumun beni incitti 😅 eski kocam kör olası, kuş almıştıkta üşümesin diye taksiyle eve götürmüştü sevgiliydik. Ne bileyim Firavun olduğunu.

Anksiyeteme ilaç gibi geldiniz 🥹

X