Evlenmeden hamile kaldığım için sevgilimin ailesi beni istemiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anneniz de istemiyor çocuğu? Annem bakar yumuşar diye düşünüyorsunuz ama kadın zorunda mı buna? Bence annenize de çok fazla güvenmeyin. O çocuğa siz bakıcaksınız. Bütün planlarınız herkesin çocuk doğunca yumuşaması üzerine. Yumuşarlar belki ama kimse sizin çocuğunuza tahmin ettiğiniz gibi bakmayacak. 22 yaşında tam sorumluluk alarak bir çocuk büyüteceksiniz.

Konu sahibi kızılcık şerbeti doğa sanıyor kendini onun gibi bebeği sütten kesilmeden oyuncak gibi bırakıp gezip tozucam sanıyor.

Bebek doğunca görür ebesini, pişman olur bu yaşta böyle bir işe kalkıştığı için.

Aileler isterken nikahla düğünlü gelin olup bile isteye hamile kalıp doğuran kadınlara bile anne olmak büyük sorumluluk.

Aileler istemezken nikahsız plansız hamilelikle doğacak çocukla konu sahibi işe gireceğini sevgilisinin çalışacağını mutlu olacaklarını herkesin kendini kabul edeceğini fln düşünüyor.

Onu istemeyen kayın ailesinin malına kendi dede malına vs güveniyor.

Ellemeyin yaşayarak tecrübe edince aklı başına gelecek.

Konu sahibinin üzerine gitmeyin bir de siz vurmayın. Umarım hemen evlenirsiniz. Peki evlenemezseniz beraber yaşama şansınız var mı? Mesela doğana kadar? Aileniz buna bişi der mi ? Evlenmeden çocuğu üzerine de alır. Aile onay vermezse çocuk hadi kalk evleniyoruz der mi ? Evlenemezseniz ayrilirsaniz siz bebekle bekar annelik yapabilir misiniz ?

Bu arada hayırlısı olsun. Bebeğiniz size şans getirsin umarım her şey istediğiniz gibi olur su gibi akar.

Konu sahibiyle sevgilisinin elle tutulur işleri olsa , yani kimseye maddi olarak muhtaç olmasalar manevi zorluk olsa bile iki kişi zorlukları aşar ama maddi olarak da elle tutulur bir şey yok. Konu sahibi sadece kendi ailesiyle sevgilisinin ailesinin maddi varlığından bahsediyor.

Ailesinin sözünü bir yere kadar dinler . Kendisi dedi zaten biraz zaman ver eğer laftan anlamazlarsa hemen nikahı kıyıcaz diye . Annemle yavaş yavaş buzları eritiyorum zaten bu olayı öğrendiğinde günaydın bile demiyordu sabahları şimdi diyor. Soğukta olsa bir muhabbetimiz var oturup ne yapacağımızı planlıyoruz.

Aklı 10 karış havada. Böyleleri hemen de hamile kalıyor, formül bu heralde

Ailesinin sizi isteyip gayrimeşru torunu istemesi bana inandırıcı gelmedi ya.Ogullarina sizi layık görmeyip başkasını isteyen aileye o torun yük olur.Sonra kendi istedikleri biriyle evlendirip ondan torun isterler çok mu zor kısır olmadığına göre adam.

İnşallah dediğin gibi olur. Son durumu yazarsın.

Tabiki yalan.

Empati yapsın herkes abisinin/ kardeşinin sevgilisi gebe olarak gelse aman benim abimin/ kardeşimin de hatası demezler külfet olur, cinsel ilişki yaşadıkları için değil ortada bebek var ömür boyu bir bağ.

Hele de iki taraf da işsizse yaşları da küçükse. Hamile kalan kadın erkeğin ailesinin oturduğu rezidansa kadar göz dikmişse.

Konu sahibi de istemezdi böyle bir durumu abisi / kardeşi için.

Sadece şu durumda kabul edilir iki taraf da belli bir yaşın üzerinde kendi ayakları üzerinde duran uzun süredir çıkıyorlardır bebek sahibi olacaklarını öğrenirler madem evlenelim derler o zaman olur.

Vallahi 28 yaşımda 3 yıllık kocamla çocuk yaptım onda bile görüyorsun ebeyi konu sahibi 22 yaşında tecrübesiz ve maalesef hayalperest. Umarım devamı tahmin ettiğimiz gibi olmaz ama görünen köy de kılavuz istemiyor işte

Gözünüz aydin evlenseniz bile ömür boyu basiniza kalkilacak hatta oglumu kendine yamadin denecek dahasi çocuğun kendinden olmadığını da idda edebilirler yaparlar da derler yawrum derler hatta anasi der ki çocuğun senden oldugu ne malum seninle evlenmeden olan baskasiyla da olmuştur derrr elden aile olmaz

Benim amcamın oğlu eşiyle evlendiğinde iki aylık hamileymiş eşi.Karni büyümeden çevre anlamadan hemen nikah düğün yapıldı.Boyle iki örnek tanıdık daha var.Adam sorumsuz,hem evlenecek durumu yok hem ailesinin rıza göstermeyecegi durumlar ortaya çıkmasına neden olmuş.Bebegi söylemeden gizli nikah kiysaymis bari,ikna için de çocuk ortaya çıkana kadae ugrassaymis.İkna olmama ihtimalini biliyor,ikna olmazlarsa sepetleyecek

Yapacak pişman olacak sonra da cahildim yaşım gençti dinlemedim kınamayın vs diye ortada gezecek klasikooo :)

Evlenmeden hamile bırakanı oğlum diye koynuna basmayı biliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…