Evlenmeden hamile kaldığım için sevgilimin ailesi beni istemiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
valla sizi istemiyorlarsa cok da torunlarına deli divane olacaklarını düşünmüyorum açıkcası. royal familye veliaht doğurmuyorsunuz. sizin evliliğiniz belli ki bitecek, ha yarın ha 5 sene sonra. aileler istemiyor, yaşlar cok genç, belki bebek yüzünden olan bi evlilik olacak derken bi evliliğn başına gelebilecek tüm musibetler zaten baştan mevcut, ek olarak sizin sorunlarınız da olacaktır illa her ilişkide olduğu gibi. hele bir de ayrılın, eşinizin başkasından bi cocugu olsun, sizinkini artık hepten atarlar dama. valla aklınızı başınıza alın. oyle böyle bi hata değil yürüdüğünüz, aşırı büyük bi seçimin eşiğindesiniz. bebeğe güvenerek aileye girebileceğinizi, kabul edileceğinizi sanmayın ayrıca.

Tamam beni sevmiyorlar ama o çocuk kendilerindende bir parça sonuçta. Sevgilimle ölene kadar evli kalıcağımı kim söyledi.Bu bebeği istiyorum her çocuğun olduğu gibi o da babasının soyadını alıcak. Hem kendime bir arkadaş olur ilerde annem ölünce yalnız mı kalıcam. Daha evlenmeden boşanmanın lafını yaptırıyorsunuz şaka gibi. Oldu ki boşandık zaten dünya hali annem büyütür ben çalışırım. Onların ailesini bu kadar gözümde büyütmedim ki aileye girmeye çalışayım. Soyadları Sabancı sanki

Diğer konulara göre daha masum geldi bana bu konu oldukça masum zaten. Konu sahibini anlıyorum ben sadece önündeki beş yıl çok zor olacak. Herkesin size anlatmak istediği bu aslında.

Anne olmak istemeniz normal kimse bunu sorgulamıyor ama yeri ve zamanı değil yaşınız daha çok küçük yeri gelir onlar da olur ama şuan bile bile lades diyip hayatınızı mahvetmeyin. Torun onlardan parça zamanla sever demek çok duygusalca bu devirde değil torun evlat bile çok kolay siliniyor çevremde görüyorum gelin kaynana ya da miras konuları yüzünden ne kardeş ve evlat ne anne baba kimsenin umrunda değil! Hayat bu kadar toz pembe değil keşke olsaydı. İnsanlar artık geç yaşta evlenip daha eşimi tanıyayım diye bile kaç sene bekliyor cesaret edemiyor akıl işi değil

Çocuğu kan bağı var diye seveceklerine sahip cikacaklarina eminmisin o çocuk öyle büyümek zorudna degil daha iki aylik anne karninda ki çocuğu babasiz da biraktiniz annenize de baktirdiniz anneniz bu yastan sonra bakmak zorunds mi sizin çocuğunuza

Evlatçığım sizin iş yaş. Nikahı basacak adam gidip ailesine ben birini hamile bıraktım evlenmem lazım demez. Ben birini seviyorum evlenmek istiyorum der. Senin sevgili pek çakalmış. Ailesinin onayını alması gerektiğini bilen insan hamileliği söylemeyecekti. Şimdi ailem rıza göstermiyor deyip seni ortada bırakacak.

Senin ailene gelince,mirasla gelene güvenme,üç günde yer bitirirsin Sabancı değilsen. Bir de okumuş aileden geliyorsan falcıda ne işin var? Aklını başına topla,işi gücü oturmuş nice kadınlar var annelikte zorlanan. 22 yaşta bunları kaldıracak biri değilsin yazı dilinden belli.

Bak ablacim sen adama desen ki son 3 hafta var kurtaj icin ya yildirim nikahi kiyiyoruz ya da ben cocugu aldiriyorum desen bu adam sana cocugu aldir der. Aksini yaparsa da eger ben bu cocuktan gunahini aldim diye ozur dilemeye hazirim. O kadar tecrubesizsin ki niye diye soruyorsun.

Bebegin
Bebeğin babası inşallah bu mallarınızın peşinde değildir, o kadar da genç bir yaştasınız ki aklı selim bir şekilde bunun ayırdına varmanız da zor gibi. Siz de öyle bir yazmışsınız ki ev işi kolay, herşeyim var, sanki adama her türlü kolaylığı sağlıyorsunuz gibi bir hava var.. Falcılara da inanmayın, boş işler..

@Just Defne burada bir konu açılmıştı. Konudaki kadın evlenmeden hamile kalmış, sonra sevgilisiyle evlenmiş. Bebeğini doğurmuş. Tüm bu olanları ailesine dememiş, konu sahibi başka şehirde oturuyormuş. Konu açma sebebi "aileme bunu nasıl söyleyeyim, nasıl uygun olur?" du. Ama konu sahibi ve sevgilisi işi gücü olan insanlardı yanlış hatirlamiyorsam veya erkek çalışıyordu. Bunu yazma sebebim, örnekteki kadın çalışıyordu. Artı olarak erkek de çalışıyordu ve erkek kadını sonuna kadar destekleyip yanında olmuştu.

Ama şu konu, benim verdiğim örneğin tam tersi.

O kadar basit ve cahilce düşünüyorsun ki bu dediğime alınma hayat bilgisi olarak diyorum. Bu adamdan sana ne köy olur ne kasaba, annen yine yanında olur ama elinde bebekle genç yaşında tek kalırsan ikinizede yazık olur. Çocuk büyütmeyi kolay sanıyosun daha seni elinden tutup ailesine karıştırmayan bi adam bu. Eğer senin ve bebeğinin yanında olacak olsa nikahı basardı çoktan.

@Just Defne bence konu sahibi nikah konusunda elini çabuk tutmalı. Çünkü sevgilisini nikaha yanaşmazsa konu sahibi daha çocuk doğmadan tek başına sinir stres sahibi olabilir.

Bir de insan ölümü düşünmek istemez tabii ama konu sahibinin annesi Allah korusun vefat etse o çocuğa kim bakacak? Bu forumda biri yazmıştı; karı koca , çocuğa kv bakacak diye tüm planlarını ona göre yapmışlar. Hatta başka şehre mi taşınmışlar ne. Sonra kv vefat etmiş. Karı koca zor durumda kalmışlar.

Bu yüzden çocuk sahibi olurken insan "tek başıma bu çocuğa bakabilir miyim?" diye düşünmeli, ona göre plan yapmalı. Çünkü hayatın ne getireceği veya ne götüreceği belli olmaz.

Evlenmeden hamile kalan spremini oğlu vermedi mi ?

Iste konu sahibi onunu ardini dusunmuyor. Saniyor ki en kotu evlenmeyiz annem bakar ben calisirim zaten mal mulk var yasar gideriz. Allah korusun ama ben gecen sene yasamla bagdasmayan bir nedenden dolayi olu dogum yaptim. Ve o hastane surecinde beni halime sukrettirecek aglama daha fazla senin ne derdin var sanki dedirtecek acimdan beni utandiracak o kadar cok ornek gordum ki. Insallah bebek her seyiyle saglikli ve kismetli bir bebek olur. Ama ya isler yolunda gitmezse? Ozel bir durumu olursa bebegin? O zaman tek basina kurdugu bu hayaller dunyasiyla basina yikilir konu sahibinin. O yuzden konu sahibi her kadin akilli olmali sosyal ve duygusal destegi tam olmadan bebek yapmamali. Isler bizim planladigimiz gibi gitmeyebiliyor her zaman. O yuzden madem bu bebegi istiyorsunuz restinizi o sevgilinize ve cok bilmis ailesine hemen cekin pabucun ucuz olmadigini anlasinlar. Tavsiyem ancak bu olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…