Evlat ayrımı...

Amacım birileri kavga etsin değil yalnız.
Olan durumu paylaştım.

bence coğu ailede var benim annem de abilerime yapar her şeyi. evliyim evimiz yok annem toki zamanı arar sen yazıl cıkarsa abine verirsin evi yok der sanki benim 10 tane evim var. kendisine miras kaldı kızlara erkeklere verdiginin 3 te birini bile vermedi. evlenirken bana asla takı ceyiz vs yapmadı kendim calısarak yaptım mesai yapmaktan varislerim oluştu ama abilerime kız tarafına düşenleri bile kendisi yaptı.markete bile kıyıp gondermez kendisi gider. daha neler neler anlatamam… o yüzden seni cok iyi anlıyorum kırılıyorsun normal olamıyorsun

Bu 2 ev eşinizin mi üzerine,sizin mi

Benimde evlenirken hiç çeyizim olmadı.
Her ay maaşımı anneme verirdim.
Harçlık verirdi annem bana.
1 gram altın almadım kendime ait.
Evleneceğim zaman 3 5 nevresim,bornoz falan alındı işte,eş tarafına ayıp olmasın diye.
Ama bilezik falan taktı tabi anneciğim, hakkını yiyemem.

üzüldümm..
benim calısarak aldıgım bilekligim vardı onu bozdurup üstüne koyup bilezik almıştım annem taksın diye. düşündükçe tekrar ofkeleniyorum

üzüldümm..
benim calısarak aldıgım bilekligim vardı onu bozdurup üstüne koyup bilezik almıştım annem taksın diye. düşündükçe tekrar ofkeleniyorum
Yok ben o konuda anneme öfkeli değilim,
Şartlar o zaman öyleydi...
Çok şükür şimdi herşeyim var.
Sadece sevgi olarak biraz içim buruk,o kesin.

Evlilik birliği içinde alındı.
Eşimin üzerine evler.
Aslında sizin de eviniz yok,boşansanız size ev vermek adamın paşa gönlüne kalacak,ölse çeyreği sizin kalan çocuklarınızın..edinilmiş mal falan yarısını almak uzun bir mahkeme süreci..annenizin bu evinde kardeşiniziniz katkısı daha mi fazla acaba?

O konuda sıkıntım yok,eşim adil bir insan...
Öyle birşey olsa hakkımı verir.
Peşinatı annemle birlikte çalışıp biriktirdik,
Evlendikten sonra annemin parası yetişmedi biz verdik,
Sonra annem ödedi, kardeşim okulunu bitirene kadar...
Dolayısıyla hepimizin emeği.

Ay ben olsam bende çok üzülürüm. Benim eşimin aileside istiyoki
Eşim varını yoğunu toplasın onalr akaynıma versin. Kaynım daha benim çocugum dört aylık oldu alt katımdan yuakrı öıkıpta çocugumu görmeye gelmedi kayananm eşimi tutup kaynımın ogluna ayakkabı al çanta al diye akıl veriyo. Alınır alınmaz değil ben daha geçen gititm yine hediye aldım ama aradan bu sıkıltırmalar rolunca her şeyden soguyorum he biz çok yeidk onlar aç kaldı he.

Ya boşverin bunlar için üzmeyin kendinizi..allah yuvanızı daim etsin..birçok ailede yaşanıyor benzer kayırmacılık..yeri geldiğinde tepkinizi de verin bence

Birinci yalnız kalmasın ilerde desteği olsun birlikte oynasinlar diye ikinci çocuğun yapıldığı mantıklarda çok normal bence.
Benim annem de bana ikinci cocuk icin baski yapar, birinci cocugum tek basinaymis yalniz ne yaparmış.
Çocuk dediğin şeyi sanırım oyuncak olarak görüyorlar ki böyle kolay ayirabiliyorlar benide abim yalnız kalmasın diye yapmışlar mesela
Çok üzücü ya bu sebeple hayata getirilmiş olmak, bu ayrımları iliklerine kadar hissetmek

Evler eşin olabilir, yarın öbürgün allah korusun boşansalar belki kafasini sokacak bir damı bile kalmayacak.

Dediğim gibi evden çok,annemin tavırları geriyor beni.
Maalesef çoğu ailede evlat ayrımı oluyor, kimi cinsiyet ayrımcılığı yapıyor, kimi büyük çocuk küçük çocuk, kimi güçsüz bulduğu çocuğunu kayırıyor, keşke olmasa ama çoğunlukla yapıyor aileler.

Kendinizi üzmeyin desem de maddi ayrımcılıklar bir yana manen yapılan ayrımlar yaralar, kaç yaşında olursanız olun bir yanınız hep kırgın kalacaktır çünkü çocukları en çok sevgi ayrımcılığı yaralıyor o yüzden aileler eşit sevemeyecekse birkaç çocuk yapmasalar keşke.

Canım annem henüz eli ayağı tutuyor,
Yalnız kalmak istemediği için orada.
Ama zor bir insan...
Dediğim gibi evden çok,annemin tavırları geriyor beni.
Valla ben olsam ona veriyorsan ömür boyu o baksın der çekilirim. Evlat ayıran haketmis oluyor zaten. Benim kv torun ayırıyor. Ben şimdiden koydum mesafemi. Hangi torunu ile cocuğu kıymetli ise o bakar. Eltim yiyor kayınvalidemin parasını da. Yesin ilerde de baksın beni ilgilendirmez. Siz de alacağınızı almışsınız Allah afiyetle kullanmayı nasip etsin. Artık tatillere çıkın keyfinize bakın. Boşverin onları da. Hak yiyen sonucuna katlanır.bakalım neler olacak neler. Siz takılmayın bişverin

Sende o ev ıcın calısıp odemısın kardesınde yarı yarıya odenmıs gıbı beraber oturun ve ya satarsıbuz yada suzın orası aılenızın evı olur. Mesela ben kıradayım 2 kız kardeş teyzelerın evın kıra parasını yarı yarıya atıyorum

Çocuklara eşit davranmak ikisine de aynı şeyi yapmak değildir bana göre. İkisinin de ihtiyaçları farklı olduğu için ikisinin de farklı olan ihtiyaçlarını karşılamaktır. Birine yapılan bir şey diğerinin ihtiyacı değildir. Onun da ihtiyacı başkadır. Ancak para, miras gibi maddesel durumlarda payın eşit olması gerekir.

Ben daha ilginç bir durum anlatayım. Ablam ve 2 kız kardeşiz .. Ablamın 2 evladı benim de 1 evladım var. Babam iki kardeş olarak bize zırnık koklatmaz. Ama torunlarına yağdırır da yağdırır Ben de istemem ama ihtiyacım olsa eminim ki vermez

Şimdiden diyorum altinlarimin yarısı kızıma ,yarısı oğluma. 2 evimiz var onları da paylaştıracağım inşallah. İmkanım olsa kızıma daha çok veririm evlat ayırdığım için değil evlenir , mutlu olmaz boşanır dünyanın bin türlü hali var güvencesi olsun diye eşine karşı ezilmesin diye. Evlat ayıran aileler çok eşimin ailesinde de var benim ailemde de... Keşke olmasa ama malesef var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…