eve gitmeli miyim

Kafayiyiceemm

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
62
-35
Merhaba arkadaşlar konuya hemen girmek istiyorum ben deprem bölgesinde yaşıyorum ve 6 şubat depremini maalesef yaşadım.
depremden sonra 1 buçuk 2 ay evime gidemedim sürekli başka yerlerde kaldım ve o zamanlardan kalma bir travmam var başka insanların evinde kalamıyorum, olmuyor yani kendimi çok fazla huzursuz hissediyorum.
Fazlalıkmış gibi hissediyorum hemen evime dönmek istiyorum. Deprem zamanıda bu açıdan psikolojim o kadar bozulmuştu ki tüm ailem başka yerdeyken ben yine evime gitmiştim çünkü çok zorlanıyordum artık :,)
Her neyse konumuz bu değil benim şehir dışında yaşayan bir halam var ve senelerdir görmüyorum neredeyse 10 yıl olmuştur, kuzenim uzun zamandır gelmemi istiyordu ben de istiyordum tabii.
Neyse sonrasında ben çokta kötü hissetmem herhalde diyip halamlara yatılı misafirliğe geldim 1 buçuk hafta en fazla 2 hafta kalıcam zaten.
Halamı cok severim hiçbir kötülüğü olmadı bana ama kuzenim garip davranıyor sürekli paranın hesabını yapıyor sanki.
Ben asla başkasına kendi hesabımı vs ödetmem rahat etmeyen biriyim ama halam ile dışarı çıktığımızda misafir olduğumdan dolayı hiçbir şeyi ödetmiyordu ve hesapların çoğu kuzenimde olduğu için o ödüyordu.
Ama gün boyu suratı asıktı bu arada yine hak verdim çünkü ödemek istemeyebilir ben de aşırı ısrar ediyordum bırakın ben her şeyimi öderim diye ama halam durduruyordu beni.
Neyse bunuda geçtik sonrasında toplu taşımaya biniyorduk bazen benim kartım olmadığı için yani gerek duymadım çıkarmaya o ödüyordu ve bana bunların hepsini yazıyorum bak gibi bir şey söyledi sonrasında ufak güldü ama buda beni kırdı.
Bunuda geçtik biz normalde aynı odalarda uyuyoruz ve bu gece ikimizde yatakta telefonla ilgileniyorduk ben biraz şarkı söyledim şaka yaptım aslında sonra birden ayağa kalktı sinirli bir şekilde tam çıkarken kapıdayken gidiyor musun nereye falan dedim sesinin kesileceği bir yere dedi.
Bu benim için son noktaydı aslında yani o an susar mısın diyebilirdi ben susardım zaten ama o şekilde davranması beni çok fazla üzdü.
Ben şuan da eve dönmek istiyorum ama halamı cok severim ve cok üzülür nedenini sorar ne diyebilirim bilmiyorum veya ne yapagağımı hiç bilmiyorum gitsem ayrı gitmesem ayrı.
Halam dönmemi hiç istemiyor onun için kalırım ama başkasının evinde yapamıyorum bu kim olursa olsun en ufak kötü bir sey duyduğumda hemen uzaklaşmak istiyorum.
Beni asıl üzen şey bu şekilde davranması değil oda her sene geliyor bizlere ama hiçbir zaman bu şekilde davranmadım hep cok iyi davranıyordum paranın lafını asla yapmazdım çünkü misafirim o benim bu ayıbı nasıl yapabilirim ki?
Arkadaşlar uzun lafın kısası sizce ne yapmalıyım?

Merhaba cok gecmis olsun oncelikle, bir depremzede olarak ben de sizin gibi uzunca sure sorunlar yasadim evim yikildigi icin hic binalara giremedim vs bu yuzden sizi cok iyi anliyorum. Siz orda durdukca illaki hislerinizi belli edeceksiniz kuzeninizin davranisi vs halanizin dikkatini cekerse bence sizin evinize donmenizden daha cok uzulur. Tabi tanimiyorum ama ben olsam halanizin yerine ben boyle hissederdim. Siz guzelce halanizi karsiniza alip gitmeyi tamamen kendi istediginizi onunla ilgili olmadigini aciklayabilirsiniz zaten anlayacaktir sonucta herkes kendi evinde kalmak ister. Umarim cozebilirsiniz.

kuzeniniz belli ki saçma sapan bi öfke patlaması yaşamış… halanıza hiç yansıtmadan evinize dönmek istediğinizi söyleyin hatta ilerleyen süreçlerde de halanızı kuzeninizi beklediğinizi söyleyin ki kadının aklında bir şey kalmasın az çok insan doğurduğunu tanır… fazla açıklama yapmak zorunda değilsiniz :) kendinizi suçlu ya da kötü hissetmeyin bazen insanlar haset alt tabanlı bu tarz çıkışlar yaşayabilir.

Yani halanız da olsa misafirin hakkı 3 gün bence. Fazlası yorar ev ahalisini

Ben olsam sabah kahvaltıda akşam söylediği lafı söyler giderdim ki bir daha size geldiğinde rahat davranmasın. Evet misafirlik bir süre sonra sıkar ev ahalisini. belki annesini bile sikistiriyordur ne zaman gidecek diye. Ama senin sesinin olmadığı bir yere gidiyorum cümlesini asla yemezdim.

Evine dön boşver tadı kaçacak yoksa misafirliğin

Misafirlik 3 gündür diyoruz da belki konu sahibi hataydan İzmire gitmiştir yani mesafe çoktur. Eğer öyle uzun mesafeyse halama 3 günlüğüne gitmezdim ben de. Hesap ödeme kısmında evet günümüz şartları zor ama zaten bir kaç gün daha kalıp gidecek kuzene böyle yapılması ayıp. Ağzının payını vermesi ve dönmesi lazım. Ben de yaşadım bunu rizeden İstanbula amcamın yanına gittim kuzenim ne laflar soktu ama o bize geldiğinde köyler yaylalar dağlar fink fink geziliyordu.

Hadi o mesafeye 5 gün olsun. Cidden fazlası yorucu

Sonuçta anneannesi ne gitmiyorki iki hafta kalsın. Halası ve kuzeni.

Sonuçta anneannesi ne gitmiyorki iki hafta kalsın. Halası ve kuzeni.
Evet bir tık daha dışarıda kalıyor ikinci dereceler bana sorsan ben annemin evine gidip iki hafta kalmıyorum. Ama gelmiş kız ve senin sesinin olmadığı bir yere gidiyorum çok büyük ayip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…