Evden gitti

Anneanneyi ne yapacaksın babaanne gelsin lafına "politik, normal" vb diyen arkadaşlar olaya tarafsız bakamıyor.

Bu cümle politik ya da normal değil.

Anneannesini isteyen çocuğa anneanneyi ne yapacaksın demek, bal gibi art niyet barındıran bir eylem

Art niyetli cümleye de art niyetli bir cevap gelmiş.

Ay haklısın hayatim anneanneyi ne yapacak bence de babaannesi gelsin mi demeliydi konu sahibi. Hayret ya.

Burdaki herkesin konu sahiplerini suçlayıcı tavrından çok sıkıldım.

Kesinlikle adil yorumlar yapılmıyor. Herkes eşinden çok çekiniyor sanırım. Ben eşime anneme kurban ol desem güler geçer.
Ya da o bana dese üstünde bile durmam. Kurban olmuyor çünkü sonunda kimse

Sevgili konu sahibi. Sanırım eşinizin ailesi ile ilgili travmalariniz var.

Sizin yerinizde olsam görüşmeleri minumuma indirirdim
Madem başka yere taşınmış yeni bir başlangıç yapmışsınız. Eskileri eski yerde bırakın.

Eşiniz ile konuşun. Çocuğa anneanneyi napacaksin minvalinde şeyler söylemesin
Bu çocugun hem anneannsi hem de babaannesi var.

Tarafların bu şekilde konusmasi çocuğu üzer.

Kişisel sorunlari çocuklara bu şekilde aktarmayalım. Bunu alışkanlık haline getirmeyelim.

Bırakalım çocuklar anneanne babaanne ve dedelerini sevsinler . Çocuk ruhuna bu sevgiler gercekten iyi geliyor. Anne babalar olarak çocuklara yapilacak en iyi şey onların bu sevgilerini örselememektir.

Sizde yangına körükle gitmeyin lütfen..

Yav adamla evlendiniz kendinize köle almadınız. Neden banyo yapmasın, neden uyumasın?
Yahu kırk yilda bir akşam oturmaya geliyordu ailem adam kasıtlı yapıyordu bunu zaten evden kovdu yapmadığı terbiyesizlik kalmadı yaşayan bilir yoksa normal bir durum olsa anlarız o kadarını ne yaparsa yapsın ama insanca yapsın insan olmak bu kadar zor değil bence

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Sizin uslubunuz da yanlıs. Aileler hakkında sunu yaptı bunu yaptı diye birbirinizin suratına vurdukca evliliğiniz daha da kötüye gider

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda. Sizin uslubunuz da yanlıs. Aileler hakkında sunu yaptı bunu yaptı diye birbirinizin suratına vurdukca evliliğiniz daha da kötüye gider
Evet canım haklısın emin ol saygı hiç görmedi benim ailem de her türlü hakarete haksızlığa maruz kaldık ve kaldılar burda alaycı üslupla yazan kişilere ne diyeyim bilmiyorum sadece sinir bozuyorlar

Hayır eşim akşam oturmaya gelen aileme böyle davrandı bilerek yapıyor burdaki diğer arkadaşlar da kafasına göre yorum atıyor daha çok şeyler var ama ben o kadarını yazmadım yani yaşayan bilir
Yaşadığınız durumlardan çıkarım yaptım bende böyle anlamıştım ama gelen diğer yorumlarla kafam karışmıştı şimdi daha iyi anladım. Eğer boşanılamıyorsa çaresizseniz bunu yaşamak çok zor anlıyorum sizi. Bu yüzden maalesef en güzel çözüm kısa sürede boşanmak.

Anneanneyi ne yapacaksın babaanne gelsin lafına "politik, normal" vb diyen arkadaşlar olaya tarafsız bakamıyor.

Anneannesini isteyen çocuğa anneanneyi ne yapacaksın demek, bal gibi art niyet barındıran bir eylem

Ay haklısın hayatim anneanneyi ne yapacak bence de babaannesi gelsin mi demeliydi konu sahibi. Hayret ya.

Kesinlikle adil yorumlar yapılmıyor. Herkes eşinden çok çekiniyor sanırım. Ben eşime anneme kurban ol desem güler geçer.

Madem başka yere taşınmış yeni bir başlangıç yapmışsınız. Eskileri eski yerde bırakın.

Kişisel sorunlari çocuklara bu şekilde aktarmayalım. Bunu alışkanlık haline getirmeyelim.

Bırakalım çocuklar anneanne babaanne ve dedelerini sevsinler . Çocuk ruhuna bu sevgiler gercekten iyi geliyor. Anne babalar olarak çocuklara yapilacak en iyi şey onların bu sevgilerini örselememektir.
Her bir cümlenize katılıyorum çok haklısınız 👏🏻👏🏻👏🏻

Alakası yok canım bir akşam oturmaya geliyor ailem inadına yapıyor kocamı ben senden daha iyi tanıyorum adam baştan beri böyleydi yani iki kere de evden kovdu adamları senin kadar ben de anlarım böyle olmasa
Tatil falan zaten yok bizde ot gibi yaşatıyor bizi bir de yetmez gibi ailemi evden kovuyor sizin hayat valla güzelmiş o yüzden burda bol keseden yazıyorsunuz demek ki

Yaşadığınız durumlardan çıkarım yaptım bende böyle anlamıştım ama gelen diğer yorumlarla kafam karışmıştı şimdi daha iyi anladım. Eğer boşanılamıyorsa çaresizseniz bunu yaşamak çok zor anlıyorum sizi. Bu yüzden maalesef en güzel çözüm kısa sürede boşanmak.
Beni anlayan birinin çıkmasına sevindim teşekkür ederim:KK42:

Aynen katılıyorum burda halden dertten anlamayan çok insan varmış gerçekten çok garip 😓

Anlayan biriyle konuşmak rahatlattı açıkçası , yani mizah amaçlı da olsa art niyetli olduğu çok belli ve insan eşinden böyle şeyler görünce ben yani şahsen hemen soğuyorum . Onun dışında çok güzel günlerimi rezil ettiler. Ben ne yaptım evlendim mi düğün nasıldı nikah nasıldı hepsi bende kötü anı hepsi. Yani kısaca lohusalık bile benim için çok iç sızlatıcı ve kötüydü. Kısaca boşanmak için sebep çok daha önce avukata gittim ağır kusurlu dedi eşimden ötürü. Ama avukatta kaldı olay ileriye gitmedi ama bu gidişle gidecek ne yazık ki teşekkür ederim ...

Benim annem babam bizde kalıyor bir süredir, eşim gün içinde banyo da yapıyor gidip başka odada uyuyor da akşam arkadaşlarıyla dışarıda da vakit geçiriyor hatta onları bırakıp tatile çıktık
Ne var ki bunda?
Adam kendi ailesi gibi görüyor demekki
Sizin hayat güzelmiş valla biz de tatil falan yok bir de üstüne aileme saygısızlık terbiyesizlik cabası sizdeki hayat gibi hayatım olsa niye konuşayım ki bunları değil mi,ailem bir akşam oturmaya geliyorsa efendi gibi oturulur gidip banyoya girilmez,ailem günlerce kalmıyor yani bir de günlerce kalsalar neler yapar kim bilir

Bilmediğiniz çok olaylar var böyle konuşursunuz tabi adam evden kovdu ailemi yardıma geldikleri halde sinir bozucu yorumlarınızı kendinize saklayın lütfen
Adamın evinde banyo yapması ile bunların alakası yok. Çok yüzgöz olunmuş sapla saman karışmış.

sizde eşinize karşı bir öfke durumu var anladığım kadarıyla. çünkü şakasına yapılan bir sohbeti bile aile kavgasına taşımışsınız. çok iyi bile olsa kimse kimsenin annesine kurban olmaz. sevmeyen eşine sahip çıkmayan adamda başka yere tayin istemez.
siz eşinizi seviyormusunuz ve en önemlisi bu evliliği geçmişi bir kenara bırakıp devam ettirmek istiyormusunuz

sizde eşinize karşı bir öfke durumu var anladığım kadarıyla. çünkü şakasına yapılan bir sohbeti bile aile kavgasına taşımışsınız. çok iyi bile olsa kimse kimsenin annesine kurban olmaz. sevmeyen eşine sahip çıkmayan adamda başka yere tayin istemez.
siz eşinizi seviyormusunuz ve en önemlisi bu evliliği geçmişi bir kenara bırakıp devam ettirmek istiyormusunuz
Bence şaka falan değil adam gelmesini istememiş kaynanasının, laf sokmuş

Ya tabiki aslınds o gidişattan gelişen bi cümleydi çocuk için evliliği kurtarmak istedi bana kalırsa , aslında onunla bu yola hiç devam etmek istemiyorum

Sizin hayat güzelmiş valla biz de tatil falan yok bir de üstüne aileme saygısızlık terbiyesizlik cabası sizdeki hayat gibi hayatım olsa niye konuşayım ki bunları değil mi,ailem bir akşam oturmaya geliyorsa efendi gibi oturulur gidip banyoya girilmez,ailem günlerce kalmıyor yani bir de günlerce kalsalar neler yapar kim bilir
Şurada iki konuşup rahatlayalım dedik daha fazla sinirimiz bozuldu işe bak 😅😅

Ne kadar saçma yorum bu ya adam evden bile kovdu durduk yerde ailemi babama yardıma geldiği halde hakaret etti utanmadan, aklınızca alaycı yazarak rencide ediyorsunuz ben size değil konuyu açan arkadaşa yazdım bunları zaten daha beteri var demek için ok??
Siz ailem varken banyo yapıyor ve diğer odada uyuyor yazmışsınız, yorumlayanlarda bu yapılanı gayet insani bulduğu için bunları yazmışlar,
Buradaki insanlar yaşadıklarınızın öncesini sonrasını bilmiyorki, kimse müneccim değil yada sizin evliliğinize dair ayrıntı bilmiyor, olayları birleştirip ona göre yorumlasın

Siz ailem varken banyo yapıyor ve diğer odada uyuyor yazmışsınız, yorumlayanlarda bu yapılanı gayet insani bulduğu için bunları yazmışlar,
Buradaki insanlar yaşadıklarınızın öncesini sonrasını bilmiyorki, kimse müneccim değil yada sizin evliliğinize dair ayrıntı bilmiyor, olayları birleştirip ona göre yorumlasın
O zaman ona göre yazsınlar sorsunlar emin olmadan yazmasınlar yani,yoksa onlar kadar biz de biliyoruz neyin ne olduğunu değil mi

X