Evden gitti

Aslınfa biz çok severek evlendik , güzel bir hayatımız vardı. Maddi olarak , manevi olarak. Ama düğün arifesi ve düğünde bile tartışma çıkarttı ailesi , ailesi derken (annesi teyzesi o kardeş olacak kadın ve kuzeni) anneme karşı türlü fitnelikler peşindeydiler. Arrdı sırası kesilmeyen, iftiralar ve yalanlar. Yakalandığım kronik rahatsızlık 23 yaşında yakalandım. Ardından saçımda 50ye yakın beyaz. Vs vs. Ben de kinciyim susmadım. Ailen şöyle ailen böyle ailen de ailen. Hatta kendisini başka şehre bile getirttim tayin istettim yani. Her neyse. Ama aile konularını aşamadık. Kendisi şöyle diyor sana bi şey mi söylüyorlar cevabını ver e peki bu annen bu kardeşin bana şizofren diyorlar diyorum birebir şahit olmadığı için bi şey diyemiyormuş
Onlar dedi diye şizofren mi oldunuz?
Yaw benim öz be öz annem benim deli olduğumu söylüyor herkese, şimdi ben deli mi oldum? Ne yapayım boğayımmı anamı?
Sizin anneniz sizin için çok kıymetli olabilir ama benim için normal bir insan mesela, size çok kıymetli diye herkes pamuklara sarmaz bunu kabullenin

Evde sizin aileniz misafirken banyo yapılır mı mesela ya da gidip uyunur mu diğer odada
Benim annem babam bizde kalıyor bir süredir, eşim gün içinde banyo da yapıyor gidip başka odada uyuyor da akşam arkadaşlarıyla dışarıda da vakit geçiriyor hatta onları bırakıp tatile çıktık
Ne var ki bunda?
Adam kendi ailesi gibi görüyor demekki

Evde sizin aileniz misafirken banyo yapılır mı mesela ya da gidip uyunur mu diğer odada
Neden yapılmasın ki nesi yanlış bunun, işten gelmiştir bir rahatlatmak ister, yorulmustur uzanmak ister yani. Aileniz var diye emir askeri gibi hazır olda mı dursun.

Aslında bitmesine üzülmüyorum ben sonraki evredeki depresyonu yaşamak istemiyorum. Hani beni arayıp tehditler vs edeceklerdir muhtemelen o saçmalıkları yaşamak istemiyorum o yüzden de hep o eşikten dönüyorum
3 göz ev dar geliyor ikinize şimdi, böyle daha iyi galiba.

Herkesin annesi kendine kiymetli... esiniz size nispet yapip cocuga babaanen gelsin demis..
Siz de lafi alip annem kurban ol demissiniz..
Bu lafi demeseydiniz keske, esinizin annenizi sevmedigini de biliyordunuz ustelik..

Benm eski esim de annemi severdi, iyi kadin agzi var dili yok,icinde kotuluk yok deyip severdi.. annen komik kadin , sizi 7 yasindan beri babasiz tek basina buyutmus saygim sonsuz ona derdi.
Size,evine sahip cikmis, herseyinizi almis, iyi sartlarda buyutmus,okutmus ucunuzu de derdi..

Sonra noldu? Bosanma asamasina gelinince, beni anneme sikayet etti. Annem de biz de senin sorumsuzlugundan biktik dön bi kendine bak, ne yaptin bu evlilik icin, neyi duzelttin de sikayet ediyorsun deyince ipler koptu. 6 yil annem hep iyiydi de son 1ayda mi kotu oldu bu kadin..
Annemin bana sahip cikmasini, beni korumasini kabullenemedi ve annemin adını fitneci ye cikardi ! kadin kendi ogluna ne alsa ayni markadan ona da alirdi, hakkini gozetirdi,yemeklerimizi oderdi..annemi kendi komsulari dahi cok severdi,egitimli,okumus,kibar,hanimefendi bir insan diye.. Keza beni de severlerdi.
Kendi annesinin çop almisligi bile yoktu cocuklarima.. ama nankor insan bunlara bakmiyor.
3 sene olduk bosanali, valla iyi ki de gitmis diyorum. Ailemi de kurtardim eski eş kisisinden. Hepimiz rahatiz simdi, o varken diken ustundeydik.. laf eder mi, yemegi begenir mi, aman cayi demleyelim hemen, aman sigqrasini rahat icsin.. rahat etsin yanimizda diye ugrasirlardi.

Sevgi bitince tahammul de bitiyor. Saygi da kalmiyor o zaman. Cocuklarin onunde tatsizlik yasanmasin, yazik olur.
Saygi,tahammul,sevgi bitince bosanmak kacinilmaz oluyor.
En hafif acıyla atlatmaniz dilegiyle...

Aslında dört beş senedir bitmeyen olaylar yaşlarımızın 20lerin ortası vs... Dört senelik evlilik defalarca boşanmanın eşiğinden dönmek ve bugünün konusu : bi anda kızım anneannem gelsin dedi , eşimde mizah amaçlı ama kalbini biliyorum mizah değil anneanneyi ne yapacaksın babanne gelsin dedi (babanne olacak kadının da çocuğuma bir mama yedirmişliği bile yok) her neyse , ben de sen anneme kurban ol dedim (annem beni büyüten, evlat edinen) sonra böyle iğrenç hitabıyla annene ne kurban olacakmışım dedi. Söylenmeye başladım. Çünkü annemin babamın ona bişeyi yok ama onun ailesinin zamanında bana çok oldu. Özellikle de o kardeşiyle asla geçinemiyoruz. Neyse ki uzaktayız ama buna rağmen aile konuları bitmedi. Boşanmaya geldi konu tekrar. Ne yapacağım bilmiyorum.
İfade tarzınız yanlış olmuş büyütecek boşanmaya karar gidecek bir neden yok bence eğer anlamadığıniz başka şeyler varsa bilemem

Anneanneyi ne yapacaksın babaanne gelsin lafı hiçde hafif bir laf değil bence bakın burada çok haklısınız. Ancak keşke sizde illa bir şey diyecekseniz onun gibi laf soksaydınız daha iyi olurdu.

Birde eşiniz siz istediğiniz için şehir değiştirmiş yani bu yüzden hanginiz haklı karar veremiyorum. Belkide siz sürekli bu tip konuştuğunuz için sabrı kalmadı veya o sizin sabrınızı bitirdi bu tip konuşmalarıyla emin olamadım 🤷🏻‍♀️

Ha birde çocuk var diye daha çok çaba harcamak zorunda falanda değilsiniz. Sonuçta boşanmakda çocuğun mutluluğu için bir çabadır. Madem çocuğun mutluluğu düşünülecek o o halde en iyisini siz bileceksiniz.

Ayrıca kindarım demişsiniz zaten kindarsanız siz hep öcünüzü almak ister gibi hareketlerde bulunacaksanız yani içiniz hiç soğumaz. Bu yüzden böyle evli kalmak ne kadar doğru bilemedim

Aslında bitmesine üzülmüyorum ben sonraki evredeki depresyonu yaşamak istemiyorum. Hani beni arayıp tehditler vs edeceklerdir muhtemelen o saçmalıkları yaşamak istemiyorum o yüzden de hep o eşikten dönüyorum

madem uazaklarmış mumkun oldgunca konularını açma laflarını etme , çünkü onlarla kopmaz bir bagımız var çünkü
ÇOCUK

Benim annem babam bizde kalıyor bir süredir, eşim gün içinde banyo da yapıyor gidip başka odada uyuyor da akşam arkadaşlarıyla dışarıda da vakit geçiriyor hatta onları bırakıp tatile çıktık
Ne var ki bunda?
Adam kendi ailesi gibi görüyor demekki
Alakası yok canım bir akşam oturmaya geliyor ailem inadına yapıyor kocamı ben senden daha iyi tanıyorum adam baştan beri böyleydi yani iki kere de evden kovdu adamları senin kadar ben de anlarım böyle olmasa

Çok haklısınız yapılmamalı şimdi 5 gün kalacaklarsa 5 gün pislikten kokması gerekir bir insanın saygı budur
İşten geldi adam çok yorgun tövbe asla uyuyamaz

yüzüne nöbetleşe su atarız biz
Durum öyle değil ama maalesef işte kalmaya gelmiyorlar bir akşam oturmaya geldiklerinde bilerek yapılıyor bu hareket sizin bu konuda tuzunuz kuru demek ki anlatılanı anlayamıyorsunuz adam evden bile kovdu ailemi bilmeden yazmayın lütfen daha fazla

X