evde kedi-köpek besleyenler

memlekette o kadar aç insan varken ben acırım o etlere...

nasıl seviyesiz yorumlar bunlar.beddua sahibine döner bu da size cevap olsun.dünyanın en hayvanseveri sizsiniz diğerlerini köpekler yesin dimi hayret bişey yaa

hayvanları bende çok seviyorum fakat ailem evde ne kedi ne köpek ne kuş ne balık bakmama izin vermiyor..
hele ki köpeğim olsun çok istemişimdir küçüklüğümden beri.

madem evde bakamıyoruz bu yaz gününde sokak hayvanlarına karşı duyarlı olalım ve bir kap su çıkaralım kapılarımızın önüne

yahu ben zaten o pisliği gördükten sonra ellerinden mecbur kalmadıkça yememeye başladım diyorum..neresi görgüsüzlük..hani kendi köpeğim temizdide başkasınınki pisti diyemiyorum..bakmayı beceremedim belkide bilmiyorum..

ben şahsi fikrimi söyleyecem şimdi, isteyen alınsın

hayvanları hemen hemen hepimiz severiz, sevmek başka, evde beslemek başka
bende mesela hayvanlara işkence yapmam, yapılmasındanda hoşlanmam
ama alıpta evimde beslemem
besleyenler içinde pek iyi şeyler düşünmem
nedense evde hayvan besleyen insanları ben o filmlerdeki yalnız insanlar geliyo aklıma, dünyayla alakalarını kesmiş, insanlardan nefret etmiş, ölümlerini bekleyen insanlar gibi, bütün sevgilerini o hayvanlara veriyorlar ve onlara odaklanıyorlar hatta servetlerini bile hayvanlarına bırakıyorlar
biliyorum, genelleme yapmamak lazım ama bu benim düşüncem işte

ayrıca bazı sapık insanlarda var, evde besledikleri hayvanla bazı ilişkiler yaşıyorlar, şimdi biliyorum hayvanseverler alınacak ama gerçekler bunlar, ben uydurmuyorum

sağlıklı bulmuyorum ben öyle birşeyi
bir hayvan bir insandan daha değerli olamaz..
hayvanın girdiği evden melekler çıkarmış zaten

Silenzio.....Evde 29 kedim var şimdi ben sana hiç bi şey yazıp bu güzel parmaklarımı yormayacağım...ZIKKIM YE biz kedi sahiplerinin elinden bence senin başka sorunların var acil psikiyatriste git

yahu ben evde bakımın zor olduğunu sağlıklı olmadığını ve temiz olunmadığını düşünüyorum.
ve benim hayvanlarım tertemiz o benim çocuğum gibi ellerimi yıkayamam diyen çok insan gördm.
yani ellerini yıkamayı bi nevi hayvana hakaret gibi görüyorlar.
pis değil o applasııı diyolar. benim psikolojik sorunlarım yok.
yalnız kaç defa söyledimşimdide söyliyim.
evinde 29 kedi besleyene saygım var.
ama o kadar kediyi besliyosunuz seviyosunuz sanırsam insan sevgisini unutmuşsunuz.
insan kalbi daha önemli olsa gerek.ama ben hayvan sahiplerinde bi türlü bunu göremedim!
ne bu saldırış ya!fikrini belirt geç !zıkkım ye !nedir.
biri beddua eder biri zıkkım ye der. siz önce bi doktora görürünün ben hayvanlar aleminde daldım nasıl çıkarım diye!yeter ama!

her kelimenize katılıyorum..aynen böyle düşünüyorum işte!

İlk olarak şunu söylemek istiyorum ki keşke böyle bi konu açmasaydınız...Çok şey yazdım ama hepsini sildim..Evinde hayvan besleyen biri olarak yorumlara çok üzüldüğümü belirtmek isteyerek konudan uzaklaşıyorum

ama bu benim dusncem..
ve yarısı siz gibi dusunuyorsa yarısı da ben gibi dusunuyor..acı ama gercek..uzulduğunuz için uzuldum..

Hemen hazırız değil mi insanları aşağlamaya,küfür etmeye,hakaret etmeye..Fikrini söyler çıkarsın ama yok...ille kendi düşüncenizi kabul ettireceksiniz,konuyu deştikçe deşeceksiniz,olmadı küfür edip karşındakini alt ettiğini sanarak gururlanacaksın.Ama öyle değil işte,burada yazdığınız yorum,gösterdiğiniz tarz sizin kişiliğinizi bize sunuyor.Öyle sandığınız gibi alt etmiyor alt ediliyorsunuz aslında.
Evinde kedi,köpek,kuş,orangutan beslemek kişinin kendi tercihidir,hoşlanmıyorsanız o eve gitmezsiniz olur biter...burada eleştirip dedikodu yapmanın manasını anlayamıyorum.
Hayvan beslemek gibi insani bir duyguyuda tartışmaya çevirdiniz ve hatta hayvan besleyen o duygulu,vicdanlı hanımlarında karşısındaki bir insana hakaret ve küfür dolu yaklaşımlarını gördükten sonra "insanı sevmeyen böyle birinin hayvan sevmesi nasıl mümkün olur"diye sormaktan kendimi alamadım.

Konu yönetimin bilgisinde ve bundan sonraki yorumlarınızda lütfen hakaret etmeyin,ne hayvan besleyene ne de beslemeyene..saygıyı unutmadan paylaşıma devam edelim.

hayvanları deli gibi severim hatta bazen insanlardan daha çok sevilmeyi hakettiğini düşünürüm.(çünkü %100 masumlar )bir hayvan beslediğimde , yardım ettiğimde onun bana bir bakışıyla yaşadığım huzuru anlatamam
ancak herşeye rağmen kedi-köpek gibi hayvanların evde bakılması taraftarı değilim.her canlının farklı doğası ,farklı fizyolojisi var ve biz insanlar onlarla aynı ortamda yaşayamayız maalesef(bence)evimde baktığım 3 tane köpeğim var ama bahçede.bu şekilde hem onların daha özgür olduğunu hemde sağlığımızın daha iyi korunduğunu düşünüyorum.çünkü çok yakınım yaşadığı için biliyorum kedi köpek tüyü insanlara çok zarar verebiliyor.(maalesef)dolayısıyla o masum canlılara elimizden geldiğince bakmamızı,yardım etmemizi (ki bize muhtaçlar) ancak farklı yerlerde yaşamamızı uygun buluyorum.

Son düzenleme:
bakın arkadaşlar..ben hayvanları sevmiyor degilim boyle birşeyde asla söylemedim..
ama bazıları gercekten abartmış dudumda..hakaret ediyor.
bana göre temiz değil evde bakımı..özellikle o benm çocuğum pis değil ellerimi niye yıkayım dediklerini gördukten sonra..kendi köpeğimi gördukten sonra..size göre de temizdir..
saldırmayın!

asla tavsiye etmiyorum hayvan beslemeyi

yılllar öncesinde bi muhabbet kuşum vardı, tam 4 yıl bakmıştım ona
ve sonunda öldü
size komik gelecek ama aylarca ağladım, o kadar bağlanmıştım ki
hatta namazlarımda bile dua ederdim ona gayr-i ihtiyari bi şekilde
kafesini hala kimselere vermedim, çatıda duruyo

o gün bugndür asla hayvan beslemiyorum,
yaşamayan bilemez, ciğerim yanmıştı resmen

aklıma geldi paylaşayım dedim
dünden beri süregelen tartışmaların farkındayım ama okumadım hiçbirini
kişinin kendi tercihidir, fazla söze gerek yok

ben kimseye hakaret etmiyorum, hayvan besleyenlere saygı duyuyorum, ama hayvan olan eve gitmemeye özen gösteriyorum
tercih meselesi
madem forumda konuşup tartışmayacaksak, forumun ne anlamı kalır ki? dedikodu değil ki bu

xxxxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:

bende çok severim muhabbet kuşlarını..
benimkide camdan kaçmıs..sonra tuylerini bulduk..kedi yemis..
sizi çok iyi anlıyorum..aynılarını bende yasadım..

Benim de anlamadığım evimde hayvan beslemeyi uygun görmüyorum diyenler niçin hayvan sevmiyor muamelesi görüyor ?? Daha doğrusu kedi-köpek severler....
Kedi-köpek severler evlerinde fare,böcek,sinek v.b ev haşereleri gördükleri zaman öldürüyorlar mı yoksa yaşamalarına izin mi veriyorlar ???
Ayrıca ne demek o benim çocuğum,pis değil ellerim ??? Valla zorluklarla sahip olup dünyaya getirdiğim 2 çocuğum var..Temizliklerini yaptıktan sonra ellerimi yıkamadığım bir zaman olmadı....

Kopegim var 3 yasinda Husky. Benim kopegimin mutfaga girmesi yasak zaten girmez biz oyle alistirdik kucuklukten. Pesimden gelse bile mutfak cizginisi ile salon ayrimina gelince durur orada beni bekler o yuzden mutfak gayet hijyenik. KOpegim egitimli bebekte degil cisini kakasini hic 2 yildir fln eve yaptigini gormedim. Artik bebek degil o yuzden eve cis kaka yapma durumu yok.KOltuga yatmasi yasak degil hali heryer serbest cunku koltuklarimi deri aldim silindigi zaman gayet piril piril, halimi supuruyorum kopegimi tariyorum ilaclari asilari tam. Kopegimi sevdikten sonra elimi yikamam ama her yemek yapisimdan ve sofraya oturdugumuzda ellerimi guzelce yikarim bu da bakteri mikroplari oldurur. Kopegime ev yemegi veya et vb.. vermiyorum boylelikle kurt vs olmuyor. Kurt ilaclari asilarida tam oldugu icin tuyu yutulsa bile kesinlikle insana zarar vermez. Kucuk duzenlemeler yapilarak gayet kolay bir sekilde ve temiz bir sekilde hayvanlarla evde de yasanabilir. Ama bahceli ev olursa kopek acisindan guzel olur orada kosmasi oynamasi SIKILMAMASI icin.Benim deneyeimlerim bu kadar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…