evde kedi-köpek besleyenler

Bende cok asiri hayvanseverim boyle hasare gordugum zaman genelde oldurdum gider disari atarim.Fare zaten bizim basa cikabilecegimiz bisi degil hic gormuslugumde yok. Ama sivrisinek-sinekler haric digerlerini atmaya calisirim cunku sivrisinekler cok hastalik bulastirici. Kelebek tirtil kertenkele vs zararsiz hayvanlari oldurmem. Elbette eger zarar gorulecek bir hayvansa kendi sagligin tehlikedeyse oldurecksin bunun otesi yok bu gunahta degil. Ama sana zarar vermeyen hayvana dokunmak oldurmek zararli.Sonucta bu akil mantik isi...

şuan bi ''sokak köpegi'' için aglarken bu konu canımı cok sıktı yinede bişi demicem.insanlara vicdan sonradan eklenmiyo.sonradan hayvan sevgisi aşılanamıyo MALESEF..

ben bulundugum her ortamda kedileri köpekleri bu canavar cocuklardan korumaya calışıyorum.boyunlarında kayıştan ''tasma'' gördügümde deliye dönüyorum..siz madem uzak duruyosunuz bi faydanız dokunsun evinize almayıverin kedi köpek gibi canları sokaktakilere su ve yemek artıklarınızdan verin böylece onlarada bi faydanız dokunur..

2009 yılında hayvan ambulansı diye bi haber cıkmış.yok yere arayıp kapattırmışlar.şimdi de sokakta benim başını okşadıgım yemek verdigim yaralı kocaman bir köpek yardım bekliyo.bunu o hale getiren yine bir insan.insan denilebilcekse ...

ama yinede bence bir hayvanın yeri doğayla iç içe yaşamak
bir hayvanı bir apartman dairesine tıkamak olmaz ki...

bencede o ambulansı kapattıkları iyi oldu
anadoluda hastanesizlikten ve ilaçsızlıktan o kadar insan ölüyorken...

Gayet olur biz 1 yil apartman bahcesinde 2 yil bahceli evde baktik, egitimli kopek heryere kolayca uyum saglar yeterki sevgiyle anlatin ne yapmasi gerektigini ne yapmamasi gerektigini ogretin,bu kadar kolay.

Gayet olur biz 1 yil apartman bahcesinde 2 yil bahceli evde baktik, egitimli kopek heryere kolayca uyum saglar yeterki sevgiyle anlatin ne yapmasi gerektigini ne yapmamasi gerektigini ogretin,bu kadar kolay.

Düzeltmek isterim ki her hayvan için geçerli bir durum değil kedilerin girdiği eve melek girebilir

bahçede besleyenlere diyecek birşeyim yok, besliyebilirler
ama evin içinde olmaz, hayvan hayvandır ve içgüdülerine göre hareket eder

Bir kac konuya aciklik getirelim, once kopek giren eve melek girer oyle olmasaydi kopek besleyenlerin eceli geldiginde olmezdi. Malum AZRAIL de bi melektir koskoca AZRAIL kopekten korkup eve mi giremicek.E ... AZRAIL girebiliyorsa digerleride giriyordur diye dusunuyorum. Hem Allah'in yarattigi gariban bir hayvan niye melekler girmesin...

iKINCISI kopekler durduk yere diski yemez eger yiyorss psikoljik sorunu olabilir beslenmesi bozuk olabilir ondan yer nadir gorunen bir durumdur ve hemen altindaki sebebin arastirilmasi gerekir. Ayrica tavuklarinda diskisini yedigi soylenir ama herkes tavuk yiyor maalesef

vicdansızlık mı oluyor şimdi evde beslememek?
evde sevmiyorum diyorum evdee!!

suyu gerektiğinde koyuyorum inanın vicdanı hayvan sevgisi adı altında insan kalbi kıran sizlerden öğrenemem.

Bir kac konuya aciklik getirelim, once kopek giren eve melek girer oyle olmasaydi kopek besleyenlerin eceli geldiginde olmezdi. Malum AZRAIL de bi melektir koskoca AZRAIL kopekten korkup eve mi giremicek.E ... AZRAIL girebiliyorsa digerleride giriyordur diye dusunuyorum. Hem Allah'in yarattigi gariban bir hayvan niye melekler girmesin...

iKINCISI kopekler durduk yere diski yemez eger yiyorss psikoljik sorunu olabilir beslenmesi bozuk olabilir ondan yer nadir gorunen bir durumdur ve hemen altindaki sebebin arastirilmasi gerekir. Ayrica tavuklarinda diskisini yedigi soylenir ama herkes tavuk yiyor maalesef

bencede o ambulansı kapattıkları iyi oldu
anadoluda hastanesizlikten ve ilaçsızlıktan o kadar insan ölüyorken...

bırakın şimdi bu tavrı ya.hayvanlar insanlara muhtaç yaşıyolar. insanların ne yaptıkları nasıl öldükleri beni hiç ilgilendirmiyo.imkansızlıktandır hastanesizlktendir bilemem.ama ben bu canları gözümü kapatıp görmezden gelemem.o ambulans yine sizin gibi birileri yüzünden kapatıldı. ne yani onlar kapatıldı insanlık cok güzel yerlere mi geldi.şimdi kimse ölmüyo mu anadoluda!

her canlının yaşamaya hakkı varsa onların da var.sizin için hiç bişey yapılamaz ama onlar için cok sey yapıla bilir.üzgünüm

vicdansızlık mı oluyor şimdi evde beslememek?
evde sevmiyorum diyorum evdee!!

suyu gerektiğinde koyuyorum inanın vicdanı hayvan sevgisi adı altında insan kalbi kıran sizlerden öğrenemem.

eskiden kediler belirli zamanlarda eve alınıyordu ama sırf fareleri yakalamak için, şimdi öyle bir durum yok

Ben onu demiyorum ki melek giremez demişsiniz ya onu diyorum kedilere çok değer verilir islamda Neyse dini konular karışmasında sadece düzeltmek istemedim yanlış anlaşılmasın lütfen

korkmakla alakası yok ki bunun
hayvanların olduğu yer temiz olmadığı için girmiyorlar

kediler köpekler tuvaletlerini yaptiktan sonra nasil temizleniyorlar acaba ???? yalayarak, sonrasinda agzindan nasi bisey yenirfeci midem bulandi öggggg

Kedilerin ağzında hiç bir bakteri olmadığını bu yüzden dişlerinin çürümediğini yaralandıkları zaman yaralarını yalayarak iyileştirdiklerini yani kısaca onların ağzının sizin ağzınızdan daha temiz olduğunu biliyormusunuz acaba?

hayvanlar insanlar olmadanda pekala yaşıyabilirler
insanların nasıl öldükleri sizi ilgilendirmiyorsa köpeklerinde nasıl öldükleri beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor
sanki dört dörtlük bir ülkede yaşıyoruz, güllük gülistanlık köpek için para harcıycaz, vermeyeceğim olsun
her canlının yaşamaya hakkı var, hayvanlarda açlıktan ölmez zaten, medeniyetler kurulmadan önce nasıl avlanıp yaşıyolarsa şimdide öle yapsınlar, eskiden pedigree mi vardı sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…