evde kedi-köpek besleyenler

Az önce haberlerde somali'de 29 bin çocuğun açlıktan öldüğünü 2 milyon insanında ölmek üzere olduğunu söyledi RABBIM yardımcıları olsun kimileri iftarda sofraya gelen yemeği beğenmiyor sizin beğenmediğiniz o yemek onların hayali... LÜTFEN ! Dua Edelim LUTFEN Duyarli olalim LUTFEN Yardim edelimm

bu yaziyi yazarak topigi rahatsiz etmis olabilirim.. ama bu benim insanllik gorevim...

TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan
“ACLIK” yazıp 5777`ye SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz. ( kimseyokmu )

SMS yoluyla: Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atarak 5 TL’lik bağış yapılabilir.( turk kizilay)

bu yazi ne kadar cok dagitirsaniz .katkimiz bi o kadarda cok olur.. INSALLAH ... tesekkurler

kaynanaminda iran kedisi var, evin heryeri kil, yürüdükce havalaniyor, arada bogazima kaciyor fena öksürük krizlerine girdim, yemektende cikti malesef tüy :120:

Ben sevmiyorum evde hayvan:KK19::KK25:

:KK53::KK53: Basta oglum deyince köpekten bahsetiginizi düsünmedim , arkadas deyince dank etti
köpegin agzindan cikani yemiyorsunuz demi, cocugunuzu kast ettiniz demi :KK30:
ben köpeğimin agzından cıkanı yıyorum çok laf edenleredee kıçından çıkarttıgını yyeeedırıyooorum

Hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez .
Resulallah (s.a.v )
kafilesiyle yolda giderken '' bir anne köpeğin yavrularını emzirdiğini görüp kervanın yolunu değiştirmiştir.''
hayvan ürkmesin rahatsız olmasın diye..
Yani bukadar önemli AMA bu alın o hayvanları evinize hapsedin süs köpeği yapın vs .. anlamına gelmiyor ki..
Herşeyin bir sınırı vardır .. Allah herşeyde bir denge kurmuştur , bu dengede hayvanlar ev ortamına uygun yaratılmamışlardır .. Ne kadar aksini iddia ederseniz edin bu böyledir..

Kimseye demiyorum ki hayvanları sevmeyin, onları beslemeyin .. Besleyin tabıkı ama evde değil .. hayvanlara ıyılık değil kotuluk oluyor bu .. Nedense Çok İnsancıl olan bazı insanlarımız böyle söyleyince başlıyorlar bağarmaya ...

Ayrıca o kadar hayvanseversek lütfen sokakta aç başıboş gezen kedi-köpeklere sahip çıkalım burda sahip çıkmak onları eve doluşturmak demek değil .. Onlara bır mekan - yaşam yeri sağlamaktır . duyarlılık bunu gerektirir..
Hijyen konusuna gelince : ne yapılırsa yapılsın temizliğin tamamen sağlanıcagına inanmıyorum ben..
Ben sokaktakı hayvanları severım, yemek verırım okşarım ama o ellerimi yıkamadan hıcbıseye dokunamam

kimse haYVANINI MİSAFİR GELDI DIYE ODAYA KOYAMAZ CUNKU BIZIM HAYVANLARIMIZ O EWE GELEN MISAFIRLERDEN DAHA DEĞERLİ ŞEKERIM

her ne kadar hayvansever olursanız olun bana kalırsa hayvan sevgisi insan sevgisinin önüne geçmemeli... yorumlarınızı okuyorum da üslubunuz biraz tuhaf bence. Allah'ın her günü mübarektir ama lütfen şu ramazan ayında bari biraz daha özenli olalım....

hayvanları bende çok seviyorum ama evde besleyemem onların yeri ev değilki doğa bakmak isteyen sokak hayvanlarına sahip çıksın onlar daha çok bakıma muhtaç yiyecek bulamıyorlar birde evdeki hayvanlarına milyonlar harcıyorlarya hiç anlamam sokak hayvanları çok perişan ben onlar için elimden geleni yapıyorum

bencede canım..
evde sağlık ve temizlik sorunu olucana ve o kadar masraf yapılıcana o kadar çok sokakta hayvan var..yada barınaklara yardım yapılabilir..

Hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez .
Resulallah (s.a.v )
kafilesiyle yolda giderken '' bir anne köpeğin yavrularını emzirdiğini görüp kervanın yolunu değiştirmiştir.''
hayvan ürkmesin rahatsız olmasın diye..
Yani bukadar önemli AMA bu alın o hayvanları evinize hapsedin süs köpeği yapın vs .. anlamına gelmiyor ki..
Herşeyin bir sınırı vardır .. Allah herşeyde bir denge kurmuştur , bu dengede hayvanlar ev ortamına uygun yaratılmamışlardır .. Ne kadar aksini iddia ederseniz edin bu böyledir..

Kimseye demiyorum ki hayvanları sevmeyin, onları beslemeyin .. Besleyin tabıkı ama evde değil .. hayvanlara ıyılık değil kotuluk oluyor bu .. Nedense Çok İnsancıl olan bazı insanlarımız böyle söyleyince başlıyorlar bağarmaya ...

Ayrıca o kadar hayvanseversek lütfen sokakta aç başıboş gezen kedi-köpeklere sahip çıkalım burda sahip çıkmak onları eve doluşturmak demek değil .. Onlara bır mekan - yaşam yeri sağlamaktır . duyarlılık bunu gerektirir..
Hijyen konusuna gelince : ne yapılırsa yapılsın temizliğin tamamen sağlanıcagına inanmıyorum ben..
Ben sokaktakı hayvanları severım, yemek verırım okşarım ama o ellerimi yıkamadan hıcbıseye dokunamam

bende hayvanları severimde evde değil..
katılıyorum söylediklerinize tamamen..
hele ki dokunupta yemek yapanlar..artık bişiy diyemiyorum..

ewet oğlum kökpeğim size bi soru hayvanarı neden sewmıyorsunuz size ne yptılar ????? ama unutmayın hayvanlarda sizi sewmıyor dılerım allahtan şu mubarek gunde bır hayvandan bir darbe yiyin sizi güzelll birr ısırsınlar o zaman seweersınız belkıı

:KK52::KK52: köpeklerden cok korkarim, hatta yolumu bile degistiririm okadar yani:KK5:

ama siz neden bukadar agresifsiniz onu anlamadim, herkez hayvanlari sizin kadar sevmek zorunda degilki :KK19:

Bende evimde kedi besliyorum yılardır ve bu zamana dek evime gelen kimse ne evin kötü kokuyor nede heryerde kedi tüyü uçuşuyor demedi.Bende hayvanları çok seviyorum evde köpek beslemeye karşıyım fakat kedi beslenebilir diye düşünüyorum.Benim kedim evin hiçbir yerine asla tuvaletini yapmaz kumuna gider ve kumuda balkonda durur.Hiçbir şekilde pisliği yoktur bende evi düzenli olarak süpürdüğüm için etrafta kedi tüyüde olmaz.Evime gelen misafirde kedi sevmek zorunda değildir.Sevmeyen olursa korkan olursa onlar gidene kadar bir odaya kapatıyorum ve uyuyor onlar gidincede çıkarıyorum.Fakat evde kedi beslediğin için elinden yemek yemem diyen olursada kedimden vazgeçecek değilim yemezse aç kalır.Ben kedimi öperimde yanındada uyurum yani asla tiksinmem mis gibi kokuyor.Hatta sokaktaki kedileride dayanamayıp öperim.25 yaşındayım çok şükür bu zamana dek kedi tüyünden yada kediyle ilgili bir sebepten bir rahatsızlık geçirmedim.Kediden korkana sevmeyene saygım var sevmeyebilirler ama sevmediği için onlara zarar vermesinler yeterki...

Son düzenleme:
arkadaşlar lütfen insan sevgisini unutup hayatını oğluna adamış ve oğlunun ağzından çıkan yemeye kadar yiyen sevgili arkadaşımızın hakaretlerine cevap verip gece gece sinirimizi bozmayalım.
kötü içerik yapsak yeterli olur.
biz köpeğin ağzından yemek yemiyoruz ellerimizi yıkayoruz diye psikolojik rahatsısız ona göre.

Bizim iki kedimiz var... Benim tercihim degil biz evlenmeden esim sahipti onlara..
Ben gercektende dokununca elimi mutlaka yikamaliyim oyle hissediyorum..
Kedilerimiz kesinlikle cook temiz.. iceriyi bi defa pislettiler oda bizim sucumuzdu kapiyi yanlislikla butun gece uzerine kapamistik..
Ben zaten ev icinde cok tutmuyorum ev bahceli oldugu icin bahcedeler genelde..
Ben su an hamileyim bir iki ay cook abarttim onlari kesinlikle evde istemiyordum
mamalarini yedikten sonra disari gitmelerini istiyordum ama simdi gecti o durum .... ikiside kardes ve cook umursamazlasr :KK24:

ben de kedi besliyorum evde. yazın traşını yaptırırım, düzenli aşılarını yaptırırım, kum kabı kirli kalmaz, tüyleri hergün taranır. ve kediler temiz hayvanlardır, tuvalet ihtiyacından sonra hemen temizlenir
Sonuç: mis gibi kokan bir kedi (abartmıyorum gerçekten öyle), tüyler havada uçuşmayan bir ev. :82:
ayrıca ben onun o minik burnuşunu öperim, hiç de iğrenmem...çünkü o çocuğum gibidir.

hayvan sevgisi çok başka.. heleki kedilere ölüyorummm.. sırnaşması, masum bakışları, oyunları.. tam bir yaramaz çocuk gibi:KK1: bahçemde birçok kedi besliyorum, içeri kaçtıklarında bazen görmezden gelebiliyorum azıcık keyif yapsınlar dimi:KK61:

sevmezseniz tiksinseniz bile nolur onların da varlığını unutmayın, heleki bu sıcak günler onlar için çok zor, herkes kapısının önüne bir kaba su bıraksa yeter:KK16::KK71:

Bende evimde kedi besliyorum yolardır ve bu zamana dek evime gelen kimse ne evin kötü kokuyor nede heryerde kedi tüyü uçuşuyor demedi.Bende hayvanları çok seviyorum evde köpek beslemeye karşıyım fakat kedi beslenebilir diye düşünüyorum.Benim kedim evin hiçbir yerine asla tuvaletini yapmaz kumuna gider ve kumuda balkonda durur.Hiçbir şekilde pisliği yoktur bende evi düzenli olarak süpürdüğüm için etrafta kedi tüyüde olmaz.Evime gelen misafirde kedi sevmek zorunda değildir.Sevmeyen olursa korkan olursa onlar gidene kadar bir odaya kapatıyorum ve uyuyor onlar gidincede çıkarıyorum.Fakat evde kedi beslediğin için elinden yemek yemem diyen olursada kedimden vazgeçecek değilim yemezse aç kalır.Ben kedimi öperimde yanındada uyurum yani asla tiksinmem mis gibi kokuyor.Hatta sokaktaki kedileride dayanamayıp öperim.25 yaşındayım çok şükür bu zamana dek kedi tüyünden yada kediyle ilgili bir sebepten bir rahatsızlık geçirmedim.Kediden korkana sevmeyene saygım var sevmeyebilirler ama sevmediği için onlara zarar vermesinler yeter...

yok canım ne zararı o kadarda değil..
sevmemekte değil aslında..kedilerden korkuyorum açıkcası tırmanmaları falan beni rahatsız ediyor evet dediğin gibi başka bir odaya koymak en akıllıca çözümü..ama köpekler yok denedim gördüm olmuyor..
gerçekten çok pislik oluyor evin içinde..kedi denemedim ama..deneyemem de zaten:KK1:

hayvan sevgisi çok başka.. heleki kedilere ölüyorummm.. sırnaşması, masum bakışları, oyunları.. tam bir yaramaz çocuk gibi:KK1: bahçemde birçok kedi besliyorum, içeri kaçtıklarında bazen görmezden gelebiliyorum azıcık keyif yapsınlar dimi:KK61:

sevmezseniz tiksinseniz bile nolur onların da varlığını unutmayın, heleki bu sıcak günler onlar için çok zor, herkes kapısının önüne bir kaba su bıraksa yeter:KK16::KK71:

canım çok güzel yazmışsın. ben de kedileri çok severim, hele severken mutluluktan gurrrlamıyorlar mı motor gibi:KK69: bu sıcak günlerde bir köşeye bir kap su koymalıyız kediler, köpekler, kuşlar içinnnn:KK74:

kediler köpekler tuvaletlerini yaptiktan sonra nasil temizleniyorlar acaba ???? yalayarak, sonrasinda agzindan nasi bisey yenir:KK53:feci midem bulandi öggggg :KK30:

evet arkadaşlar kesinlikle şu bi kap suyu aslında herkes düşünmeli..
bende koyuyorum çoğunlukla..
geçen gün bir kedi gördüm halı yıkıyolardı terasdan gelen suların ordan su içmeye çalışıyo..ne kadar korksamda kıyamadım:KK50:

X