evde kedi-köpek besleyenler

nerden çıkardınız bunu
hastayım böyle yorumlara
insanları daha çok seviyorum diye resmen cani oldum ha

bende insanları sevmiyo oldum.insanlrın aç kalması sefil sürünmesi beni mutlu ediyo gibi göründüm.he görünim sorun yok benim için hayvanlar daha önemli.insanlar da ne düşünürse düşünsün..

dine düşkün biri değilim, normal biriyim
saygım var hayvanlara, öldürmem onları işkencede yapmam ama bir insanla bir hayvanı bir tutmam
apartmandada tutmam, resmen adam yerine koymuş olurum hayvanı

Hayvanın girdiği evden melekler çıkarmış ya ,siz diyorsunuz.O nedenle dininize düşkün olduğunuz belli.Ee,dinine düşkün biri Allah2ın yarattığı her canlıya yaradandan ötürü saygı ,sevgi duymak zorundadır.

o zaman benim fikrimede saygı gösterilsin
sonuçta hayvanları ağaçlara asalım, mamalarına zehir atalım demedim
resmen cani muamelesi görüyorum

yazığınız yormlar o kadar aykırı ki
ipe sapa gelmze şeyler yazıyosunuz
size cani demedim ben saygı duyarım
zaten her insanın harcı değil hayvan sahibi olmak
maddi manevi sorumluluğu olan bişey bunu anlarım
ama siz hasta sorunlu insanlar diyerek konuyu çirkin boyutlara getirerek
konuyu amacından saptırmışsınız
neden hedef olduğunuza şaşırıyosunzu ki
sizin klavyenizden yazılan yorumlar bunlar

yukardada belirtmiştim
domuzlarıda allah yarattı, fareleride
onlarıda evde besleyin neden ayrımcılık yapıyorsunuz?

amonracım bu konuda kavga uzayacak sanırım
kapatılması gerekmiomu acaba

Carrie kac yasindasin? Yasin kucuk falan mi senin? ben 26 yasindayim...oyle bir yaziyorsun ki cok toy ,onyargili,hurafelere koru korune inanan, Sanki boyle yasin kucuk gibi geliyo bana... bilemiyorum yaniliyorda olabilirim.

amonracım bu konuda kavga uzayacak sanırım
kapatılması gerekmiomu acaba

evet canım aynı fikirdeyin
çünkü insanlar lafta saygı duyuyorum diyerek
yazdıklarıyla çelişebiliyolar
birbirlerini itham ederek suçlayarak
yaftalayarak saygı nasıl duyulur merak ediyorum

ben kibarca uyarı da bulunuyorum
kişilerde rahatsızlık duydukları hakaret saldırı olduğunu
düşündükleri mesajları kötü içerikle bildirsinler
laf dalaşına gerek yok.
yönetim bu konuda gerekeni yapar şüphem yok.

sizi kastetmedim zaten
ama ben etrafımda gördüklerimden esinlenerek konuşuyorum
mesela bir arkadaşımın kedisi var, gönül ilişkilerinde hep mutsuz olmuş, aşırı kilo almış, insanlardan yana ümidini kaybetmiş. şimdide kedi besliyor, o benim çocuğum diyor, ona altın kolye falan satın alıyo takıyo

annemin bir arkadaşı var, eşinden boşanmış, çocuğuda yok, yaşıda baya ilerledi aynı şekilde, köpek almış o benim çocuğum diyor, her gittiği ülkeden ona oyuncaklar alıyo, terzide kıyafetler diktiriyor köpeğe, kuaföre götürüyor falan, aynı yatakta yatıyolar

keşke evlatlık edinseler yada bir akrabalarının çocuğunun bakımını üstlenseler

yukardada belirtmiştim
bak bunu sevdim
domuzlardan bütün müslüman alemi nefret ediyor
iğreniyor
çok saçma
onuda Allah yarattı
Allahın yarattığı birşeyden nasıl nefret eder insan yaa
Ki Allah nefret edilecek bir hayvanı neden yaratsın
geçen hafta bir haber çıktı
kadın evinde domuz bakıyormuş
evcil domuz gibi çevremdeki bir çok kişi
iğrenç aptal falan dediler
sadece kedii bakılmalı hayvan sevgisi tüm hayvanlar için geçerli değilmi :)

Son düzenleme:
O söyledikleriniz evcil hayvan değil hanfendi evde beslenmez

Bu arkadasin yasi kucuk olabilir cunku muhakeme yetenegi olan her insan domuzla kopegin farkini bilir.... nerde nasil beslenir onuda bilir. evcil hayvan nedir ne degildir hic bir fikri yok arkadasin...Ayrica Camiye sadece kopekler giremez temizse niye giremiyor gibi varsayimlarida var... yani cok genis mi dusunemiyor bazi seyleri genis dusunup anlam verebilecek kadar pratik zekasimi yok anlamadim ki.... yasi kucuk olabilir.

yetimhaneden bir çocuk alırım daha iyi
nasıl olsa ikiside çok ilgi, alaka, sabır ve şefkat istiyo

2 çocuğum var..bu günlerde onu düşünüyorum ben..hatta çocukluğumdan beri yapmak istediğim bir şey...kimsesiz bir kız çocuğunu çocuklarıma kardeş yapmak,bir yuva ortamı sağlamak istiyorum..ancak çocuğum olduğu için evlatlık alamıyormuşum,anca koruyucu aile olabiliyormuşum..Olsun varsın adı ne olursa olsun..amacım çocuk isteğimi tatmin etmek değil,ihtiyacı olan sevgiyi ve şefkati vermek..hayırlısı bakalım,araştırmalardayım....

yukardada belirtmiştim

şöyle bişeyde var.ben burda böyle konuşuyorum hayvanseverim ama evime almıyorum.vakti gelecek onuda yapıcam.sokaktaki hayvanlarada sahip cıkarım evimdeki kedi köpegimede bal gibi bakarım.bunun için sartların iyi olması gerekiyo.

hayvan sever olmak evde hertürlü hayvan bakmak anlamına gelmez.ama hayvan sevmiyosanız onları küçültemezsinizde.madem sevmiyosanız cıkın bu topikten insanlara yardım etmek için açılmış topiklerde harcayın güzel vaktinizi.burda biz neler yapabilcegimizi daha yararlı şekilde konuşup tartışabiliriz.sizde hedef olmaktan cıkmış olursunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…