evde kedi-köpek besleyenler

iyide konumuz sadece evde beslemenin kötü olduğu.(kimine göre değildir)
yani sokktakilere yardımda ediyorum suyunuda koyuyorum kapımın önüne.
ama evde beslemiyorum.sevmesem zaten ilk baştan almazdım denemezdim beslemeyi..
ama ev temiz olmuyor..

bende şunu söylemek istiyorum
hayvanlara tabiki yardım edilmeli ama sıra gelmiyorki onlara
o kadar çok aç, sefil, çaresiz insan varki

Fakirlerede yardım edelim elbette bir kedinin yediğinden ne olsun yahu bir kilo et verip yedirmiyoruz ya

Fakirlerede yardım edelim elbette bir kedinin yediğinden ne olsun yahu bir kilo et verip yedirmiyoruz ya

çocukluğumdan beri hep kedim köpeklerim oldu
evlendim yine evimde kedilerim var 2 tane
sayısı bazen artar ama 2 den aşşağıya düşmez
sokakta bahçelerde 10 larca
evde köpek beslememin zor ve büyük sabır isteyen bi şey olduğu
için tercih etmem gözüm yemez ama bakabilene gerçekten helal olsun
çünkü ciddi sabır ve zaman gerekiyo

evim pis mi temiz mi müsait bi an da merak eden gelip görebilir
bana göre pis değil yeteri kadar temiz ve hijyenik
kedilerim yüzünden rahatsız olup gelmeyenler yok mu tabi ki var
ve bu teklifte ben bulundum onlara rahatsız olacak olan gelmesin diye
zaten inanın hayvanlar onları sevmeyen insanları anlıyo ve uzaklaşıyo
mesala kuzenim nefret eder kedilerden
o geldiğinde odaya dahi girmezler
yani onları istemeyenlere onlarda bayılmıyo

asıl mesele şurda
sanırım çok sevmekle alakalı
yani o kadar seviyorum ki o kadar değer veriyorum ki
kedilerime onların yaptığı hiç bişey bana iğrenç ya da pis gelmiyo
garip gelebilir ama kusan bebeğinden bi anne nasıl tiksinmiyosa
yüzümü yalayan kedilerimden de ben tiksinmiyorum.

ayrıca konu sahibini köpeğini vermesine çok üzüldüm
köpekler bu konuda son derece hassas
ve unutmayın ki terkedilmek her canlıya aynı acıyı verir..
bu videoyu izlemenizi öneririm
[video=youtube;WGtF-xDfJMA]http://www.youtube.com/watch?v=WGtF-xDfJMA[/video]

Son düzenleme:

özellikle çalışan bir bayan için çok zor bence evini temiz tutmak, evde hayvan varken

Kedinin ne nankörlüğü olabilir ki :26:Öyleyse köpeklerde sadık hayvanlar sahibini mi yiyecek:26:
İnsanlar daha nankör

hertürlü olabilir, kediler nankör diye bi deyim var duymadinmi, antalyada yasanan bir olay alman bir adam evinde ölüyor köpegide onu yiyor, gazete okumuyormusun?

:26:böyle yaparak sanki ilk defa duyuyormussun numarasi yapma bana simdi

ayrica konumuz insanlar degil hayvanlar

yahu bide insanlar kendinin başının çaresine bakar bakabilir ama hayvanlar masumdur bakamaz demişsiniz.
afrikadaki çocukları annesi ölünce veya ölmeye yakın gördüğünde sokak kenarına bırakıyormuş..
akbabalar onları yemek için bekliyor ölsünler diye..
doğuda ne olaylar oluyor.
HANİ NERDE BAŞININ ÇARESİNE BAKAN İNSANLAR???

Siz aç,sefil insanlara yardım ediyor musunuz?Neler yapıyrsunuz?Açlıktan kırılan dünya insanlarına neler yaptınız acaba?

Bizzat bende şahit oldum halamın kedisi vardı kayınvalidemde korkardı kedicikten oraya gittiğimizde kedicik oturduğu yerden bile kaldırıyordu onu beni hiç rahatsız etmezdi mesela

Son düzenleme:

Siz hayvaninizi egitmemissiz,alan kisitlamasi yapsaniz, hayvaniniza cok iyi bir tuvalet egitimi vermis olsaniz, her gun tarasaniz mutfaga ve girmesini istemedigi yerleri belirtseniz ve hergun supurseniz halinizi ... gayet eviniz temiz olur. Ayrica 2 ay bakmissiniz ... kopek 2 ayda egitilmez arkadasim heleki yavru ise tabikide bebek kopek alisamaz. Buyuksede en azindan 4-5 ay ister. Hersey emek ister. Kopegi alip 2 gun sonra her istedigini yapmasini tuvaletini tutmasini, girmesini istemedigin seyleri yapmasini ev esyalarina zarar vermemeyi vs insanlara karsi nazik olmasini,ve pek cok diger seyi tabiki ogretmezsin. Tuvaletini tutamayan heryerde gezen kopegin oldugu ev tabi temiz olmaz olmasi icin egitimli olmasi gerek.

Fakirlere yardım etmediğimizi nerden biliyolar ki hayvanlara da yardım ederim insanlara da yardımın insanı hayvanı gibi bi ayırımı yok bende

Siz aç,sefil insanlara yardım ediyor musunuz?Neler yapıyrsunuz?Açlıktan kırılan dünya insanlarına neler yaptınız acaba?

evet yapıyorum, ama buraya gelip bas bas bağırmıyorum ben bunu yaptım şunu yaptım diye
ben allah rızası için yapıyorum övünmek için değil
o yüzdende buraya yazmıycam yaptıklarımı

İlk defa duymuyorumda kedinin ne nankörlüğü olabilir onu diyorum :97:O haberi okumadım diye gazete mi okumuyor olduk hay Allah:97:

insanlar aç sefil diye sokaktaki kedinin köpegin aç susuz saglıksız yaşaması gerekmez.benim herkese her şekilde yardımım dokunur. hayvanlar için bukadar konuşuyosam da sokakta yaşayan o cocuklar içinde aynı şekilde konuşurum.benim için hayvanların yaşam hakları sıralamada aşagılara itmez budurum.her neyse..sonuça ulaşılmıcak nede olsa..

İlk defa duymuyorumda kedinin ne nankörlüğü olabilir onu diyorum :97:O haberi okumadım diye gazete mi okumuyor olduk hay Allah:97:

2 AY beslemedim 2 aylıktı.
vallahi tuvalet eğitimi vericem diye 4-5 ay bekleyemem.
eğitimi alana kadar ben mide fesatı geçiririm.
iyikidevermişim yoksa o köpecik ölürdü bende vicdan azabından ölürdüm.zaten küçükken kardeşimin köpeği öldü..
unutamıyorum..bakamıycaksam almamalıyım diye düşünüyorum artık.
o evlerde eğitim verilene kadar !bişey !götürüyodur yani kusura bakmayında.
acı ama gerçek bu.siz işteykende eve geldiğinizde yerlerden topladığınız oluyordur köpeğinizin pisliklerini.
ama ben onu toplayamam işte.midem kaldırmıyo.böyle bi yapım var.
tercih meselesi.

Siz gerçekten kediler hakkında hiç bi şey bilmiyosunuz kediler insan karakterlidir insanlarda nankördür yani:97:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…