evde kedi-köpek besleyenler

Iste canim yavru kopek yanliz birakilmaz zaten... elbette bir kac ay bekliyceksin hatta 6 aya kadar kazalarda olabiliyor. ORTALAMA hayatlari 10 yil ve iyi verilmis bir egitim senin icin gelecekte kac yilini kurtaracakti... Elbette zaman harcamak lazim. Mesela kopek yavruyken ben calismiyordum o zamanlar esim calisirdi basinda dururdum. Kakasi cisini yapmaya basladimi kaptigim gibi bahceye gotururdum hayir yapma bi daha derdim. Bahceye yapinca aferin deyip odullendirirdim. Ben oyle verdim egitimini.Tabiki sabrin yoksa kopek almamalisin zaten.

Siz gerçekten kediler hakkında hiç bi şey bilmiyosunuz kediler insan karakterlidir insanlarda nankördür yani:97:

insanlar nankör degil demedimki:44:konumuz insanlar degil, nankör insandan da uzak dururum oldugunca

yani sevmiyorum iste kedi köpek, nefret de etmiyorum, nötürüm dedim daha öncede ,acima duygumda var her canliya karsi

ben bi kere korkarım
ya uykumda bana saldırırsa, ısırırsa suratımı falan
bide ikincisi gece tuvalete kalktığımda bi çift parlak göz görsem karanlıkta ödüm patlar

hem üçharfliler hep kedi köpek kılığına girermiş

birleşmiş milletler kampına 1 km kala bir küçük kız çocuğu... ve ölümünü bekleyen bir akbaba ..ve sadece fotoğraf çekip yardım etmeyen bir fotoğrafçı...fotoğrafı çeker çekmez uzaklaşmış oradan....ki yıllar sonra vicdan azabından intihar edip ölmüş........

1.000.000 köpek 1 insan kadar değer kazanamaz benim gözümde

Çelişkili.Anladığım kadarı ile dinine düşkün birisiniz.yAnlış mı?Allah'ın yarattığı köpek de bir can taşıyor.Hadi taşıdığı canı geçtim,Allah yaratmış,ona da mı saygınız yok?!Hor görüyorsunuz bu kadar ,ilginç...

insanlar nankör degil demedimki:44:konumuz insanlar degil, nankör insandan da uzak dururum oldugunca

yani sevmiyorum iste kedi köpek, nefret de etmiyorum, nötürüm dedim daha öncede ,acima duygumda var her canliya karsi

Benim için önemli olanda o zarar vermiyosanız sorun yok

1.000.000 köpek 1 insan kadar değer kazanamaz benim gözümde

bravo size .. cocugunuz falan varsa vay onun haline..hayvan sevgisinden uzak büyümesi kötü olucak..yanınızdan geçen bi köpek bi kedi için güzel duygular besleyemiyosanız vay sizin halinize :81:

bu resim pulitzer ödüllü resim..

işte bu çok üzücü bi durum her nasılsa ben hayvan besleyen biri olarak
evinde beslemeyene saygı duyuyup onu hayvan sevmez diye yaftalamıyosam
birini çıkıpda evinde hayvan besleyenleri böyle yaftalaması çok ayıp
önce empati yapalım saygı duyalım
evinde kedi köpek hayvan vs. besleyen insanların inanın merhamet duygusu son
derece kuvvetli
bi kere hayvan sabrı öğretiyo insana
bilimsel gerçekler de var
hayvanlarla içice büyüyen çocuklar daha sosyal
sahiplerinin tansiyon kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski daha az
dini boyuta hiç gitmeyelim
kısa bi araştırmayla neyin ne olduğunu öğrenebiliriz
kısacası saygı beklerken diğer insanların tercihlerine da saygı duyalım
kimseyi başkalaştırmayalım...

Benim için önemli olanda o zarar vermiyosanız sorun yok

yahu niye zarar vereyimki , canimiyim ben

tr ye gittigimizde lokantada hep kedi köpek gelir, ben derim esime yazik bakiyolar verelim biseler diye

amaaa kucagima alip sevmem oksamam korkarim, kedi, köpek, yilan, timsah, örümcek, fare, ........... hepisi benim icin ayni, hayvanlardan uzak dururum bana dokunsunlar istemem

dine düşkün biri değilim, normal biriyim
saygım var hayvanlara, öldürmem onları işkencede yapmam ama bir insanla bir hayvanı bir tutmam
apartmandada tutmam, resmen adam yerine koymuş olurum hayvanı

bravo size .. cocugunuz falan varsa vay onun haline..hayvan sevgisinden uzak büyümesi kötü olucak..yanınızdan geçen bi köpek bi kedi için güzel duygular besleyemiyosanız vay sizin halinize :81:

nerden çıkardınız bunu
hastayım böyle yorumlara
insanları daha çok seviyorum diye resmen cani oldum ha

Evimde kedi bakmaya başladığımdan beri hamam böceklerini bile öldürmeden atıyorum dışarıya :26:Başka birşey bu cidden sabrı öğreniyorsun minicik kediyi aldığımda sabahın altısında uyandırıyordu beni aynı bebek ki öğlene kadar uyuyan ben uyanıyordum arkadaş gibiydi

benim babam astım hastası ve hepsi hayvanlardan uzak durmuştur nefret etmiştir bir nevi
ama ben nefret etmiyorum
saatlerce oyun oynarım beslerim
yıkarım köpek kedi yıkadığımda oldu
evlenmeden önce bahçemizde bir ankara kedisi bakıyordum
şişmanlıktan yürüyemiyordu sürekli yediriodum yıkıodum
sadece evin içinde pis bakanlara tepkim herkes öyle değil tabiki çok temiz güzel eğitenler var
ama ben kayınvalidemde gördüğümü anlattım banada tepki gösterdiler
o kadın pis pasaklı ve o hayvanlarıda eve alarak evi ahıra çevirdi
yemin ederim
ördekler kediler heryere kaka bırakıo ev leş kokuo mutfakta bile kakalarını yapıolar perdelerde bile kaka izleri var silmekle geçermi hemen
eğitemiyorsan bakmayacaksın ya da dışarıda bakacaksın

Son düzenleme:

o zaman benim fikrimede saygı gösterilsin
sonuçta hayvanları ağaçlara asalım, mamalarına zehir atalım demedim
resmen cani muamelesi görüyorum

dine düşkün biri değilim, normal biriyim
saygım var hayvanlara, öldürmem onları işkencede yapmam ama bir insanla bir hayvanı bir tutmam
apartmandada tutmam, resmen adam yerine koymuş olurum hayvanı

E iste kimisi asagilik kompleksine girer adam yerine koymus olurum der.... kimisi kendine dost edinir karsiliksiz cikarsiz sevgi goruyoruz der.... herkesin bakis acisina gore degisir,,..ne alakasi var simdi.. hayvanlari insanlar stresi azalsin sevgi gorsunler dost edinsinler diye alio... adam yerine koymus olurum diye dusunen biri zaten hayvan besleyemez.

yetimhaneden bir çocuk alırım daha iyi
nasıl olsa ikiside çok ilgi, alaka, sabır ve şefkat istiyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…